Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 11. 07. 04:14
Előzmény: #9258  Törölt felhasználó
#9260
Érdekes viszont hogy az indexek eséssel reagálták le ezt a hirtelen mozgást
Jó éjt!
Törölt felhasználó 2007. 11. 07. 04:09
Előzmény: #9258  Törölt felhasználó
#9259
Hogy a túróba lenne ez jó Európának?
Ilyen magas inflációnál...Na mindegy. Holnapig jegelem a búbánatomat.
Törölt felhasználó 2007. 11. 07. 04:06
Előzmény: #9257  Törölt felhasználó
#9258
Én is. Sürgősen lefekszem, az agyamra megy az összes dollár. Jó éjt.
Törölt felhasználó 2007. 11. 07. 04:01
Előzmény: #9256  Törölt felhasználó
#9257
Hong Kong nyitása után után 20 perccel én Kinára gyanakszom:)))))
Törölt felhasználó 2007. 11. 07. 03:53
Előzmény: #9255  Törölt felhasználó
#9256
Kína? Akkor a dodónak reszeltek.
Törölt felhasználó 2007. 11. 07. 03:37
Előzmény: #9254  Törölt felhasználó
#9255
Láttam. 1.4645 . A vége? Asszem nekem csúnya dolgok.
Törölt felhasználó 2007. 11. 07. 03:35
#9254
épp most tépték ki, 5 perc alatt 100 pipp up
Mi lesz ennek a vége?
Törölt felhasználó 2007. 11. 07. 01:38
#9253
zuzzo,
megkoszonnem, ha kifejtened a velemenyedet a MTELEKOM-rol mostansag... 4-5 honapja nagyon favorizaltad a papirt... azota hullamzott egy nagyot, de most visszaesett oda, ahol 4-5 honapja meg nagyon jo befektetesnek tartottad
koszi
Törölt felhasználó 2007. 11. 07. 01:37
Előzmény: #9251  Törölt felhasználó
#9252
Örültem, hogy a stoppod jól működött..
kiütés után pár napot távol szoktam maradni a papítól, mintha nem is létezne.
Írtam kb egy éve :)) amikor nagy harcok folytak itt a stoppártiak és az ellenpáritak között.

Sztem nagyon jól összefoglaltad.
Törölt felhasználó 2007. 11. 07. 01:31
#9251
ha mar Raba... szoval irtam egy honapja, hogy milyen tanulsagos a stop taktika, csak meg a tanulsag nem tiszta

emlekeztetoul:
beker 2.485, felmegy 28xx-ig, majd le 2.700-ra en erre stopot 2,580-ra betesz... masnap ki is vag, ugy, hogy 2,500 korul zar aznap

tehat eddig sikertortenet... es az elso tanulsag, ha tovabb nem lepek semmit, az is marad, az idei ev egyik BET legnagyobb zakojabol is nyeresegesen jovok ki... nem semmi

persze a folytatas az, hogy miutan nyilvanvalo lett a gyori onkormanyzat sztori, ugy iteltem meg, hogy a stop kiutes csak egyszeri gyors eses drasztikus egyszeri hatasnak koszonhetoen, ugyhogy lassan megyunk vissza... tehat 2.510-en visszaszallas...

stoppot persze nem tettem itt be, a varhato hektikus mozgasok miatt, ami anno remenyeim szerint vegul lassabb folyamatos emelkedesben er veget.... nos nem igy tortent... azota benne ulok, sot eldontottem tokem ezen reszevel hosszutavon benne maradok a papirban, tok mindegy, hogy egy honap mulva 1.500 vagy 2.500, az idotav itt honapok, de az evet is elerheti

ellenben lassuk be, itt ezen befektetes a hosszutavu jovobeli eredmenytol fuggetlenul el lett cseszve... es ezen nem segit az sem, ha jovo marciusban 4.000 a papir...

szoval szerintem a hiba ez volt: eszre kellett volna venni, hogy egy 7%-os pakk beontese utan a helyzet alapvetoen valtozott... tehat amikor visszavettem a papirt, mar egy teljesen mas tozsdei megitelesu cegbe fektettem be, mint amibol elotte ket nappal kileptem (nem a funda valtozott - csak a pszichologia, es esetleg egy-ket nagyspekulans, nem befekteto, hanem nagyspekulans, penzugyi helyzete 10%-os eses utan)...
tehat 2.510 alatt uj stoppot kellett volna betenni, nagyobb kilengessel (2.350 - 2.300 ???), es nyilvan miutan a stop amplitudo nagy, igy maga a befektetes erteke kisebb kellett volna, hogy legyen, igy optimalizalva az esetleges tokevesztest

hat ennyi... ha valakinek van valamilyen eszrevetele, szivesen fogadom
Törölt felhasználó 2007. 11. 07. 01:07
Előzmény: #9214  Törölt felhasználó
#9250
szia DLPH!
valoban vicces a Genesis topic: ma 28 oldalnyi beiras volt rajta... szerintem a ceg strategiaja osszesen kevesebb mint 28 oldalban leirhato... es valszeg a jovoje is :))

Egyebkent hetvegen eszembe jutottal... ezt olvastam egy konyvben:
"...senki nem rug egy doglott kutyaba! ... Ha beled rugnak, ha biralnak, gondolj arra, hogy gyakran csak azert teszik, mert igy magukat is fontosnak erezhetik. Sokszor azt jelenti, hogy elertel valamit, es melto vagy a figyelemre. Sok embernek szerez vad kielegulest, ha kritizalhatja azt, aki muveltebb vagy sikeresebb nala! "
Hogy miert Te jutottal eszembe errol? Rejtely...

Egyebkent ha a tobbieknek is ennyire zavaro a sok nem tozsdes komment-manias, akkor esetleg letre lehetne hozni egy masik helyen topikot, talan a tozsdecapakon... szurt kozonseggel... nem tudom, csak otletelek... de az teny, hogy egyre idegesitobb 10 marhasag beszolast elolvasni, hogy 1 ertelmes kommentet lasson az ember... persze akkor meg hogy oldjuk meg, hogy azok is olvashassak a topikot, akik nem irnak be sokat, vagy egyaltalan (pont azert, mert ugyelnek arra, hogy csak hozzaadott erteket tartalmazo beszolasuk legyen)...

Rabat meg ne szidd, nyakig ulok benne :)))
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 23:52
Előzmény: #9248  Törölt felhasználó
#9249
Csányi: most jön csak a válság java!

, információ szerint van olyan TOP10-be tartozó bank a világon, amely csődközelben van.

Bush rábólintott az Irak elleni török hadműveletre

hátha nincs még meg ez a lemez!:)))
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 23:45
Előzmény: #9247  neomodel
#9248
Szia Linkelek ! Igen, amit mondasz logikus. Nem lehet, hogy ez a tényező, melyet fretek és te is említesz, önmagában ma itt és most
már múködik? Vagyis nem a jövő, hanem ez már a jelen. És támaszt. De meddig? Ez a kérdés, és most itt úgy vélem, hónapokig is képes még támasztani. De ha átrendeződés indul, akkor semmit sem fog számítani.

neomodel 2007. 11. 06. 21:42
Előzmény: #9246  Törölt felhasználó
#9247
Horcsog
Ne haragudj, de amit írsz egyszerűen nem stimmel. Vettem a fáradtságot és végignéztem majd minden chartot. Találtam kettőt-hármat ami tényleg a minimumon van. Te a többség már rég kifenekelt és szép gusztusos emelkedő pályán van, ráadásul némelyik csak a mai napon emelkedett 2-3%-ot. Tehát ezeket megnézve és ezeken keresztűl véleményt formálva azért nem dől a budi. Egyenlőre.
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 20:49
Előzmény: #9245  Törölt felhasználó
#9246
Ne felejtsétek el, hogy a hitelválság tényleg nem régen kezdődött. Kb. 1 hónapja arról volt szó, hogy Bush, a FED ill. a nagy bankok kitalálnak valamit az adósok megsegítésére. A FED kamat csökkentésen kívül nem tudom, mi érdemleges történt. A FED lépések szvsz nem sokat érnek. Valószínűnek tűnik, hogy az elkövetkező 6-8 hónapban a fizetésképtelenné válók száma nem fog csökkenni, sőt talán emelkedni fog.
Úgyhogy nem látom, mi javíthatna a jelenlegi helyzeten, tartunka a szakadék felé.
Az amerikai háztartások eladósodottsága elképesztő méretű, az államé szintúgy és már a bankok is rogyadoznak. Józan paraszti ésszel nehezen tudom elképzelni a kiutat, nincsen ki mentőmellényt dobjon. Csúszunk a lejtőn és ezt az amcsi bankvezérek biztosan tudják már, persze hangosan nem riogatnak úgy, mint Csányi.
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 20:39
Előzmény: #9244  Törölt felhasználó
#9245
Usa pénzügyi szektorrol egy link:

link

Érdemes megnézni, hogy mennyi papír mozog az elmúlt egy év minimumának közelében.
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 19:19
Előzmény: #9237  Törölt felhasználó
#9244
"Pénznyelő nincs még para.
De lesz. Azt gondolom, most az van, amit Linkelek is írt, de ez nem tartható."
Ez egy külön téma. Én most az Oti srv. vásárlási szokásairól beszéltem:)
Krumenaker 2007. 11. 06. 17:56
Előzmény: #9239  Törölt felhasználó
#9243
A bika négy lábát külön-külön, ólmosbottal el kell törni (elnézést az állatbarátoktól a durva hasonlatért).

Első láb: Valamelyik szektorral baj van, kiborul a bili, folyik a sz@r. Ez már megtörtént - hitelválság.

Második láb: Jönnek a rossz makrodatok, sorban, kibúvó nélkül. Ez még nem történt meg, mert az adatok vegyesek, "gyártódnak" olyanok is, amire a rózsaszín szemüveget vissza lehet venni.

Harmadik láb: Politika helyzet. Válság, háborús helyzet. Terrorfenyegetetttség. Részben ez is áll, Irán ellen készülődik a háború.

Negyedik láb: Ez már részben az eddigieknek a szummája: menekülnek a patkányok a hajóról. Jellemzően tukmálással kezdődik, a nagybefektetők elkezdenek papírokat-szoktorokat ajánlani vételre, de rövid úton kiderül, hogy ők a legnagyobb eladók. Ilyenkor mindenki menekülőre fogja. Beindul a spirál lefelé.
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 17:51
Előzmény: #9241  Törölt felhasználó
#9242
horcsog=banyaiz

ha otthonról írok: horcsog

munkahely: banyaiz

bocs de technikai problémák. :)
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 17:50
Előzmény: #9239  Törölt felhasználó
#9241
Pénznyelő,

szerintem is jó helyen vettek, nem csak úgy vaktában, pont ezt mondom. Ezt hittem egészen a mai napig. Viszont Csányi mai nyilatkozata ennek ellentmond. Mert ha a nemzetközi helyzet fokozódik (ahogy Csányi emlegette ma) furcsa, hogy több év jutalmazásához szükséges részvénycsomagját nagy gyorsan összekapkodják. Ennek akkor van értelme, ha azt gondolnák, hogy hamarosan nem kapnak ilyen olcsón. Ezért állok értetlenül a dolog előtt. Ha csak pár 100.000 db-ról lenne szó amit év végén szétosztanak egymás között minden világos lenne.

Fretek teljesen egyetértek veled.

Kissherceg szerintem már most elég szépen benne van az árfolyamban a jelzálogbalhé, ezért ilyen "olcsó". Előbb-utóbb ez a nyomás engedni fog. Ezért nem tetszik a mai Csányi beszéd, mert ez a rosszabb verziót erősíti.

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek