Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 17:48
Előzmény: #9238  Törölt felhasználó
#9240
fretek, ez lesz. Ez nekem nagyon teccik. Tőled olvasom itt először. Stratégia: legyalázott tízek mindegyikéből venni - ha vki elég tökös. :-))
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 17:37
Előzmény: #9237  Törölt felhasználó
#9239
szia DLPH, itt egy kicsit ellentmondanék:
"Jobb félni mint megijedni", tehát szerintem a frász el fog maradni. (Lecsorgás lesz - ha lesz.)
Ha meg nem maradna el, akkor ahogy írtad régebben: ezermillíárd dodó pénzteremtő gomb ON, hülye érvek, hülye nyilatkozatok tömkelegével, Bush-Bernanke együtt mosolyognak, FED ECB két jóbarát, Kína örömmel jelenik meg nyugati tőkepiacokon, stb, stb.
Ez a dominó-effektus pont azért marad el, mert vársz rá Te is, én is, tartalékolunk, nem veszünk fel irdatlan pozikat. Tehát nem feltétlenül dobjuk el az első nagy negatívumra ész nélkül amink van. Gondolom a nagyobb lét kezelők szintén hasonlóképp vannak vele.
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 17:33
Előzmény: #9219  banyaiz
#9238
egyfelől TOP10-ben lévő bank nemcsak jelzálog hitelezéssel foglalkozik, így az ilyen üzletága nem rántja el.

Másrészt a bankok - szvsz - a Postabank konszolidációjához hasonlóan most minden kicsit is kétes kintlévőségre iszonyat céltartalékot képeztek (túllövés) és majd ezek nagyrészéről kiderül, hogy semmi alapja nem volt. Ergo könnyen előfordulhat az a forgatókönyv is, hogy a bankok a következő gyorsjelentésükben giga profitról számolnak majd be.
Harmadrészt a bankok a jelzáloghiteleket - mint köztudott - értékpapírosították és így végső soron a lakosság (aki vett ezekből) szopott. /utóbbit rögzíthetjük axiómaként/.

A hitelválság tehát, ha egyáltalán lesz ilyen, akkor szvsz nem a bankoktól indul majd, hanem a lakossági kereslet csökkenéséből és az eszközök újraárazásából. Nem pedig bankcsődből.

Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 17:19
Előzmény: #9236  Krumenaker
#9237
Pénznyelő nincs még para.
De lesz. Azt gondolom, most az van, amit Linkelek is írt, de ez nem tartható.
Csak az első dominóig...
Krumenaker 2007. 11. 06. 17:14
Előzmény: #9235  Törölt felhasználó
#9236
Meg se kell kérdezni a brokit, már abból látszik, mi van, hogy melyik nap mennyit vesznek.

Emelkedésben nem vesznek, langyos-csorgós napon vesznek kb. 50.000 db-ot, parás napon 2-300.000 darabot is behúznak.

A Richtert viszont abszolút nem érdekli a karbantartás, egyszerre megveszik a napi mennyiséget, aztán csókolom. Nem is a könyvből szokták kiszippantani, hanem átkötik.
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 17:06
Előzmény: #9232  Krumenaker
#9235
Krumi: nyilván támasztják is. Persze, hogy amikor vesznek, akkor az egyben arra is jó, hogy támasszon. Parákban mindig vesznek. Lásd 2005 tavasz, 2005 ősz, 2006 máj-jún., 2006 ősz és lásd most.
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 17:04
Előzmény: #9229  banyaiz
#9234
Egyébként meg jól is időzítettek, mert nem 11000-en vettek, hanem 9200-400-on...
Ne másodpercenként árakat figyelő kisbüfi fejjel gondold a jó időzítést. Nézz rá az éves chartra. Tök jó helyen vesznek. Egyébként mindig ilyenkor (eufória utáni 10-20%-os visszaesésekben) vesznek, csak jelzem.
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 17:01
Előzmény: #9215  Törölt felhasználó
#9233
"Csányi nyilatkozata érdekes. Ha a világ legnagyobb 10 bankja közül valamelyik tényleg csőd közelben van, akkor itt valami böszme nagy tőzsde bukás kell, hogy jöjjön. Mert ha egy így megroggyan, akkor biztosan a többi sem áll fényesen. "

szia drop. szerintem ebből nem lesz fekete hétfő csak lemorzsolódás, mert az egész nem váratlan. tudjuk mi is, kint is, hogy gondok vannak, ezért óvatos mindenki, jó nagy hányad kp-t tartogatnak, csökkentgetnek. szinte várják az emberek az újabb rossz hírt, s fellélegeznek, na ez is megvolt, amaz is, emez is.
Nyilván a reálhoz vissza kell térjen az értékelés, de pont a félelmünk miatt szerintem nem fog gyorsan történni.

Üdvözlet harcosok!
Krumenaker 2007. 11. 06. 16:57
Előzmény: #9231  banyaiz
#9232
Nem értem, hogy miért találgattok?

Kérdezzetek meg egy brókert, hogy mikor-hogyan veszi az OTP a részvényeit.
Simán ki lehet deríteni, hogy csak begyűjtik azt a mennyiséget, ami szükséges, vagy támasztják is az árfolyamot.
banyaiz 2007. 11. 06. 16:50
Előzmény: #9230  Törölt felhasználó
#9231
Drop, OTP életében valóban ez nem egy nagy történet. Viszont most év végén tudomásom szerint nem kell 2,5 millió részvény a vezetők jutalmazására. Vagyis itt látok némi ellentmondást. Ettől függetlenül lehet, hogy nincs semmilyen szerepe....
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 16:45
Előzmény: #9229  banyaiz
#9230
banyaiz, értsd meg, ha kell évvégén a vezetők premizálására srv, akkor mindegy, hogy 1000 vagy 10.000 az ára, venni kell. Az is mindegy, hogy várhatóan esik vagy emelkedik a részvény ár.
Egyébként a most megvett srv mennyisége 0 befolyásoló tényező az OTP életében.
banyaiz 2007. 11. 06. 16:34
Előzmény: #9220  Törölt felhasználó
#9229
Annyi hozzászólás volt amíg írtam, hogy lemaradtam. :)

Persze egyértelmű, az opciós programhoz kell a saját részvény. Csak ilyen méretű vásárlásnál célszerű jól időzíteni, főleg, ha Csányinak ilyen értesülései vannak. Amikor 10.000,-Ft felett volt csak néhány ezer db-ot vettek amennyi éppen kellett az opciós programhoz. Most meg elég jól belenyúltak. Ezt én jó jelként értelmeztem.
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 16:32
Előzmény: #9227  Törölt felhasználó
#9228
link
Azért ebből is lesz valami,a Garancia 100%-át akarja eladni,ismerve Csányi apánkat,lesz ára!
Ugyan mi lesz a vételárból?
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 16:25
Előzmény: #9224  banyaiz
#9227
10 évre jó.Stop nélkül. De akkor ne nézz rá addig. Bármi is van. Az srv kapcsán pénznyelő (is) megmondta. Hidd el, nem szempont az srv árfolyam. Főleg egy banknál.
kissherceg 2007. 11. 06. 16:24
Törölt hozzászólás
#9226
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 16:23
Előzmény: #9223  prfecó
#9225
A Fitch felminősítette Kínát



Magasan elsőrendű befektetői kategóriába sorolta át a kínai szuverén adóskockázatot kedden a Fitch Ratings, a világrekord kínai folyómérleg-többletre és az ebből eredő, igen erős külső fizetési pozícióra hivatkozva. Kína devizában és hazai valutában kiadott hosszú futamú szuverén adósságának osztályzata "A plusz"-ra, illetve "AA mínusz"-ra emelkedik az eddigi "A/A plusz"-ról.



A Fitch a kínai felminősítéshez fűzött keddi elemzésében azt írta: várakozása szerint Kína folyómérleg-többlete az idén 363 milliárd dollár lesz; ez a legmagasabb folyó többlet, amelyet bármely ország valaha is elért. Az évi 80 milliárd dollárnyi működőtőke-beáramlást és az 1500 milliárd dolláros hivatalos devizakészletet is figyelembe véve ez azt jelenti, hogy Kína küladósság-törlesztési kapacitása "rendkívül erős”.

banyaiz 2007. 11. 06. 16:22
Előzmény: #9220  Törölt felhasználó
#9224
Biztos, hogy vmilyen más logika alapján vették az srv-ket.

Józan paraszti ésszel gondolkozva, most vesznek sok millió db saját részvényt, mikor egy nagy global pénz, és tőkepiaci balhé van kibontakozóban a vezetőjük szerint, ez elég nehezen megmagyarázható.

Mindenesetre lehet, hogy szűkebbre veszem a stoppot.

Az elmúlt tíz évben is rengeteg válság volt (távol-keleti, orosz, internetlufi stb.) ez a fránya OTP mégis vagy 90 szerezte az árát. :)

Persze ez nem jelent garanciát semmire :)
prfecó 2007. 11. 06. 16:19
Előzmény: #9220  Törölt felhasználó
#9223
Persze Csányí is mondhatta volna az AXA - val kapcsolatban még az ünnepek előtt , helyette elhintették a 10 %-os bevásárlást.

A TOP 10 csőd magával ragadna minden pénzügyi szektorbelit , de lehet "europai "Soros Györgynek lenni.
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 16:17
Előzmény: #9219  banyaiz
#9222
Banyaiz, az OTP-nél a sajátrészvény vásárlás (ahogy a bennfentes eladogatás sem) nem igazán mérvadó. A tavalyi akvizíciók miatt a korábbi 10 milliós szintről szinte 0-ára apadt a sajátrészvényállomány. Márpedig közeleg az év vége és előbb-utóbb megint szükség lesz a sajátrv.-ekre a vezetői részvényjuttatás miatt. Kell és kész, ezért venniük kell.
kissherceg 2007. 11. 06. 16:15
Törölt hozzászólás
#9221

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek