Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 11. 04. 23:04
Előzmény: #9159  Törölt felhasználó
#9160
egymást eltaposva versengenek itt az emberek!csakhogy a blogra felkerüljenek!:)
Törölt felhasználó 2007. 11. 04. 23:04
Előzmény: #9158  Törölt felhasználó
#9159
minden ,amiatt a blog miatt van! :)))
Törölt felhasználó 2007. 11. 04. 22:57
Előzmény: #9157  Törölt felhasználó
#9158
Úgy látom túl hosszú ez a négy napos ünnep... :)

A vitákban alkalmazandó stop-loss igen egyedi és igen jó ötlet :)

Spade, nem tudom, hogy az ünnep miatt olvaslak a PF-en (a tf-en olvasgatlak), vagy az legyen ünnep hogy itten vagy :)

Részemről örülök, hogy ha bővül a "szakmai elit" köre errefelé.
Írj majd a "szakmai" topikokba is, érdeklődve olvasnálak...

A nagy ráérésben sok topik bújt elő gombamódra, van aki mindegyiket végigsorozta a klaviatúrájával, persze nem kell mindenkinek olvasni őket, de remélem a tőzsdéhez szigorúan véve közelebb álló témák is a tőzsdenyitással sűrűsödnek majd.

Üdvözlök mindenkit aki hozzászólásaiban szakmailag akár még segíteni is próbál, mindazokon akik fogékonyak erre :)

Remélem nagy lesz itten a magfúzió, belongolom, hátha :)
Törölt felhasználó 2007. 11. 04. 21:08
Előzmény: #9154  spade
#9157
"Még1szer kérlek benneteket, le se irjátok egymás nevét 2 napig. Maradjon ennyiben. Mindenki leirta a véleményét, ha nem válaszol valaki, nem jelenti azt hogy megtorlatlanul hagyta a sértést csak azt h befejezte a vitát.

Köszönöm.
spade "

En is kernem megegyszer, ugyanezt.

Elore is koszonom.

Udvozlettel:
Törölt felhasználó 2007. 11. 04. 20:04
Előzmény: #9155  exmnbs1
#9156
Szívesen. :) Rossz ötlet volt. Belátom.
exmnbs1 2007. 11. 04. 20:00
Előzmény: #9143  Törölt felhasználó
#9155
DLHP, kösz, hogy nem zártad le a blogod
spade 2007. 11. 04. 19:50
Előzmény: #9153  Törölt felhasználó
#9154
Még1szer kérlek benneteket, le se irjátok egymás nevét 2 napig. Maradjon ennyiben. Mindenki leirta a véleményét, ha nem válaszol valaki, nem jelenti azt hogy megtorlatlanul hagyta a sértést csak azt h befejezte a vitát.

Köszönöm.
Törölt felhasználó 2007. 11. 04. 19:43
Előzmény: #9149  spade
#9153
Bocs Spade, most láttam az írásod, de már elküldtem. Nem szerettem volna, ha elfajul a vita, de DLPH, rátett itt egy lapáttal. (lassan hergeli egyre feljebb magát, így persze engem is.)
Törölt felhasználó 2007. 11. 04. 19:41
Előzmény: #9147  Törölt felhasználó
#9152
1. nincs kérdésem, elmondtam, hogy amit művelsz a kül. topikokban az felháborít, veszekedést szítasz. Nincs kérdésem.

2. "Bravó. Ezzel lassan a PF is kinyírja magát, ez a fórum a tőzsdéről szól mostmár a legkevésbé. Van itt kejlfeljancsitopik, tököm-bököm topik, meg minden más. Aminek semmi köze a tőzsdéhez, annál inkább holmi társkereső-chat-szex topikok és magamutogató aberráltak találkozója esténként DLPH" Tehát az abberált eredetileg a te szójárásod olyan emberekre, akikkel együtt írogattál egy topikba, amíg kedved tartotta. Aztán, ahogy partner ügyeidben valamely változás állt be (és hangulatodban) vagy megcsípett a bögöly, már ilyen szavakkal illetted korábbi társaidat. Persze, hogy most beleolvasok ide is, ahová kisstílű módon áthoztad a vitánkat. sértett, nárcisztikus pali vagy.

3. Nem írod le a nickem, de azért mégis annyiszor, hátha mégis reagálok. Ha nénikézel, bizony reagálok, bizonyos szint alatti emberekból elég az utcán, egy prog. matekostól többet várnék.
Szélsőséges szemléletű, deviáns ember vagy.

Lehet utolsó szó mániázni.

Ja és a tőzsdén majd szerencsét próbálok, hátha megy ebben a "bull"-ban.
Törölt felhasználó 2007. 11. 04. 19:38
Előzmény: #9148  Törölt felhasználó
#9151
Gratulálok. Sok sikert. Te kötöttél belém.
De ne törődj vele. Nem érdekel.
Törölt felhasználó 2007. 11. 04. 19:35
Előzmény: #9148  Törölt felhasználó
#9150
Itt már megint mindenki egmással foglalkozik
Gratula ehhez a csúcs színvonalhoz.
mindenkinek
spade 2007. 11. 04. 19:34
Előzmény: #9148  Törölt felhasználó
#9149
gyerekek, mind2-en jó srácok vagytok másért másért. Megtennétek h az egymással foglalkozás moratóriumát életbe léptetitek mostantól? :)
És hagyjátok lenyugodni meg elfelejteni az egészet, legalább 2 napig ?

Köszönöm ha megteszitek !
Törölt felhasználó 2007. 11. 04. 19:29
Előzmény: #9143  Törölt felhasználó
#9148
Ha már ebben a topikban taglalsz DLPH, az elmúlt 10 évben átéltem többek közt a ruszki válságot, szept. 11-et. De, ha úgy gondolod, akkor majd sajnos megtanulom. Tedd meg, hogy elfelejted leírni a nickemet, mert szívem szerint hagynám kiteljesedni az utolsó szó mániádat, de ha áthozod a témát ebbe a topikba és majd' minden hsz-ben emlegetsz, azért lereagállak.
(és ne nénikézz, az ilyen "korrekt" nagy öreghez, aki minden topikban összeveszik pár emberrel, ez nem illik)
Törölt felhasználó 2007. 11. 04. 19:28
Előzmény: #9145  Törölt felhasználó
#9147
Luigiano három dolgot is említettél, érdekes nem?Egyik : elvárod a reakciómat kellemes kis összefoglalásodra, aztán gyorsan kiderült, nem kérdezel semmit.
Másik : szerinted én, mint aberrált grafomán azt lesem, miket firkálgatsz más topikokban.
Én meg úgy veszem észre, mintha fordítva lenne.Harmadik : leszögezted, te aztán egy adok kapokba nem mész bele. Hát nem úgy fest.

Kellemes hsz-eddel azt a határt már átlépted. De lesz@rom. A tőzsdén légy majd ügyes fiú. Velem nem kell kakaskodnod. Felesleges, hidd el. Felőlem azt gondolsz amit akarsz, hidegen hagy. Már mondtam.

Mit szeretnél még? Megmutatni milyen tökös legény vagy? Asszem megzavart Pénznyelővel való nézeteltérésem. Valamit nagyon félreérteettél akkor is. Ahogy egy másik hsz-t is, és magadra vettél olyat, amit nem kéne.Nyugi. Fajsúlyos történet lennék, ne veszeedjünk. Még egálban sem vagyunk. Igen, a rokonaiddal beszélj így. Vagy aki megengedte. Én ugyanis nem.

Sok pénzt fórumozó.
Törölt felhasználó 2007. 11. 04. 19:19
Előzmény: #9142  Törölt felhasználó
#9146
A brokin keresztül a kereskedés egészen más, meg volt az a pár részvény, amibe fektettem a pénzt, és a broki is kb. ezen a szinten volt ( otp, mol, richter, bchem, matáv ) Nem volt rossz, többet hozott, mintha lekötöttem volna valahol kamatra. De nem lettem okosabb a tőzsdézés terén. A topicban leírt elemzések, linkek sokkal többet segítettek.
Törölt felhasználó 2007. 11. 04. 19:09
Előzmény: #9144  spade
#9145
"Nekem elég volt ennyi. Luigiano és valahány név a naptárban. Ne má :))
Mindennek van határa, a hülyeségnek is.
A nénikéjével beszéljen így bármelyik. "

A nénikéjével?
Nincs önkontrollod, nem is lesz már. A nénikéjével, már erősen közelít egy határt.
spade 2007. 11. 04. 18:59
Előzmény: #9143  Törölt felhasználó
#9144
DLPH,

Na igen azt szokták mondani h bullban még a xar is megtanul repüplni és mindenki okosabbnak látszik, mint ami...

Hogy mondjakl valamit a piacról, sztem fenyegető egy kemény dodó korrekció, úgy nov 15 táján már láthatjunk is belőle valamit, de mindenképpen 1 hónapon belül, hogy mik lesznek a kiváltó okai azt csak találgatni lehet....
Törölt felhasználó 2007. 11. 04. 18:39
Előzmény: #9142  Törölt felhasználó
#9143
Spade, nekem mondhatsz bármit, amiket olvastam a tolladból 2000 környékéről és utána.....mit magyarázzam?
Látsz a pályán. Elismerésem.

Nekem nem fáj, ha más kezdő lát a pályán. Attól nem lesz nekem kevesebb. Ez a piac annál azért jóval nagyobb, semmint itt befolyásolná pld 1 év alatt 100 kisbüfi elmaradt ostobasága, és ezáltal megtakarított pénze. Ebben Laurionnal nem értek amúgy egyet, de asszem csak ebben nem, ez is kivételesen.

Van itt valami. Az évek alatt az ember megszokja a piacot. Pulzál vele vagy mifene.
És minél több véleményt ír a piacról Laurion, Spade, Marqes,és nem sorolom tovább még azt a 20 nicket, akikről tudom, hogy érdemes figyelni rájuk, minél több rövid tőmondat vagy hosszú elemzés, mindegy, van valami, amit sehol nem lehet megtanulni, az pedig ez a pulzálás. Hogy épp a régi tőzsdések hol tartanak, minek látják a folyamatokat, mit szimatolnak azzal az érzékszervükkel, amely pluszként kifejlődik , de csak hosszú évek alatt.

Ezért kéne a zömnek nem a károgásokkal meg a napi záró tippekkel foglalkozni, hanem ezekre a hsz-ekre odafigyelni.Mert ezek a szösszenetek régi figyelő trédelők x-edik érzékszervének megnyilvánulásai. És abból lehet tanulni, Ha mást nem, megtanulni , hogy figyelni kell. És mire kell figyelni.
Mert azt is meg kell tanulni.
Az sem elsődleges ebből a szempontból, hogy kinek milyen papírja van épp.

Nem? Vagy ez sem igaz?

Kizárt hogy állandóan ostobaságokat beszéljek. Annyira ökör nem vagyok.

Nektek akar(ok) tam jót.Oltári nagy az ellenállás.Érdekes.....és váratlan.

Akkor legalább azokra figyeljetek oda, akikre érdemes.

Figyeljetek ide. Akármekkora mellényetek is van, értsétek meg, eddig a piac szinte egyirányba ment. Itt max elmaradt hasznod lett, mert össze-vissza ugrabugráltatok tökfeleslegesen, a károgók is jól megszívatva benneteket.

De most.....valami készül. Szerintem. Ha igaz amire gondolok (sok hónap is lehet addig még), innentől nem lesz messze ilyen könnyű. Sokkal nehezebb lesz pénzt keresni.
A maciban is NAGYON hektikus a piac.
Bír mindkét irányba is nagyon erősen meglódulni minden hadüzenet nélkül.
És elmehet fél év alatt 3 év haszna is. Nem hiszitek? Kérdezzétek Zuzzót.

Semmilyen körülmények közt nem vagyok hajlandó Luigiano kedves szavaira reagálni, kivéve a tőzsdét érintő részeket. Életveszélyes amiket gondol.
Meglátása szerint, a tőzsde nem ennyire egzakt, mint szerintem. Tévedés. Még ennek megissza a levét. Sajnos.De ami ennél is fontosabb : a stoppok.Szerinte ez szükségtelen.

Emberek, ha megfordulna a piac, és eljőne a maci (még csak ölik a bikát, szurkodják, de még nagyon erős ...sok idő, míg végleg leölik), egy maciban stoppok nélkül?
Halál. Gyors és kegyetlen.

A lényeg a lényeg. Évek múlva húzzatok egyenleget. Egyirányú piacon könnyű dzsembolizni. És a baj az, hogy sokan nagyon elbízták már magukat. Ahogy olvasgatok ezt-azt, ez jött le.

Figyeljétek, a nálam sokkal okosabbak miket írnak.Csak írnának....többet.
Törölt felhasználó 2007. 11. 04. 18:11
Előzmény: #9139  Törölt felhasználó
#9142
Siza Farenn. Írhatnál többet is , mert a három év több mint a vízválasztó.

Nem értem. Ti nem igénylitek, hogy a tőzsdéről szóljanak a topikok?
Hogy ne legyen tele offal?
Ti nem tőzsdéztek?

Most megint elindul egy hét, tele új lehetőségekkel.

tetszik a fed kamatdöntés vagy ilyesmi nevű
jó kis topik lehet(ne), ha szét nem b...dik. (ák)
Törölt felhasználó 2007. 11. 04. 18:09
Előzmény: #9138  spade
#9141
Spade:
Csatlakozom, jó gondolatok.

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek