Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 10:40
#8500
EUR/USD várakozásokról tud valaki érdemlegeset? Nekem most úgy tűnik ismét fordulhat és erősödés, az meg nem lenne örömteli hír.
Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 10:10
Előzmény: #8498  Törölt felhasználó
#8499
11 kor eu fogyasztói adatok
14,30 kor usa kiskereskedelmi és termelöi adatok 16 kor pedig michigan index
úgy gondolom izgalmas nap elé nézünk ebből még bármi lehet:))))))
Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 10:00
Előzmény: #8497  Törölt felhasználó
#8498
a buxi ma is érdekes, ha az az egy mega mol kötés nincs akkor forgalmunk sincs és esünk...ebből ma még simán fordulunk...
Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 09:58
Előzmény: #8496  Törölt felhasználó
#8497
bravó! kiállok mindjárt a kossuth térre egy mikrofonnal és elkiáltom magam, magasabb lesz az infláció mint amit a ksh mond éshogy különben is milyen rosszul élünk, erre aztán beindul a tőzsdei eladási hullám, de mielőtt kiállok beteszek pofátlanul alacsony árakon vételi megbízásokat.
tovább, azért az európai export cégeknek a lobbiját sem kell félteni, különösen nem a német gazdasági szereplők erejét,
szép kis eur/usd keresztárfolyam alakulna ki , ígyis vinnyognak, akkor egyenesen gyilkolni fognak vagy mi a szösz????
nem eszik olyan forrón ezt....

Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 09:51
Előzmény: #8495  Törölt felhasználó
#8496
Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 09:48
Előzmény: #8494  Törölt felhasználó
#8495
a TA most azért fontos csak mert felébreszti a tőzsdei nagyszellemet a pszichot-t
Sokan gondolkodás , gazdasági tudás nélkül csupán grafikonok és elemzések alapján kereskednek, csakhogy sokan vannak.
Ha megszállja őket a pszicho, akármi is lehet, leginkább esés.
Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 09:39
Előzmény: #8493  Törölt felhasználó
#8494
gazdaságot elemezni széppen tudtok de ez a tözsdéhez kevés!
devizánál nem biztos!
Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 09:38
Előzmény: #8490  Törölt felhasználó
#8493
a többi tiszta szerencse kérdése!
honnan tudni vagy sejteni hogy egy egy cég mikor száll ki a csomagjával vagy be???
persze más a kényszer és más a kellettt a pénz filozofia!
Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 09:38
Előzmény: #8489  Törölt felhasználó
#8492
pár nap benne lehet, hogy a magyar piacon felverik az árakat, jól jön a közelgő karácsonyi bevásárláshoz az apró....
Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 09:38
#8491
Kulcsmondat?:

"A technológiai szektor korábbi szárnyalása a Baidu.com esésével a kifulladni látszik. A Financial Times szerint az ázsiai tőzsdéket rekordmagasságba emelő techrészvények csütörtöki amerikai esése riadót fújhat a Távol-Keleten is."
Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 09:37
Előzmény: #8489  Törölt felhasználó
#8490
ott a hiba hogy nem azt keresitek hogy miért???
az okokat kell megismerni!
nem vizionálni!
TA ban álmodozni stb!
Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 09:35
Előzmény: #8487  Törölt felhasználó
#8489
Pár hete írtam, hogy van esély arra, hogy egy a 66 tavaszi helyzet alakuljon ki a globális gazdasági helyzetből adódóan.
- most miután megvolt a kora reggeli bevásárlás , gondoltam figyelemfelkeltőnek leírom mégegyszer...
azt vártam, és várom, hogy az amcsik csinálnak egy duplacsúcsot, ami már megvan, akkor csak sejtettem, hogy megcsinálják, most már látszik, hogy kész a hinta. Jeleztem, hogy figyelni kell a forgalomra!
Mintha csökkent volna a 2. hegymenetben, nem folytatom tovább.

Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 09:30
Előzmény: #8487  Törölt felhasználó
#8488
Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 09:27
Előzmény: #8486  Törölt felhasználó
#8487
már megérte ma is felkelni.

le fel le mint a hullámvasút, brókerek örülnek...
méghogy egy rejtélyes etf, lóphüttyöt, adta most más is , no comment.

Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 08:42
Előzmény: #8483  Törölt felhasználó
#8486
Ebben a topikban van a legtöbb értelem!
Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 08:42
Előzmény: #8484  Törölt felhasználó
#8485
Bubu csupán egy színvonalas hozzászólást próbált kicsikarni Dlph-ból. Hogy továbbra is ihassa szavait :)
Szép volt bubu!

Bubu, te miért nem írsz ilyeneket, akkor nem kéne olyan sokat lapoznom ...
:)

Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 08:15
Előzmény: #8482  Törölt felhasználó
#8484
DLPH,
pontosan így van, az utolsó bekezdés tökéletes! A tőzsdés hitvallása címszó alá mehetne a nagykönyvbe.
Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 07:18
Előzmény: #8482  Törölt felhasználó
#8483
a "technika" szerint az otiba tegnap bele kellett venni és az amcsik is csak délután fordultak.- ez most más tészta-
Valami változott tegnap , miután szépen lassan vették és vették otikát, majd egyszercsak elfogytak az eladók és a vevők is megjöttek, eszi nem eszi bele kellett venni. Ma már ott állun a statvonal elülső részében. Ha ki akarják ütni , hát elviszik, akkor ez is egy újabb behalás lesz- ez egy újabb fordulatot is hozhat akár, tartós lecsorgás....kiderül. Nem tudjuk a tutit, spekulálunk, kombinálunk és lépünk.
Simán benne lehet, hogy szembe megyünk a többiekkel, elég gyakran csináljuk azt.
A külföldi piacokra ráfért egy kis piros betűs nap (1-2), , mert nagyon dúl az optimizmus.
Úgy tünik, hogy a bull hívők mindent megtesznek azért, hogy a bika talpraálljon, de ez így normális. Azt szerintem senki sem tudja biztosan megmondani ezen a földön ( még gríni papa sem), hogy ez meddig lesz így.
Egyszercsak azt mondja valamleyik nagy érdekkör, hogy na jó ebből elég volt, pozíció átcsoportosít...
amíg lehet menni kell , gyűjtögetni az apró forintokat, mert most erre van lehetőség.
A helyzet az odaát, hogy sikerült némileg feledtetni az emberekkel a "pénzügyi válság " rémképét. Élik kis életüket, nem foglalkoznak a témával ( még eleget ) és a hitelezők is igyekeznek eltakargatni a valóságot. Vannak elvetemült emberek akik "megdöbbentő kalkulátorokat" küldözgetnek emailben, de sokan ezt már !!! nem hiszik el.
A kereskedés úgy két hete részünkről szigorúan napon belülre korlátozódik, annyira könnyen változhat a széljárás, hogy napon túli poziba szállni életveszélyes- ebből is jön az óvatos bull.
hát evvan...
Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 02:11
Előzmény: #8481  Törölt felhasználó
#8482
Jó estét, vagy jó reggelt kedves fórumtársak :)
Dehogy vettem zokon....azért néhány dolgot hadd mondjak, mielőtt túlmisztifikálunk bizonyos dolgokat:

Egy alapvetően bull piacon (eddig ) már tényleg rég volt bukóm, hirtelen nem is emlékszem, de írtam itt az biztos, itt nem shortolok, longolni szoktam, így aztán nem akkora kunszt ez....sok jóról lemaradtam, (pl mol szaggatás), de ez meg a nem érdekel kategória.

Nem mintha hiányozna a bukás , de nem érdekel, és velejár, a világ legtermészetesebbb dolga, már várom, nagyon érik időben, de nem érdekel különösebben, csinálom amit szoktam....ezzel az otival is most utoljára. Akkor lennék nyűgös, ha nem azt csinálnám, ami a bevált, ami a szokásom.

Másodszor ment neki a 9500 nek forgalommal és erővel, lehet ebből simán megint behalt kitörés is, ja most eszembe jutott, pont egy kis pakkot adtam oda utoljára olcsóbban az otiból.De az ilyeneket meg kell vennem, mert nem tudom előre, hogy behalt kitörés lesz, vagy sem.Ha egyáltalán az volt.
Mármint kitörés. Talán igen.

Mint mondtam, a szűk stoppok ideje számomra megérkezett, a ricsiből már kivágtak, egy ezres megvolt részvényenként durván. Párszáz darabbal. Nem sok.
De a -divatos szóval- money management nem teszi lehetővé jelenleg full pozíkba belépést, még poziépítéssel sem.
Óvatosan duhajkodom.

Nem vagyok elégedett sem a dow teljesítményével, sem a makrogazdasági helyzettel. Szvsz ez egy szemfényvesztés, csak idő kérdése és jól fogunk kinézni. De lehet az még 1 év is, vagy 1 hónap, vagy két év, amíg tart, megyek vele, De már nem csücsülök pozíciókba hosszan.

A devizánál bezzeg gyakoriak a (lekopogom)kis mínuszok. Ott főleg velejár.

Szóval nem téma semmi, a bukás egy elkerülhetetlen velejárója a tőzsdézésnek, Ha épp most lesz, legyen. Akkor is meg kell játszani azt, amit meg kell. Ha azt sem játszom meg, minek csinálom egyáltalán?
Kötelező jelleggel lépni kell. Mint a sakkban. Adott az állás, megvan a lépés rá. Vagy
nem lépek. És feladom. De mit? Nincs mit feladnom. Azért tőzsdézem, hogy a helyzeteket meglépjem. Ilyen szimpla.

Szóval ez van ezzel kapcsolatban. Legalábbis ami engem illet.
Törölt felhasználó 2007. 10. 11. 22:28
Előzmény: #8480  Törölt felhasználó
#8481
Ezt öreg "barátom" nemveszi basztatásnak , mert vérprofi és tudja , hogy itt nincs érzelem.

Csak figyelemfelhívásnak szántam az irányába de gondolom a carry trade most leköti a figyelmét:o))

tisztelettel figyelem írásait továbbra is.............

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek