Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 06. 26. 20:15
Előzmény: #5419  Törölt felhasználó
#5420
Elkezdtem nézegetni a Brent-et, meg az arynaoat, és nagyon tetszik, főleg az olaj. Margin igénye nem több, mint akár a GBP/JPY-nek, és az utóbbi időben 150 pipes mozgásosk voltak benne, mindamellett, hogy 1 pip 1 dodó..... Megtennéd, hogy vetsz majd rájuk néhány pillantást?

És ha jónak ítéled meg (legalább a Brentet), akkor besorolnám a kedvenc grafikonjaim közzé, ugye érted?!

Előre is köszi
Törölt felhasználó 2007. 06. 26. 15:40
#5419
Na igen. Az alapok bíztos nyítottak néhány üveg pezsgőt ilyen kiszállónál.
Törölt felhasználó 2007. 06. 26. 15:38
Előzmény: #5416  Törölt felhasználó
#5418
bovizf,

hát nem tudom...
ennél jobb exitet szerintem elképzelni sem lehet :))
és még egy jó alacsony visszaszálló is lehet majd belőle, ha ez megjelenik a pénzügyi soron
Törölt felhasználó 2007. 06. 26. 15:29
Előzmény: #5416  Törölt felhasználó
#5417
Törölt felhasználó 2007. 06. 26. 15:27
#5416
A Mol Vezetősége ma elköltötte háromnegyedéves eredményét részvényekre ! Nem mondanám hogy a részvényesek érdekeit képviselte egy 15 P/E-n forgó papír. Mennyit is ér? És mi lesz késöbb szvsz. böjt!!!! És ha utánanéztek ,ma a világ legdrágább olajcége !
Törölt felhasználó 2007. 06. 26. 14:11
#5415
Kimaradni egy ilyen rallyból, a lemaradóknak fájdalmas, de kapkodni nem kell utána, ez a hajó elment.
A MOL managementről a chartcenter megírta a srác a lényeget....
a véleményem már tegnap leírtam drágán venni saját részvényt nem jó dolog. Kérdés persze mi a drága. Ha egy hónap múlva 40K lesz akkor ma nem drága 30K-ért.
Az is látszik, hogy most sokan sok pénzhez jutnak és a MOL-OTP váltakozó kereskedését tekintve, nem nehéz azt mondani, hogy ebből elég sok blue papírokba megy át.
Egy furcsa dologra hívnám fel azonban az elmúlt anpok után a figyelmeteket. Gondoljátok már el, hogy mi lehetett snghájba amikor heteken keresztül kb a tegnapihoz hasonló ütemben szállt a tőzsde?
és sokáig mindneki optimista volt.... brrrrr
Egyelőre nyílt sisakos a küzdelem , de ami fontos: a jó fundás papírokba csorog át a MOL profit, húzva ezzel egyéb papírokat is.
Sarkosan kijött az amiről már szó volt, hogy 2 papír > 60%-ot ad a buxba, és most mind a kettő megy mint állat.
"A pénz mennyisége állandó, csak az eloszlás az ami változik." - dlp-nek szeretettel.
Ez most is igaz, lehetnek beragadások.
Jelenleg a 30K visszatartja ezt az esztelen rohamot, kérdés ki bírja tovább.
Az esély egyre nagyobb arra, hogy néhány intézményi kiszálljon, talán ma eldöntik a fiúk a küzdelmet... úgy tűnik ez a max ár- megy a játék szépen 30K.
13:30 a friss adatokon látszik, hogy elindult az intézményi kiszállás. 25000 db sok egy kifbüfinek - szerintem , 41221db-ról már ne is beszéljünk.
Lehet ma eldől, elérte az ár a kritikus szintet, tömegesen bedobálják, a kérdés az, hogy ki a végső vevő és mennyi kell még neki.
A hét végére szerintem okosabbak leszünk.
Olyan ez mint egy nyílt vételi ajánlat: veszek 30K amennyit csak adtok.
Az amcsiknál is csupa jó hírek: link
minden forróvérű ember tegye a fejét egy vödör hideg vízbe és csak azután döntsön.
Érdemes nézni, hogy mennyi zsé megy most át más papírokba is.......

Még egy gondolat a MOL-hoz, talán már ismétlés ez is: a mol management csak úgy tud táncolni ahogy az orosz medve engedi. Mindenesetre érdekes, hogy a the highest russian dealer in CE region - nem az oroszoknak adta el a pakettjét, ez nem az első eset, legutóbb a bc-t adta el valami
befektetési társaságnak ami szintén nem orosz. 13:48 megy az újabb húzd meg ereszd meg játék....
Ha kiállnak a nagyvevők akkor érdekes lesz a képlet, és csak csorog és csorog és csorog és csorog....
Ha megy tovább a piros napos ünnep amikor vége a partinak, szomorú lesz sokak számára.
Ha zöldbe váltanak akkor enyhe konszolidáció jöhet.
Még egy apróság: a ralli azért egészségtelen, mert blue papírt húznak több napon keresztül brutál mértékbe. A mol nem egy genesis azt ne felejtsük el.
Törölt felhasználó 2007. 06. 26. 11:03
Előzmény: #5413  Törölt felhasználó
#5414
MEGVAN!!!! 123 alatt az usd/jpy!
Törölt felhasználó 2007. 06. 26. 09:12
Előzmény: #5412  Törölt felhasználó
#5413

látom fogjátok a fejeteket, hogy emelkedésben nem volt MOL részvényetek. Nekem a MOL mostani emelkedése kb. annyira megalapozott, mint a Genesisé. (nem azt mondtam persze, hogy a MOL is hulladék papír)
A MOL az eredménytartalékát nem tudta akvizíciókra költeni, ezért két dolgot tehet: saját részvényt vesz vagy emeli az osztalékrátát. Arra tippelnék bátortalanul, hogy az előbbi jobb azoknak, akik részvényopciós progamban vesznek részt, utóbbi pedig a részvényeseknek. A mostani emelkedés ugyanis (szvsz) rövidtávú lesz, szükségszerűen. Ugyanis majd jönnek elemzők, akik a Matávhoz (fejőstehén) kezdik hasonlítani.
Törölt felhasználó 2007. 06. 26. 08:43
Előzmény: #5411  Törölt felhasználó
#5412
kaygee, nem értek veled egyet. Valamihez viszonyítani kell, mindenki viszonyít valamihez, a jelenlegi hozamodat is viszonyítod valamihez, pl. az év eleji árfolyamhoz, vagy az egy évvel ezelőtti árfolyamhoz, vagy a banki lekötött kamathoz vagy mit tudom én mihez.

Az ATH-t csak azért írtam, mert most mindenki arról beszél, hogy itt gigabullban. Ha gigabull lenne, akkor az lenne logikus, hogy sorra dőlnek meg az addigi rekordok, újabb és újabb ATH-k születnek, holott erről szó sincs. Négy blue-t emeltem ki, abból egyedül az OTP volt képes meghaladni egy évvel korábbi önmagát 17%-kal, holott időközben a helyzete, a fundamentumai, valamint a jövőbeni kilátásai JELENTŐSEN, az árfolyamemelkedést meghaladó mértékben javultak. Az összes több blue (Mol, Richter, Egis) rosszabb helyzetben van, mint egy évvel korábban - ha az árfolyamukat nézzük.

Többször már nem írom le ugyanazt, mert már csak ismétlem önmagam, ha érted, érted, ha nem, nem. Örülnék azért, ha a profik - többek között, de nem kizárólagosan DLPH, zuzzo, neomodel - is véleményt nyilvánítanának, érdekelne, ők hogyan látják ezt a kérdést.

Szép napot mindenkinek!
Törölt felhasználó 2007. 06. 26. 00:17
Előzmény: #5410  Törölt felhasználó
#5411
:)) Néha... Van egy szokásom, módszerem, stratégiám. vagy hóbortgyűjteményem. Tökmindegy minek nevezem. Ez a szabályegyüttes megóv a bajtól amennyire képes rá, és lehetővé teszi, hogy évi átlag X százalék hasznot elérjek itt a béten, amellyel elégedett vagyok.

Ha most beszállnék, ettől a magam által felállított szabálygyűjteménytől eltérően cselekednék. Valóban, így profittól estem el (máig), sőt elmondható, hogy a béten mostanában nem keresek, mivel cashban ülök szinte full. (Eco eladom-visszaveszem napon belül,egy kis TDT ez most mindegy).

Csak annyit akarok ezzel mondani, hogy semmilyen körülmények közt nem szeretnék eltérni ezektől a dolgoktól, melyek eddig most már sok éve megóvnak.
Még akkor sem, ha ez nagyon ritkán fájdalmas is. Nem is emlékszem mikor ment a bux gigarallira, mikor a világ vonaglott.
Ez nem normális, ez egy kivételes helyzet. Ha már épp pozimentesen keveredtem bele, kivárom, míg normalizálódik a helyzet.
Ezektől a szbaályoktól nem azt várom, hogy hozzák ki a maximumot kivétel nélkül minden helyzetből. Hanem azt, hogy amit lehet, hozzanak ki minden helyzetből, miközben kellően védve is vagyok.

Sok sikert midnenkinek !
Törölt felhasználó 2007. 06. 25. 22:44
Előzmény: #5405  Törölt felhasználó
#5410
DLPH, te mikor alszol?
zolaaa 2007. 06. 25. 22:14
Előzmény: #5408  Törölt felhasználó
#5409
Be is esett a Bear Stearns vagy 5%-al... ja nem(csak) ingatlan. CDO.
Törölt felhasználó 2007. 06. 25. 21:59
Előzmény: #5406  Törölt felhasználó
#5408
Sztem yesterday nem szélsőértékhez viszonyított, tavaly május: OTP 5400 - nah az szélsőérték

Egyébként itt arról van szó, hogy itt a buxon nincs egy olyan egézséges bull mint pl: Dax. Itt kapkodás ugrálás van........

Jó éjszakát ! :)
Törölt felhasználó 2007. 06. 25. 21:57
Előzmény: #5405  Törölt felhasználó
#5407
ez aranyos :)
Törölt felhasználó 2007. 06. 25. 21:47
Előzmény: #5403  Törölt felhasználó
#5406
Igen, én éppen azt mondom, hogy a viszonyítási alapod rossz. És végképp nem mondom, hogy a sarki zöldséges beszerzési árához kell viszonyítani, mert az még rosszabb. Ami a legeslegrosszabb, az pedig szélsőértékekből vagy azokhoz viszonyítva hozamokat számolgatni. Ezeket jobb, ha meghagyjuk az alapkezelőknek és társaiknak, ők szokták válogatni őket, hogy minél csábítóbb számokat tudjanak közölni.

Nekem az is problémás valahol, hogy egy igazi bull ismérvének annak kellene lenni, hogy egy cég papírjai mindig annyit (vagy többet) emelkednek, mint amennyi a növekedésükből vagy a jövőbeli kilátásukból adódik. Valamikor többet, valamikor kevesebbet, de szinte sosem ugyanannyit. Ebben a bullban bőven lehettek olyan időszakok is, mikor többet is mehetett az a papír.

Egy lokális csúcshoz képest nézni, hogy egy papírnak mennyit javultak a kilátásai, nekem valahogy problémás.
Törölt felhasználó 2007. 06. 25. 21:42
Előzmény: #5404  Törölt felhasználó
#5405
Nemtom mi volt, de szívesen. Amcsik most kászálódnak fel romjaikból +60 pont hipp-hoppra. Icipici longica jó volt, ilyenkor nem fáj annyira az a ..... Mol.
Törölt felhasználó 2007. 06. 25. 21:36
#5404
DLPH!!!! Köszönöm a tegnapi választ.
Törölt felhasználó 2007. 06. 25. 21:23
Előzmény: #5402  Törölt felhasználó
#5403
A árfolyam mindig valamihez képest érdekes. Ez a viszonyítási pont lehet ugyan a Mari néni beszerzési ára, de ez valójában indifferens. Jó viszonyítási pont lehet szerintem, ha az egy évvel ezelőtti állapotokhoz képest nézzük meg a cég árfolyamát, valamint azt, hogy fundamentálisan ezen időszak alatt hogyan változott a cég, illetve a jövőben kilátásai. A kettő viszonyszám összehasonlítása már érdekes.

A korábbi ATH-at csak azért írtam le, mert itt most mindeki gigabullról beszél, holott szerintem ez a magyar piacon nem igaz, erre hoztam példának azt, hogy a korábbi ATH-khoz képest most hol tartunk, s kiderült, hogy valójában egyedül az OTP haladta meg a korábbi maximumát 17%-kal.

A 25% elírás volt, a pontos 17%. Itt is az a kérdés persze, hogy mihely képest jó vagy rossz az a plusz 17%. Ezért írtam, hogy ahhoz viszonyítva, hogy az OTP fundamentálisan mennyit változott egy év alatt, nos ahhoz képest a +17% nem sok, de legalábbis nem annyi, hogy azt mondhatnánk, hogy a cég papírja szárnyalnak vagy hogy gigabullban vannak.

Törölt felhasználó 2007. 06. 25. 21:13
Előzmény: #5398  Törölt felhasználó
#5402
Sziasztok!

Én ugyan nem írtam még eddig sosem írtam ide, de most olvasgattam a fórumot, és megláttam itt egy-két beírást.

Yesterday, amit írsz azért értelmetlen, mert feltételezi azt, hogy mindenki, akinek most részvénye van, a BUX előző lokális csúcsán vásárolt be. Ilyen pedig valószínűleg alig van, és még kevesebb, aki azóta tartja is. Ha vesszük például a MOL-t, akkor a tulajdonosai között találnuk nyilván olyanokat, akik tegnap vettek, de lehet, hogy még mindig ott van Miska Bácsi és Julcsi néni is, aki még anno azért vett bele 4000-nél, mert hallott valamit a helyi ABC-ben, azután meg ottfelejtette egy értékpapírszámlán. Szerintem ezért nincs igazad.

A másik dolog, amit írsz, az pedig a bull piac egyik logikus definíciója, miszerint a tőzsde bizonyos idő elteltével mindig új csúcsokat dönt. Elég hosszú távot vizsgálva mindig új csúcsok vannak.

Ja, és még valami. Ha neked 25% nem igazán bull, akkor mennyi az? Mennyit kell az OTP-nek menni, hogy igazán bull legyen?

Hozzá vagytok szokva a havi (vagy éppen napi) 15%-os hozamokhoz.
Törölt felhasználó 2007. 06. 25. 21:11
Előzmény: #5400  Törölt felhasználó
#5401
Köszönöm.

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek