Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 06. 11. 09:38
Előzmény: #5159  Törölt felhasználó
#5160
Bubu , a politikait ugord át :)

Szia és szép napot !
Törölt felhasználó 2007. 06. 11. 08:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#5159
A szakmai hsz-eidet kedvelem , ezért várom további írásaidat!!

A politikaiakat mellõzheted és mindjárt több idõd lesz a lényegi dolgokra szvsz :-))))

Nagy tisztelettel és megbecsûléssel 1 fórumozó:-))
kissherceg 2007. 06. 11. 08:46
Törölt hozzászólás
#5158
Törölt felhasználó 2007. 06. 11. 02:19
Előzmény: #5142  Törölt felhasználó
#5157
Ezt ugye nem gondolod komolyan!!!
Mármint a búcsút!!!!!

Igaz, voltak nem jó tippjeid, de a döntés mindig a mi kezünkben volt és alpjában véve, legalábbis én pozitívan jöttem ki belőle!!!
Arról nem is beszélve mikor én rosz döntést hoztam, bepánikoltam, Te voltál aki tartotta bennem a lelket, elmondta a meglátásait, és a segítségeddel sikerült minimalizálnom a veszteségeimet esetleg még plusszban is szálltam ki!!!!!
Úgyhogy én mindenképp támogatnám ha gakrabban írnád be a meglátásaid, sokat tanlunk Tőled!!!
Törölt felhasználó 2007. 06. 11. 01:10
Előzmény: #5155  Törölt felhasználó
#5156
A yen erősödik az ázsiai nyitás előtt már. Főleg euróhoz, a dollárhoz nem annyit.
No. ez nem longveszély eddig.
Törölt felhasználó 2007. 06. 10. 20:46
Előzmény: #5153  Törölt felhasználó
#5155
légyszíves folytasd!
Törölt felhasználó 2007. 06. 10. 20:36
Előzmény: #5153  Törölt felhasználó
#5154
Yesterday dehogynem :))
Már ment. Idő és egyéb zavarban vagyok ...
Törölt felhasználó 2007. 06. 10. 20:22
Előzmény: #5152  Törölt felhasználó
#5153
A tőzsdecápákon olvastam és régi hsz-eken.
Ja, elfelejtettem a jelszavamat. Agg vagyok.
Wap nem segítenél?
Törölt felhasználó 2007. 06. 10. 20:20
Előzmény: #5150  Törölt felhasználó
#5152
DLPH, nem válaszolsz majd az e-mailemre?
Törölt felhasználó 2007. 06. 10. 20:20
#5151
Greenspan szokott még ide irogatni?
Talán féléve, hogy utoljára hszt láttam tőle. :(
Törölt felhasználó 2007. 06. 10. 20:17
Előzmény: #5149  Törölt felhasználó
#5150
Azt hiszem értem.
Yesterday írta emilen, hogy nem kéne rövid távra prognosztizálnom. Ebben van valami, az nagyon nehéz, és nagy a hibaszázalék.

Nekem eddig nem tűnt fel, nem vagyok régi fórumozó, Greenspam pld. nagyon jól lát a pályán, nem minősítem, hiszen nem is ismerem. de abból amiket ír ez jött le.
Ő sem mond semmit rövidtávra, csak ha nagyon biztos benne. Jogos.
Törölt felhasználó 2007. 06. 10. 14:24
Előzmény: #5148  Törölt felhasználó
#5149
DLPH! Voltegyszer egy vak ember.Szegény emberünkre rásóztak jó drágán egy kutyát.Jó ember lévén nem gondolta volna,hogy ezek a"vérszomjas farkasok"állandoan a nyomába lesznek,hogy vissza szerezzék a kutyust,amit megbizouk megelégedesére ujbol eladják jó pénzért.Emberünk egyedül maradt,rátalált egy emberre,akitöl kapott egy fehér botot,ami elöre jelezte neki az esetleges bukkanokat,Csodával határos módon és a kezelések segitségével elkezdett homályossan látni.Ekkor igy szólt a botjához:Te mindig segitettél mutattad az utat ,remélem sose foglak elvesziteni,mert ha jönnek a sötét felhök,nem biztos,hogy jól látok a sötétben,és a gaz "farkasok ismét kirabolnak.Mi lesz a vakokkal ha nem lesz aki boto adjon a kezükbe,ami már az ö dolga,hogy tapogassa vele a bukkanokat,vagy megy vakon a falka után?
Törölt felhasználó 2007. 06. 10. 12:57
Előzmény: #5144  sly36
#5148
sly36 Jó a statégiád elméletileg.... De!!! Elkerülhetetlenül egy majdani nagy regiós világvége szórásban fogsz stoppolodni. Teendő a következő! Szűkebb profit védelem, utána mint a profik legfeljebb vissza veszed valahol egyszer. Az se rossz ha a tőkét véded és a profitot ellenben mindig a papírban tartod egy euforiáig.
Törölt felhasználó 2007. 06. 10. 12:02
#5147
Abszolút nem értelek DLPH, miért kellene Neked a világ bajait a hátadra venned? Egyetértek az előttem szólókkal ezért nem is nagyon akarom szétbeszélni a dolgot, mert tökéletesen leirták többek között az én véleményemet is.
Hidd el néhány év múlva sok értelmes fiatal fogja nagyszerű meglátásait csokorba szedve irni itt a fórumon, hogy ők még többek között a Te írásaidon nőttek fel, nagyon szépen kérlek, sőt utasítalak, mert amit írtál az nem indok a nem írásra, hogy mindenféleképp folytasd az írást még ha kisebb intenzitással is.

Tisztelőd és állandó olvasód:
powerbroker
Törölt felhasználó 2007. 06. 10. 11:17
Előzmény: #5145  Törölt felhasználó
#5146
Teljesen egyetértek sly36-tal, nem kéne elbúcsúznod DLPH, ez a történet nem erről szól, mindenki a saját felelősségére dönt, bár kétségtelen, a véleményét, meglátásait nyíltan közlő tapasztaltabbaknak nagyobb a felelősségük.

E gondolatmenet alapján öreg Kostolany sohasem írhatott volna egyetlen könyvet sem, mert hátha azt elovasva valaki rosszul dönt. Rólad legalább lehet tudni, hogy jószándékkal írod le a gondolataidat, s nem pedig manipulálni akarsz, mint a legtöbb "profi" elemző. Gondolj bele, ha még te sem írsz, akkor a többség itt marad ezekkel az sekélyes szellemi színvonalat képviselő "elemzőkkel." Ha nem írnál, s valaki ezen "elemzők" alapján rosszul döntene, az is a te felelősséged lenne, hiszen ha itthagyod a fórumot, akkor nem lesz aki ellenpontot képezzen ezekkel szemben. Bár ez a gondolatmenet kissé rabulisztikus, be kell látnod, nincs menekvés a felelősség alól. :-)

Azt hiszem, sokunk nevében mondhatom, továbbra is várjuk a hozzászólásaidat.
Törölt felhasználó 2007. 06. 10. 10:01
Előzmény: #5144  sly36
#5145
teljesen egyetértek sly-jal. a látásmód és a döntés háttere a fontos nem a "tipp".

további jó pihenést, élvezzétek a hétvégét!
sly36
sly36 2007. 06. 10. 07:59
Előzmény: #5143  Törölt felhasználó
#5144
Elgondokodtató és megfontolandó iromány az biztos. De a címe nem tetszik. Nem kéne búcsúzkodni. Mások nevében is mondhatom, hogy nem fog felelősségre vonni senki rossz tippjeidért, mindenki a saját pénzével "játszik". Eleve más a nagy pénzzel megkeresett 20% nyereség, mint ha ugyanaz a 20% csak pár ezer (vagy tízezer) forintot jelent. Én pl. nem adtam még el a Mol-t és a Rábát sem, mert még lehet bennük szufla, kell, hogy nagyobb tűrőképesége legyen a profitvédő stopnak, mert hátha bejön még egy kis plusz. Csak a legvégső esetben szeretném kiüttetni magam. Na, ilyenkor jönnek jól a globális meglátásaid. De akkor sem azért, mert Te mondtad, csak hogy legyen min elgondolkozni és szélesebb látókörrel látni. Azért, mert Te már több "helyzetet" megéltél.
Szóval ezen egy cseppet se izgulj, senkinek nem kell fognia a kezét, és nem kell senki helyett döntened. Nem ezt kérjük tőled. "Csak" meglátásokat, véleményt az adott helyzetre vonatkozóan.
Írj nyugodtan, mindenféle felelősség nélkül, azért, hogy tanulhassunk. Ezek nem tanulhatók meg könyvekből.
Üdv., szép, vidám napokat!.....és mindent Köszi!
Törölt felhasználó 2007. 06. 09. 15:10
Előzmény: #5142  Törölt felhasználó
#5143
Érdekes olvasmány.
Köszi.
Törölt felhasználó 2007. 06. 09. 14:29
Előzmény: #5141  Törölt felhasználó
#5142
Nem vagyok közgazdász. Szvsz a hozamszint nem ok, hanem okozat. Hirtelen megugrott, és erre kezdetek el esni a tőzsdék?. Nem figyelem a pontos sorrendet.
A tőkeáramlást mutatja.

Visszanéztem az amcsikat 20 évre. Minden ekkora arányú ennyi idő alatt lefutott esésből 2 egymástól markánsan eltérő folytatás lett, egyetlen esetet kivéve, amikor (nem emlékszem mikor de kb 10K körül volt a dow)
amikor ugyanennyit ment másnap is, vagyis durván 1,5 %-ot.

A 2 eset a következő.
Az egyik : másnap beesik kb arra a szintre, ahol az esés korrekciója beindult (kb -130-150 pont mínusz).
Onnantól irány tovább észak.

A másik : másnap még magasabban zár, de nem markánsan, kb, 0,5 % körül vagy alatta.
Harmadik nap -negyedik nap (vagy mindkettő vagy csak az egyik) oldalaz lefelé, 1-2 nap enyhe mínusz jön, ezt követően drasztikus további esés.

És mint mondtam egyetlen esetben másnap ugyanakkora emelkedést produkált mint előző nap, és gigabull kezdődött (folytatódott).

Ebből nem következik, hogy ne lehetne egy 4. variáció hétfőtől.
A valószínűbb nyilván a két leggyakoribb verzióból az egyik. De semmi garancia nincs rá.

A korrekciók hevessége és iránya megmutatja a trendet. Valami ilyesmit figyeltem meg.
Olyan erővel vették meg tegnap az esés 3. napját, hogy az kicsit meglepett és őszintén szólva elbizonytalanít a bika piacot illetően. Ilyet nem bika piacon látni, hanem heves esőzésekkor.

A saját bőrőmet viszem a vásárra, ám legyen, függően attól, hogy dow miként viselkedik hétfőn, teszem a lépéseket. Nem sok részvényem maradt, a nagyon magas stoppjaim Molban aktiválódtak, ha hétfőn mindent visszaad a dow akkor a keddi -szerdai bux depresszióban szépen vásárolgatni kezdek.

Ha innnen dow a másik varit produkálja meg, akkor viszont a hétfő-kedd-szerdai nyugalomban és nagybevásárlási közhangulatban kiszórok kivétel nélkül mindent.

A hozamszintek alakulásának hatásait a dow-ra a lenti linken tanulmányozni lehet.

A devizákról. KIs-nagy pihenő után a dollár további erősödése van a levegőben, a forint gyengüléséről szintén ezt gondolom, a yen addig nem mérvadó most, amíg carrysek nem állnak neki kiszállni. Ez a húr ha elpattan, lavinát indít. Ezt azért mondom, mert szerintem ebben a tartományban további bull nem lehetséges, ahhoz szvsz szignifikánsan törni kéne a 122-őt, és gyengülnie tovább és 123-on átmenni har madik nekifutásra és így tovább.120-hoz közelítve fentről az utóbb időben minden esetben begyorsította az esést. Hozamszint ide vagy oda.

Fog gyengülni ha a dollár tovább erősödik, de ezt szvsz ki kell vonni, de nem lineárisan.
A lufi kap egy kis gőzt, és a világon uralkodó általános optimizmus okán többet megy, mint amennyi gőzt kapott. Ha nincs rossz hír, az már elég a meneteléshez.

Az öreg Kosztó kapitány jutott eszembe hétvégén, ha már az is elég a gigabullhoz, ha semmi rossz sem történik, ott szállj ki.
Saját fordításban idéztem a saját szavaimmal.

A világhangulat lassan fordul, egyik pillanatról a másikra visszafordul a bullban, de ha kap egy újabb pofont, már nem olyan gyorsan, aztán ha kap még egyet, de többet már nem, akkor meg ezt nem hiszi el senki, és rettegés megy, akkor érdemes vásárolni újból.

A buxunkkal kapcsolatban ez még nem is kapott igazi sallert. Az oroszok vásárlási intenzitása a régióban töretlenül halad, de senki nem tökéletes, még az oroszok sem, és van más érdek is mint 1000-2000 ft,-nyi árfolyameltérés.

Kosztó kap. szépen leírta (hasonlóképpen Vakmajom is) a nagy alapok mint valami óriási tankhajók az óceánban, lassan fordulnak, válzotatnak irány, a reakciók nem olyan gyorsak, de ha megfordultak, akkor meg visszafordítani ugyanannyira nehézkes.

Kiderül. Az elmúlt napi történések ATH-kal tarkított helyzetben valósultak meg emiatt aztán egy további menetelés ennél nagyobb "korrekciót" kíván, ezt megnéztem. pld. dowba 1000 pont is beleférne. Szerintem.

Nem volt olyan szakkantyú, amiből a bux ne kapott volna rendesen. Eddig még nem kapott. Most nem fog? Hát...lehet. Nagyot néznék az biztos. De bármi lehet ebben a kiszámíthatatlan világban.

És még van veszélyforrás nem kevés. Japán kamatemelés, usa ingatlanhitelezés, hogy valami "terrorista" bármiről ne is beszéljek.

Így látom most a helyzetet, de tévedhetek egy óriásit is.

Nem fogok ennyit írni , kicsit elbátortalanított, hogy annyian kérdezősködnek emailen is , nem vállalhatok felelősséget más pénzéért. Sok rossz tippem is van, abból próbálok gazdálkodni, ha több a jó mint a rossz. Ha valaki kap a rossz tippjeimből, miattam veszít. Ez óriási felelősség, csak a magamét bukhatom el , más pénzét nem.

Sok szerencsét a jövő hétre is.
Törölt felhasználó 2007. 06. 09. 13:42
Előzmény: #5140  Törölt felhasználó
#5141

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek