Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 05. 05. 20:07
Előzmény: #4199  Törölt felhasználó
#4200
A tőzsdei árfolyamnyereségadóval kapcsolatban azt gondolom, vagy tán inkább remélem, hogy a kormány előbb-utóbb áttér arra a megoldásra, hogy a több (2-3) évig tartott részvényeken nyert árfolyamnyereséget nem adóztatja meg, hanem azoat hosszú távú befektetéseknek minősíti, és mentesíti az adó alól.

Ha jól tudom, a BÉT vezetése is ilyen irányba tapogatózik a kormánynál, s ez a megoldás több nyugat-európai országban alkalmazott és bevált.
Törölt felhasználó 2007. 05. 05. 17:01
Előzmény: #4198  Törölt felhasználó
#4199
Szeretném kérni amennyiben ez az érzés kezd megbizsergetni- (korrekció)- kérlek jelezd felénk!!!!!

Törölt felhasználó 2007. 05. 05. 15:58
Előzmény: #4197  banyaiz
#4198
:))
Persze emlékszem miért nem szálltam vissza otiba , mert a Molban akkor már nagyobb növekedési potenciált láttam középtávra. Eddig nem úgy fest.
Node a látszat mindíg csal a tőzsdén.
Ezért az első világvége hangulatban 20K körül és alatta elkezdtem venni, fokozatosan egyre több lett, fenn realizáltam, 1000-el alatta visszavettem, hozzávettem,ilyesmik, egyre nőtt.

Most megint egy ideje alszik, és megint csökkentgettem. Megy nálam az ugrabugra rendesen, persze nem haszontalanul, de akkor is...ha előre tudom, hogy az ATH ellenállásból hamarosan átmegy támaszba..... vagy hogy mondják, nem tudom.

Vagyis egy erős bullban pofa befog, kézre ráül, ennél nincs jobb ilyenkor mint semmit sem csinálni.Már ha pozícióban van az ember.

Oldalazásnál hosszabb stagnálásnál, érdemes a kifulladtabb papírt becserélni egy tartalékkal jobban ellátottabba, vérvörösben meg kivárni mikor már minden tényező a vétel ellen szól, és a szomszéd házvezetőnője is elad félelmében
akkor belevenni orcátlanul.

Szerintem meg lesz erősebb korrekció is hamarosan , akár -1000 -2000 -3000 pont is simán belefér a Bux-ba, de inkább a devizák miatt mondom ezt.
Persze aztán jön a média, amelyik fordulatról, "júniusi májusról" <- kitaláció, vagy a dominó bedőlt, mindenki meneküljön, meg ilyesmikről fog írni, rátesz egy lapáttal.

A Rákosi-Gerő féle anyagban részletesebben leírtam, most még nem várom (azóta egy hét eltelt), de az bizonyos, hogy elkerülhetetlen és nem a messzi távolban(szvsz!!)

Ezt az időpontot megpróbálom a magam módján ha sikerül meglátni előre
és megvárni a végét.

Ha ez korrekció lesz és nem fordulat, akkor majd otiba beleveszek. Függetlenül attól, hogy akkor épp mibe kerül.

A bankszerktor sem fogja megúszni be fognak zúgni. Menthetetlenül, akár ha a fél világ az otp-t vásárolja fel.

Gondolom én.
banyaiz 2007. 05. 05. 14:47
#4197
Még annyit, hogy akik most poziban vannak legalább olyan nehéz a dolguk, mint akik a vételen gondolkodnak. Folyamatos a félelem, hogy az ember egy korrekcióban elveszítheti a szép hozamát, vagy egy részét. Nagyon nehéz ezt hosszú távon bírni, és jó döntést hozni.
Krumenaker 2007. 05. 05. 14:29
Előzmény: #4194  Törölt felhasználó
#4196
Yesterday,

a portfolióm kísértetiesen hasonlít a tiédre. Nagyjából a teljes tőkém 8-10%-ával játszom meg napi vagy egy-két hetes pozíciókat, 50-55 %-al folyamatos kivárásban vagyok, 35 %-a pedig OTP-ben fekszik. Amikor vettem az Ottit, tavaly nyáron, már akkor tudtam, hogy több évre veszem. Dédelgetek magamban egy olyan illúziót is (reálisan erre max 20 % esélyt adok), hogy a kormányzat újra vissza fogja állítani a tőzsdei nyereségadót 0 %-ra - költségvetési szempontból elég kevés pénz folyik be nekik innen, és el fog jönni az a pillanat, amikor a tőzsdei befektetést ismét vonzóvá kell majd tenni a BÉT-en. Ez két-három éven belül bekövetkezhet, és addig ha nem muszáj, nem adózom le az OTP-ben lévő nyereségemet. Ezt az extra long hozzáállást egyedül az OTP-vel tartom megvalósíthatónak a magyar részvények közül.
banyaiz 2007. 05. 05. 14:12
#4195
Sziasztok!

Látom ti is az OTP miatt mérgelődtök. Saját szenvedéseimről röviden:

Tavaly szeptemberben 6280,-Ft-os átlagáron teljes tőkémet OTP-be fektettem szándékaim szerint hosszú távra (több évre) tekintettel a fundamentális helyzet által alátámasztott, bevezetés óta töretlen árfolyam emelkedésre(jelenleg kb 70 szerese a bevezetési árfolyamnak a mostani árfolyam), a nemzetközi akvíziciókra, az előbb, utóbb elkerülhetetlenül bekövetkező felvásárlásra, Csányi személyére amely önmagában garancia.

Rövid időn belül 7.000,-Ft felett volt az árfolyam. Nem törödtem vele, teljesen nyugadtan szemléltem, hogy a számításaim helyesek és lesz ez sokkal drágább is.

Sajnos jött a Gyurcsány balhé és rosszul mértem fel a kövekezményeit, sokkal hosszabb zavargásokra számítva 6420,-Ft-on megváltam a teljes csomagomtól. (Pillanatnyi döntés volt, még előző nap határozottan eldöntöttem, hogy tartom bármi is lesz, sajnos nagy volt a nyomás :((( ).

Ezt követően az emelkedést többször kihasználva a teljes tőkére vetítve 12%-os hozamot értem el a papírral a mai napig. Ha semmit nem csinálok 57%-os hozamot hozok.

Tevékenységemet az előzmények ismeretében siralmas, és legszívesebben a felyemet verném a falba.

Amennyiben hű akarnék lenni saját elgondolásomhoz ezen az árfolyamon is vásárolnom kellene, és hosszú távon tartani nem törődve a korrekciókkal.

Ezt eddíg nem mertem megtenni, várom a korrekciót.

Csak nehogy 10 év múlva is a jó beszállót várjam miközben az árfolyam még mindig 10.000,-Ft csak egy-két tizedelést követően :(((((.

Na ennyit saját lúzerkedésemről az OTP-vel kapcsolatban.

Elbizonytalanodtam, hogy mit tegyek. Ti, hogy látjátok????


Törölt felhasználó 2007. 05. 05. 12:34
Előzmény: #4193  Törölt felhasználó
#4194
Kedves DLPH,

dehogy nézem állandóan az OTP chartját. Hátradőlök szépen a fotelben, s Harpagon módjára számolgatom a lét. Én azt a taktikát követem egy ideje, hogy a pénzem nagy részéhez befektetőként viszonyulok, vagyis nem nyúlok hozzá hosszú ideig, lehet, hogy évekig. Szerencsém van, az otiban van a pénzem döntő hányada, s ott is marad, amíg valami alapvető, lényeges fordulat nem látszik az OTP megítélésében vagy a nemzetközi hangulatban. Továbbá azt sem szabad figyelmen kívül, hagyni, hogy minden nyereséges pozíció után adózni is kell, azt pedig nem szeretek. Különösen ezeknek.

A pénzem kisebbik részét pedig igyekszem mozgatni, bár ez mostanában esetemben inkább egy kisebb pechsorozatnak nevezhető, amit eladtam (Richter) az ment, amit vettem (Rába), az meg egyhelyben topog. Mindegy, dum spiro, spero.
Törölt felhasználó 2007. 05. 05. 11:26
Előzmény: #4192  Törölt felhasználó
#4193
DLPH,Bubu

köszi néktek a jóindulatot irányomban ....
rámfér 1 kis okulás
/ bár tegnap az oti,humi jól szuperált /
remélem másnak is.....
Törölt felhasználó 2007. 05. 05. 02:12
Előzmény: #4191  neomodel
#4192
Csúcs !!! Na, higgadjunk le !

//Csibe szerinted nem csípem fülön? na fogadjunk igen! :)//

Neo !

Pedig jőni fog korrekció, azt kell megvárni szerintem, bármiylen nehéz is.
Ilyenkor belevenne ember még a szárazkenyérbe is, inkább egy hidegzuhany.
Ha usd/jpy 120 felett (hetvenedszer mondom) megy minden mint állat.

De már nem annyira csinos mint egy hete, korrigálni fog (aztán tovább gyengül..... most úgy néz ki)

Megnézem alaposan, az bizonyos.
Állandóan nem lehet emelkedni.
Aztán közlöm mire mentem.
Ettől függ mikor lépek be.Meg mibe ( egy kupac ....helyett)
neomodel 2007. 05. 05. 01:46
Előzmény: #4190  Törölt felhasználó
#4191
Szia DLPH
Felháborító!!!
Teljesen ki vagyok akadva amit Ottília csinált, (ezek szerint velünk). Álmodom, és nézem kívülről az egészet. Erre mondják, hogy lúzer. Még hogy 9300-nál nem veszek, meg szigetforduló, meg korrekció. Mérgemben vettem TVK-t, meg tartom a Rábát. Kezdek felbátorodni. Hétfőn veszek Genesist, Phylaxiát, Ecot, egészen a Csepelig fogok süllyedni. De legalább pénz is áll a házhoz. Vagy megshortolom Ottíliát, legalább veszteségem legyen. Ha ide nyúlok ott sül el, ha eleresztem akkor sül el, ha nem nyúlok sehova akkor minden elsül. Ilyen nincs (és mégis van). Na mindegy, hétvégén szépen rendezem zilált idegrendszeremet, Bux chartot elnézve most jön a java.
Jóccakát.
Törölt felhasználó 2007. 05. 05. 01:14
Előzmény: #4189  Törölt felhasználó
#4190
ettől függetlenül azért még hallgatok a
tanácsaidra DLPH
Törölt felhasználó 2007. 05. 05. 01:10
Előzmény: #4188  csibe74
#4189
Azt hiszem Kostolany irta: "ha megvettem a kiválasztott
részvényt, tőlem 1-2 évre be is zárhat a tőzsde"
megfontolandó :)
csibe74
csibe74 2007. 05. 05. 01:00
Előzmény: #4187  Törölt felhasználó
#4188
Szia!
Pedig benne van, hogy hamarosan az lesz a nagy szám, hogy 10K alatt az OTP!! Gyorsan venni kellene, mert nem sokáig lesz itt.
Ebből kifolyólag nem sokáig lesz itt.
En is jártam az otp- úgy haogyan Te.

Tavaly 5484-ért vettem eladtam 5970-ért. Mondván jaj de szép egy hétre. Majd tovább ment. 6450 vettem és 6700-en eladtam. Utána visszament 6300 környékére és ott adtam vettem. Teljesen lúzerkodtam. Majd 7300-ért is vettem azt 8351-en eladtam. Ebből a pénből 21850-ért vettem MOL-t. Ez tavaly novemberben volt.
Természetesen utólag könnyű, de ha az 5484-es vételemet még megtartom, lassan duplázás lenne belőle. Mást nem is kellett volna csinálni mint megvenni és 1 évig nem is nézni a tőzsdére.

Hát van ez így...
Törölt felhasználó 2007. 05. 05. 00:53
Előzmény: #4186  Törölt felhasználó
#4187
Pedig 10 K-nál nem veszek. Akkor gebbeggyen meg ! /Tudom, nem így írják, direkt van/

Na leléptem.
Törölt felhasználó 2007. 05. 05. 00:46
Előzmény: #4185  Törölt felhasználó
#4186
Ja és itt van a feljegyzéseim közt : OTP vétel (annak idején tavaly aug-szept) motiváció....blabla mindegy, célár : 10K.
Nem értem. Pedig ideírtam.
Volt valami 2-3 hét para és oti ütés-vágás, közben egy felrántásban kiszórtam.
Később 78xx-as pakkomat 82xx-83xx szintén kiszórtam (de minek?). Barom.

Na szép hétvégét !
Törölt felhasználó 2007. 05. 05. 00:37
Előzmény: #4184  Törölt felhasználó
#4185
"Rákosi-Gerő féle nagy DLPH"

Ime :

Gyakorlatilag az elmúlt fél év jelentősebb pénzmozgása nálam : tengernyi otp cseréje molra .

(A többi mocorgás sokkal jelentéktelenebb)

Annak ellenére hogy nyerő (volt) mindegyik ,
előrébb lennék, ha nem csinálok semmit.

(a pipától nem látok rendesen)

Tanulság : ne hallgassatok rám.
Én már elkezdtem, nem hallgatok magamra.
Törölt felhasználó 2007. 05. 05. 00:29
Előzmény: #4183  Törölt felhasználó
#4184
+ oroszok szvsz.
.
Törölt felhasználó 2007. 05. 04. 23:29
#4183
Sziasztok
meg tudná vki mondani nekem hogy az otp teljesítménye mögött az általános hangulat vagy valami más is áll?
köszi
Törölt felhasználó 2007. 05. 04. 23:07
Előzmény: #4179  Törölt felhasználó
#4182
Bubu akkor kettő van neki, mert én is átküldtem még mielőtt szóltál.

Jó hétvégét mindenkinek!
Törölt felhasználó 2007. 05. 04. 23:04
Előzmény: #3938  Törölt felhasználó
#4181
-------------------------------------------------
Mol 36 % 20996 nullás áron
stop 21890-től aktív.
---------------------------------
Rába 7 % 1533 nullás áron
stop 1437 -től aktív
-----------------------------------------------------
Eco 14 % 161 nullás áron
stop 169-től
----------------------------------------------------
Phylaxia 22 % 96 nullás áron
Stop nincs. (még)
----------------------------------------------------
21 % Kp Otp re vár teljesen reménytelenül
Talán egy elhúzódó erősebb korrekcióban.

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek