Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 11. 14:39
Előzmény: #3599  neomodel
#3600
Köszönet :)
"Értelmiségi" reakciókat olvashatsz hátrébb dögivel, már ha van kedved ilyesmihez.

neomodel 2007. 04. 11. 14:09
Előzmény: #3598  Törölt felhasználó
#3599
DLPH
Válaszolok este, ahogyan erőmből telik.
Egyébként nem túlzottan sok értelmiségi reakciót látok, félelmed nem értem, de majd elmondod. (lehet nem is tőzsdéznek pl. közgázra járnak és nincs idejük vagy merszük alkalmazni a tanultakat)
Törölt felhasználó 2007. 04. 11. 13:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#3598
Szia.
Nincs ecom. 159-en eladtam kb egy hete. Megvárom merre indul.Álomgyárral sehogy. Nekem ez kiszámíthatatlan.
kissherceg 2007. 04. 11. 10:45
Törölt hozzászólás
#3597
Törölt felhasználó 2007. 04. 11. 02:31
Előzmény: #3595  PImre
#3596
Neomodel

Folytatom Nagyonkezdő totyikjában írtakat.
Nem szívesen írok erről, kaptam már értelmiségi hsz-eket, ha ezt a témát szóbahoztam.

Ugyanakkor bármilyen reakciód érdekes lehet arra, amit mondani szeretnék, ezért vállalva további értelmiségi hsz-ek kockázatát, mégiscsak szóba hozom a témát.

Ma valamivel több mint 10K db synit vettem, nem volt nehéz , borították ész nélkül. A tőkém kis része ez. Kis papírral nehezen boldogulok, mert bármit csinálok , meglátszik. És irtózom a feltűnéstől, gondolom érthető miért.

Bajaim a kis papírokkal, noha nagyobb százalék profit is realizálható velük (de bukni is nagyobbat lehet !!!):

1, A tőkém jelentős részét nem tudom belefektetni, csak hosszú beszállással lehetséges, és hosszú kiszállással.
Annyira előre pedig nem tudom, hogy hova kéne beszállni. (Pl. Rába 600-800 között gyűjtögetni egy éven át, s.t.b. ez nem az én stratégiám, noha egy ismerősöm alkalmazza az alvó papírok gyűjtögetését, melyek bázist alakítottak ki az évek során, és fundamentálisan rendben vannak)

2, Nem tudok beállni a könyvbe semelyik oldalra, ezért állandóan figyelnem kell, ha pozíciót keresek vagy zárok.

3, A nap végi vételeket nem alkalmazhatom ugyanezen okból.

4, A megszokott stop algoritmusaimat elfelejthetem, nem alkalmazhatom. Jóval nagyobb rizikó így.

5, Napon belüli vagy több napos short majd lentebb visszavétel szintén nem működik, a fenti ok miatt.

Ezért nem szeretem a kis papírokat, és nemigen dolgozom velük.
A ki-be ugrálás rizikós még a nagy papíroknál is. Ha tévedek, sok pénzem elúszik.
Az eddigiek szerint kispapírnál a nagy esésbe belevétel szokot bejönni, ha egyáltalán bejön.
Vagy ha sok az eladó tétel, még ha nem is öntik.

Régebben próbáltam elaprózni, vettem pár milliós tételeket is apróbb részvényekből, nem túl nagy sikerrel, mert 4-5 részvényt tudok maximum kezelni, (már ez is sok talán) . Lemaradtam helyzetekről vagy lekéstem helyzeteket. Egyszerűen nem tudtam figyelni ennyifelé.
Nem tudom más hogy csinálja, nekem kis papírnál nagyobb pénzzel nagyot keresni piszok nehezen megy. És türelem is kell, mert kiszállogatni meg shortolgatni
lehetetlen.

Így marad az alávétel holnap ha öntik tovább és ha érdemesnek találom még venni, de egy ideig biztosan hagyom a francba az eddigieket. Vagy kiütnek.
PImre 2007. 04. 10. 23:22
Előzmény: #3594  Törölt felhasználó
#3595
Ezt hívják igazi FLOOD-nak, azt hiszem. És erről jut eszembe, hogy vagy 30 éve olvastam egy kiváló (talán svájci szerzőtől való) novellát. Arról szólt, hogy egy országban egy újságcikk közepén, teljesen oda nem illő helyen megjelenik egy érthetetlen mondat: Itt Ostermundingen határa (a helyiségnévben nem vagyok egész biztos, lehetet egy n-el kevesebb, akár egy két más betű eltérés is lehet, de így emlékszem). Aztán egyre több helyen üti fel a fejét a jelenség. Könyvekben, tudósításokban is megjelenik a szöveg, mig aztán egy politikus is a beszédében akaratlanul kimondja, hogy "Itt Ostermundingen határa". Aztán egyre több beszédben, akadémiai székfoglalón, ünnepi beszédeken kimondják a szónokok szándékuk ellenére az értelmetlen mondatot.

Aztán egyszer egy politikus játékból a beszéde elején szándékosan kimondja. És láss csodát, többet nem keveredik a beszédébe a mondat. Ezt átveszik mások is, és ahol tudatosan kimondják, ott már nem jelenik meg véletlenül. Aztán az újságok is apró betűvel elrejtett helyeken maguk beírják, így nem keveredik be váratlanul zavaró módon a szövegbe.
Így meg is oldódna a dolog, csak azon tűnődik el a szerző, hogy biztosan engedni kell-e az ilyen zsarolásnak, hogy megszabaduljunk valamitől.

Nahát ez egy kis off volt, remélem sikerült oldani a helyzetet. Ha valaki tudná, ki a szerző, és mi a mű címe, nem bánnám, ha megírná. Abban sem vagyok már biztos, hogy le volt-e fordítva magyarra, vagy a "Die Grenze von Ostermundingen" volt-e a novella címe.
Törölt felhasználó 2007. 04. 10. 23:02
Előzmény: #3593  Törölt felhasználó
#3594
Vaisto befejezhetnéd ezt, köszönöm, ismerem a videót.
Törölt felhasználó 2007. 04. 10. 22:58
Előzmény: #3592  Törölt felhasználó
#3593
Törölt felhasználó 2007. 04. 10. 22:52
Előzmény: #3591  zepi
#3592
Sziasztok :))
Aki hulló kések alá áll.... Azért kihevertem, csak 3 forint mínuszban vagyok. Eddig. :)
zepi
zepi 2007. 04. 10. 19:52
Előzmény: #3590  Törölt felhasználó
#3591
DLPH Synergont vett.
Esésben.
(saját bevallása szerint)
azóta nem látták:-O)))
Törölt felhasználó 2007. 04. 10. 19:49
Előzmény: #3589  Törölt felhasználó
#3590
Mi van DLPH-val? Hová tűnt? Elvitte a cica?

Remélem, jól van, s ismét körünkben üdvözölhetjük!
Törölt felhasználó 2007. 04. 10. 17:11
Előzmény: #3585  Törölt felhasználó
#3589
Dlph, mail ment.
Törölt felhasználó 2007. 04. 08. 16:28
Előzmény: #3587  Törölt felhasználó
#3588
Kellemes ünnepeket mindenkinek!
Törölt felhasználó 2007. 04. 07. 23:40
Előzmény: #3586  sly36
#3587
"Europe tops US in stock market value
By Tony Tassell

Published: April 2 2007 21:48 | Last updated: April 2 2007 21:48

Europe has eclipsed the US in stock market value for the first time since the first world war in another sign of the slipping of the global dominance of American capital markets.

Europe’s 24 stockmarkets, including Russia and emerging Europe, saw their capitalisation rise to $15,720bn (€11,819bn) at the end of last week, according to Thomson Financial data. That exceeded the $15,640bn market value of the US.

The rise of the euro against the dollar, growth of east European markets such as Russia and stock market outperformance spurred by improving profitability have seen Europe close a long-held gap with the US. Ian Harnett at Absolute Strategy Research, who identified the move, said this marked a “seismic shift” in markets.

The last time Europe eclipsed the US in market capitalisation was likely to have been before the first world war, said Mike Staunton, stock-market historian at London Business School. The shift mirrors a trend in the debt world, where European activity has caught up, and in some cases overtaken the US.

European shares have outperformed the US, with their market capitalisation rising 160 per cent since the start of 2003 in dollar terms, said Thomson Financial. That compared with a 70.5 per cent rise for the US stock market. Over that time the euro has risen 26 per cent against the dollar.

Europe trails the US on the indices of market capitalisation compiled by FTSE and MSCI and which are used by fund managers as benchmarks.

However, these have a reduced or no weighting to shares that cannot be freely traded such as holdings of governments or controlling family shareholders. Europe has more companies with such stakes.

Copyright The Financial Times Limited 2007"
sly36
sly36 2007. 04. 07. 17:54
Előzmény: #3585  Törölt felhasználó
#3586
Én is kívánok Mindenkinek (legfőképpen szeretett DLPH-nknak), Boldog ünnepeket, jó pihenést, locsorásra vágyó szép lányokat ! :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 07. 00:38
Előzmény: #3584  Törölt felhasználó
#3585
És Bnetzgu Neked is!
Törölt felhasználó 2007. 04. 07. 00:38
Előzmény: #3583  Törölt felhasználó
#3584
Neked is Mary !
Törölt felhasználó 2007. 04. 06. 21:41
Előzmény: #3582  Törölt felhasználó
#3583
Kellemes Ünnepeket mindőtöknek!!!
Törölt felhasználó 2007. 04. 06. 21:06
#3582
Kellemes Ünnepeket Minden Kedves Fórumozónak!!!

A Lánykáknak meg sok locsolót!
Tycoon 2007. 04. 06. 20:34
Előzmény: #3580  Törölt felhasználó
#3581
ez a forgalom egyenesen nevetséges ami ma volt. szomorú :/

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek