Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 00:43
Előzmény: #298  Törölt felhasználó
#300
Most itt csinálom a reklámot... No mindegy...

www.chartcenter.hu és/vagy
www.trendlines.hu/index.php és/vagy
www.tozsdeklub.com/napi.html

Equitas ügyfeleinek bónusz járnak Babics Egon úr elemzései.

Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 00:39
Előzmény: #290  Törölt felhasználó
#299
Vennék, de nem tudok (szubjektum)

Szinte nincs eladó részvény (ez objektív) . Néha borítanak. ( ez is objektí) De vevőnek egy ilyen kis papírba beállni... Hoppon marad az ember.

Egy nagyobb világvége hangulatban be fogok vásárolni.

Szubjektív : nem tűnik reálisnak, hogy lufi vagy spekuláció emeli. Olvastam róla ezt-azt,
zömmel meggyőzőeket. Ha tévedek, és ez lufi volt, akkor a köv. up valószínűleg nem az lesz. (szubjektív)

Szia!

Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 00:38
Előzmény: #296  Törölt felhasználó
#298
:)))
És ilyet hol találok?
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 00:32
Előzmény: #294  Tycoon
#297
Valószínűleg kölcsönözhető:
Budapesti Corvinus Egyetem Központi Könyvtára. Nem tudom én sem hol lehetne megvásárolni.

Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 00:21
Előzmény: #295  Törölt felhasználó
#296
:)))
Magyarul technikai analízis, olyan mint a függvényanalízis, a nevükben legalábbis hasonlóak. :)))
Az elemzők outputja = TA.

Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 23:44
Előzmény: #294  Tycoon
#295
Bocsássatok meg tudatlanságomért, de elárulná valaki ki az a TA!!!
Tycoon 2007. 01. 21. 22:21
#294
sajna én is nézegettem a könyveit, de nagyrészt már fél éve sem voltak elérhetőek. remélem még kiadják őket újra, vagy marad a könyvtár és az antikvárium.
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 22:21
Előzmény: #292  Törölt felhasználó
#293
Digo pénteki vizsgád eredményéről leszel szíves beszámolni LINDA topicban!!!

Ott kapsz választ kérdésedre!!
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 22:15
Előzmény: #291  Törölt felhasználó
#292
Hello!

Gondoltam írok pár sort, mert nagy nekem is az egóm! :)

Semmi gond nincs azzal, hogy ha 2 ember nem ért egyet, és összevitatkoznak, amíg ezt kulturált formában, normális hangnemben, nem személyeskedve teszik!
Gondolok arra, hogy a kedves kritikus kollégának is főleg arra kéne koncentrálnia, hogy a kezdők arra kiváncsiak, hogy ő honnan sajátította el az elemzések technikáját, és mi alapján tőzsdézik!
Azért az valószínű, hogy senki sem a fórumok beírásai alapján kereskedik, csak megfogad pár tanácsot, észrevételt, árszintet!

A technikai elemzésnek én sem vagyok nagy híve, mert mint "befektető" kezdtem el, és a TA a rövid távú kereskedéshez jó! A spekuláns hírek alapján kereskedik, a befektető a fundamentumok alapján!
De szerintem a TA is csak a pszichológia miatt müködik, tehát ha azonosan gondolkodnak a piaci szereplők, akkor azonos irányba megy a piac, de ha bejön valami hír, vagy új piaci szereplő, akkor ez megdől!

DLPH: félreértetted a hozamot, mert szerintem úgy értette, hogy az számít, hogy hány % hozamot érsz el a befektetett tőkéddel függetlenül attól, hogy nagy pénzzel, vagy kis pénzzel rendelkezel!

Csinálsz DLPH majd néha összefoglalásokat, mert néha lemaradok a beírásokról, mert elég sokan írnak a topicba, és lusta vagyok végignyálazni az egészet! Előre is köszi!

u.i.: Tudja valaki, hogy hol lehet megveni: Anré Kostolany: Tőzsdepszichológia c. könyvét? Mert én sehol sem találom!
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 21:43
#291
Kicsit elhúzok és máris egymásnak esnek a nagyfiúk.
Hát Uraim milyen példát mutattok itt a lelkes kis csapatnak!

Viselkedjetek jól mert megmondalak titeket az Anyunak!!! :-)
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 21:41
Előzmény: #287  Törölt felhasználó
#290
DLPH.
A véleményedre lennék kiváncsi a tvk-val kapcsolatban.
Köszi.
ingcapa 2007. 01. 21. 21:39
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#289
Dlph! Én szivesen olvasgatlak. Ha számít a véleményem, jók az írásaid, de nekem túl cizelláltak! Aki akar tanulhat belőle, a bírálatokat meg le kell szarni nagyívben! Hajrá dlph!
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 20:58
Előzmény: #287  Törölt felhasználó
#288
Nyugi.
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 20:46
Előzmény: #281  bpmcwap
#287
Nézd pajtás!
Ha már szabad így mondanom a magam 42 évével , vagy legyen pajti!
Programtervező-matematikus lévén tudok logikusan gondolkodni. Ha ez szerénytelenség volt, ám legyen.

Nincs itt semmi baj azon kívül, hogy érdemben EGYETLEN állításomat sem cáfoltad meg. Nem azzal foglalkozol AMIT mondtam, hanem azzal, hogy ugyan milyen ember lehetek én?

És szépen leértékelsz. A kimerítő pszichológia elemzésedért külön köszönet.

Igen kb 8 éve kb 10 milliót kivettek az elemzők a zsebemből (és a brokik).
Nem tegnap volt. Mellé.

Ha nem láttam volna, hogy ebben a fórumban megy a hülyítés, bizony nem írtam volna be. Mellé.

Én pénzt gyűjtök, nem topicocat vagy híveket. Ajánlom ezt mindenkinek. Az én koromban hidd el, ezek az ovis dolgok már elmúlnak.

Gyakorlatilag szinte mindenben tévedsz.

Az életemet nem a tőzsde teszi ki hanem a hivatásom, és a szeretteim, a családom, a gyermekeim. Mellé.

Azt írod, mellesleg elszóltam magam. Elfelejtetted közölni, hogy miért is? Állítás, indok nélkül. Kösz.

Stratégiát próbálok a fejekbe pupálni, igen,
A pumpálni azért fura de mondjuk így, ha ez tetszetősebb.Igen, ennek valóban semmi köze az elemzésekhez.

Kosztolány és Soros tőzsdéről szóló munkáit ajánlom melegen figyelmedbe. Az elemzők véleményének hatása az akcióikra -> nulla.
A saját stratégiáiknak a hatása az akcióikra --> 100 %. nem azért hiszem el , mert ők mondták, hanem mert magam is e szerint gyarapodok.

Kosztolány egyenesen kávézaccból jósláshoz hasonlítja munkásságotokat.
Én is.
Az a baj, hogy ha egyáltalán erre rájön valaki, addigra egy csomó pénze elúszott. És a kezdők igenis hallgatnak Rátok.
Igen, egyetlen "elemzést" sen írtam. Mert semmi értelmét nem látom. Ennyire egyszerű.

Tessék felelősen jósolni a közeljövőre, vagy semmit sem csinálni.

Ezekre a paranoid klón, meg legomboltak dolgokra no komment.

Hogy én tűntem fel hirtelen a semmiből? Számomra Ti tettétek ezt. Ha szabad így mondanom : én már itt vagyok egy ideje...

Hogy a pénz nem számít a tőzsdén? Hanem a hozam? Most erre mit mondjak? Bravó.
Gyermekien naív. Az egyetlen ami számít.
A hozam hozadéka a pénz. Nem?

Hogy én villogok? Jól hangzik. De nem igaz, Mindegy, gondold ezt.

Azt mondod ahelyett hogy a kérdésedre válaszolnék, Veled foglalkozom. Egyetlen kérdést sem tettél fel, mire kellene válaszolnom?

Ellenben engem leértékeltél, mint embert.

Utolsó állításoddal egyetéretek.
Igen, esetleg egy hangyányit másokon segíteni, az bizony nekem lelki támasz. Helyesebben jó érzés. Így önző módon itt szórakozok ebben a fórumban.

De most belenyúltam a mézes bödönbe, lett is nagy ribillió.

Soha , semmikor nem sugalltam senkinek, hogy mit kezdjen a TA elemzésekkel.
Arról beszéltem, hogy ÉN mit kezdek velük. Semmit. Egyetlen a tőzsdén meggazdagodott elemzőről nem tudok. Havi fizetésért jósolnak, a kisbefektetők jelentős része pedig a kis megtakarított pénzét viszi a vásárra. Ezért legyetek felelősek!
A kisbefektető pedig gondolkodjon, mielőtt dönt.
Ennyire egyszerű. Gondolkodjon. ez az egyetlen, amire mindenkit bíztatok.

Biztos lehetsz abban, hogy a magam szerény módján igyekszem majd ezt továbbra
is elérni. Vagy nem szerény, ahogy tetszik.

HA ÉRDEMI reakciód, ellenérved van bármelyik állításomra amit a szalonban tettem, érdemben reagálni fogok rá.

A további sértegetésekre nem reagálok.

Üdvözlettel:

Tycoon 2007. 01. 21. 19:17
#286
a mankó témához egy gondolat: nekem mindig biztató, amikor van egy elgondolásom valamelyik részvényrõl, és valaki olyan aki nálam sokkal jobban ért hozzá hasonlókat mond a témában. ez persze még nem jelenti azt, hogy akár nekem, akár neki igaza lesz.

valahogy igy kezdtem el tõzsdézni is. beszélgettem nálam sokkal hozzáértõbbekkel (és persze sikeresebbekkel), és gyakran mondták, hogy nem rosszak a meglátásaim, nem gondolkozom rossz vonalak mentén.

Az persze egy teljesen másik kérdés, amikor valaki beirja a fórumon, hogy meneküljetek, itt a vég (esetleg a forditottja, mindenki vásároljon mint a gõzgép), és erre egy pár tucat ember ész nélkül, gondolkodás nélkül követi.

Valahol nagyon meg tudom érteni azokat, akik nagyon óvatosan bánnak 1-1 konkrét tanáccsal, mert sokaknak már a célzás is elég, hogy kövessék...
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 18:05
Előzmény: #284  bpmcwap
#285
A mankók,nekünk,nekem irányt adnak,és ennyi elég.
Nem hagyatkozunk teljesen a mankókra.
Van nekünk saját lábunk is.
Lehet,hogy egy kicsit gyengécske,de egy baba sem futott még ki a szülőszobából!
bpmcwap
bpmcwap 2007. 01. 21. 17:59
Előzmény: #283  Törölt felhasználó
#284
mielőtt elszaporodnak a védelemre kelések... szvsz nem kell DLPHnak a védelmére kellni, bizom benne hogy ezt ő is tudja... :)
Mi csak eszmét cserélünk és ahogy én is irtam jómagam is elismerem amit csinál, de nem mindenben értek vele egyet... Még annyit tennék hozzá novellámhoz-de főként a másik topikban irtakra válaszolva- és egyuttal reagálva jonasjozsef hszére is, hogy jó dolog a manko csak van vele két nagyan nagy baj... az egyik, hogy sose tudjuk mikor csuzsik ki alólunk, a másik mivel rávagyunk utalva mert nem értünk hozzá, nem biztos hogy a legmegfelelőbbre támaszkodunk(és ezalatt kőkeményen értem önmagamat is!!!) Minden hszt, elemzést,joslatot, stb bármennyire is jóindulatunak látszik fentartásokkal kell kezelni!!!Ha erre nem képes az user akkor nem szabad mankora támaszkodni, ha képes akkor megkérdőjelezi a manko jogosultságát... :) Na ebből jöjjek ki... :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 17:44
Előzmény: #281  bpmcwap
#283
bpmcwap,szia.
Védelmére kelek DLPH-nak.
Ezt a topikot nem ő kezdeményezte,megkérték rá!
A cim sem az ő ötlete volt,azt is az találta ki,aki a topikot.
DLPH csak segit.
Lehet,hogy neked már nem tud segiteni,de a magamfajta sok zöldfülűnek igenis segitség ez a topik.
Olvasom a te irásaidat is,és azokból is sokat tanulok.
Köszönjük nektek,hogy karöltve pátyolgattok minket!
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 17:18
Előzmény: #281  bpmcwap
#282
Nem azért a 2 fillért mondom, de DLPH írományi igen hasznosak, és nem csak én, hanem még jónéhányan hálásak vagyunk azért, amit ír és ahogyan leírja! Érthető, hasznos, és hatékony!
bpmcwap
bpmcwap 2007. 01. 21. 17:13
#281
Mindenek előtt eszem ágában sem volt benézni ebbe a topikba a cime alapján... Számomra tulságosan sokat mondo volt... nem helytállo, satöbbi... gázos na... mindegy... most vettem a fáratságot... Továbbra is tartom az álláspontom, bár elismerem hogy leteszel valamit az asztalra... Startégiát probálsz a fejekbe pumpálni, aminek szvsz semmi köze az elemzéshez... Látom szapulod rendesen az összes elemzőt de eggyikkel szembe sem teszel le semmit-értsd: pl a jövőheti várakozásaid, papirokban miért, meddig stb... azért azt se felejtsd el hogy aki dolgozik az hibázik is és azért nem feltételezném hogy az elemzők nagyrésze büfire mondana be majd mindent...
Mellesleg sajnálom, mert elszoltad magad.... Érdekes egy ember lehetsz hallod e... Ha nem veszed magadra leirnám hogy milyennek ismertelek meg:
Nagyon okos vagy de messziről sem annyira inteligens, az elemzők munkáját kritizálod-sokkal egyet is értek, de nem igy, ahogy te ugyanakkor nem mutatsz fel egy elemzést sem. Szerintem egy elemző jól legombolhatott mostanában valamikor, mert hirtelen tüntél fel a semmiből-illetve lenne egy sanda gyanum hogy kinek a klonja lehetsz, de erre nem vennék mérget. Bár a szerénység köntösébe probálsz bujni szukséged van a reflektorra, van egy olyan gyanum ha nem vágtak volna át a palánkon eszed ágában se lenne ide irogatni, de most jöttél rá hogy az életedet a tőzsde teszi ki, ettől értesz hozzá annyira, ugyanakkor nem értem miért villogsz a pénzeddel és pláne miért nekem... Tudhatnád a pénz nem számit...még a tőzsdén sem... az abszolut lényeg a hozam!Azt meg már végkép nem értem miért irsz olyat hogy számomra fura hogy agodsz másokért...??? Te rám reagálsz ahelyett hogy a kérdésre reagálnál, mindesetre elgánsan háritasz az biztos... :)
Nem hiszem hogy én mindent tudok, azt sem hogy én esetleg jobban elemzek mint pl arp, hogy nálad jobban elemzek e az meg nem kérdés mert te nem elemzel csak az elemzéseket... :) Mindenesetre az amit ebben a topikban csinálsz-még ha csak futo hobort, idéglenes lelkitámasz (véleményem szerint számodra)-, BECSÜLENDŐ , hiszen starégiákat tanitani, nehezebb mint elemzésre oktatni, szal ezt mindenek felett becsülöm és további sok sikert hozzá(nem mintha lennék valaki, vagy számitana a véleményem). Bár vissza olvasva talán tulon tul személyes, de véleményem szerint le tudod kezelni és plusz tisztában vagy vele hogy nem az számit amit mondanak hanem aki mondja én meg senki vagyok... Egy oka van hogy rányomom a Mehet gombot:az pedig az hogy hallod amit mondok csak nem hogy nem érted de még vissza is kérdezel, pedig tök egyértelmü volt... SEMMI rossz indulat nincs e sorokban!
További sikeres tőzsdézést, sok pénzt és sok erőt a fejtágitásokhoz!

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek