Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 18:06
Előzmény: #259  Törölt felhasználó
#260
Stratégia. Ne olyan tankönyvi példastratégiára gondolj, amiket DLPH írt. Ilyeneken kár agyalni, újat úgy se fogsz kitalálni, ez olyan mintha azt mondanánk fedezz fel egy új matematikai törvényt. Persze, hogy ilyen nem lesz.

Stratégia az, hogy kialakítod magadban, hogy egyáltalán hol, milyen termékekkel, milyen távon, milyen mozgásokat és hogyan kívánsz megfogni. Egy kezdő szerintem maradjon a BÉT-en, először részvényezzen (aztán BUX hati). És próbáld meg bluek, mid-ek középtávú (néhány hét - néhány hónap) trendjeit megfogni. Nincs kapkodás, ki-be ugrálás, ne is figyelj mást, ne érdekeljen, hogy felfüggesztették a Csepelt, koncentrálj arra az 5-6 papírra, meg a piac egészére. Ha van időd és figyelgetősebb vagy, akkor pl. a pénzed egy kisebb részével kipróbálható a spekulatívabb játék is, vagy a rövidebb mozgásokat megfogó trade. De ezek sem ultralikvid nagyonszarokban.
És csak akkor lépj tovább (továbblépés = több pénz, új termékek, új piacok), ha ez már elég jól megy. Ha itt nagyon vesztésre állsz, ne kezdj el hatizni, daytradelni, mert mégjobban megszívod.

Csak pár ötlet, irogatós kedvemben voltam.
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 17:40
#259
az en problemam tovabbra is az, hogy valahogy nem latom a strategiat, amit nekem szemely szerint tartanom kellene. Azt latom, hogy irtad DLPH, hogy van ilyen, es lehet csak en ne mtudok olvasni a sorok kozott, de valahogy nekem nem jott le, mi is az. Sot, valahogy az sem, hogy hogyan tudna akarmelyik kezdo ratalalni a sajat tetstreszabott strategiajara :( ha ez mar leirasra kerult, akkor elnezest kerek, lehet csak en vesztettem el a fonalat itt a rengeteg beiras kozott.. de elvileg mindent tuzetetsen elolvastam, es ez nkem nem jott le... lehet, hogy szamomra nem a forum a legmegfelelobb csatorna ehez.
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:53
Előzmény: #257  Törölt felhasználó
#258
Igen-igen. Iyesmikkel el lehet játszadozni. Lehet, hogy a kormánykörök pénzügyi holdudvara pedig rányúl a történetre. Lehet sok minden.
Továbbra is tartom, hogy az én nézőpontomból ilyen szintű konkrétumok lényegtelenek.
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:50
Előzmény: #256  Törölt felhasználó
#257
Értem. Ez jó kérdés. De ami engem illet, számomra mindegy, hogy a kiszálló maga a cég, vagy valaki más.
A motivációm szempontjából lényegtelennek tartom.
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:45
#256
Szia DLPH!

Nem azért van ennyire lent a MOL árfolyama, merthogy pakolják bele a (saját részvény)pénzt az INA-ba , hogy azt megszerezzék tőzsdén?

Vagy valami ilyesmi?
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:30
Előzmény: #254  Törölt felhasználó
#255
Köszi.
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:29
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#254
Szigorúan szubjektum!!!!!!
Valahányadik érzékem azt súgja, hogy a nagyobb erő a beszálló, ő a rutinosabb mágus ( de több érdekcsoport összehangolt tevékenysége valószínűbb a számora) . Sok pici apróságból gondolom. Ha ez igaz,akkor az lesz a nagyobb pénz. A beszállóé. Meglátjuk.

Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:23
Előzmény: #252  Törölt felhasználó
#253
Sziasztok.
Sok lehet még a nagy kiszállónak?
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:20
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#252
Koi hadd mondjak valamit, mert most a Mol topicban gyűröd az idegeid.

Azért 20 K-n azt a sok eladót kikapta mi?
Megfigyelted 19995-ön a 10 K felvillanását amit azonnal megvett?
Ettől függetlenül tökmindegy a mai záró hidd el. Ne idegeld magad.

No de nem ez a lényeg, hanem most a hurrá optimizmus valamiféle gyógyszer akármire.

Amíg a nagy kiszálló nem végzett, a Mol nem fog beindulni. Viszont lehet, hogy addígra megőrülsz. ezt elkerülendő, no para.

Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:13
#251
Ha valakit kihagytam elnézést, kérdezzen újra, ha érdemesnek tart a válaszadásra.

Sziasztok!
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:10
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#250
Nekem nem stílusom a sok kicsi sokra megy. Pont ellenkezőleg.
Otp-ben még most is látok nagy beszálló(ka)t, ezért osztom a nézeted, hogy nagyot vársz a papírtól.
Szia!
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:07
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#249
Igyekszem konkrét is lenni. (Kapok is bubókat cserébe a nyakamba.)

A múltat elemezni nem túl nehéz, az már igen, hogy ebből következtetve a jövőre megfelelő pozíciót tudjon nyitni az ember.

Ha ez informatívabb, akkor vettem Mol-t, mert a nagy kiszálló mellett egy(több) nagy beszállót is felfedezni véltem.
Ha tévedtem, akkor a stop megment.
Belefér. Lejjebb nem rakom. Mivel 3 hónapra tervezek egy-egy befektetést, akkor megvizsgálom a helyzetet, ha addíg nem ütöttek ki. A stop szint állítgatásáról már írtam konkrétan is.

Szia!

Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:00
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#248
Nem látok olyan összefüggést a tőzsde és az elv között , melyet figyelembe kéne vennem, annak ellenére mondom ezt, hogy nem fizikus vagyok.
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 15:32
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#247
Oksa.
Akkor nálad az igazság szerinted. Maradjunk abban, hogy nem értünk egyet.
Azért ülj a kezedre néha-néha, nem akarok Neked rosszat.


Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 15:25
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#246
hát bizony itt az igazság nálam!
a nagytökének mi kell???????

hát az eus pénz nem fognak itt csekolni mint a hülyék ezzen a hülyeségen mikor kintröl tonna számra öntik majd a pénzt!
na ehez helyeszkednek be most! :))
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 15:21
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#245
Állj már meg testvér!
Elveszel a részletekben.

Egy színházat látsz millió információval.
Ami nem fontos infó (90 %-a ilyen) azzal ne foglalkozz! Járai, akárki , bárki, semmi köze semmihez!

Teszik, amit mondanak nekik. Elveszel az okozatok közt. Az ok a lényeg.
Abból egy van. A nagytőke még nagyobb akar lenni. Ilyen egyszerű. A politika eszköz.

Követhető vagyok?

Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 15:16
Előzmény: #243  Törölt felhasználó
#244
mert mit mondtak brüsszelben ha csak végigvisszi azt amit kitüzött akkor lehet beszélni arrol hogy megcsináltuk a hétszázát neki!
de sora buknak el a dolgok !kamatadó gyogyszer szarakodás gázárkompenzácio....stb!
tehát nem tudja végigvinni mert ha bezárul egy kapu nyilik helyette még vagy 200 másik! :))
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 15:14
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#243
az eus pályázatokra amire annyira várt gyurcsány már nem biztos hogy jó uton haladnak!
amitöl ő gondolta hogy az országot madj fényüzö szintre emeli majd csak előtte elszegényati !
veszélyes dolog ez mert ha nem jön meg idöre az amire vár akkor ebböl még csúnya dolgok is lehetnek!:))
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 15:11
Előzmény: #239  Törölt felhasználó
#242
ha kell beleveszek én most is és tartom ha láttom értelmét tehát tudok benne ülni!

ha a politikát meg a politikusokat veszik alapul mert hát lehet hogy ök alakitanak majd nagyot hát ebben nem lennék olyan biztos!
olvastam egy pár hírt már ma hát nem állunk valami fényesen!
persze ha járaira gondolunk akkor lehet benfentes dolog de mai szar itt a fejünkre hulhat nemsokára az már járai odébbrakása sem segít! :))
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 15:08
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#241
tehát ha sokáig szarakodnak és nem csapnak neki a dolgoknak akkor könnyen elöfordulhat hogy fordítva sül el!
a hosszú idő és a velejáró oldalazás nem tesz jót egy papírnak!
itt van például az egis! :))

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek