Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 15:07
Előzmény: #238  Törölt felhasználó
#240
szóval ettöl olyan veszélyes a nagy büfinek is ez a játék mi a garancia az imunisá vállás és a befektetett pénze után megtérülö haszonak!

itt van például guriga esette !
nem kis pakkal ült benne már több honapja!
döntött ,kiszállt és átpakolt otp be!
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 15:06
Előzmény: #235  Törölt felhasználó
#239
Koi!

Hidd már el a gigatőkének hogy tudja mit mért tesz. Ha Mol 18 000 lesz (nem valószínű szerintem), akkor ne foglalkozz vele, és ha van Mol-od, ülj rá a kezedre, és ne hallgass az asszonyra! Bírd ki, hogy nyugton maradsz.

Olajár , infláció, részvényárfolyamok -->
nem kialakulnak, hanem kialakítják.
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 15:05
Előzmény: #237  Törölt felhasználó
#238
a molban az emberek kezdenek imunisá válni a nagy pénz a támaszok láttán!

és ha beindul a dolog akkor mi fogja öket elkápráztatni ?????10K????
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 15:03
Előzmény: #236  Törölt felhasználó
#237
az odáig oké hogy megmozdul valaminek a hatására!
de a kicsik azaz mi viszik majd el a papírt oda ahová való tehát a piszkos munka a miénk!
de lehet hogy már mindenki eltunyult és lusta disznó lett hogy ezt a apapírt a nagy töke mágusnak felemelje nagy magaságokba hogy ott ki tudja venni?
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 15:01
Előzmény: #234  Törölt felhasználó
#236
egy biztos nem akarják hogy lentebb esen!
de ez lehet az is hogy téves!
mert ha csipeketik akkor az nem feltétlenül jelenti azt hogy én beteszek egy 20K s pakkot hogy gazsinak jót tegyek!
ha sok pénzem van akkor döntök vagy ugrasztok vagy nem!
vagy talán a nagy pénz tökés is bizonytalan????
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 14:59
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#235
Ez a nagyaságrend azért több mint óvatos csipegetés, de mondjuk így.

Pontosan! Ez itt a lényeg. Amitől majd (nem tudom mikor) ez megindulhat, azt én nem tudom. De aki most ilyen "okosan" vásárol, az tudja.

Árfolyamot megmozdítani egyébként nem ügy a politikusokat irányító pénzvilágnak.

Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 14:59
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#234
csak nehogy valaki megelőze mert akkor lesz itt kapkodás meg ilyenek!
de szerintem 18K lesz azér tnem mer nagyon belenyulni senki sem még,mert fél hogy 18K lesz !
a piaci megtisztulás kell a papírnak!
mert vagy a pénztől a nagy pénztöl megy majd fel persze kérdés hogy mennyi is az annyi ami egy olaj esést vagy egy ekkora bizonytalanságot ki tud mozditani a holtpontrol!
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 14:57
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#233
mert ha rádobja egyben 20K nál akkor megy felfelé a papír és akkor nem kell itt csipekedni!
vagy most vesszi kifelé a fagyasztóbol és lassan olvadnak kifelé a pénzek?
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 14:55
Előzmény: #231  Törölt felhasználó
#232
az rendben van hogy valaki ovatosan csipeget hogy nehogy megijeszen valakit is!
de akkor mitöl fog felfutni a papír????
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 14:52
#231
Általánosságokat már mondtam, most KONKRÉTAN egy példa.

Ma: 14 : 44 körül

Megfigyelhető volt, hogy a nagy up után ereszkedni kezdett az index., a hirtelen fel utáni korrekció valószínűsithető ekkor.

Egy órával előtte még látszólag a Mol hiába ostromolta a 20 000 -et, ugyan többször is nekifutott.

Az Up-ban Mol is emelkedett picit, 20 000 fölé került.

A lényeg: ebben a lassan lefelé poroszkáló up korrekcióban 20 000-re beállt kb 18 000 Mol vevő. A több cég több ajánlat adat nagyon megtévesztő (9/20 vagy hasonló volt), azzal nem foglalkozom. ez lehet akár fizikailag egy vevő is.

Szigorúan a meglátásom szerint ez szépen illeszkedik az eddig megfigyeltekbe, vagyis egy tervszerű finom óvatos nagybevásárlásba.

Nagy pénzzel szerintem a legnagyobb probléma ugyanis a feltűnésmentes vásárlás.

Szigorúan magánvélemény volt, és egy példa.
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 14:36
Előzmény: #229  Törölt felhasználó
#230
Rossz :

Az alkalomról pl. ma 13:33-kor volt egy. A BUX0712 pluszba szaladt igen hevesen, míg az otp mínuszban volt, és a két index közt 0,6 % eltérés lett hirtelen.

A helyes:

Az alkalomról pl. ma 13:33-kor volt egy. A BUX0712 pluszba szaladt igen hevesen, míg a BUX mínuszban volt, és a két index közt 0,6 % eltérés lett hirtelen.
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 14:31
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#229
Ez lenne a nyerő TDT szisztéma?
Ez semmire sem ad választ.
Szerintem nem bíztassunk senkit TDT-re pláne ilyen tanácsokkal.

Amivel egyetértek :
1,
"A tdt nagyon csalóka dolog, látszólag könnyen sok pénz, de valójában..."
2, "Rutin, lehetőleg minél jobb".

A többi hát....
Vagy nem igaz, vagy érdektelen dolog . SZERINTEM természetesen.

Azt, hogy a TDT hogyan működik jól, nehéz megmondani, mert rendszeresen művelve biztos bukó.

Vannak olyan helyzetek, melyeknél meg lehet próbálni, átlag heti 1 alkalommal, de van olyan két hét is, amikor semmi értelme.

Nem fogom ebben a topicban leírni, hogy szerintem mi IGEN, de néhány dolgot leírok, annak okulására, aki tervez ebbe belevágni:

1, Több év rutin. (Min. 6 hónapig szinte minden nap figyelni on-line az árfolyammozgásokat. És akkor, tudom, a türelmetlenebbek bele fognak vágni..) Legyen mondjuk minimum 6 hónap intenzív on-line tapasztalat. Az igazság az szerintem, hogy több év kell.

2, A próba papíron semmit sem ér. Akinek papíron jó statisztikája lesz akár hosszú időre is visszamenőleg, élesben mit sem ér.
Ha a papír stat. jó, csakis akkor, nagyon-nagyon piciben kell elkezdeni pl 10-100 OTP/akció. Ennél több NE! És ezt kell statisztikázni, ez lesz a mérvadó. Ok: az ember természete éles helyzetben másképp működik, mint szimulált, nem valós környezetben.

3, Olyan nincs, hogy általában TDT-ek. Olyan van (szerintem), hogy alkalmanként teszem ezt, mert erre is van STRATÉGIÁM!!! E nélkül gyors halál!

4, Vannak alapszabályok. E nélkül gyors halál.
Néhány : (szerintem)

Csak KP fedezettel csináljuk. (ellentétben a Te véleményeddel) Vagyis ha bukó, ne kelljen papírt eladni a bukó kifizetésére, mert a papírjaink kezelésének semmi köze ehhez, és biztosan a stratégiánktól ELTÉRŐ időpontban fogjuk eladni, tehát nem jókor.

STOP . Ez ha nincs, gyors halál. A stop állandó változtatása szisztéma szerint, ez maga a TDT. Ezen áll vagy bukik szinte minden. Ha ez nincs, gyors halál.

Alkalom nélkül nincs TDT. Az lutri, de 50 % esélynél kevesebbel. Gyors halál.

Kis papírral nincs TDT. Soha. Semmikor. Kiszámíthatatlan, napon belül aztán végképp.

Napi egy akció. Több soha. Ha bukó, akkor főleg nem. TDT megkezdett 2. akciók statisztikája szinte mindíg bukó. (Kapzsi lettem vagy vissza akarom nyerni a vesztőt). Ok: nem józan döntés az már olyankor.

Csak a BUX -al párhuzamosan futó, nagy forgalmú papírral lehet dolgozni. Ez most az OTP. (Állítólag egy idő után a Mol fogja ezt a szerepet betölteni). De most az OTP.
Sok éve ez pl. az Mtelekom volt (akkor még Matáv) . Érdekes nem?

Napon belül 1 alkalom, 1 papír, 1 akció. Ez törvény.

BUX0712 grafikonja folyamatosan ott van az orrom előtt. Hogy miért, azt hagyjuk. Nem akarok TDT-re bíztatni senkit.

Hosszú a lista, eddíg a standard dolgokból írtam néhányat. És félreértés ne essék, egy zöld világnap másnapján nyitóban belevenni néhány részvénybe , stop nélkül nézni ahogy gyarapodok ... Biztosan jó érzés, Egész addíg, mig délután 2 -kor például felrobbantanak egy pályudvart valahol az USA-ban. Szakadás indul, (azt sem tudod mi van, de olyan heves a down, hogy be sem tudsz tenni normálisan egy kiszálló értéket, mert azonnal aládígérnek )
Mire észheztértél, már piacin kiadtad a pakkjaidat iszonyatos bukóval. És az előző sikeres 10 TDT akciód (ha van ilyen egyáltalán) összes nyereségét elvitte, plusz még nagy mínuszba kerültél.

Az eddíg leírtak a teljesség igénye NÉLKÜL készültek. Van még sok törvény (szerintem).

Az alkalomról pl. ma 13:33-kor volt egy. A BUX0712 pluszba szaladt igen hevesen, míg az otp mínuszban volt, és a két index közt 0,6 % eltérés lett hirtelen. No ez egy long alkalom volt pld. De nehogy erre most bárki TDT-ket kezdjen. Csak konkrét voltam, semmi mást nem akarok ezzel modnani.

Befejezem. Csak érzékeltetni akartam kedves totoro_hun, hogy a véleményedet megtisztelőnek tartom, ugyanakkor semmilyen fontos dologra szerintem nem világított rá.

Köszönettel. Szia.
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 14:22
#228
Hol vagytok stratégák csak nem halásztok a zavaros vizben?
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 11:45
#227
:-)
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 08:54
Előzmény: #225  Törölt felhasználó
#226
Robert T. Kiyosaki: Fiatalon Gazdagon
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 23:21
Előzmény: #224  Törölt felhasználó
#225
email ment!

Jó éjt mindenkinek!
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 23:12
#224
Kellett nekem konkrétnak lennem. Máris jönnek a bubók.
Sok szerencsét mindenkinek holnapra is!
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 23:08
Előzmény: #218  Törölt felhasználó
#223
na vegre... eleg nehezen jutottunk el idaig, pedig en mar a legelejen ezt irtam, hogy mentor kell, es hogy erre keressunk begoldast, mert ne mlehet csak ugy leakasztani egy mentort.... csak valahogy elkerulte a figyelmeket..
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 23:04
Előzmény: #172  Törölt felhasználó
#222
Szia.

ha szabad hozzászólnom, ha fogadnom kéne, hogy 3 év múlva tőzsdézel-e, fogadnék rád.
Nem azért mert jókor adsz vagy veszel, hanem mert van önkritikád, és a nem tetsző tulajdonságaidon változtatni szeretnél.

Ez így egyenes út felfelé.

A legtöbb türelmet kívánó módszer a szimpatikus Neked, lehet, hogy meglesz az is, és akkor jó lesz később.

Csak ehhez a stratégiához olvass hozzá még ha gondolod.
Soros György pld. ezen szedte meg magát, úgy tudom publikált is, de nem tudom mennyit érnek.

Szia.
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 22:59
Előzmény: #219  Törölt felhasználó
#221
Köszönöm.

Ezt is figyelembe veszem böntésemkor!

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók