Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 22:49
Előzmény: #218  Törölt felhasználó
#220
Köszönöm!

Cím: bnetgzu@freemail.hu
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 22:43
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#219
Hogy gazdadodj meg....vmi ilyesmi a címe egy sorozatnak-egy Hawai-on született srác üzleti próbálkozásait írja le, nagyon tanulságos, érdemes elolvasni
A brókervizsgát mindenképpen érdemes megcsinálni, nem csak a papír miatt, de a szemléleted is változik, lehetőséged van "jó fejekkel" találkozni. Mindkét fiam megcsinálta a Közgáz mellett, nem volt rossz döntés...
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 22:39
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#218
Nincs mit. Szívesen.
Merő véletlenségből egy helyre jártunk szaunázni meg úszni, és ott megy a pletyka.
Azóta is járunk természetesen. Ott jól megbeszéljük az élet folyását, egy kis sakk, ilyesmi.

Ő szeret beszégetni, ha gondolod, bemutatlak neki. Adj ideiglenes freemail címet, oda elküldöm az enyémet.

Így jó?
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 22:28
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#217
"2, Egy régi barátom, aki 20 évvel idősebb nálam, gyakorlatilag pénzügyi nagybefektető, ingatlanspekuláns, sokat élt Indiában és Norvégiában is, tőzsdézett már a1989????-es fekete (hétfő? vagy péntek?) előtt is jóval (külföldön élt akkor) . Az ő élettapasztalata, látásmódja, véleménye a világ dolgairól nagy segítségemre voltak a későbbiek során.
Akkortájt 25-körül ez nagy hasznomra volt, ez egy fogékony kor azt mondják:)) "

Vmi ilyesmire gondoltam én is, de egy ilyen mentort nem tudsz leakasztani minden fogasról!?

Mielőtt nekiugrottam a tőzsdének Kicsit(fél év) Tőzsdeligáztam. Ott igazából rájöttem arra, hogy nem veszek speki papírt(sok-sok virtuális pínz árán) és csak nagyokkal játszom. Pénzem kb felét tartom nagyokban heti havi szinten, másik fele mindig kp. (most már tudom: Ragadózó strat a neve) és lecsapok a zakók után. Ha van vmi okos tanácsod szívesen veszem.

Utána járok a vizsgának és ha meg tudok vmi értelmes dolgot szólok.

Kosztolany-ból pedig bevásárolok!

Köszönöm az eddigieket!
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 22:23
Előzmény: #215  Törölt felhasználó
#216
nem koinak, hanem bubunak, de biztosan veszi a lapot az"illetékes inkvizitor elvtárs"
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 22:20
Előzmény: #212  Törölt felhasználó
#215
Nagyon rosszindulatú vagy és Te vagy zagyva...! Van előfizetésem az Eqitasnal, de nem csak ott kötök, hanem másik brókercégnél (nem on line) is előfizető vagyok. Reggel óta benn álltam 58-on, de mikor láttam, hogy még esetlg lejjebb is mehet 55-50-ig, telefonon hívtam a brókeremet, hogy módosítsa. Megkaptam, féltem, hogy másnap tovább esik, mert minimumon zár, ezért kértem a brókert, hogy piacin záróban adja el bármilyen áron...
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 22:17
Előzmény: #212  Törölt felhasználó
#214
Koma!

Hagyj már engem ezzel!

Számomra tök indifferens (TÖKMINDEGY!) hogy mi a fenét hiszel el és mit nem.
Olvasni meg tanulj már végre meg.

A 955-ös ajánlatom lett a részteljesült . A többi megvolt.

Az a baj, hogy semmi közöd hozzá, mégis sértegeted itt az embert.

Na ha most az IP címed nem lenne (szerinted) anonim, akkor bizonyára udvariasabb lennél... ugyi?

Ne pimaszkodj tovább pajtás. Oksa?
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 22:08
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#213
"Gondolkodtam a brókeri szakvizsgán + tanfolyamon. Szerinted ennek van értelme? Vagy esetleg tudsz vmit ajánlani tudás szomjam oltására? "

Véleményem :

Természetesen tanulni mindig kell és jó.
A bróker szakvizsgáról fogalmam sincs, hogy mennyit érhet.
Kosztolány könyvei egytől egyik roppant hasznosak.

Számomra két dolog jelentett nagyon sokat:
1, az idő (a megfigylések, tanulságok, a fejlesztés miatt)

2, Egy régi barátom, aki 20 évvel idősebb nálam, gyakorlatilag pénzügyi nagybefektető, ingatlanspekuláns, sokat élt Indiában és Norvégiában is, tőzsdézett már a1989????-es fekete (hétfő? vagy péntek?) előtt is jóval (külföldön élt akkor) . Az ő élettapasztalata, látásmódja, véleménye a világ dolgairól nagy segítségemre voltak a későbbiek során.
Akkortájt 25-körül ez nagy hasznomra volt, ez egy fogékony kor azt mondják:))


Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 22:03
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#212
Sacis

Ne beszélj mellé zagyvaságot, állításod szerint 955-ön vetél daytradre-re és 968-on adtad el. Mellébeszélsz nem vehettél DT-re 955-ön 16.25-kor. Ez meg mi: " nem online volt, előfizetésem, más cégnél hív broki, betesz" zagyválsz. Háry János trader vagy?

DLPH

Részteljesültél értem, 957-en hm. Volt kötés 16.25-kor 955-ön. Nem részteljesülhettél, ha az ajánlati árad alatt kötöttek. Persze akkora tétel volt, hogy nem fért el a könyvbe. Ugyan ne etess már - kamu.
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 21:52
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#211
Igen igen ezt én írtam . Már emlékszem :))
De minek? Ez a lány ahogy olvasom a topicjában csak folytatja ott, ahol abbahagyta....

Azt a könyvet nem olvastam, saját véleményemet mondtam el. Így utólag jobb, mert a saját veszteségemen gyorsabban tanulok sajnos.
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 21:42
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#210
Neked meg mi bajod?

Ez itt egy hazugsággyár, és jól elütöm az időmet, mert a kedvenc szórakozásom naponta végignézni 2 órán át 20-25 írást, végigolvasni, elemezni a kérdéseket (nem foglalkozni a szeretteimmel) , helyette anonim hazugságokat gyártok és nincs jobb időtöltésem, mint baromságokat agyalni.

Igazad van! Ebben segített Neked valaki öregem, vagy egyedül szaszeroltad ki hogy van a világon ilyen ididóta is???

Amúgy ÉN (de lehet, hogy ez csak egy privilégium?) be tudnék tenni 16:25 kor DT megbízást. És ha rögtön az eladásomat is hozzábiggyesztem, akkor bizony elment volna, mert ha jól emlékszem a végére 68-ig felhúzták? Vagy valami ilyesmi.

Az ajánlatom egész nap bent volt , a végén leküldték néhány kis tételre az árfolyamot 57-re és alá. Nem sikerült eleget vennem, többet akartam, részteljesült lettem.

Én nem etetlek pajtás, azt se tudom ki a fene vagy, mi hasznom lenne belőle?
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 21:38
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#209
dr Bubó, nem on line volt, előfizetésem van, látom az ajánlatot, más cégnél hív broki, betesz, megkap, látom én, szólok, hogy tegyük be záróba, hátha elmegy, elment 68-on, azóta csak föl-föl, érted?
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 21:33
Előzmény: #203  Törölt felhasználó
#208
ajánlati könyv mélység, a "halandók" 5-öt látnak csak
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 21:32
Előzmény: #204  Bobojsza
#207
Nem vagyok bróker :)))
De ismerek egyet..:)
Nem része a munkámnak, nem szorulok rá. Néha icipicit...
Komolyra fordítva, eladók érdekelnek, hogy ne húzzam meg a vétellel nagyon az árfolyamot. De esküszöm, nem szorulok rá. Anélkül is lehet és kell is dolgozni.
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 21:31
Előzmény: #194  Törölt felhasználó
#206
"A lényeg összefoglalva:

1, Nagy hibát követtél el. Ezt vedd tudomásul, nézz szembe vele.

2. Ha szembenéztél vele, akkor fogadd el, és nyugodj meg. A feladat: helyre kell hozni. Erre tégy magadban fogadalmat. Minden ember hibázik hidd el. Az okos csak egyszer ugyanazt. Légy Te is okos, ezt a hibát még egyszer ne kövesd el!

3, Légy erkölcsös. A kis etikai értékkel bíró magánemberek (tuti info nélkül) a tőzsdén veszítenek. Ugyanis az első lecke a tőzsdén a jellemváltozás, amit sűrű pofonok közt ad Neked a tőzsde sok-sok pénz kérve érte.

Nem fogod addig helyrehozni ezt az óriási baklövést, amíg a pénz tulajdonosával ezt meg nem beszéled.

Most a protfóliója ennyit ér. Ha továbbra is megbízik Benned, és Te elvállalod a további tőzsdézést, AKKOR és csak akkor menj vissza újra a pakkodhoz, és gondolkodj! Készíts egy stratégiát ( a nélkül veszíteni fogsz) olvass stratégiákról (3 -at én is ismerek, ezek más-más logikai rendszerek) és kezdd újra.

És vonj be valakit SZEMÉLYESEN , aki tényleg 8-10 éve tőzsdézik sok pénzzel. Ugyanis ha ennyi ideje ezt teszi, akkor ért hozzá, különben eltűnt volna a süllyesztőben. De ő is csak valószínűségeket tud mondani.

Mert mi a biztos a tőzsdén? AMI MÁR MEGTÖRTÉNT. Más nem.

Ha nyitsz egy topicot a tervezett (tervezett!!) pozícióidról, akkor szívesen elmondom a véleményemet Neked, ha kell rendszeresen! De könyörgöm, akkor se hallgass rám, mert fogalmam sincs mi lesz, csak valószínűsíteni tudom.

Sok szerencsét Neked kedves Mary_m. "

Egy ilyen mentor storit olvastam már az "Út az anyagi függetlenséghez" című könyvben is.(nem tőzsdei könyv, bár azt is megemlíti, ajánlom mindenkinek) Én úgy látom ez sokat gyorsít az egyén fejlődésén.
Saját pl: Eddigi pályafutásom(elég rövid) során apámmal vitattunk meg minden bussinest, de mióta a pénz világában mocorgok nem tud segíteni. Neki köszönhetem vállalkozói attitűdöm és a vállalkozásokról lévő ismereteim. (20 évesen vállalkozói ig. + egyetem)

Gondolkodtam a brókeri szakvizsgán + tanfolyamon. Szerinted ennek van értelme? Vagy esetleg tudsz vmit ajánlani tudás szomjam oltására?
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 21:30
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#205
Sacis, DLPH

Ne etessetek már, a 955-ös Mtcommal. Sacis nem daytradezhettél 955-ös Mtcommal 12-én, mert Mcom minimum ár a 955 csak egyszer volt a nap folyamán és az16.25-kor !!! egy kötéssorban született. Sacis Te akkor nem nyithatál daytradet.
Bobojsza 2007. 01. 18. 21:27
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#204
Szóval nemcsak a legjobb öt eladási és vételi ajánlatot látod?
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 21:24
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#203
Lehet szellemi fogyatékos vagyok de így sem értem...
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 21:23
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#202
szerintem :)
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 21:22
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#201
a legjobb őt papírhoz!

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek