Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:55
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#60
a kispapírok azok kemény embernek valók
na ottmég nem tartok!
nekem adrelanin kell nem kemény drog! :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:53
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#59
ja és közben queent hallgatok!!!
na az jó stratégia a legjobb!
de nem szeretném eme jó kis kezdeményezést megtörni !
beszélgesünk! :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:53
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#58
Van egy olyan érzésem, ez a topic nem neked szól. Ha adrenalin kell, mennyél kaszinóba, a spekuláns nem szerencsejátékos. Ha kétezerben vettél volna ANTENNAT 15K-ért, mert ekkor olcsó volt, majd fél évvel később ért 1.7K-t, vagy NABI val ugyanez, mennyire lennél tele adrenalinnal?
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:52
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#57
Nem értettem félre , pont ellenkezőleg, megerősítettem azt, hogy egyetértek Veled.
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:47
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
na mondok egy stratégiát belevettem 8800 nál de tudjátok miért mert tökös gyerek vagyok!!! :)))))))
ez a legtökösebb stratégia szembe menni mindennel!
és amikor sikerül 8800 rol 7600 majd vissza 9400 re na az a tökös dolog !!!!!!!
ez olyan mint "húlló késsek! alá állni!!!! :))))
az tesz engem boldogá ez adja nekem az adrenalin!!!!
az hogy másokat becsapnak föleg a kezdöket na az tud igazán felhúzni!
mondom mégegyszer stratégia nincs csak ember pénz tözsde és nyereség és kitartás és bizonytalanság!:)))))))))))))))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:46
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#55
DLPH szerintem te teljesen felreertetted amit en irtam... en pontosan azt irtam le, amit te. Hogy nem az artipp a lenyeg, stb.. na mindegy.

A problema tovabbra is megmaradt, valasz ra csak annyi, hogy jol latom, valoban ez a legfontosabb dolog. De ugy latom sokunknak ez megoldhatatlan problema marad, mentor nelkul megreked a fejlodes.
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:43
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
..........neki ingyen volt de nekem pénzért akarta adni.......:))))))))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:41
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#53
elbeszélgetem én már mindeféle emberrel itt!
nálatok nehezebb agysejtes gyerekkel is! :))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:40
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
velem lehet vitatkozni !
de láttom ti tökös gyerekek vagytok de tözsdézni azt már én is tudok!
ma nem ugráltam sehová sem az én
gentle barátom már mindent megtanított!
ugyhogy velem lehet vitatkozni de azzal nem sokra mentek!:))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:34
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#51
na az az igazi igazság ami a patikák előtt megy na az igenis valoság!
mert ahogy ez a forum kiüresedik mert már nem füti a politika a tenni és a minden áron nyerni akarás az látszik itt kérem széppen!

a bizonytalanság bizonytalanságot szül!
ez a lelkifröcsös topik meg már a magyarság jövöjét szimbolizálja!!
az emeberek nem a miérteket keresik már hanem a jövöt!
na majdnem elkezdtem de rájöttem hát ez az én gondolatom agya szüleménye hát az olyan emeber aki útat mutat az embereknek!
na waz hogy ez eddig nem jött le!
de hát kicsit megkéstél nem?

most az emberek a patikákban állnak a gyogyszerár miatt és nem is veszik észre hogy saját maguk kreálták ezt a dolgok amibe éppen belecsöpentek!!!!
nahát egyszere áldani és tanítani ilyen az élet!

MIKOR VESZIK ÉSZRE AZ EMBEREK HOGY A SAJÁT SORSUKAT IXELTÉK BE A SZAVAZÓCÉDULÁN ÉS NEM MÁSÉT !!!!!!
na ha ezt waz ki megtanulják egyszer ebben a büdös életben akkor igazi büszke nemzet leszünk!!!!!

na isten áldjon! :))

Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:33
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#50
Attól tartok, beírásomból levont következtetésed: téves. A stratégiának jórészt állandónak kell lennie, és ahhoz minden körülmények között ragaszkodni KELL. De ismerni kell a starégia használhatóságának kritériumait (senki ne próbálozzon bázis alapú kitörésbe venni egy bear marketban) és mindig tudni, mit csinál éppen a piac, és ehhez kell a stratégiát megválasztani. Vagy, ha csak egy van, megvárni, míg olyan lesz a piac, hogy (nagy valószínűséggel) alkalmazható.

Egyébként DLPH, ellent kell mondjak neked, a BÉT-en is volt medvepiac (98-ban a BUX a harmadára(!) esett vissza, nem beszélve a NASDAQ COMPOSITE -ről, ami 2000 -és 2003 (ez nem tekinthető rövid távú korrekciónak) között az egyötödére(!!!) esett vissza, és a mai napig is a bukta csak kb. felét dolgozta le.
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:30
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#49
Te koi!
Ne hülyéskedj itt már!
Az ilyen paranoid jellegű beírásokat esetleg tényleg abbahagyhatod.

Tudod mit? Inkább meséld el, hogy a szerverleálláson kívül mi bőszített fel egy ilyen napon? Mi baj ezzel a nappal? Emelkedtünk nem?

Csak nem kapkodtál napon belül össze-vissza?
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:24
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#48
Ez aranyos ! Csak épp nem igaz !
A hasonlat az oroszlánról nagyon sántít. Ez itt más világ.
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:22
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
de ha nem venétek észre kihalt a forum!
most van egy pár forumozó akit ideküldtek tanitó bácsiként!
talán hogy kedvet csináljon itt az új fiúknak!

de a magyar piac azt a maradék kedvet is elveszi rögtön hogyha megnéz az ember egy ilyen hétfői napot!!!
valószinü új forum után nézek lassan ,vagy ha nem találok akkor legfeljebb nem írok majd mostmár !
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:15
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#46
a stratégiát le lehet tudni egy mondatban!
a változo stratégia a jó mindig!!!!
a változo stratégia nem tanulható!!!!!

nem szokot az oroszlán se mindig azzal jönni hogy édes cuki kis antilopom állj már meg itt oszt mindjárt megeszlek!!!

na nehogy már a bagoly mondja a verébnek hogy nagyfejü!

és melyik antilop esik áldozatul a szerencsétlen vagy a béna?????:))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:12
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#45
mindig a tiszta tudat visz alőrébb !!!!!

az ha teletömöd a fejedet könyvekkel akkor az már nem a tiéd lesz ugyanis az nem alap
mint az abc a mondatokhoz! :))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:08
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
Mint mindennek, ennek is vannak előnyei és hátrányai. Baj ugye akkor van, ha pangást lesöpri Trend Uraság, vagy Volatiliás Uraság. Nem beszélve arról, ha túl kicsi a legjobb bid/ask vol., akkor könnyen elmászik az árfolyam. Ha meg túl nagy pakkok néznek egymással farkasszemet, akkor a te ajánlatod kerül be utoljára, így a tiéd teljesül utoljára, már ha egyáltalán. Mi van, ha benn vagy vételen, de a vevők valósággal kirabolják az eladói oldalt? De amikor se a piacnak, se a pappernek nincs kifejezett iránya, nagyon alacsony a forgalom és az árfolyam egy-két pip-es sávban konszolidál, meg lehet játszani. Pl. econettel dec 27 és jan 8. között másmilyen stratégiával nemigen lehetett keresni, evvel viszont kb. 20 körben 1.26%-ot, ami nem kevés, főleg hogy egy forinttal sem ment feljebb az árfolyam. :) De ugyanezt lehet a TvNetworknél is 230-235 között. Összességében ez nem túl elegáns stratégia, és csak ritkán hatékony. A zajra játszik, de vannak időszakok, amikor semmi mással nem lehet keresni.
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:04
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#43
DLPH

Köszönöm a jótanácsot és a könyvajánlót. Mindkét könyv megvan, HH-t most akarom elkezdeni. Egyetértek, szerintem is a tőzsde rövid (és talán közép-) távon nagyrészt pszcihológia.

Korten könyvét meg lehet kapni, bár tény, hogy nem tartozik a mainstreamhez. A link rendszeren megtalálható. Én ott rendeltem meg pár évvel ezelőtt, de sajnos azóta nem volt időm nekiállni. Javaslatod azonban újabb lökést ad ahhoz, hogy végre elovassam.

Nagyon rokonszenves gondolatok, melyeket a jobbá válásról írsz. Teljesen egyetértek veled. Jobb lenne a világ, ha minél többen így gondolkodnának.

Szeretnélek megkérni, hogy a jövőben is oszd meg velünk a tapasztalataidat!
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 18:39
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Ilyet én is csináltam az otival régen!
Olyan 15 mperces deal volt!
V OTP 06/06/14 5 341 HUF
E OTP 06/06/14 5 388 HUF
Azok a régi szép idők!
És ez mennyire hatékony technika Surgyelan? Mennyit lehet vele keresni?
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 18:27
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#41
A skalpolás a DT szélsőséges esete, amikor a trader a bid-en szerzett instrumentumát azonnal az ask-on jeleníti meg. Akkorriban működött jól, amikor még nyolcad, tizenhatod dodó volt a lépésköz (ez bőven fedezte a brokidíjat), és ún. "dull market" volt jellemző. Egyébként a BÉT-en is meg lehet játszani ( v.ö. econet 79->80).

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek