Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:49
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
lehet probalkozni a 2.kal is, - hasonlot alkalmazok es nekem is van raba-m :) - folyamatosan kovetni kell az esemenyeket (igy nem esel ki a gyakorlatbol), de ha kimaradnak napok, hetek, az se okoz gondot; igy ido es kedv kerdese, hogy mennyire vagyok aktiv. nem terhel le, es neha kiemelkedoen profitabilis tud lenni
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:47
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Nekem is szimpi, de nem ez a skalpolás egyik szélsőséges esete?
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:39
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#18
hát igen, én ezt szívesen követném ,de nem most, még forrófejű vagyok hozzá, és megölne a tétlenség, de később amikor már büszke leszek a tőzsdés önuralmamra, nekem ez a ragadozó szimpatikus, nem kell folymatos figyelsé, csak halálpontos időzítés, és elakpva hopp!
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:38
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#17
Oh tenk jú :D

Csak azért nem használtam idézőjelet, mert ugye verset vagy pontosan vagy sehogy :DDDDDDD
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:37
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
Mind a két stratégia nagyon jó, de csak türelmes embereknek való.
Tavaly is kétszer lehetett ilyen módon nagy zsák pénzt keresni.
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:37
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#15
Engedélyezem, hogy idézhess:))))))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:33
#14
Például két stratégia, melyről tudok. Nem csak elmélet, mert mindkettőt használja egy-egy ismerősöm/barátom, azért ezeket írom le, mert látom működni is.
Az enyém nem ezek közül való.

Ragadozó : (egy műkereskedő barátom alkalmazza , 15 éve ismerem őt)

Az áldozatát várja. Kivár. Általában kp-ben ül.
A viágvége hangulatra lecsap. És akkor bevásárol. orcátlanul, rengeteget.
A zuhanás korrekciójánál 60%-tól sávosan elad. Amikor mindenki vesz. És nagy az eufória, és minden megy mint a szél felfelé. Erre ő szépen elad. A hangulattal szembe megy.
A legtöbb türelem ehhez kell. Nekem nincs ennyi türelmem, ezért meg sem próbáltam.
Volt hogy egy éven át is csak kp-je volt. De mindíg eljött számára az áldozat.

TA spekuláns. (egy ingatlanbefektető barátom alkalmazza, ahogy látom sikerrel)

Fél-egy évet átnéz TA és FUND. Megkeresi az alvó részvényeket, melyek a szakik szavajárásával erős "bázist" építettek sok hónapon át, de alszanak. A Rábára utoljára - fene a gusztusát :)) - így lépett rá 600-650 körül, amikor senkinek sem kellett és szinte illikvid volt.
Ha éppen csak egy pozinyitás lehet, akkor 100%-ban belemegy.
És vár. Eleget, türelemmel. Alulról egyre szűkebb stoppokkal kíséri a részvényt.
Ehhez is kell sok türelem, bár kevesebb mint a ragadozónak. Nekem még ennyi sincs, ezért nem ezt választottam.

Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:29
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
jonasjozsef, egyetértek veled! Pénzügyi világban nem minősítünk, aki minősít, az önmagát minősíti, többet nem mondanék, egyik elismerésre méltó vezetőnk, a Hasszmann Beatrix szokta ezt mondani.
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:29
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
Lelkisegély topic király!!!! Köszönet ,a létrehozónak meg az ötletgazdának is!!

furcsa amit írtál kimeleten is dlph, nekem nem tudom miért ,de már csak delfin maradsz :D

Szóval, hagyd kifutni a nyerőd, sok felkiáltójellel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ez nem tudom más ,hogy van vele, de nekem baromi nehéz, mert tudod ,hogy alakul mindig? hagyom kifutni a nyerőt, aztán szépen végignézem ahogx a profit elolvad, és végül, kis pluszban eladom végső elkeseredésnben, ezért már mondtam máskor is ,hogy a nyerő pozi nekem több stressz mint a bukó.

Egy másik sisztéma, szemesi úr-tól copyzva, az a biztos pénz ami zsebben van, és kis pénz is pénz, jobbm int a semmi, és bármenniyre is szeretném kifuttatni az összes nyerőmet, igazat kell adnom am ásodik variációnak is, mert az alján venni nehéz, de a tetjén kiszállni, hát az nekem még nehezebb.

Sok tpaasztalattal megtanulja az ember, de kezdőként talán jobb a "biztos" pénz, kis pénz is jó pénz taktika nem?
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:26
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
nyugodtan alszom sok Bnetes tetüvel szemben, akik belesz.rtak a húsosedénybe

"A Bnetes tetüvel" után igazán beszúrhattál volna egy TISZTELET A KIVÉTELNEK-et.
Én kérek elnézést.
És egyben kikérem magamnak a BRÓKEREM NEVÉBEN.
(nem én vagyok a bróker)
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:15
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Én a Virágos Divízióban vagyok, és nem igazán akarok belefolyni, hogy mi történt ott, és nem is érdekel, team-en belül sem minden fenékig tejfel. DE! Attól még dolgozom, végzem a munkámat, becsületesen, és korrekt módon, ahogyan azt az üzleti életben el lehet várni, szerintem!
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:10
#9
Nem valószínű!

Én BALÁZS-fan vagyok, nálad azt olvastam nincs közöd hozzájuk. Melyik SD?

Tőlük tanultam a szakmát és a tűzbe is követem Őket. Lojális vagyok vagy hülye de legalább nyugodtan alszom sok Bnetes tetüvel szemben, akik belesz.rtak a húsosedénybe. Nekem ilyen dolgok fontosabbak mint hogy milyen cégnevet mondok tárgyaláskor.

Szóval nemsokára konkurencia leszek! :)
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:54
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Kevés papír van amit tartok mindegy meddig, az egyik ez. Lehet, hosszú lesz, de tartom. Megtehetem nyilván azért is, mert nem kell fizikailag az a pénz. Emlékszem volt idő amikor kb. másfél évig (?) 4800-5400 között hezitált, miközben a szakik szerint kétszer annyit ért. De csak nem indult be, ha pedig igen, akkor 5300-5400 körül visszapattant.
Aztán beindult... Valószínűleg Te akkor keresetél vele, mikor ment felfelé lényegében szinte folyamatosan.

Szűk stoppal dolgozom (relatív szűk, mert 19E alattt van) és ha beindul, követni fogom alulról. Addíg várok.

Most azt írtam le, amit én teszek. NEM azt, amit te fogsz. Egy véleményt olvastál most.
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:40
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
DLPH.
Amikor kezdtem a tőzsdézést vettem egy párszor MOL-t.
Rendre be is jött minden,szép pénzt hozott.
Azt hittem mindig igy lesz.
Aztán vettem 23300-on,és az természetesen nem jött össze.
Kb fél éve vagyok benne.
Lenne esetleg tanácsod,hogy mit tesgyek vele?Elöre is köszönöm.
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:29
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#6
Bnetgzu!

Ki a szakmai vezetőd? Lehet, hogy ismerlek?!

Üdv
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:23
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
Igen. :))

Egy érdekes dolog , egy tõzsdén érdekelt barátom mondta évekkel ezelõtt (õ a kivárós ragadozó stratégiát hazsnálja mint pl Soros)
, hogy ehhez a történethez akkora önfegyelem kell, mint ahhoz , hogy séta közben az utcán heverõ 40 000 ft-ot NE VEDD FEL. akinek ennél kevesebb van, elõbb vagy utóbb elhagyja a terepet.
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:16
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#4
Sziasztok,szia DLPH.
Igazán rendes tőled ahogy segitesz itt a kezdőknek,és mindenkinek.
Sok ilyen ember kéne még.
Ha egyszer "nagy leszek"én is igy teszek majd.
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:15
#3
Hát nagyon szépen köszönöm hogy időt fordítasz Ránk.

Én személy szerint stratégiákra, stop szintekre, esetleges véleményekre vagyok kíváncsi.

És Én is köszöntöm a topik látogatóit!
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:13
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Tudod DLPH, nekem Mary-m majdnem az unokám lehetne, elég régóta tőzsdézek, és ezeket amiket leírtál, mind tudom, hallottam, megtapasztaltam, de mégis jó néha újból végigolvasni, végiggondolni, megszívlelni

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek