Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 15:47
Előzmény: #20139  Törölt felhasználó
#20140
azé mögé tegyél tartalmat, szakértelmet is, hogy legyen miről beszélni :)
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 15:45
Előzmény: #20137  exmnbs1
#20139
BB a köv 1 évben ha kell meló, nálam jelentkezhetsz, profi PR-osok kellenek nemsokára....jó a fizetés, ne aggódj, van miből :)

agyam eldobom lukat beszél bárki hasába ......
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 15:45
Előzmény: #20136  Törölt felhasználó
#20138
DLPH

Hiszek a storyban, azért is vettem belőle. Ugyanúgy, mint ti és bárki más. De hogy egy emberben egy szemernyi kétely se legyen?!!

leírtam a 3 lehetőséget
exmnbs1 2007. 08. 12. 15:40
Előzmény: #20136  Törölt felhasználó
#20137
Én is kerestem azért csomót, hogy hittem neki, remélem most is igaza lesz
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 15:38
Előzmény: #20133  Törölt felhasználó
#20136
Igaza van BB-nek. És a portfólió meg monnyon le !

attiati én már ebbe a hiába beleestem...
szidtam BB-t mint a bokrot, ment is vagy 400 %-ot az árfolyam.... azóta kussolok :)
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 15:36
Előzmény: #20133  Törölt felhasználó
#20135
...geniből van kevés...
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 15:35
Előzmény: #20130  Törölt felhasználó
#20134
Portfolio: "A két részvény neve Helix Biopharma és Cogenco International, az ismertségükről talán elég annyi, hogy az utóbbinak még a honlapját sem sikerült megtalálni egy egyszerű Google kereséssel..."

Akkor legkozelebb probalkozzatok a yahoo-val! :-)) Azert itt a forumon megiscsak sikerult nemi infot osszehalaszni. Ha tizedannyit leirtatok volna, m amit mi itt osszegyujtottunk, akkor halvanyan derengene, h ki, miert es mibe fektetett. Az objektivitas itt kezdodik.
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 15:34
Előzmény: #20130  Törölt felhasználó
#20133
BB

mi vagy te, hittérítő? vagy átvágsz, vagy téged vágtak át, vagy magadat vágod át a rózsaszín szemüvegeddel...

Tudod pár ember hisz a storyban, de nekik kételyeik is támadnak (néha). nekem is van kevés. De te meg csak felfelé...

azt hiszem Tőzsdepszichológia című könyben olvastam egy mondást. Nem szó szerint:

Először tudd meg, hogy ki a hülye (kit vágnak át). Ha nem találod, te magad vagy az.

Szóval szerinted ki a hülye? rajtam kívül :)
exmnbs1 2007. 08. 12. 15:32
Előzmény: #20130  Törölt felhasználó
#20132
Izom te nem a Genesis klub féle prezentáción etted a pogit, vagy mégis a 6 fős közgyűlésen?
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 15:31
Előzmény: #20130  Törölt felhasználó
#20131
Vazze BB ha nem lennél ki kéne találni :)
Ez minimum 10 forintot nyomott most az árfolyamon. Hétfőn gup up !
Alakul ez :) Nyugtass meg, nem Genesis pólóban járkálsz ugye?
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 15:17
#20130
Sziasztok!

Látom jó a hangulat itt a topicban! :-) Benéztem pár percre ide, hisz már vagy két hete jártam itt utoljára.

1. Nem kel izgulni a külföldi részvények árfolyamveszteségén! Egyéb ráfordítások soron 66 millió Ft szerepel. Egy milliárd Ft-ot fektettek be a külföldi részvényekbe (Helix, Cogeco)
Azaz 6 %-ot vesztettek mindössze!!

A több milliárdos jegyzett tökéhez, magyar állami és spanyol támogatásokhoz képest (itt is milliárdokról van szó) ez egy nagy fityisz! J
Ennyi a lényeg!
Most meg legkevesebb 3,5 milliárd Ft-ot nyomnak be a cégbe 2800 Ft-on (jegyzési garancia)!!!

Ha a maximális részvénymennyiséget lejegyzik, akkor pedig 9 milliárd Ft-ot!!

A média részéről kicsit túl lett reagálva ez az egész veszteségügylet!

Köszönjük portfolio.hu az "elfogulatlan", kizárólag az objektivitásra összpontosító, tényeken alapuló cikküket! :-))

A média manipulál! Bolhából elefántot csinál!
Ne feledjük el SOHA!
Ezért érdemes a konkrét hírekre, infókra figyelni és mindenki értelmez saját maga, ne higgyen a média álságos manipulációinak!

A portfolio.hu az én szemeimben végképp lejáratta magát egyébként. Még jobban, mint múltkor. A Genesis-részvény árfolyam akkor kezdett nagyobb zuhanásba pénteken, amikor a portfolio kihozta a negatív hangvételű, lejáratós cikkét!

Szerintem ez a portfolio.hu egy elfogult, szélsőliberális tőzsdei portál!
Ami szakmainak aligha nevezhető!

Miket írtak a cikkükben még?
Nem szó szerint idézem (csak a lényegét), de írták, hogy bennfentes eladások aggodalomra adnak okot, meg emiatt is nagyon kockázatos a részvény vétele!

1. A DB AG kiszállása jó hírként könyvelhető el! (Mivel csak akadályoznák a projekt sikeres véghezvitelét! Nyűgnek vannak csak! örüljünk a kiszállásuknak!)

2. Robert Stein eladta pár hete 9000 db-os pakkját! Rényi Úr azt is megemlítette itt a fórumban, hogy Stein Úr egy súlyos szívinfarktuson esett át, és kellett a pénz a kezeltetésére! Ezért adta el pakkját! Szóval ez teljes mértékben elfogadható, mindenki eladná részvényét, ha súlyos egészségügyi problémái lennének és rászorulna a pénzre!

3. Részvényátadás Rényi Úr és a fűtulaj között! (Rényi a Fund felé fennálló tartozásait így egyenlítette ki!)
Megtehette volna azt is, hogy eladja a BÉT-en keresztül a több mint 100 ezer db részvényt!
Innen is látni, hogy a menedzsment elég korrekt, Rényi Úr is! Nem akarnak kitolni a kisbefektetőkkel, épp ellenkezőleg, egy magas hozamú igazi befektetést kínálnak nekik hosszabb távra! (2-3 év)

Ez csak egy példa volt, a portfolio megint kitett magáért! Csúsztat, nem jár utána dolgoknak, tényeknek, infóknak!

Átgondoltam, és lehet én is elmegyek tőzsdei újságírónak, lehet még objektívebben is tudnék tájékoztatni, mint az itteni újságírók!

Pl: Egy objektív rövid, tömör beszámoló cikk a Genesis-gyorsjelentésről:

A külföldi részvényekbe történő befektetés nem hozott nyereséget a Genesisnek, mivel a Helix-, Cogeco-részvények árfolyammozgása igen hektikusan alakult az elmúlt időszakban, így az egy milliárdos befektetésük végül is 66 millió Ft árfolyamveszteséggel zárult.
Egyéb ráfordítások soron: 66 millió Ft szerepel (2007. első félév)
A befektetők egy része rövidtávon ezt negatívan értékelheti, ugyanakkor nem árt szem elől téveszteni az utóbbi hónapokban elnyert magyar és spanyol állami támogatások több milliárdos összegét! Plusz a 3,4 milliárdos jegyzett tőkéjüket is! Ehhez adódnak az elnyert támogatások.
Szóval összességében annyi mondható el, hogy a Genesis nem a legprofitálóbb részvényekbe fektetett (ez negatívum), de a projekt további sikeres menetét ez abszolút nem befolyásolja! Főleg a jelenleg is zajló alaptőke-emelés miatt is! Ahol minimálisan 3,5 milliárd Ft friss pénz fog befolyni a Társaságoz! Nem kizárt, hogy túljegyzés várható, így akár 9 milliárd Ft friss tőke is a házhoz érkezhet!

Cikk szerzője: BB www.nemportfolio.hu
:-)

Ennyi a lényeg!

Ez már egy objektívebb cikk!

A bennfentes eladásokat meg el lehetett volna normálisan magyarázni, utánanézni, ahogy fent is említettem!

Lehet felcsapok én is újságírónak a közeljövőben. Kinek lenne még kedve tőzsdei cikkeket összetákolni? :-)))) Na persze nem portfoliós módra!
Ezek a portfoliosok csak bértollnokok!!

További szép napot!

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 15:02
Előzmény: #20128  Törölt felhasználó
#20129
izzóman

pogácsa is van??? csóró koleszos fősulisoknak jól jön :)
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 13:50
Előzmény: #20127  Törölt felhasználó
#20128
a totyik már 20K felett van.... ez jó hír fiuk ! :)
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 13:47
Előzmény: #20126  Törölt felhasználó
#20127
rossz hirre meg venni kell....?! :))
akkó zsákolunk fiúk mint Mariska néni krumpliszüretkor... :)

ez jó : jó hírre adni kell..... :)

Én Godot-ra várok, nem a szerdára. De ki hogy.

Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 13:44
Előzmény: #20125  Törölt felhasználó
#20126
A szerdai Jegyzés, ami nem túl biztató ,pláne ezek után, még okozhat meglepetéseket!
Úgy látom mindenki erre a jegyzési, híre vár!(jó híre adni kell)
De mi van, ha nem lesz jó hír, a jegyzés? (vagy semleges)
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 13:00
Előzmény: #20123  Törölt felhasználó
#20125
Magyarázok valamit a részvénybuliról.
Ennek viszont semmi köze ahhoz hogyha a jegyzés befuccsol akkor 1000 is lehet.
Noha ezt többször leírtam, valahogy kevesen fogják hogy 2 dologról beszélek.
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 12:59
Előzmény: #20120  Törölt felhasználó
#20124
de mi csak az egyikben vagyunk érdekeltek !
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 12:57
Előzmény: #20120  Törölt felhasználó
#20123
én lenni szellemi toprongy...fel nem foghatom....
viccen kívül most mi van? gazdi venni akar vagy eladni vagy mit?
ezt sem értem .)
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 12:57
Előzmény: #20080  Törölt felhasználó
#20122
fretek
én figyeltem
ebben a beírásában megfogta a lényeget
más kérdés, hogy mi csak az egyikben vagyunk érdekeltek, tehát ez a játék nem mindegy
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 12:55
Előzmény: #20119  Törölt felhasználó
#20121
és még hány dolgot nem tudtok! :)) de nem is kell mindent tudnotok...... jo kombinálást ... hétfön még gyüjteni szeretnék :))

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek