Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 23:29
#1280
Szia closingbell!
Örülök, hogy Te is írtál végre ide. Hallod, nem kell velük foglalkozni! Ők is emberek, ilyen a stílusuk, nem tehetnek róla! Elfogadjuk őket, lehet ők nem nagyon fogadnak el minket, de ez van. Már ebből is kiderül ki viszonyul normálisan a másikhoz, a másik véleményéhez. Ahogy megfigyelted, most sem biztat senki senkit vételre!
Híreket próbálunk értelmezni, gondolkozni Ezért van a fórum!! Nyugodtan írjon be bárki, aki Genesis-érdeklődő, részvényes, befektető!!
Beszégessünk ilyen higgadt, nyugodt hangnemben. Én magam részéről SOHA nem reagálok már a személyeskedő hozzászólásokra, tartom magam a szombati hozzászólásomhoz. Akik meg egy ilyen normális, nyugodt párbeszéd után is mocskolódni jönnek ide, azok csak leégetik magukat, és saját magukat minősíti a stílusuk!
Mi megmaradunk olyannak, amilyenek vagyunk! Normális, gondolkodó embreknek.
Az emebriség csak így fejlődhet! A kötekedők, személyeskedők meg majd magukban elbszélgetnek, hisz SENKI sem fog reagálni az idióta szkeptikus félelmeikre! (értem itt a személyeskedést!)

Normális hangú kritika bármikor jöhet!

Magam részéről pihenőre vonulok, legközelebb hétvégén jövök..

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 23:21
#1279
Azért is írtam ezt le, hogy megjelenjenek másféle megközelítésből is a mai hírek.
amiket leírtam tények, csak utána kell nézni. mármint a saját részvényekkel, dokumentummal kapcsolatban..

Ez a fórum mégis csak a Genesis-részvényeseké, befektetőké és érdeklődőké!
Jelenjen meg a mi véleményünk is!!!

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 23:20
Előzmény: #1276  Törölt felhasználó
#1278
Szerintem sem rossz ez a hir, de most is le vagyunk nezve!!
Mondjuk en nem fogom eladni a kicsi pakkom , mert ragaszkodom hozza, de en mar csak ilyen hulye vok, hogy ragaszkodok egy ilyen ertelmetlen papirhoz, Nemde Havi, DLHP, es sokan masok! :-)

Jo8
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 23:17
#1277
negatívan

7559 db NEM SZAVAZÓ

ajánlom
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 23:12
#1276
Sziasztok!

Néztem én is a mai híreket. Szerintem nem kell ezt olyan negítvan értékelni.
Látom a beírásokból, hogy néhányan a saját részvény eladáson pánikolnak.
Nekik (is) üzenem, hogy a sorok között meg kéne tanulni olvasni!
Csak úgy emélkeztetőül: Tájékoztató anyag 48. oldala érdekes tudnivalókat, infókat tartalmaz a Tulajdonosi struktúráról.
A Társaság 7559 NEM SZAVAZÓ saját részvényel rendelkezett a saját részvén értékesítési tranzakció előtt.
Magyarán szólva, ebből a pakkból adtak el 1659 db-ot. Ezekkel nem lehet szavazni!
Azaz nem olyan nagy tragédia.
Szerintem az lenne a nagyobb baj, ha pl. a munkavállalók, vezető tisztségviselők több ezer Genesis-részvényt adnának el a 45 830 db-os pakkjukból. Vagy, ha pl. maga Rényi elnök Úr értékesítené a részvényeit....
Meglátásom szerint a nagy várakozások, hírek előtt nem lenne értelme eladni egy részvényesnek sem a saját részvénypakkját.
Nem kell lebecsülni a Menedzsmentet!!

Egyébként mindenkinek figyelmébe ajnálom a novotrade.hu honlapon a további híreket!

Olvastam, hogy egy harmadik gyárat is terveznek (talán), Szingapúrban.
Erre nagyon kiváncsi vagyok..
A projektek értéke külön-külön 100 mill. EUR!
Benne van a szövegben.
Ha összeszámoljuk szumma 75 mrd. Ft jön ki!! (mindhárom projektet összeadva)!
Ez nagyon giga beruházás, bárki bármit is mond! Nem lehet összehasonlítani pl. egy napkollektorokat gyártó cég beruházásval!
Más kategória mindkettő!
Ehhez pedig több idő, több türelem kell, mármint a Genesis-beruházáshoz!

Néhányan (pl. havi) azt hiszik, hogy a napelem egyenlő a napkollektorral!
Ez nem igaz! Két különböző dolog!
Aki kicsit is tájékozott a napenergia piacán, az el tudja dönteni, hogy megéri-e neki a projektbe fektetni vagy nem...

Ja meg olvastam, kb. 300 MWp/éves kapacitásról írtak...
Azt nem értem, ezt most külön értik, vagy összesen midhárom gyár kapacitása lesz ennyi? Ha összesen értik, akkor is egy gyár kapacitása 100 MWp-re jön ki.. több, mint a 80 MWp/év.. :-)
Amiket írtam a Vállalatirányítási jelentés nevű dokumentumban található!!

Én teljes mértékben nyugodt vagyok a projektet illetően, ha ilyen hírek jönnek ki.
Szerintem itt tényleg csak várni kell, ha az állami támogatásokkal kapcsolatban folynak már a tárgyalások a az adott országok Kormányaival (Magyarország, Spanyolország, Szingapúr)!

"Türelem rózsát terem."

Na mennem kell. Egyébként a topicot ilyen szakmai, elgondolkodtató kérdésekkel kell felpezsdíteni! Nem a hülyeségekkel, mert amit néhányan hosszászólnak, az minden csak nem szakmai! Persze tisztelet a kivételnek.

Szép álmokat kív. mindenkinek!

Üdv. BB

Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 22:25
Előzmény: #1274  watson
#1275
Watson csapassuk, de durván :DDDD
watson
watson 2007. 04. 16. 19:34
Előzmény: #1273  Törölt felhasználó
#1274
Kösz a segítséget. Szóval semmi különös nem történt. Út az 500 alá...
Mostanában hallgattam néhány storyt a napelem iparágról, és hallottam, hogy Magyarországon van már napelem gyártás más cégben, és azt is hogy volt egy amelyik tönkre is ment (DunaSolar). Az ok feltehetően a hiteleket nem bírta a sok csúszás miatt kitermelni.

Asszem nekem kell létrehoznom egy alternatív energiára épülő tőzsdei céget... :-)Van is rá ötletem hogy 3 éven belül itt legyen a börzén egy 10 éve indult cégből kinőve... csinálhatnánk egy jó kis IPO-t rá :-) mit gondoltok?
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 19:01
Előzmény: #1271  Törölt felhasználó
#1273
Itt valami készülődik.:-))
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 19:01
Előzmény: #1271  Törölt felhasználó
#1272
Egyet ertek az erveleseiddel, de arra kerlek ,hogy ne legyen mar ilyen fobiad, hogy senkirol sem hiszed el azt ,hogy letezik. Igen, ebben igazad van nem ismersz, es en sem teged, de tudom , hogy letezel, vagyis sejtem:-)
Mielott elkezdtem itt forumozni, mar megvoltak a genesis reszvenyeim! Nem mindig ertettem egyett BB-vel, ugyanis az altalam vegzett elemzesek meg mindig azt mutatjak , hogy vissza fog esni a papir arfolyama , holott o azt mondta, hogy 900-vagy 1000ft lesz rovid idon belul. Ha bedoltem volna neki es hallgattam volna ra akkor megtobbet vettem volna , de nem vettem. 400db-om van es hosszu tavra vettem nem 1 honapra nem 6honapra hanem minimum 5 evre, ha ket vagy marom ev mulva sem mozdul meg jelentosen akkor kiszallok.
Nem tudom, mennyire vagy jartas a tozsde pszichologiaban?? Lehet , hogy egy kicsit radferne neha!!!:-) De ha viszont jartas vagy benne, akkor tudnod kell , hogy hogy kik is viselkednek igy ahogyan ti viselkedtek.

Amugy semmi bajom nincs veled, csak a hangnemed nem tetszik, de kulonosebben nem erdekel!:-)
Ti spexek vagytok, akik turelmetlenek, mi befektetok.

Fogadjuk el egymast!!!

Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 16:43
Előzmény: #1270  Törölt felhasználó
#1271
Nem értek a könyveléshez, de nekem úgy tűnik, hogy ezentúl a leánycég tulajdonában lesz a Genesis rv, nála marad kb. 4,4 millió HUF érték, a leánynál van ~3,5 mrd HUF-nyi (jelenlegi áron).
Mint látható, a Genesis-nek ilyen piti (~1,3 mHUF) tételeket is be kell jelentenie a BÉT szabályzat szerint.
Viszont a leány cégnek (ha jól sejtem) nem kell bejelentenie, kinek, mikor, mennyiért adta el. Vagy rosszul értem?
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 16:35
Előzmény: #1269  Törölt felhasználó
#1270
Valaki fejtse már ki a tranzakció lényegét!
Köszi.
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 16:00
#1269
Egy kis Genesis hir:
link
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 13:27
Előzmény: #1267  Törölt felhasználó
#1268
Szaggassák eztet nincs itten semmi baj.

Üdv : CC-KK-FF
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 13:25
Előzmény: #1266  Törölt felhasználó
#1267
Sziasztok!
Az állami támogatásig (ha kap)nem várható érdemi elmozdulás felfelé.:-))
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 11:55
Előzmény: #1259  Törölt felhasználó
#1266
nem értem mit pörögtök annyit már ezen?!!!
Bár röviden, tömören - elismerem - (igen egyoldalúan is) vázoljátok a helyzetet. Nincs kérdés, nemde?
Nem kéne megvárni a közgyűlést, és akkor esetleg teljes hanggal kárönrvendhettek -:)
Meglátjuk...

KK

Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 11:05
Előzmény: #1264  Törölt felhasználó
#1265
760 a játszótéren BB mester, szakmai alapon...
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 10:51
Előzmény: #1263  Törölt felhasználó
#1264
Hát nem ezt mondtam én is? :-))) Csak röviden.
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 10:48
Előzmény: #1262  Törölt felhasználó
#1263
Azért a teljességhez hozzá tartozik, hogy Spanyolo.-ban már szerződést kötöttek a kormánnyal a beruházás támogatásáról, helyszín is megvan, ott biztosan lesz üzem 1-2 éven belül.

Viszont nem tudom ez mennyiben befolyásolja a magyar rv-árat, ki-kinek a tulajdonosa (spanyol, német, magyar), és hol jelenne meg (majd egyszer) a bevétel/nyereség.
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 10:45
Előzmény: #1261  Törölt felhasználó
#1262
Mercurius: nem mindenki foglalja össze ilyen röviden. :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 10:23
Előzmény: #1260  Törölt felhasználó
#1261
Lamann, miért mondod ezt? Egyáltalán nem hosszú a történet...

Szerződés, meg technológia van, meg új név konkrétum semmi. Vagy lemaradtam valamiről?

Épül már a gyár??? Nem halottam róla.

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek