Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 19:23
Előzmény: #1079  Monster
#1080
Szóval akkor beindul a szerelmi szál a Genesis-topic-ban?! Zseniális. :-))

No, de amig randiztok, feltenném a kérdést, hogy az általad is beidézett piacvezető óriások miért hagynák, hogy őskövületként kilökjék őket a piacról a SiO2 alapú termékeikkel?

Tonnányi pénzük van K+F-re, miből gondolod, hogy nem állnak készen a vékonyfilmes váltásra (addig is eladják, amit lehet az SiO2-cuccokból)?

Komolyan kérdezem, provokáció nélkül.
Monster 2007. 04. 03. 15:03
Előzmény: #1076  Törölt felhasználó
#1079
BB, azért kérlek, ne írj ilyeneket, mert ez már-már émelyítő:))
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 14:55
Előzmény: #1076  Törölt felhasználó
#1078
ebben a topicban a leggyakrabban elofordulo szo: a "szakmai"....

ez vicces..
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 14:38
#1077
mennyire
tanácsként
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 14:37
#1076
Sziasztok!

Gyönyörűen süt kint a nap, itt van a tavasz! :-)
Azt tanácsolom havinak és a többieknek is, hogy a sok idióta beírás helyett inkább menjetek ki a szabadba!
Napozni is lehet már! :-))

Drága K-mezon!
Köszi a biztatást! Engem nem tud érdekelni, ha egyesek ilyen ostobaságokat írnak be.
Az alaptalan vádak, támadások leperegnek rólam. Nevetek az ilyen embereken (pl. havi, DLPH) egy jót, hogy menynire erőlködnek és kész, ennyi. :-))))))

Tudod, okos enged, szamár szenved.
Bölcs mondás. Jó tanásként mondom Neked is, nem érdemes az energiádat, erődet ilyen értelmetlen vitákra pazarolni.
Persze, ahogy gondolod. Szakmai párbeszéd lesz ezentúl.

Én munka után megyek ki a szabadba, gyönyörű idó van kint, nem cseszem el itt az időmet egyesekkel történő vitázásokra.

SÜT A NAPOCSKA, IRÁNY KIFELÉ A SZABADBA FÓRUMOZÓK!!

K-mezon Veled szívesen sétálnék ilyen gyönyörű időben kettesben! Romantikus séta! :-)
Írj a mail címemre, tényleg nagyon kiváncsi vagyok Rád!! Ne érts félre, semmi Genesis, ismerkedés miatt. Na mindegy, ahogy akarod. Nem kötelező írnod. :-)))))
Csak én meg szeretem, ha egy nő okos, értelmes! Ritka az ilyen, mint Te! Érték vagy!!

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 13:56
Előzmény: #1053  Törölt felhasználó
#1075
Köszönöm, Tőled ez dícséret, eddig úgyis az volt a baj, hogy túl okos vagyok - férfiak mondták -:))))). A férfiak nem szeretik az okos nőket. Te viszont most hogy véded a mundér becsületét legalább a napenergiát is érintetted, és nem csak minősítesz. Csak az a kár, hogy az is olyan erőltetett görcsös.... És semmi újdonságot nem tartalmaz. Majd írok...Lazíts. Egyébként meg nem bújt ki semmi a zsákból a nevemmel együtt vállalom, hogy egy barom vagy a szemembe, önbizalom nélkül! -:)))
És nem biztos, hogy BB örül, ha velem gyanusítgatod, az aztán az intelligencia, azt sem tudom ki Ő -:)))
Várom, hogy letisztuljon a fórum...
Monster 2007. 04. 03. 11:47
Előzmény: #1073  Törölt felhasználó
#1074
Azért nem mindegy, hogy kik használják:)
A deviszontot- blogokban, fórumokban látom leginkább, az "alternatívák"-at pedig még a "Pedagógiai Alternatívák Központja" a nevébe is betette:)
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 11:35
Előzmény: #1072  Törölt felhasználó
#1073
link
deviszont vagy de viszont
fúúúj
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 11:33
Előzmény: #1071  Monster
#1072
elég elterjedt a "deviszont" is, amit utálok
Grécsi László sírna szerintem
vagy Grétsi?
ÁLLJUNK MEG EGY SZÓRA!
:)
Monster 2007. 04. 03. 11:28
Előzmény: #1070  Törölt felhasználó
#1071
Na, még nyelvtanozzunk is egy kicsit:)
Most nincs a közelemben értelmező kéziszótár, de az alternatíva emlékeim szerint valami cél másik úton való elérését jelenti, tehát a végeredménye ugyanaz lesz, mint az eredeti útnak.
Namármost ha több ilyen út van, akkor többesszám -> alternatívák:)
És ahogy a neten nézem, elég elterjedt az alternatíva szó többesszáma is.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 11:16
Előzmény: #1069  Monster
#1070
csak egy alternatíva lehet, ha több, akkor az már változat
Monster 2007. 04. 03. 11:15
Előzmény: #1068  Törölt felhasználó
#1069
Nemtom, sose mértem:))
megnyomtam rajta az "on" gombot, és számoltam vele:D

Egyébként az alternatív energiaforrások kifejezésben az is benne van, hogy többen vannak az alternatívák:)
És valószínűleg mindegyiknek megvan az előnye, és a hátránya is:)
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 11:13
Előzmény: #1066  Monster
#1068
és azzal a számológéppel te mennyi energiát takarítottál meg eddig? :D
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 11:12
Előzmény: #1064  Monster
#1067
monster erre írtam a gázpatront és az üzemanyagcellát.
kb 10 deka, rácuppantod a gépre és hajrá, mennek a dolgok
Monster 2007. 04. 03. 11:11
Előzmény: #1065  Törölt felhasználó
#1066
Havi, kapaszkodj meg:
Én szoktam napelemes számológépet használni:))
Egyébként csak addig drága egy ilyen cucc, amíg új, vagy korlátozott az alapanyag mennyiség.
A vékonyfilmnél amennyire tudom csak az újdonság varázsa van.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 11:10
Előzmény: #1063  Törölt felhasználó
#1065
a másik problémám pedig az, hogy ne akarjunk már milliós napelemeket feltenni minden háztetőre addig, amíg van olyan ház, ahol ablak sincs...

az én olvasatomban eddig ké téma jött itt elő, ami megfontolandó:
a tetőkre telepítendő napelemek
és a naperőművek

ezekre írtam alternatívát...vagyis inkább változatokat

a napelemes kütyük pedig, amik használhatók is és emberi léptékűek nem igényelnek több négyzetmétert lefedő napelemeket, amiket a genesis gyártana.

nagy sláger volt annó a napelemes óra és számológép...használtok ti ma ilyet?? Nem, biztos vagyok benne, hogy nem...mert nincs értelme.
Monster 2007. 04. 03. 11:07
Előzmény: #1063  Törölt felhasználó
#1064
Nem arra gondolok, hogy folyamatosan üzemeltesd a napelemről az autót / laptopot.
Hanem arra, hogy ha nincs a közelben konnektor, fel tudod tölteni akkor is, csak várni kell kicsit.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 11:01
Előzmény: #1061  Monster
#1063
egyszerüen nincs akkora energiája a napsütésnek, hogy te egy laptopot tudj belőle üzemeltetni
persze, megint mondhatjuk, hogy van,de akkor egy 1m2-es napelemmel mászkálhatnál.
láttam is egy ilyet a subbán
tehát most az lenne a lénye, hogy próbáljuk megérteni, hogy nem lehet mindent megoldani egy dologgal, úgyanúgy, mint ahogy nem lehet megoldani a villamosenergia előállítást kizárólag lignit elégetésével, mert itt fulladunk meg azonnal.
Én azt próbálom hangsúlyozni, hogy ha működik valami, akkor azt ne akarjuk mindenáron belepréselni mindenbe. A gőzmozdony annakidején bevált, de a gőzautó nem. Mert nem lehetett tenni rá egy bazinagy kazánt. Nem lenne jobb a laptopba betenni egy kis üzemanyagcellát, vagy hidrogénpatront, amivel elfogadható módon tud működni és nem azt nézni, hogy mikor megy el a nap? Ja normális napsütés csak a szabadban van, épületen belül nem is használható rendesen.

Folyt. köv.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:57
Előzmény: #1060  Törölt felhasználó
#1062
Havi az utsó kettőre gondoltam éppen ,de csak vicc volt!!!

Kétségkívüli ,hogy a nepenergia előtt nagy jövő áll, és ha ezt gazdaságosan, és egyéb segédtechnológiák negatív hatása nélkül, mint pl (az elektromos autó kímélia környezetet, de az elektromos áram előállításához olajat égetünk el) , szóval ha enélkül ki lehetne használni a napenergiát akkor elterjedhetne és nem is kéne jobb.

A genesis meg egy ígéret ebben a nem most kialakult környezetben, amelyben hemzsegnek a bizonyítékok.
Monster 2007. 04. 03. 10:53
Előzmény: #1058  Törölt felhasználó
#1061
Havi, először is tisztázzuk, nem vagyok semmilyen klón, se skizo, csak igyekszem tárgyilagosan gondolkodni. (persze emiatt mindkét oldalról kaptam már hideget-meleget:)).

Kicsit vonatkoztass el azért a fűtéstől, nem csak arra lehet használni a napelemet, hogy otthon vizet melegíts vele.

Többek között használható minden mobil készülékbe (gondolj csak bele, pl a laptopokra is lehetne tenni a vékonyfilmből, vagy a már említett autókra, a repülő, illetve űralkalmatosságokról nem is beszélve), ahol nem tudod a geotermikus energiát kihasználni.
A két technológia nem zárja ki egymást.
A napelem jó dolog, és kizárólag azért nem vettem még a genesisből, mert a cég jelen állapotában még semmit nem tett le az asztalra, néhány terven kívül.

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek