Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2009. 10. 05. 11:08
Előzmény: #91157  Törölt felhasználó
#91160
Hiú)))))
exmnbs1 2009. 10. 05. 11:07
Előzmény: #88057  exmnbs1
#91159
2009. május 2. - 10:56 - Re: A genesis a legnagyobb mutyi a béten.
"Majd a közgyülésen kérdezzetek rá a társaság rövid távú likviditási helyzetére.......... (utána lehet megint nevetni) Ez a kérés 2008. október 21-én hangzott el........

Sajnos már akkor is érezhető volt, hogy a társaság a fizetésképtelenség felé sodródik. Mára kiderült, hogy sokkal rosszabb a helyzet, mint gyanítható volt. A cégnek továbbra sem az
erőssége a tájékoztatás/transzparencia.
Majd rendkívüli tájékoztatás - amerikai befektető, 42 millió dolár! De korai az öröm, újból csak a cogenco storyval álltak elő. Most már mindkettő külföldi leányvállalat eladásáról tárgyalnak, a minimális tőke 50 millióra? változott. A genesis cogenco részvényeket kap.
Ezután a genesisben mi marad kérdezhetné az ember. Cogenco részvények, és a magyar napelemgyár. Kezdjük az utóbbival, ez az egyszerűbb - sajnos. A csőd szélén álló, teljesen kiürített szarkupac. Amely leánynak sikerült 2008-ban elveszítenie jegyzett/saját tőkéjét is!!! Hitelekből vegetál? Ennek rendezéséről nem olvashattunk a beszámolókban - érdekes. Ha ez még nem lenne elegendő, akkor itt a folytatás a beruházási telek megvétele sem történt meg, csak a foglaló került kifizetésre. A fennmaradó vételár ~100 millió Ft! A terület előkészítő munkálatok vállalkozói díját sem tudta teljesíteni a leányvállalat. Itt ~140 millió Ft hátralék keletkezett, ami átütemezésre került. Amennyiben a vételár/vállalkozói díj kifizetése 2009-ben nem történik meg az a magyar projekt halálát jelentheti, elkerülhetetlen a csőd!
Anyavállalat sincs jobb helyzetben. Ismét nem jut a társaság likvid eszközökhőz, friss forráshoz. Így a vállalat fizetőképessége, likviditása semmit nem javul. A GEM ügylet kimenetele a két leányvállalat értékesítésével erősen megkérdőjeleződik. Sőt, inkább egyértelművé válik, hiszen a társaság 500 millió Ft céltartalékot képzett!!!! A társaság a know-how 3 éves!!! licenszjogát vásárolta meg 2007-ben 4.5 millió EUR-ért, amelyet már most kénytelen volt meghosszabbítani újabb két évvel. (EUR?) Kérdés 2012-ben, mikor a gyár áll, mikor a termelés megindul? van e értelme egy 5 éves!!! szellemi terméket
(tudás/ismeret/tapasztalat) megvásárolni, a gyakorlatban hasznosítani? Tényleg elengedhetetlenül szükséges? Nyilván nem, ismerve az iparág rohamos fejlődését. (de tovább is értékesíthető)
(Transzparencia : A GSS rendelkezett? 500 ezer genesis részvénnyel, ami 6,31%-os szavazati jogot bitosított. Bejelentésre nem emlékszem. Igaz már értékesítette is 2009-ben - bejelentésre itt sem emlékszem.....Vásárló?)
Csak reménykedni lehet, hogy a követelések hamarosan befolynak a cég számláira, pillanatnyi levegőhöz juttatva a társaságot.

siemens"

Törölt felhasználó 2009. 10. 05. 11:07
Előzmény: #91154  exmnbs1
#91158
Sziasztok!

Nem vagyok hozzáértő, de egy kérdés:ha ez a cég tönkre fog menni, csőd lesz, akkor ki az aki veszi a papírokat és miért? Mire megy a WC papírral? Ezen gondolkodom már egyideje.

Köszi!
Törölt felhasználó 2009. 10. 05. 11:06
Előzmény: #91153  Törölt felhasználó
#91157
Rényi G : " a részvényesek félreértelmezik a Genesis főtulajdonosának közleményét! - gazd.rád.- (vicces fiú)
exmnbs1 2009. 10. 05. 11:04
Előzmény: #88059  exmnbs1
#91156
Ezt Kunovits Úr kikérte anno:

(#88059) Re: Tűz van Babám Értékelés: 0

előzmény (#77005: exmnbs1) | válasz erre | 2009. május 2. - 11:07
2008. szeptember 30. - 15:42 - Re: Tűz van Babám
De parancsolj
Összefoglalom még egyszer:
A főtulajdonos GIF nem tőkeerős cég és a befektetői közül Fortist tegnap épp megmentették, a másik cég a Hypo Adria Alpe nem szalonképes semmilyen befektető jelöltnél.

A Geniben egyetlen reália egy spanyol telek, amely alkalmasságát gyárépítésre vizsgálják

A cégben valszeg sosem tolt be kp-t a Fund helyette viszont rallikat orkesztrál tömés illetve terítés céljából.

A Geni nem solar, hanem egy 4 személyes üres cég egy db irodával. Pillanatnyilag nem hitel-, illetve befektetőképes.

A vezetői ezt a storyt nem először játszák, már többször belebuktak.

Az építési engedély még 21.5 hóig felhasználható, de a kutyát sem érdekli

A rvt tök felesleges egy illikvid piacra bevezetni, egyénként is a bevezetésnél rosszabb időpontot keresve sem lehetne találni.

A cég kommunikációja tragikus, motorosai és a spanyol cikkei a röhejkategóriába tartoznak. A blogban fizetett optimisták próbálják elnyomni a reálisabb hangokat

Gyár pedig nem lesz csak árfolyamzuhanás és csőd.

exmnbs1

Törölt felhasználó 2009. 10. 05. 11:04
Előzmény: #91154  exmnbs1
#91155
ki veszi,ha csőd lesz?valakinek megéri,vagy csak próbálja felvinni?
exmnbs1 2009. 10. 05. 11:00
Előzmény: #91148  watson
#91154
watson közkéz itt állítólag 40%, 3.6m rv.

Ezt adták mint állat. 2K felett rátok márte a szemetet

A DSS-ben volt 500K rv, azt tradelgették bejelentés nélkül ezenfelül szvsz
Törölt felhasználó 2009. 10. 05. 10:59
Előzmény: #91141  Törölt felhasználó
#91153
Igen utolsó kötésem buko volt de a legelején eleget nyertem hogy bukhassam....
watson
watson 2009. 10. 05. 10:59
Előzmény: #91137  pitbull
#91152
"Ahogy Buffet atyánk mondta: az ideális befektetés 10 év. Hol tartunk? 3-nál? Ne lepődjetek meg van egy világválság, ami 100 évente egyszer van. Ne várjunk csodát a Genitől se."

Azt se feledd el hogy 10ből 9 cég csődbe megy és csak 1 tudja maga megvalósítani az amúgy működő elképzelését.
zotya32 2009. 10. 05. 10:59
Előzmény: #91145  exmnbs1
#91151
jól van na, csak viccelődtem :)
exmnbs1 2009. 10. 05. 10:57
Előzmény: #35290  siemens
#91150
Mi lenne, csőd....
Törölt felhasználó 2009. 10. 05. 10:57
Előzmény: #91140  exmnbs1
#91149
köszönöm szépen!
watson
watson 2009. 10. 05. 10:57
Előzmény: #91129  Törölt felhasználó
#91148
_dlph, és vajon Rényi ebből hogy profitál? mert ugye ő belement itt mindenféle trükkbe, és nem hiszem hogy simán kinullázta magát.

Cogenco Total stockholders' equity (deficit) = (79,831 ) USD link

Ez alapján ugye szart sem ér a Cogenco részvénye. Akkor hol éri ez meg neki???
A lényeget értjük, csak a technológia nem világos még ;)
exmnbs1 2009. 10. 05. 10:57
Előzmény: #35290  siemens
#91147
(#35290) Genesis IV. rész Értékelés: 0

válasz erre | 2007. november 24. - 16:35
Ígérem nincs több.

De nem lennék hiteles, ha csak a negatívumokat emelném ki, mikor vannak pozitív fejlemények a cég életében. "Hamar megbánja ki elsietve ítél." Magának a Genesis Technology Fund-nak a tőzsdei jelenlét annyira kellett, mint halottnak a csók. Biztosan nem örülnek neki, de az állami
támogatással együtt - csomagban járt. A projekt megvalósíthatóságát nem az adja, hogy megvásárolták e a területet Spanyolországban, vagy Magyarországon. Nincs jelentősége. Ezen lehet vitatkozni oldalakon keresztül, de értelmetlen. (Aki érti, az érti, aki nem, annak meg amúgy is érdektelen.)

A GENESIS ENERGY ÉRTÉKÉT, TEVÉKENYSÉGÉT A HITELES SZEMÉLYEK HATÁROZZÁK MEG!!!

A vezető egyik ismérve az, hogy milyen emberekkel veszi körül magát. Lássuk :

- Dieter Hentschel
link

Dr. Eckardt Bihler
link

és VITVERA LÁSZLÓ, aki a Genesis Solar Hungary vezérigazgatója lesz!
link

sokkal többet jelentenek, mint száz leírt szó, tollba mondott interjúk, elemzések!

Nem mondom azt, hogy nem létesülnek napelem gyárak a 3 helyszínen. Azt sem, hogy nincsenek kézzel fogható eredmények, de porszem került a gépezetbe az biztos. Részvényt vásárolni, mondván sokat esett - nagyon kockázatos. Amikor jönnek a hírek (befektető, sikeres tőkeemelés és a szerződések) nyugodtan vásárolhatunk, mert ISMERVE A SOLAR CÉGEK ÁRAZÁSÁT, BŐVEN VAN TÉR FELFELÉ!!!

De ha meghiúsul (amiben azért nem hiszek), akkor az 1650 Ft is nagyon sok!!! Ha csúszás van, akkor lehet 1400, de akár 2400 is, nehéz megmondani!
A negyedik hibát nem fogom elkövetni, ha a befektető kiléte ismerté válik én is a vevői oldalon leszek. De a hírekig, pozitív korrekciók esetén beleadogatok - ez lehetséges.
Ha a projekt sínre kerül, akkor TELJESEN MINDEGY, hogy 1700, vagy 2700 Ft-ért vásároltam.
TÉNYLEG TELJESEN MINDEGY! NAGYON JELENTŐS EMELKEDÉS FOG BEKÖVETKEZNI !!!
KIVÁRÁS!!!

Ne feledjük: a türelem a bölcsesség tartópillére!

Elnézést mindenkitől, ha néha túl sarkosan fogalmaztam - nem a megbántás vezérelt.

Sok sikert mindannyiunknak! (remélve többségben vannak azok, akik befektetéseik előtt gondolkodnak és mérlegelnek)
siemens
pitbull 2009. 10. 05. 10:56
Előzmény: #91144  exmnbs1
#91146
Hagyjuk a történelem órát! Azt írd le mi lesz a jövő.
exmnbs1 2009. 10. 05. 10:55
Előzmény: #91143  zotya32
#91145
nem vagyok mirror
exmnbs1 2009. 10. 05. 10:54
Előzmény: #35276  siemens
#91144

(#35276) Genesis III. rész Értékelés: 0

válasz erre | 2007. november 24. - 15:03
Már az állami támogatás odaitélésénél jobban kellett volna figyelnem. A HelioGrid Magyarország Napelemgyártó Kft. beruházása 16,5 milliárd forintból valósul meg. A Genesis gyár 38,5 milliárd forintból. Miért érdekes? Mert a HelioGrid kft. NAGYOBB TÁMOGATÁST ÉLVEZHET!!!!!!

A beruházás előkészítése 2006. II. felében indult, főként magyar befektetők által, 16,5 milliárd forintból finanszírozott napelemgyár építése Rétságon. A gépsorok telepítésére folyamatosan kerül sor 2007. második negyedévtől kezdődően. A napelemek gyártása 2007. negyedik negyedévében indul. A beruházás nem volt több 1,5 évnél!!! 2008. év végére, 2009. elejére éri el az évi 50MW teljes tervezett kapacitást, amihez maximum is csak 2,5 évre van szükség.

A Genesis esetében eltelt már több mint 1 esztendő!!! Hibáztam, mikor megjelent a "híres" Equilor elemzés a 2800-3500 Ft-os célárával. (2007.06.21) Már tudom, hogy az ilyen bértollnok elemzések, bocsánat fizetett elemzések sokkal többet ártanak, mint Babics Egon, akit úgy szídott mindenki, mint a bokrot, megtéve Őt közellenségnek. Én is csak későn ébredtem. Sorra jelentek meg a "hiteles elemzések" 2.800-20.000 Ft-os célárakat megjelőlve. Előfordult, hogy maga Rényi Gábor szólt, hogy megjelent egy új elemzés. (biztos a közbenjárásával) De én még itt sem kapcsoltam - a második hibát ekkor követtem el. Odáig jutottunk, hogy már mi is (pf. fórum) gyáranként minimum 20 ezres árat vizionáltunk. Gyáranként.... "Nem csak a szerencse vak, többnyire azokat is elvakítja, akiket kegyeibe fogad." Harmadszor is hibáztam, amikor az első sikertelen tőkeemeléskor (2007. augusztus) nem adtam el a papírjaimat. 2007. év végén itt tartunk (14 hónap telt el, ekkor már a HelioGrid kft.-ben a PRÓBAÜZEM MENT!!!) : se sikeres tőkeemelés I., se hitel szerződés, se technológiai szerződés....stb. Tőkeemelés II, már biztosra vehető, hogy csak 2008-ban lesz!

A nyár folyamán ittuk Rényi Gábor szavait. "Gyárlátogatás", pár írás a fórumba, 20 ezres célár! De, aki ismeri a Novotrade-s időket, azoknak el kellett volna minimum gondolkodnia. Hogy is mondjam finoman kutyából nem lesz szalonna! (nem félreérteni!) A közkézhányad kérdése, a transzparencia hiánya már korábban is zavaró volt. Ami elegendő volt egy belterjes cégnél, az itt már nagyon kevés..... "A legkegyetlenebb hazugságot gyakran a hallgatás fejezi ki."

Amíg ment az árfolyam - jöttek a hírek - mindenki boldog volt, együtt fújtuk a lufit. Mi hibáztunk volna? - ugyan, B. E. már nincs velünk?, rosszat ír RÓLUNK?, hogy történhetett?, akkor biztos ellenünk van. Megszületett B. E. új elemzése. Gyönyörű, mindenki el volt ragadtatva. Én ilyen irónikus írást már rég olvastam, tükörképe az előzőnek. Értette valaki, hogy pont az ellenkezőjére gondol az elemző a leírtaknak....??? (hol volt akkor az árfolyam?, és hol van most.) "A látszat olykor éppoly sikeres, mint a valódi teljesítmény."

folyt. köv. Pozitív fejlemények (ígérem utolsó rész)
siemens
zotya32 2009. 10. 05. 10:53
Előzmény: #91122  exmnbs1
#91143
Megfejtettem!
Exmnbs1 mirror... :))
szép munka, le a kalappal előtted, hogy az összes fórumot, monitorozod, archiválod. becsüllek érte!
exmnbs1 2009. 10. 05. 10:53
Előzmény: #91135  watson
#91142
Főösszeg: 204K USD, Tőke:-79KUSD!!!!!
Törölt felhasználó 2009. 10. 05. 10:52
Előzmény: #91136  Törölt felhasználó
#91141
inkább igy helyes mert amire én emléxem te szépen vásárolgattál, vagyis azt mondtad és az még bőven 1000-felett volt, aztán csend sokáig és legközelebb amikor beszéltünk akkor már kiszórtad az pedig 1000 alatt volt és semmi felpattanásnak a jele sem mutatkozott akoriban tehát szvsz 2utolsó kötésed sztem bukó volt,de javits ki ha tévedek.

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek