Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 05. 13. 09:05
Előzmény: #88656  exmnbs1
#88660
Vitvera nem hazudott amúgy, de ez nem jelent semmit.
Azt állította csak: Még a cég alkalmazza, nem rúgták ki.
Ettől még bármikor megszűnhet a munkaviszonya közös megegyezéssel, végkielégítéssel.
exmnbs1 2009. 05. 13. 09:04
Előzmény: #88657  exmnbs1
#88659
És még egy kérdés, hogyan lehet 150m EUR-os gyárat 50m USD-dal kihozni. Ki ad hitelt a Cogenco mutyinak????
Törölt felhasználó 2009. 05. 13. 09:03
Előzmény: #88656  exmnbs1
#88658
Szerintem továbbra is aggasztó, hogy egy cég belső embere próbál egy ennyire ellenőrizetlen csatornán kommunikálni. Tényleg ez a fórum mozgatja az árfolyamot? Ezt olvassa a befektetők 90%-a?
Nem értem...
exmnbs1 2009. 05. 13. 09:03
Előzmény: #88655  Törölt felhasználó
#88657
Ne felejtsük el, hogy tavalyelőtt a kockázati tőke számlálatlanul és tavaly is ment a napiparba, főleg a cigses cégekbe, szóval ez aválsággal takarózás kissé gázos..

exmnbs1 2009. 05. 13. 09:01
Előzmény: #88652  Törölt felhasználó
#88656
Vitvera Úr, miért vette át Kunovits a helyét????

Mit tett le az asztalra a magyar cég a -100m HUF tőkére juttatáson kívül?

Kinek a végkielégítésére van a 47m HUF a tartalékban????
Törölt felhasználó 2009. 05. 13. 08:51
Előzmény: #88654  Törölt felhasználó
#88655
Bocs, én nem egészen így fogalmaztam.

Az a fajta világválság amire hivatkozgatnak magyarország nyomora okán, az nem létezik.

van az amerikai bankrendszernek egy válsága (közünk nincs hozzá), és van egyes iparágazatoknak többfajta válsága (pl. amerikai autóipar)...
meg van egy általános nyugati túlfogyasztási válság.

DE:
ezekhez magyarországnak éás kelet európának ösztársadalmilag SEMMI KÖZE (csak azoknak akik közvetlenül érintettek amerikában)

MAGYARORSZÁGON MÁS VÁLSÁG VAN:
egy 20 éve mélyülő gazdasági, társadalmi, morális válság.
Ez független a külfölditől, és attól függetlenül is egyre rosszabb lenne most nekünk, és csak még rosszabb lesz.

Törölt felhasználó 2009. 05. 13. 08:35
Előzmény: #88653  Törölt felhasználó
#88654
barbapapa:

a válság nem létezik?????!

te melyik bolygon lax vagy hol élsz vagy mi van veled vagy te vagy ex vagy mi van?
Törölt felhasználó 2009. 05. 13. 08:33
Előzmény: #88652  Törölt felhasználó
#88653
Kedves László!

Sajnálom, hogy jelenleg az a pozíció amit eddig betöltött kérdésesé vált. Sokan értjük, hogy mit jelent az, hogy több évi kitartó várakozás nem igazán hozza meg a gyümölcsét annak ellenére, hogy hittünk (dolgoztunk) benne. Pontosabban nem tudjuk, hogy a gyümölcs vissza fejlődik-e az anyaföldbe. Biztos vagyok benne, hogy a legjobbat próbálta magából adni a projekt sikeréhez, mint ahogy mindenki más! Én emléxem még rá, hogy legutoljára amikor ide írt azt kellett megértetnie, hogy „ biztosan tudom, hogy nem vagyok Koreai”. Na ez a szint, hogy a Lászlót, mint magyar nevet nem ismerik fel ez továbbra is jelen van. Én a kitartó munkát és pozitív gondolatokat javasolnám mindig széles mosollyal önnek kedves László, mint eddig.

Üdv,
Törölt felhasználó 2009. 05. 13. 07:04
Előzmény: #88641  Törölt felhasználó
#88652
hehe.
erre is reagálni kell annyira jópofa.

ja, hát most még hivatalosan a cég alkalmazottjka ez tény, de bármikor változhat.
a cégnek nincs pénze, ez hivatalos.miből lesz magyar gyár?
a genesisnek sosem lesz már spanyol és szingapúri gyára ez is hivatalos tény.
lesz esetleg (ha hinni lehet ennek) valamennyi cogenco részesedése.(MI AZ A COGENCO??no comment..)
ebből húzzák fel a magyar céget vagy mi?

ne haragudjon de aki csak egy picit is ért hozzá az látja hogy az egész ügy halott.
a ródsón is előre jeleztem, akkor ön szélesen mosolygott, gondolom ma már legalább belül tudja igazam lett.

uram.
válság ide vagy oda (SZERINTEM AZ A VÁLSÁG AMIRE MINDENHOL ÖRÖMMEL HIVATKOZNAK NEM LÉTEZIK....magyarországon csak magyar válság van, köszönhető ez főként a politikai elitnek ez gazdasági és társadalmi is) a genesis normál gazdasági helyzetben, sem tudott befektetőt találni...akkor miről beszélünk?

Egy üzlet akkor biztos, ha a szerződések már alá vannak írva.Pontosan.
addig ön és a genesis is csak dumál, ígérget, halandzsázik.
és ha most kezdték volna oké, de már évek óta ez megy, konkrét eredmény nélkül.

a tőzsde és a befektető meg olyan ahogy írja,
csak ebben mélyen benne van a cég is amelyik hamis ígéretekkel feldumál egy papírt és a részvényesek meg buknak...
na ennyit.
Törölt felhasználó 2009. 05. 13. 06:42
Előzmény: #88649  Törölt felhasználó
#88651
hehe.
szerintem most először arról témáznak hogyan lesz a nullás cogenconak 50 milliója:-))))
Törölt felhasználó 2009. 05. 13. 05:36
Előzmény: #88639  exmnbs1
#88650
eksz!
"El kell olvasni az április 29-i, nagyon pozitív hírt, figyelmesen. "(Vitvera László)
eksz a gyógyszert ne felejtsd el bevenni.
Törölt felhasználó 2009. 05. 13. 01:03
Előzmény: #88648  Törölt felhasználó
#88649
Sztem vedd a fáradtságot és olvass vissza elégszer lett már tárgyalva, hogy miképpen tervezik a dolgot.
A részesedés mértéke nem ismert egyelőre.. erről mennek most a tárgyalások.

Törölt felhasználó 2009. 05. 12. 23:39
Előzmény: #88646  Törölt felhasználó
#88648
Remélem a holnapi nálam okosabb hozzászólok megvilágítják hogy miként lesz pozitív a Cogenco belépése.
Ha jól értem a hazai Genesis eladja a részesedéseket amiért cserébe Cogenco részvényt kap.
Miként határozzák meg hogy milyen mennyiséget?
A Cogencoban 50m USD kell hogy legyen,ez ól hangzik, csak kérdés hogy hány részvényt "adnak".
Ezután a pénzhez jutáshoz már csak el kell tudni adni a Cogenco részvényeket?
És hüpp-hüpp barbatrükk lesz pénz a Genesisben?
Végül a magyar project marad csak?
Itt bejön a képbe a misztikus 42m USD?
Ha csak ezt osztjuk akkor kb 1100 Ft/részvény?
Törölt felhasználó 2009. 05. 12. 23:31
Előzmény: #88646  Törölt felhasználó
#88647
6, Minden befektetőnek lehetősége van döntéseket hozni. Csak saját magának. Átkenni a felelősséget nem lehet, nincs kire. Én is tőzsdézem, ezt megtanultam.
Azonban véleményem a következő:
A, akinek van részvénye és tartja, annak „ellene” írogatni – hülyeség
B, akink már nincs, de volt, annak „ellene” írogatni – fölösleges
C, akinek nem is volt, csak mindenben „szakértő - ……….

Ezzel is egyetértek
ha úgy gondolja valaki ,hogy ez a befektetés
nem neki való akkor még mindig átülhet
bármi másba,főleg hogy így a válság kapcsán
elég sok minden van a padlón.

Persze kellő óvatossággal mert ami most megy
az is csak pénzügyi lufifújás semmi más.
Törölt felhasználó 2009. 05. 12. 23:25
Előzmény: #88644  Törölt felhasználó
#88646
5, Válság van! Ez nem duma, hanem meghatározza a világ pénzügyi lehetőségeit, mozgásait. A kockázati tőke szinte eltűnt, a befektethető pénznek felment az értéke. Ezért nagy eredmény, ha egy befektetés a publikált fázisba jut.

sok ember ezt még mindig nem fogta fel.
ezért is ilyen a forum.
Törölt felhasználó 2009. 05. 12. 23:18
Előzmény: #88644  Törölt felhasználó
#88645
OK, maximálisan egyetértek a fórum és a szólás szabadságában. Éppen ezek miatt lehet furfangos hozzászólásokat és hozzászólókat látni a fórumokon.
Csupán arra utaltam hogy kétséget ébresztő pletykák, folyamatok esetén az Rt.-k (néha) szoktak "hivatalos" formában is kommentálni.

További sikeres munkát!
Törölt felhasználó 2009. 05. 12. 23:03
#88644
Kedves Malaci!

Most megszegem minden fogadalmamat: reagálok a hozzászólásra.
Látta valahol a leírtakban, hogy ez a GENESIS véleménye??? Ez csak egy ember véleménye, az enyém. Erről szól a fórum. A cég hivatalosan, hivatalos tényeket publikál. NEM VÉLEMÉNYT, ezért az enyémnek sem lenne helye ott!

Vitvera László
Törölt felhasználó 2009. 05. 12. 22:54
Előzmény: #88642  zotyó
#88643
Na ezen egész nap lehet csámcsogni. Sajnos egy név beírása itt nem tekinthető hivatalosnak. Számomra ami kételyt szül, hogy ez a fórum a cég kommunikációs médiája? Nem lenne profibb szaga ha az oldalukra is kiraknák (akkor nem lenne kérdéses az író személye sem)? Remélem nem az itt nyomuló befektetőknek kell a céget felszínen tartani?
Ha holnap fel nem is, de le semmiképpen se!
zotyó 2009. 05. 12. 22:46
Előzmény: #88641  Törölt felhasználó
#88642
Köszönjük. Üdvözlettel :
Törölt felhasználó 2009. 05. 12. 22:38
#88641
Tisztelt Hozzászólók!
Ha jól emlékszem, most másodszor írok, és saját név alatt. Jó lenne, ha mindenki így írna, talán megszűrné egy kicsit a hozzászólásokat.

Kezdem a végével:
Ma is a Genesis alkalmazottja vagyok. Ez a téma jó példa arra, hogyan keletkezik az álhír. Valaki elindítja, hogy kirúgtak, a másik már meglepetten tudomásul veszi.
Pedig egyértelmű hír jelent meg. A többit valaki kitalálta. Nem rossz, csak minek?

Nagyon javasolnám, hogy mindenki azzal a feltételezéssel olvassa a Genesis publikálta híreket, hogy azok IGAZAK. Akkor lehet véleményezni, kockázatokat, lehetőségeket feltárni.

Köszönöm azoknak, akik hisznek nekem és abban, amit eddig csináltam. Az arcomat, a hitelességemet nem fogom senki előtt és senki miatt elveszíteni.

Amit az alábbiakban leírok, azok bárki véleményétől függetlenül tények.

1, A Genesis megjelenteti a híreket, amelyeket köteles megjelentetni, ha lényeges információval bírhat a cég jövőjével és a részvényesek érdekeivel kapcsolatban. Akárhány „szakértő”-nek van is „biztos forrásból” más információja, a tény az, hogy a hírek a megjelenéskor pontosak és igazak. Más véleménye lehet valakinek, de az CSAK vélemény.
Ha értelmesen akarnak a hozzászólók vitázni, kockázatot latolgatni, akkor a kiindulás csak az lehet, hogy a HÍREK IGAZAK! A híreket figyelmesen el kell olvasni, és meg kell érteni. Erre való!

2, Egy üzlet akkor biztos, ha a szerződések már alá vannak írva. Addig mindig van kockázat, hogy meghiúsul. Kb. fél éve személyesen tárgyaltam a világ egyik legnagyobb pénzügyi cégének illetékes vezetőjével, komoly együttműködési szándék volt. Azután a világcég néhány hét alatt megszűnt, eltűnt. A pénzügyi világ el sem tudta képzelni ezt.

3, Sokat dolgoztunk és dolgozunk azon, hogy megfelelő befektető jöjjön be a cégbe. Olyan, akinek célja egyezik a Genesis céljaival. Itt megerősítem, hogy Rényi Gábor , aki amellett, hogy üzletember, nem kötött üzletet olyan befektetővel, aki a kis befektetők rovására jött volna be. Ezt „belülről” láttam. Ezért kisstílűnek tartom a mocskolódást, vádaskodást, pláne névtelenül!

4, A megjelent hír most szerint komoly tárgyalások folynak, bizonyos szintre jutottak, aminek eredményeként jól kijöhetnek a kis befektetők is. Ehhez jó tőzsde, jó cég, jó részvények kellenek.

5, Válság van! Ez nem duma, hanem meghatározza a világ pénzügyi lehetőségeit, mozgásait. A kockázati tőke szinte eltűnt, a befektethető pénznek felment az értéke. Ezért nagy eredmény, ha egy befektetés a publikált fázisba jut.

6, Minden befektetőnek lehetősége van döntéseket hozni. Csak saját magának. Átkenni a felelősséget nem lehet, nincs kire. Én is tőzsdézem, ezt megtanultam.
Azonban véleményem a következő:
A, akinek van részvénye és tartja, annak „ellene” írogatni – hülyeség
B, akink már nincs, de volt, annak „ellene” írogatni – fölösleges
C, akinek nem is volt, csak mindenben „szakértő - ……….

7, Rengeteg butaság, tévedés megy a fórumban! Nem dolgom véleményezni, csak bizonyos tudás birtokában megjegyzem. Persze, lehet azt mondani, hogy ez teszi színessé. Minden TV show-nak is van nézője.
Viszont a tanulás nem szégyen, ha valakinek véleménye van az nem baj- de ha le is írja az állami támogatások rendszeréről és feltételeiről, a gyár építésről és finanszírozásról, a technológiák jó vagy rossz voltáról, nem nagy baj, ha minimális tudással rendelkezik a témában.

Végül vissza a kiindulásra, helyzetemre a cégnél:
El kell olvasni az április 29-i, nagyon pozitív hírt, figyelmesen.
A HÍR PONTOS, ÉS IGAZ.
A Befektetőnek vannak, lehetnek preferenciái. Én azért jöttem vezetőnek a céghez, hogy felépíthessem és elindíthassam a magyar gyárat. Ehhez értek, ebben tudok hasznos lenni a cégnél, mint vezető. Rényi Gáborral, mint munkáltatómmal megbeszéltük, hogyan reagálunk a helyzetre, hogyan működünk együtt, amikor a magyar gyár építésének megkezdése bizonytalanabb.
Ma is a cég alkalmazottja vagyok, és szívesen építeném a magyar gyárat. Nem rúgtak ki.

Üdvözlettel, Vitvera László.

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek