Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 11. 08. 22:35

TVK ???  

Az ÁÉB mejelent az eladói oldalon kérdés, hogy a rossz Q3 miatt vagy egy esetleges átlagár alakítás miatt?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 12. 14. 13:30
Előzmény: #2819  Törölt felhasználó
#2820
GoldmanSachs elemzés
Mit vegyünk 2008-ban?

Az elmúlt években megfigyelhető volt, hogy a befektetők nem jutalmazták prémiummal azokat a cégeket sem, amelyek erős profitnövekedést mutattak, most azonban azzal, hogy a vállalati profitok növekedési üteme lassulásnak indult, egyre inkább előtérbe kerülnek a nagy növekedési potenciállal rendelkező cégek.

Mindezek eredményként a Goldman elemzőinek véleménye szerint jó vételt jelenthetnek a stabil növekedési ütemű cégek.

Szintén jó befektetési lehetőségnek bizonyulhatnak a kedvező mérlegszerkezettel rendelkező cégek, miután a hitelfelvétel költségei növekednek Európában, a feltételek szigorodása mellett.

Mit vegyünk 2008-ban?
TVK TVK TVK TVK föleg ilyen áron.

Törölt felhasználó 2007. 12. 14. 09:20
Előzmény: #2818  zepi
#2819
most szívásra állunk ez van
zepi
zepi 2007. 12. 14. 08:40
Előzmény: #2817  Törölt felhasználó
#2818
Döglődés közben meg sokak óhajára benéz
7000 alá,de szakértők szerint a 6500 sem elérhetetlen.
Hát jó kereskedést:-)
Törölt felhasználó 2007. 12. 13. 15:37
Előzmény: #2816  Törölt felhasználó
#2817
Semmi. Szokás szerint gyj-ig, vagy MOL nyilatkozatig döglődik...
Törölt felhasználó 2007. 12. 13. 15:29
Előzmény: #2815  Törölt felhasználó
#2816
Sziasztok!!!
Attól függetlenül, h Tvk tulaj vagyok, nem szoktam ebbe a topikba írni.
De: most mi a fene van ezzel a paperral???
Törölt felhasználó 2007. 12. 13. 14:38
Előzmény: #2814  Törölt felhasználó
#2815
Lényegében igazad van az üzleti életben minden változhat lehet, hogy most kiakarják vezetni,de ha hosszútávon gondolkodik a MOL és fejleszteni szertené a céget, akkor jobb ha tőzsdén maradnak egyrészt többet ér igy a TVK másrészt ha akvirál a cég a tőzsdéről tud forrást szerezni erre van a tőzsde kitalálva.Végül mégnincs vége az évnek még bármit bejelenthetnek.Nekem amúgy semmi bajom Hernádiékkal.
Törölt felhasználó 2007. 12. 13. 14:32
Előzmény: #2812  Törölt felhasználó
#2814
Tény, hogy korábban is megtehette volna... Én csak azt kérdem, hogy miből gondoljuk mi, hogy ez az állapot a MOL számára nem tartható fenn hosszú távon? Miért kellene neki bármit lépnie? Itt olyan megjegyzések hangzottak el, hogy a MOL-nak is érdeke, hogy vmi történjen. Miért? Az meg, hogy tavasszal mit mondott a MOL vezetés, szerintem semmit sem számít. Ha most kivezetnék, senki sem vethetne a szemükre bármit is. Tavasz óta elég sok minden változott, így az ő terveik is változhattak... Nem védeni akarom amúgy a managementet, mert nekem is unszimpatikusak, de az, hogy tavasszal azt mondták, nem tervezik kivezetni a TVK-t, a legkevésbé sem kötelezi őket semmire. Persze ha megtennék, kb. 100 TVK tulaj lenne rájuk mérges a kb. 25000 MOL tulajon felül...
Törölt felhasználó 2007. 12. 13. 14:27
Előzmény: #2811  sanka
#2813
A Hernádi nyilatkozta,hogy tőzsdén kivánják tartani a céget,sőt valami rv kibocsátásról is szó volt.
Törölt felhasználó 2007. 12. 13. 14:18
Előzmény: #2808  Törölt felhasználó
#2812
Mik34

Ha a MOL kiakarta volna vezetni a tőzsdéről,akkor már megtehete volna alacsonyabb 180 napos átlaggal is modjuk amikor 90 % fölé került a részesedése.Most már többe kerül neki a kivezetés.Szerintem másról van szó.
sanka 2007. 12. 13. 14:00
#2811
Szerintem meg itt a mol vezetők szavahihetőségéről is szól, ez az egész tvk mizéria, ugyanis ők tavasszal tettek egy kijelentést, miszerint nem kívánják kivezetni a tőzsdérő, sőt talán mást is igértek vagy csak beszéltek róla, most nem teljesen tiszta .
Tehát azzal ellentétes értelmű cselekedet, az valami ázsiai, ilyen arabiában szokásos magatartás lenne, ott ugye az adott szó nem számít, hát nem tudom, nekem ez a mol vezetés amúgy sem szimpi, de remélem rám cáfolnak majd, jólenne.

Törölt felhasználó 2007. 12. 13. 11:14
Előzmény: #2809  herlas
#2810
Olyan áron tünteti fel, amilyenen akarja. Legfeljebb kifizeti utána a 15 Ft-os bírságot...
herlas 2007. 12. 13. 11:12
Előzmény: #2808  Törölt felhasználó
#2809
Valaki tudja, hogy az adott 90% feletti tulajdoni hányad esetén a MOL-nak év végén milyen áron kell könyveiben kimutatnia a TVK csomagját? Magyarul lehet-e érdekelt abban, hogy a záróár feljebb legyen az év végén, ezzel növelve saját a pénzügyi eredményét?
Törölt felhasználó 2007. 12. 13. 10:57
Előzmény: #2807  Törölt felhasználó
#2808
De miből gondoljátok, hogy a MOL lépni akar? Neki miért fájna a jelenlegi állapot? Gyűlik a cash a cégben, közben az árfolyam inkább csökken. Bármikor kiveheti az egyre többet árő közkezet egyre alacsonyabb áron. Ha végrehajt valami akvizíciót, akkor ugyanez lesz, döglődő árfolyam, egyre nagyobb nyereség. MA felett senki sem mer venni -> majd ma már a valós értéke 2-szer akkora lesz, mint az MA, akkor kivezeti szépen. Miért gondoljuk itt mindannyian, hogy a MOL azt lesi, hogyan tehetne minél több pénzt a mi zsebünkbe??
Törölt felhasználó 2007. 12. 12. 21:01
Előzmény: #2806  Törölt felhasználó
#2807
Ma egy laza 1-2ezres vétellel meg lehetett volna indítani szvsz. Aztán lassan visszacsepegtetni. Mindenki jól járna.De sajna gazdátlan cég ez.
Törölt felhasználó 2007. 12. 12. 20:52
Előzmény: #2805  zepi
#2806
Azért a Mol eldönthetné végre,hogy mit akar.Kivezetést állítólag nem.Pénzt remélem osztalékban veszi ki,tavasszal kiderül./addag én tartom az biztos/
Arra ,hogy más módon csapolja meg a céget egy Mol nem vetemedik remélem :) Bár ahogy megvették a céget bármi lehet.
Egy árfolyamkarbantartást azért csinálhatnának addig is.
zepi
zepi 2007. 12. 12. 20:04
Előzmény: #2803  zepi
#2805
mindenesetre öröm, hogy ebbe a "halottasházba "is megpróbáltok életet lehelni:-)
hát jó spekit és sok pénzt
mondjuk a mostani RTL-es pókerarc nem semmi döntéskényszer:-)
Törölt felhasználó 2007. 12. 12. 19:54
Előzmény: #2802  Törölt felhasználó
#2804
ettől függetlenül persze mehet lefelé rést betölteni, bár az optimizmusom nem ezt mondja.
zepi
zepi 2007. 12. 12. 19:53
Előzmény: #2801  zepi
#2803
JP: A chart nekem kínai:-)
meg az ilyen kis forgalmú papírnál nem igazán hiszek a "kávézaccban" :-o
Jól mondod, a MOL kezében a döntés ,vagyis a MOL van lépésen, de ahogy elnézem nehéz szülés lesz.
A "bármelyik ujját harapja fáj" esetnek látszik.
Megette ugyan a kishalat, ám közeleg egy nagyobb hal:-OOO
Törölt felhasználó 2007. 12. 12. 19:51
Előzmény: #2801  zepi
#2802
a tettest személyesen is ismerjük páran :o))) de személyét nem fedjük fel.

mindenesetre utoljára október 3-án mondtam egy fallaszti meccs után az öltözőben :o) liliának hogy tvk-t vennék; nem volt rá akkor semmilyen indokom, csak megérzés, meg vegyipari felfutás, kiemelkedően jó gyors várása, meg az hogy az első részvényem is vegyipari volt, a boci és milyen hálás egy jószág volt; és akkor vártam egy kihagyás után a tőkeinjekciómat, másnapra;
nos másnap ment a tvk 7,5 %-ot, mert conco célárat emelt és felülsúlyozott.
ezek az infók előtte már az éterben foghatók a női megérzéssel :o)))
zepi
zepi 2007. 12. 12. 19:40
Előzmény: #2798  Törölt felhasználó
#2801
Na Disc palotaforradalmat csinyátál :-)lassan megértem mit jelent a szólás:
Keresd a nőt::-ooo
De köszönöm minden jelenlegi, leendő és volt TVK tulaj nevében is.
Van fantázia a cégben, a vak ( én is ) látja, pedig csak fundát néztem mikor belevettem.
A MOL-OMV bruszthoz képest nokedli, de előbb-utóbb lépnie kell MOL-nak TVK ügyben.
A 4-5 %-os közkéz kisemmizése szerintem nem cél, most is tartom mint eddig, hogy nem a MOL játszik az árral, köztünk van a tettes.
És nem eladni, hanem venni akar.
Ocsón és minél többet.
Mondjuk én is :-)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek