Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 11. 08. 22:35

TVK ???  

Az ÁÉB mejelent az eladói oldalon kérdés, hogy a rossz Q3 miatt vagy egy esetleges átlagár alakítás miatt?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sanka 2007. 11. 12. 19:53
#2500
.Mivel nem tudom, hogy ki az aki várja válaszokat, nekem az a véleményem, hogy a mol még mindig nem tudja mit csináljon a TVK-val, és talán azért érdeke befullasztani annak árfolyamát.
Egyébként pedig mivel ez így látszik, ezért a mol vezetőkről is megvan a véleményem, miszerint, az igéretükhöz képest igen csak késnek a TVK jövőjének megkarcolásával.
És mivel ennyit késnek, ezért csak azt tudom elképzelni, hogy nincs koncepciójuk, és ha ez így van, akkor talán mégis bennük van a hiba, és ha ilyen hibás alakokra van bízva ez és más is, akkor joggal lehetek bizalmatlan irányukba.
Hát én így látom és, hogy ez ne így legyen, bizony ezeknek az embereknek bele kellene húzniuk.
Üdv minden TVK rajongónak.
Törölt felhasználó 2007. 11. 12. 13:51
Előzmény: #2498  Monster
#2499
az Opera is jó
Monster 2007. 11. 12. 13:13
Előzmény: #2497  zepi
#2498
Használjatok firefoxot, abban nem tolja szét:)
zepi
zepi 2007. 11. 12. 12:53
#2497
egy oldalnyi beírás után helyreáll a topik képe,
de most nincs mit mondanom:-)
Törölt felhasználó 2007. 11. 12. 12:47
#2496
b+, olvashatatlan lesz a topik, nem fér rá a képernyõre a hosszú szó miatt...
Törölt felhasználó 2007. 11. 12. 12:31
Előzmény: #2493  zepi
#2495
MOL gyorsjelentés előtti hír 12:13

Vegyipar

A vegyipar a harmadik negyedévben tovább dübörgött, a marginok tágultak, köszönhetően annak, hogy az alapanyagok árának növekedése visszafogott volt, miközben a végtermék árak tovább emelkedtek. A dollár euróval szembeni gyengülése szintén pozitívan a petrolkémiai üzletág profirjára

TVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV VVKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK!!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 12. 10:49
Előzmény: #2491  Törölt felhasználó
#2494
Szia walkie-talkie

Azt nem lehet kizárni, hogy a piac fáziskésésben marad pláne ilyen USA hangulattal, de egyet megtanultam a tőzsdén az érték idő után mindig beárazódik . Én csak leírtam a verziómat és ezt tartom is lehet, hogy tévedek ezt majd az idő eldönti.

Többen is leírták, hogy szerintük a MOL tartja lent az árfolyamot, de indoklással nem szolgált senki.
Miért érdeke a MOL-nak lent tartani a TVK árfolyamot ez a kérdésem?????????

Várom a válaszokat.
zepi
zepi 2007. 11. 11. 18:37
Előzmény: #2492  Törölt felhasználó
#2493
Nincs más tippem továbbra sem.
Szabad pénz biztosítása a napvégi leárazásokhoz.
Csak már nincs mit eladjak, a pár db Linamaron kívül:-(
Törölt felhasználó 2007. 11. 11. 16:08
#2492
Hosszú távon nincs olyan hogy funda ide-oda.....
Lehetnek persze extrém helyzetek és idők de előbb utóbb a spekik is jobban preferálják a jobb fundás társaságokat.
Csak győzzük kivárni.....
speki = befektető....
Törölt felhasználó 2007. 11. 09. 20:16
Előzmény: #2487  Törölt felhasználó
#2491
Szervusz kublaj1

"a piac kis fázis késésben van vagy mi vagyunk ilyen nagy agyak"

Ez korrekt. Mi van ha a piac TVK ügyben fáziskésésben is mard? Funda ide, közkézhányad oda. Én a mikróbüfi had ne erőszakoljam meg a piacot, mert abba tutira beletörik a cerkám. Ha mi tudjuk hogy jó a cég akkor ezt a nagyok is tudják, és még valami mást is ezek szerint. Ha ilyen-olyan alapon a reális árfolyam tizenxezer , és jól bevásároltak belőle, most miért "csak" annyi amennyi. Talán nem kell nekik a zsé? Netán nem is ülnek bent akkora pénzekkel mint azt mi gondoljuk? A Mol mondjuk egy gondoskodó tulajdonos (a komplett parlamenti hókuszpókusz demokráciával a mellényzsebében), gondoskodik hogy az árfolyam rövidtávon itt se emelkedhessen, lásd OMV story.
Törölt felhasználó 2007. 11. 09. 15:45
Előzmény: #2489  Törölt felhasználó
#2490
Nézd meg a Telekomot, mit számít ilyen helyzetben egy jó gyorsjelentés.
Törölt felhasználó 2007. 11. 09. 12:59
Előzmény: #2488  Törölt felhasználó
#2489
A gyors után az a lényeg, hogy 8500 fölé menjünk tartósan.
Törölt felhasználó 2007. 11. 09. 12:45
Előzmény: #2486  Monster
#2488
A nagybüfik a Mol-tól félnek, amúgy ha nem lenne ilyen szar az általános tőzsdei hangulat, a TVK már régen kilőtt volna, mert a kisbüfik nem félnek a Mol-tól, hiszen kockáztatóbbak mint egy nagy alapkezelő. Amúgy ha meg lesz végre a GYJ, azt észre fogjuk venni az árfolyamon.
Törölt felhasználó 2007. 11. 09. 12:44
Előzmény: #2486  Monster
#2487
Monster ebben igazad van, de ezt nem kell túl dimenzionálni.
Van mégegy nagyon fontos dolog a TVK -val kapcsolatban, ha valaki megnézi a cég eredményeit 5 évre visszamenőleg jól láthatja, hogy nem volt mindig rózsás a cég profitja. A TVK az elmúlt években átesett egy beruházási cikluson és ennek most jönnek az eredményei + most jó az iparági környezet is tehát a piac most kezdi felismerni, hogy a TVK egy fejős tehén csakúgy szarja majd a pénzt tehát a piac kis fázis késésben van vagy mi vagyunk ilyen nagy agyak.
Monster 2007. 11. 09. 12:35
Előzmény: #2482  Törölt felhasználó
#2486
kublaj:
Nem törvényszerű, de ha a nagybüfik távol tartják magukat tőle emiatt, akkor lehet ok:)
Törölt felhasználó 2007. 11. 09. 12:25
Előzmény: #2484  Törölt felhasználó
#2485
Többször is leírták elemzők, hogy a kivezetésre a legjobb alkalmat már elszalasztotta a MOL ráadásul a MOL elnök kijelentette, hogy szószincs kivezetésről inkább tőkeemelés várható, de abba igazad van ,hogy ettől még kivezethetik.Véleményem szerint a MOL -nak nem érdeke kivezetni a papírt egy transzparens cég mint a TVK sokkal többet ér igy a tőzsdén mintha kivezetnék.Ergo növeli a MOL értékét.

Drop
Konkrét információim nincsenek a alapokról, de figyelve a alapok ajánlásait az elmúlt hónapban mégcsak 2 alapkezelő tartotta jó vételnek a TVK mostmár 4.
Törölt felhasználó 2007. 11. 09. 12:17
Előzmény: #2482  Törölt felhasználó
#2484
kublaj, azért ne felejtsd el, a MOL bármikor kivazetheti, még ha mást is mondott. Nagyobb befektetők szerintem egyelőre nem vesznek TVK-t, így egyelőre nagy felrátás sem valószínű ameddig nincsen hír a MOL-tól.
Sajnos a mostani hitelválság nem kedvez egy rv kibocsájtásnak, vagyis a MOL-nak fel van adva a lecke. Azt azonben mindenképpen elvárnám, hogy lassan megszólaljanak az ügyben.
Törölt felhasználó 2007. 11. 09. 12:11
Előzmény: #2482  Törölt felhasználó
#2483
pontosan kublaj!

de én még tartok attól,ha a 300ig kiveszik /ami valljuk be nem egy nagy tétel/ akkor megint megjelenik egy nagyobb eladó.
Törölt felhasználó 2007. 11. 09. 12:06
Előzmény: #2481  Monster
#2482
Szia Monster!

Szerinted az törvényszerűség, hogy egy papír árfolyama azért van a irreálisan alacsonyan mert kicsi a közkézhányad ellenpélda Zwack.Szerintem ez nem törvényszerű.

Az én verzióm, hogy mesterségesen tartották az árfolyamot ilyen szinten, hogy kiszorják a kicsiket és bespejzoljanak szerintem ez már nagyjából megtörtént most jön a felrántás szakasza.
Monster 2007. 11. 09. 11:51
Előzmény: #2480  Törölt felhasználó
#2481
kublaj1:
Továbbra is a moltól függ egyedül a kilövés szvsz...

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek