Topikgazda: Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 08:10

Gyurcsány: "tudatos rendbontás történik"  

Ugrás a cikkhez
Tudatos rendbontás történik, amelyre sokan felkészülnek, agresszív kisebbség terrorizál - mondta el Gyurcsány Ferenc kormányfő tegnap este a közszolgálati televízió műsorában az esti zavargásokkal kapcsolatosan. Arra a kérdésre, hogy pontosan kit ért a szervezők alatt, a miniszterelnök kitérő választ adott.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=75294
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 18:45
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#148
mindez a szdsz támogatásával
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 17:29
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#147
Amit a mostani provokációval el tud majd érmi gyurcsány, az az, hogy fokozatosan központosítani fogják a közigazgatást, hogy a társadalom teljes felügyeletét és forrásaita kezünkbe kaparintsák. Új törvények segítségével szabályozzák, korlátozzák majd a politikai élet minden megnyilvánulását.

Ezek a törvények egymás után vissza fogják vonni mindazokat az engedményeket és szabadságjogokat, amelyeket a demokráci elért és így olyan ellenőrizhetetlen hatalmat szereznek majd, hogy bármikor és bárhol képes lesz elsöpörni minden ellenvéleményen levőt, aki tettel vagy szóval szembehelyezkedik velük.
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 17:20
Előzmény: #144  Monster
#146
Legyen igazad és ne korlátozzák semmilyen mondvacsinált ürüggyel a gyülekezési és szólásszabadságot, illetve liberalizálják az alkotmányos szintre a gyülekezési jogot és akkor igazad van,

de ha szigorítás lesz, akkor már kétkedhetsz majd te is...
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 16:27
Előzmény: #144  Monster
#145
Szia Monster:)
Csak egy megjegyzésedhez szeretnék hozzászólni, hogy ez a fele békésen lezárható legyen. A tömeget az Astoriánál nem "kiválogatni", hanem leválasztani kellett volna. Ha már arr nyomták a többieket, akkor ha a Fideszes tömeg végétől 25 méterre megáll két sor rendőr, ne adj isten a lovasok, akkor kuty nem jött volna arra, elmentek volna a kis utcákon mindenfele, és nem mentek volna rá a rendezvény után távozni akaró tömegre, és nem indult volna abba az irányba hazafelé a tömeg. ennyi.
Reméljük csendesebb időszak következik. Ja bocs, még egy, hogy gumilövedékkel Palesztínában szoktak lövöldözni, Európában sehol....
A sátorban talált dolgokat azokkal együtt kellett volna elvinni, akik nem akarták engedni a sátrak átvizsgálását.
Monster 2006. 10. 25. 11:05
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#144
Nézd gri, ez az utolsó hozzászólásom a témában, mert innentől kezdve csak felesleges szócséplés.
Te úgy gondolod, hogy a békés tüntetések elnyomására vezényelték ki a rendőröket, én pedig nem.
Azt elismerem, hogy több helyen hibáztak, sőt, a földön fekvő ártalmatlan ember rugdosását én is elítélem, de nem hiszem azt, hogy a kormány a rendőrökkel el akarná nyomni a békés tüntetéseket.
A randalírozó csürhét meg pont azért nehéz "leválasztani" a békés tömegről, mert elvegyülnek, köztük. Több ezer embert kettéválasztani nem probléma, több százat sem, csak nem valószínű, hogy olyan elosztásban sikerül, ahogy te szeretnéd.
Majd figyeld meg, pár nap, és ha lecsillapodtak a kedélyek, a rendőrök készültségi szintjét is visszaállítják a normálisra, utána bejelentett békés tüntetéseket tarthattok, amennyit szeretnétek, és senki nem fog bántani.
Részemről ennyi, nekem nincs üldözési mániám, és nem kapott el a forradalmi hevület, javaslom, hogy ti is higgadjatok le, csak egy hétig üljetek nyugton, utána nyugodtan lehet majd demonstrálni. A kossuth téri bohóckodást is hetekig hagyta a rendőrség. Ja igen, és a konyhasátorban lévő kések mellett elég sok mást is találtak, ami nem oda való....

No, részemről ennyi.
Üdv
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 09:10
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#143
Kérdés ki szítja....szerintem gyurcsány hergeli a tömeget a rendőrséggel való taktikázással.
Nem hagyja békésen demonstrálni őket, korlátozza a jogokat, hergeli az embereket, hogy aztán rendteremtő szerepben tetszeleghessen, az ellenzékre meg rákeni a felelősséget.
A gond az egészben az hogy az ellenzék egyre elszántabb lesz, és egyre több lesz az agresszió, lassan gyurcsánynak köszönhetően vér folyik és akkor már igen nagy gond lesz.
Talán az indexen azt írták hogy szalonforradalom....na igen, minden forradalom, vagy tüntetés az amíg elő nem kerülnek az éles fegyverek.
És gergényi már majdnem bevetette..ha az egyik oldalon élessel lőnek, a másikról is fognak, és akkor már nem lehet ilyen jópofa dolgokkal elintézni mint ahogy gyurcsány teszi.
Egyébként sem értem hogy ezekután miért nem takarodik már el.
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 09:04
#142
gyurcsány most kivételesen igazat mond!

Tudatos rendbontást szítanak, hogy aztán korlátozhassák az alkotmányos jogokat.

És mivel a köz elégedetlen lesz, áldását adja majd rá...
1945-49-ben is így kezdődhetett!!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 08:58
Előzmény: #134  Monster
#141
MOnster,

Lassan ideje lenne szembenézned azzal, hogy vagy teljesen dilettáns, vagy abszolute szándékos rendőri hibákkal állunk szembe. Nézd meg, hogy amikor a fidesz tervez egy békés közös ünneplést, akkor azonnal terrorveszély lesz, vagy ha előre nem jelentik be, akkor utána valahogy mindig elintéződik a balhé. Kezdődött azzal, hogy egy teljesen pacifista Kossuth téri tüntetésből kiváló elemek közül kb. 2-300 randalírozott a TV-nél, akikről készült felvételek egy része még ma is ki van takarva az interneten. Miért? Talán azok beépített emberek voltak? Kinek érdeke, az, hogy elterelje a gazdasági helyzetről, a folyamatos hibákról, hazudozásról, csalásról és a most ezek nyomán szükségesé váló, de dilettáns módon kivitelezett megszorításokról a figyelmet?
Miért nem védték meg a TV-t? Láthattuk, hogy másnap már milyen "határozottan" léptek fel sokall nehezebben védhető helyeken is...
Miért nem azt az 50 ember gyűjtötték be a kossuth térről, aki nem akarta engedni a sátor átvizsgálását? Miért csodálkoznak, hogy egy konyhasátorban voltak kések?
Miért ütöttek földön fekvő embereket? Miért használtak viperát, ha tilos? MIért kergették 3 km-en keresztül a balhés tömeget bele a Fidesz nagygyűlésbe? MIért nem segítették a fidesz rendezvényről távozók elvonulását? Ahelyett, hogy biztosítottak volna miért lőttek közéjük könnygázt, és miért mentek lovakkal idős és gyermekes emberek közé? Ha este egy többezres, zárt tömeget ketté tudtak választani az Astoriánál, miért nem választották el a balhézókat a békés ünneplőktől? Ki mondta másnap a parléamentben, hogy a szélsőjobb dühöng?...
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 08:14
#140
Gyurcsányt a dunába,
a többit meg utána!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:34
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#139
Bár, igazatok lenne...
Én sokkal inkább úgy látom, hogy addig marad a székben, amíg azok kiállnak mögötte, akik a hatalomba juttatták néhány éve és most (még) ott tartják, hogy fejezze be vállalt feladatát (nem a szavazókra gondolok, azok nem számítanak - ezt bebizonyította az elmúlt hetekben, hónapokban).
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:15
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#138
kedves kiskawa!!!

igen igen!!!!!

nagyon jol látod!!!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:56
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#137
az erődemonstráció nem a valódi erőt mutatja, hanem valójában a gyengeség bizonyítéka.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:39
#136
GYurcsány minden nap elbukik ,és minden nap veszit erejéből!!!!

Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 20:42
#135
Levél apámnak
Gyurcsány Ferenc gyermekének levele apjához
A levél a képzelet szüleménye

Apám, megriadtam az elmúlt hetekben,
Döbbenetes hírek járnak a fejemben.
Pedig nem is oly rég azt mondtad a népnek,
Hogy nagy már a jólét, s könnyű lesz az élet.
S most mégis félelem bujkál a szemedben... .
Apám, édesapám, mért csaptál be engem?

Azt mondtad, hogy béke van nálunk s nyugalom,
De a nép mást kiált. Azt, hogy forradalom!
Azt mondják, hazudtál az emberek szemébe,
És hogy nincs kibúvó, felelned kell érte!
Hogy lemondanának már régen a helyedben!
Apám, édesapám, mért csaptál be engem?

Azt is te mondtad, hogy a férfiemberek
Az öregecskedő feleségeiket
Lecserélhetik majd egy fiatalabbra,
Így válik életük öregen is jobbra.
De hát akkor én az anyámat elvesztem?
Apám, édesapám, mért csaptál be engem?

Mondják, hogy kurvának nevezted hazánkat,
Benne minden embert, közte az anyánkat....
Mondtad, kinek csúnya szót formál a nyelve,
Annak ugyanolyan csúnya lesz a lelke!
Úgy érzem, valami megszakadt most bennem...
Apám, édesapám, mért csaptál be engem?

Kinn a téren ezrek s ezrek kiabálnak,
Azt kiáltják: - "Menni, menni kell Gyurcsánynak!
Le kell mondania, mert hazudott nékünk,
Gonoszságaitól egyre forr a vérünk!
Nem tűrjük tovább, és nem maradunk csendben!"
Apám, édesapám, mért csaptál be engem?

Azt mondtad mindig, hogy hazudni nem szabad,
Mert a hazugságból majd gonoszság fakad.
S lám, mégis hazudtál, reggel, este, éjjel,
Gonoszságot küldtél az országban széjjel!
Pedig tudhattad jól, hogy nincs ez így rendben,
Apám, édesapám, mért csaptál be engem?

Hogyha minden szülő becsapja gyermekét,
És hazugságokkal szennyezi be nevét,
Mi lesz akkor végül ebből a világból?
Félek, hogy kivet majd bennünket magából!
Egyedül, magamban, vajon mit kell tennem?
Apám, édesapám, mért csaptál be engem?

Nem akarok örök hazugságban élni,
A becsapottaktól nem akarok félni!
Emelt fővel fogok (az) emberek közt járni,
Becsületesen kell helyem megtalálni!
Nincs más választásom, el kell tőled mennem!
Apám! Soha többé nem csapsz már be engem!

Utóhang
Néhány év múlva

Apám, a régi tűz nem lobog szemedben,
S börtönöd rácsa oly hideg a kezemben.
Megbűnhődtél apám, ezt bizony elkúrtad,
Fekete mocsokká vált az egész múltad.
Neved már szégyenfolt a történelmünkben,
Apám! Nincs már helyed többé nemzetünkben!
Monster 2006. 10. 24. 20:24
Előzmény: #133  tgytoki
#134
Maradjunk annyiban, hogy voltak rendőri túlkapások, és békés tüntetők is kaptak jócskán a fejükre, de ezt az egész balhét nem lehet ráfogni egyedül sem Gyurcsányra, sem a zsarukra.
Bőven van benne felelőssége Orbánéknak is, akik tudják, hogy kijelentéseiket a szélsőjobbos randalírozók ürügyként használják, a békés tüntetőket pedig elvegyülésre, mégis folyamatosan hergelik a népet.

tgyoki:
Én sem láttam a parlamentben vikit, valszeg ott nem szeret beszélni, mert nincs ujjongó tömeg előtte, akik éljenzik.
Amúgy nem meglepő módon a fidesz gyurcsányékat, a kormány a fideszt hibáztatja, aki pedig nem tud dönteni, az a rendőröket:)
Nem is tudom, minek ide vitanap, meg bizottságosdi, előre borítékolható a végeredmény...
tgytoki 2006. 10. 24. 20:01
Előzmény: #132  BuySell
#133
sziasztok. néztem a hiradot és úgy láttam hogy a parlamentben nem szolalt fel a kiskirály.jól láttam?
BuySell 2006. 10. 24. 19:25
Előzmény: #131  BuySell
#132
pénznyelő kíváncsi lennék ha tegnap nem szép őszi napsütés hanem cudar szél és eső lett volna, akkor mennyi 56 örököse hazafi ment volna ki balhézni:)
BuySell 2006. 10. 24. 19:14
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#131
igen boritékolható az újabb közfelháborodás amit itt a topicban a tények fognak kelteni !
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 19:12
Előzmény: #129  BuySell
#130
Hülye vagy Buy, ez nem rendzavarás, mint egy másik topicból megtudtuk, "akik a barikádon ott voltak és lesznek azok 56 méltó örökösei"
:)
BuySell 2006. 10. 24. 19:07
Előzmény: #128  BuySell
#129
azzal kapcsolatban hogy délelőtt nem volt rendzavarás :

15:41
Könnygázzal oszlatnak az Alkotmány utcánál
Körülbelül ezer tüntetőt kezdett el oszlatni a rendőrség a Parlamenthez vezető Alkotmány utca és az azt keresztező Hold, illetve Vadász utca sarkán, mivel a tüntetők feldöntötték a rendőrség által az Alkotmány utcában felállított kordont. A Kossuth teret már nem lehet megközelíteni, mert hajnal óta kordonnal lezárták a környező utcákat. A tüntetők több száz fős csoportja menekülni kezdett, amikor könnygázgránátot vetett be a rendőrség. A könnygáz már az új típusú, paprikaalapú szer lehet, mert többen hányni kezdtek, amikor belélegezték a füstöt, erre korábban nem volt példa.

15:49
Több ezer ember erősíti az Alkotmány utcai tüntetőket
„Gyertek velünk, gyertek velünk!” – skandálta a Corvin közből a Kossuth tér felé vonuló tömeg az Astoriánál gyülekező fideszeseknek. Amikor a Bajcsy-Zsilinszky út elején a több ezer ember meglátta a távolban a könnygázfelhőt, rohanni kezdett az Alkotmány utca irányába.

16:00
Buszt foglaltak a tüntetők
A Bajcsy-Zsilinszky úton a Hajós utcánál a tüntetők elfoglaltak egy BKV-buszt, és keresztbe állították az úton.

16:12
A Bazilikánál harcolnak
Futballhuligánoknak kinéző árpádsávos-kapucnis, bakancsos társaság hergeli a rendőröket a Bazilikánál. Utcaköveket dobálnak rendőrök felé, akik most kiszorították az embereket az Andrássy út felé. A tüntetők több ezren lehetnek.

16:36
Könnygázfüstben üldögélnek a tüntetők
Sem a Deák térre szorult tüntetők, sem a rendőrök nem mozdulnak, sokan már letelepedtek az aszfaltra, és üldögélve szívják be az időnként kilőtt könnygázt, jelentette helyszíni tudósítónk.

17:12
Megkéseltek egy rendőrt
Megkéseltek egy rendőrt az Alkotmány utcánál, erősítették meg az Index információját. Magát megnevezni nem kívánó forrásunk szerint a sérült rendőrt mentők vitték el, azt nem tudni, hogy mennyire komolyak a sérülései.

17:35
Az 56-os kiállítás járműveit tologatják a tüntetők
A Városháza téren kiállított, ötvenes évekből származó korabeli járműveket tolnak az utcára a tüntetők, köztük egy páncélozott járművet és egy teherautót. A rendőrök célzott gumilövéseket adnak le a tüntetőkre. Egyik tudósítónk találkozott egy véres kezű tüntetővel, akit eltalált egy ilyen lövedék.

azt hiszem ennyi elég is lesz. Ezután döntsd el hogy 6 előtt volt e rendzavarás vagy nem
BuySell 2006. 10. 24. 18:44
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#128
az álalad belinkelt oldalról:

A tüntetők a rendőrök többszöri felszólítása ellenére sem hagyták el a helyszínt, a Himnuszt énekelve feltett kézzel várták a rendőröket.

minek provokálták a rendőröket?
szerintem a fidesz gyűlésen résztvevők megtámadásáért nem a rendőrök a felőlsök hanem Orbán Viktor amiért nem figyelmeztette a jelenlevőket időben + a lehető legnagyobb gócpontba szervezte meg a gyűlést. MIért pont oda szervezte vajon?
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 17:55
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#127
Gri kb. azt írta, amit én is eddig.
És Monster, BuySell, én is ezt gondolom: nézzétek meg, h. nagyjából egyetértünk az este 9 után történtekkel. Amivel nem értünk egyet, az a délelőtti (Nádor utcai) oszlatás (amiről érdekes módon továbbra is kussol az egész sajtó, el is voltak onnan kergetve az újságírók is (vö. link: link csak a TV2 riportere, Andor Éva kuporgott egy taxiban, figyelt, de ő sem tudósított, csak figyelt (vajon miért nem??). Egyedül az Inforádió írta le, hogy vérző fejű időseket és nőket is látni).
- illetve (ti. amivel nem értünk egyet) a Fidesz-ünnepelők, családok, békés polgárok tömeges rendőri megtámadása.

Úgy látom, alapvető különbség köztünk, hogy szerintem egy (valódi) demokráciában SEMMILYEN körülmények között sem szabad civil időseket, nőket, családokat és békés tüntetőket a rendőrségnek bántalmaznia. Akkor sem, ha ellenzéki nézeteket vallanak, vagy ha a fennálló hatalom ellen tüntetnek. Számotokra van olyan indoklás, amellyel ez bizonyos embercsoportokra vonatkozólag (még vészhelyzet stb. kihirdetés nélkül is) elfogadható, és nem láttok kivetnivalót abban a kormányzatban, amely ilyen módszerekkel él.

Azt hiszem, eléggé megtárgyaltuk a témát, örülök, hogy megismerhettem az állaspontotokat, de úgy érzem, már nem nagyon tudunk újat mondani egymásnak. Számomra a Ti álláspontotok félelmetes és szomorú, egy olyan világra emlékeztet, amelyet nagyszüleim életéből, elbeszéléseiből ismertem meg,és amelyben én nem érzem jól magam.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 17:45
Előzmény: #125  BuySell
#126
Dehogy!akkor nem lett volna balhé!Az nem OV-s!
BuySell 2006. 10. 24. 17:43
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#125
Itt jön be az hogy OV-nek valószínű nem fontos a jelelévők biztonsága csak az fontos hogy a kis beszédét fölolvassa.. őt ugyis kimenekítik onnan.

Mi lett volna ha a beszédét félbehagyja inkább és arra kéri az embereket hogy most azonnal induljanak haza.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 17:39
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
Szerintem nem a hellyel volt probléma,hanem megával a rendezvénnyel.Minden ember számolt azzal,hogy okt.23.-án lesz valami.Benne volt a levegőben.A Fidesznek nem lett volna szabad gyülést szervezni.Belátónak kellett volna lenni OV-nek,és más időpontban megrendezni a gyülést.
OV-t meg kéne koronázni.kikiáltani a királyságot,akkor lehet,hogy végre leállitaná a sleppjét.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 17:31
Előzmény: #34  Monster
#123
Monster,
Mondj egy helyet, ahol szerinted szeparáltan, a város közepén elfér 100 ezer békés tüntető és nem csapódhat oda hozzá senki. Én az előbb lefoglaltakon kívül nem ismerek.
Régen voltam olyan meccsen, ahol hasonló tömeg lett volna, (bocs Rómában:)de akkor még nem volt divat a gumilövedék. Nem mellesleg az elvonulás körülményei tervezettebbek, nagyobb a szabad tér a stadionnál...
Az este 8 utáni eseményekben nem nagyon van vita köztünk, de előtte nem nagyon volt randalírozás, egyetlen betört ablakról, kirakatról, felgyújtott autóról nem tudok sem 6 óra előtt, amikor ránkkergették a tömeget, sem utána. Egyébként nem hinném, hogy idős asszonyok, nagypapák, vagy gyerekes családok feladata volna, hogy a rendőrök elők menekülőket megállítsák, lefogják, megbilicseljék stb.
Kérlek, ha nem voltál ott, akkor legalább hallgasd meg, hogy mi történt, és olvasd el, amiket írtunk. Nem volt sem tájékoztatás a rendőrség részéről, sem lehetőség arra, hogy a tömeg békében feloszoljék. nem hangzott el a rendőrség részéről, hogy ne a deák tér felé induljanak, bár nekik arr avan ahazafelé vezető út, és hagyják el a területet, mert tömegoszlatás lesz. Barátaimmal beszéltünk angolszász barátaimmal 911 után, és a legfontosabb üzenetük az volt, hogy nem győzhet a terrorizmus, nem lehet, hoyg emiatt az emberek ne éljék normális életüket. Pntosan akkor érte volna el a célját a sok provokátor mindkét oldalon, ha egyrészt nem mernénk kimenni egy békés rendezvényre, vagy ha a békés tömeget mindenféle hírekkel és álhírekkel radikalizálni lehetne...
BuySell 2006. 10. 24. 16:22
Előzmény: #121  csuloktata
#122
Úgyvan...ez is ki volt találva jó alaposan :)
csuloktata 2006. 10. 24. 16:21
Előzmény: #120  BuySell
#121
Lehet hogy csak el kell dobni (meg se kell gyújtani), keményebb, mint a könygáz!
Faszén azért volt benne, hogy addig magába szívja a szaganyagokat. Bevetés előtt faszént kiszórni (ezzel élesítve van a fegyver), majd elhajítom a 10 napos vegyifegyvert.
Ez kemény! Elképzelem, hogy a zokni zápor után az allattomos gázfelhő minden idegen szívüt elkábított volna.

Topik gazda

pakozdi_imre
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek