Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 18:19

politika - rendőrség  

Tűrhetetlen a rendőrök részéről megnyilvánuló brutalitás.

Egyszerűen szándékosan ráúszították a rendőrséget a békésen tüntetőkre. Orbánnak inkább népszavazást kellet volna kedeményezni, ennek a mocskos söpredéknek az eltávolítására.

Én eddig bírtam cérnával, de most már nálam is betelt a pohár.

Lassan el fognak szabadulni az indulatok.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csuloktata 2006. 10. 24. 13:04
Előzmény: #408  Törölt felhasználó
#420
Nem nevezték meg a felelősöket, nem lettek eltiltva a hatalom gyakorlásától. Visszahúzodtak, s hamis nosztalgiát érbresztettek az emberkben a 80- as évek életszinvonala iránt. Hatalmas hiba volt, hogy nem kérték rajtuk a gazdaságpolitikájuk következményeit. A szocik éltek a lehetőséggel, s csak visszahúzodtak, s azóta sem ismerik be az általuk okozott károkat.
A rendszerváltás után ki kellett volna teregetni a szennyest. Elmaradt, az idő kerekét nem lehet visszaforgatni.
Sajnos nem tudom mi a megoldás.

Az MSZP- nek erősen magába és a múltba kellene néznie, s nem besározni azokat, akik nem számoltatták el.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 13:02
Előzmény: #418  saru
#419
ha a másik odalról nézzük ,akkor azokat szolgátk ,akik nyugalmat és békét szeretnének, és szintén ezeket védték.
saru 2006. 10. 24. 13:01
Előzmény: #413  Törölt felhasználó
#418
Nem írom le ismét, amit Matgab topicjában írtam, csak a redőrök "szolgálunk és védünk" szlogenje jutott eszembe és az, hogy milyen jó is lenne, ha ez így lenne !
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 13:01
Előzmény: #408  Törölt felhasználó
#417
Meg volt ez csinálva...

Csőd szélén átadni az országot a szétszabdalt (és megtűzdelt) ellenzéknek, majd amikor már a csődöt megúsztuk, ha nem is a lejobban, akkor vissza a hatalomba.

Aztán azt várták, hogyha meginog is a szék a jobboldal majd elk*rja, de nem így lett. Ezért hazug ígéretekkel visszavették a hatlamat 2002-ben.

Másodjára (1990 után másodjára) nem ment volna az eladósított ország vezetésének megtartása (2006) ezért el kellett hazudni a helyzetet.

Így 2007-ben ott leszünk, ahol 1995-ben voltunk, köszönhetően a 2002-2006-os éveknek.
Tény, ha a kormányzáshoz (közjóhoz) nem értenek, manipulálni és lopni jól megtanultak a KISZ-ben és a PÁRT-ban.

És hogy hagyjuk ezt?
Hagyni kellett volna 56-ban is?
NEM!!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 13:01
Előzmény: #414  BuySell
#416
az igazsághoz hozzátartozik ,hoghy hatűástalanított lövegű tankok voltak, lőni nem lehet velük.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 13:00
Előzmény: #409  Törölt felhasználó
#415
Szerintem semmiben nincs igazad, én 94ben még csak 11 éves voltam, és engem ne kussoltass el azért, mert akkoriban az emberek úgy döntöttek ahogy.... Ez az okfejtés bizony egy ovódás iq-ját karcolja
BuySell 2006. 10. 24. 13:00
Előzmény: #413  Törölt felhasználó
#414
olyan értelemben nem volt fegyver a tank hogy a lövegbe valószínűleg nem volt muníciójuk, de ha mondjuk belehajtnak vele a rendőrök közé.... még a tüntetők közül is csak hajszál híjján tudtak félreugrálni előle.
Indexen nézd meg a videót, biztos ott van még.

és ha már vittek benzint és akkut azzal a nyílvánvaló szándékkal hogy használni fogják a tankot, miért ne vittek volna lőszert is hozzá akár. Szerencsére azt nem tudták beszerezni gondolom

Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 12:53
Előzmény: #411  Törölt felhasználó
#413
A tank nem volt fegyverként használható, sőt akkumulátor sem volt benne, és üzemanyag is csak anniy ,hogy a trélerre felállhassanak vele, akksit tettek bele, de egy tankkal el lehet taposni emebreket.

FEgyver szerintem bármi amivel sérülést lehet okozni, mint ahogy a sérülések nagy része a tv-nél is a kövek dobálásából keletkezett.

fegyver bármi amit az ember ártó szándékal használ fel.

molotov koktél volt a tévében, többször is a ferenciek terénél.

a keresztbe állított busz barikás fedezék amely mögül támadni lehet, ha nincs támadó szándék nem kell barikád sem, a másik odlalról nézve fedezék amely megvéd harc közben a támadástól.

mezuska
mezuska 2006. 10. 24. 12:51
Előzmény: #411  Törölt felhasználó
#412
Let
mielött tényeket közölsz, olvass hireket, nézz-
ne csak láss!!- tudod ahogy a Szörényiék énekelték!, mert ugyanis a beinditott tankban nem volt akksi, vittek bele???!!!
nahát,nem virággal, aksival mentek emlékezni!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 12:46
Előzmény: #406  BuySell
#411
A keresztbe állított busz nem tud támadólag fellépni, azaz az semmilyen esetben nem tekinthető fegyvernek, a tank (működőképes, felfegyverzett tankot állítottak oda ezek a barmok?), az fegyver, nem is akármilyen, szerencsére nem használták a résztvevők (de ha a rendőrség tudta, hogy felgefyverzett tank áll vele szemben, akkor ott jogos lett volna a gumilövedék).

A Molotov-koktélról lemaradtam, pedig az látványos lehetett, amikor égő rendőrök rohangálnak és közben lövik a résztvevőket, így csodálom, hogy a tv-k nem mutatták, de ott is jogos volt a használata, és még a vízágyú is praktikus lehetett.

Az utcakő nem fegyver, semmilyen esetben sem.

Szóval -ha valóban volt felfegyverzett tank, Molotov-koktél, én ezekről lemaradtam- ott jogos volt a gumilövedék!
De én láttam olyat, hogy nem volt sem tank, sem Molotov-koktél és mégis lőttek gumibogyóval... Ott törvénytelen volt a használata és nem mentesíti az ezt, hogy voltak olyan pontok, ahol jogos volt a használata.
(De valóban fel volt fegyverezve a tank? Kétkedve fogadom, de nem azért mert te írod!!!)

Molotov-koktél hol volt? Miért cenzúrázták a tévéket???
BuySell 2006. 10. 24. 12:33
Előzmény: #409  Törölt felhasználó
#410
conquistador úgy tűnik hozzászólásoddal letaglóztad az ellenzéket.

Még yesterday sem komicsizott és ávózott rá. Ez már valami!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 12:13
#409
conquestor, alapjában véve van némi igazad, de akkor sok embernek kb. öt évesen kellett volna forradalmat csinálni.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 11:58
Előzmény: #399  BuySell
#408
Tisztelt beírogatók!

Ott van a kutya elásva, hogy a szocikat a nép visszaengedte a hatalomba. Nem is: visszakönyörögte 1994-ben.
Mert lett volna akkor lehetőség, hogy a jobbközép (Antall) kormány révén a jobboldal megszilárdítsa a hatalmát, de a nép, az istenadta nép elzavarta őket, mint a szart és 50% feletti eredménnyel a Gyuszit segítette hatalomba. (Csak zárójelben: a Fidesznek elévülhetetlen érdemei voltak akkor a jobboldal szétverésében.)
Okai:
Ha akkor az Antall kormány nem olyan politikát folytat, amitől az embereket kiverte a hideg veríték: pl. jelképeiben visszahozni a Horty korszakot vagyszétverni a magyar mezőgazdaságot és a helyébe nem tenni semmit, akkor ma is jobboldali (jobbközép) kormánya lenne az országnak.
Így azonban ma a jobboldalnak meg kell enni, amit 1994-ben főzött.
Mert a nép már akkor is az ígéreteknek hitt. Jönnek a szocik és lesz megint 3.60-as kenyér és 5.20-as sör. Hát jöttek: és jött a Bokros csomag.
Amit én ugyanakkor poziitívan értékelek.
Így azonban valóban nem volt igazi rendszerváltás. Ám ezt akkor a politika valamennyi szereplője elfogadta.
MOST AZTÁN NE HŐZÖNGJÖN SENKI, HOGY A "KOMCSIK" VANNAK HATALMON.
Antall szavaival élve "tetszettek volna forradalmat csinálni. Nem most!! Akkor!!!
Most akkor tessenek a seggeken ülni és hallgatni. Ez van, ezt kell szeretni.
BuySell 2006. 10. 24. 11:57
Előzmény: #405  Törölt felhasználó
#407
koi: a barátságot kezdheted azzal hogy nem becsmérelsz másokat
BuySell 2006. 10. 24. 11:56
Előzmény: #404  Törölt felhasználó
#406
LET a keresztbe állított busz, a tank,a molotov koktél, az utcakő az mind felfegyverkezésnek számít szerintem.

Vagy felfegyverzés alatt te konkrét éles lőfegyverekre gondolsz? Azok ellen meg nem tudom mit érne a gumilövedék.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 11:55
#405
nem ellened vagyok, hanem szeretnék veled lenni és együtt tenni azert hogy ne keljen nekunk ellenséges hangvételben beszelgetnunk

na én is erre vágyom!! :)))
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 11:53
Előzmény: #374  Törölt felhasználó
#404
Ha jól tudom, gumilövedéket csak felfegyverzett tömeg ellen lehet bevetni, azaz, hiába is fáj a tulajdonosnak, vagyontárgyát gumilövedék-használattal megvédeni nem lehet (gondolom nincs arányban a tett és az eszköz, még akkor sem, ha a tárgy a legfontosabb, legértékesebb tárgya a károsultnak).

Bár számomra így is kérdés maradt, hogy abban az esetben, ha egy tömegben egy fegyveres (provokátor) célzott lövést ad le egy vagy több rendőrre, lehet-e válasz sortűz, amiben több lesz az áldozat, mint az elkövető, de szerencsére erről nincs most szó.
BuySell 2006. 10. 24. 11:53
Előzmény: #401  Törölt felhasználó
#403
_dreamer, egyértelmű hogy elvárod. De nincs az a rendőr aki roham alatt könnygáz felhőben megmondaná rólad az öt körülötted hőzöngő között hogy te valójában békés vagy. Amit te elképzelsz az ideális de nem realisztikus, lehetetlent kérsz.
Az ilyet csak úgy lehet kivédeni hogy a közelébe sem megyek, nehogy akár a gyanu is felmerülhessen ellenem.
BuySell 2006. 10. 24. 11:48
Előzmény: #400  BuySell
#402
Portfolio : ismét figyelemfelhívás a topic-ba nem illő hozzászólások moderálására
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 11:48
Előzmény: #398  BuySell
#401
Csak tudod, hogyha én résztveszek a Fidesz nagygyűlésen, akkor igenis elvárom, hogyha befut mellém 5 hőzögő akkor ne nézzenek potenciális ellenségnek!!

Topik gazda

szabi78
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek