Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 10. 04. 09:06

Danubius ajánlat  

A CP Holdings vezetésével a Danubius legnagyobb tulajdonosai 5,825 forintos vételi ajánlatot tettek a társaság törzsrészvényeire. A részvény azóta is stabilan 6000 Ft körül mozog, sőt 6200 Ft felett is járt.



A Raiffeisen elemzői szerint a háttérben vélhetően a társaság ingatlanvagyonával kapcsolatos spekulációk állhatnak, mivel a piac jelenleg szálloda-üzemeltetőként árazza a társaságot, az ingatlanvagyon viszont ennél magasabb árszinteket indokolna.



Október 4-éig (mai nap) lehet a Danubius-részvényeket a cég meghatározó tulajdonosai által tett vételi ajánlat keretében felajánlani.



Ezzel szemben, ha az ingatlanvagyont próbáljuk felértékelni, akkor egész más számokhoz jutunk. A Danubius ingatlanjait utoljára a rendszerváltáskor értékelték át, azóta a könyv szerinti érték egyfelől amortizálódott, másfelől a beruházások felértékelték. Így ha figyelembe vesszük, hogy a rendszerváltás óta milyen mértékben emelkedtek az ingatlanárak, akkor láthatjuk, hogy a Danubius részvényeinek messze a könyv szerinti értékük fölött kellene forogniuk a tőzsdén. Ezzel szemben a jelenlegi árfolyam és a felvásárlási ár is csak 5 százalékos prémiumot tartalmaz. Ingatlanalapon értékelve, egyes elemzések szerint, 12 ezer forint is lehetne a reális árfolyam, de a többség megelégszik annak kijelentésével, hogy a Danubius ingatlanértéke messze meghaladja a jelenlegi árfolyamot.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 22. 20:41
#1020
Kitörési jelek a papírban! Szinte egyedüliként a piacon...
Kinek van még ebből a papírból?
matgab 2008. 04. 07. 11:02
Előzmény: #1017  zepi
#1019
wazzeg, amint meghátráltam milyen vonzóvá vált a részvény...:((( GRRR
zepi
zepi 2008. 04. 03. 20:09
Előzmény: #1016  matgab
#1018
lecsorog félárra (5500) eladják a spekik, a kisbüfik , még én is beöntöm,mind a 60 darabomat:-)
zepi
zepi 2008. 04. 03. 20:09
Előzmény: #1016  matgab
#1017
lecsorog félárra (5500) eladják a spekik, a kisbüfik , még én is beöntöm,mind a 60 darabomat:-)
matgab 2008. 04. 03. 14:18
Előzmény: #1015  matgab
#1016
...mi lesz ezzel?
matgab 2008. 04. 02. 15:50
Előzmény: #1014  Törölt felhasználó
#1015
woooouv, mi van, most mindenkinek kell vmiért?
Holnap meg jön a jó hír?
Törölt felhasználó 2008. 03. 21. 20:32
Előzmény: #1013  matgab
#1014
Ez ma mészárszék volt... Kényszerlikvidálás???? Vagy csak túl érzékeny vagyok? Pedig valamelyik nap 20-30e db vevő volt a könyvben.

üdv.,
matgab 2008. 03. 21. 09:55
Előzmény: #1012  Bobojsza
#1013
nagyon kemény a könyv...

Múlt héten taktikai visszavonulásba kezdtem Sztálingrád alól...
A bezáródó körgyűrűt Bolsinskinél áttörtük, védelmi vonalainkat felvetttük, ellentámadásra felkészültünk...

Jelenleg a titkos fegyver bevetésének utolsó előtti fázisa folyik...
Csapataink készen állnak, a harci morál továbbra is erős!
Bobojsza 2008. 03. 18. 07:42
Előzmény: #1011  matgab
#1012
44 százalékos a szállodai kihasználtság
[2008.03.17]
Az év első két hónapjában a három-, a négy- és az ötcsillagos szállodák 44 százalékos szobakihasználtsággal működtek. A folyó áron számított bruttó szobaárbevétel 14 százalékkal nőtt az egy évvel korábbi szinthez képest. Elsősorban a fővárosi és a Balaton melletti szállodáknak köszönhetően összességében 6 százalékkal emelkedett a vendégéjszakák száma.

Egy kiadott szállodai szoba bruttó átlagára 16 200 forint volt az időszak során, írja a KSH. Ez a mutató a budapesti ötcsillagos egységekben kiemelkedően magas (32 100 forint) volt. A fővárosi négy- és a vidéken működő négy- és ötcsillagos szállodák átlagosan 11 900–15 900 forintos, az adatszolgáltató háromcsillagos egységek 8900–10 200 forintos szobaárat érvényesítettek. Az egy kiadható szállodai szobára jutó szobaárbevétel átlagosan napi bruttó 7100 forintot tett ki. A legmagasabb összeget (16 900 forintot) a budapesti ötcsillagos egységek érték el, a legalacsonyabbról a Nyugat-Magyarországon található háromcsillagos egységek (3200 forint) számoltak be.

A bruttó szobaárbevétel összességében 14 százalékkal nőtt. A tárgyidőszakban 10 százalék fölötti emelkedésről a fővárosban, illetve a Balaton partján működő szállodák számoltak be. Az ország más területein a négy- és ötcsillagos szállodák szobaárbevétele 6–8 százalékkal emelkedett, miközben a háromcsillagosoké némileg csökkent. 2008 január–februárjában a megfigyelt egységekben az eltöltött vendégéjszakák száma 6 százalékkal meghaladta az előző év azonos időszakában mértet. A fővárosi és a balatoni szállodákat a vendégéjszakák számának növekedése jellemezte. A többi négy- és ötcsillagos szállodában valamennyire nőtt, a háromcsillagosokban pedig csökkent a vendégéjszakák száma.

A budapesti ötcsillagos szállodák szobakihasználtsága 53 százalékos volt. A nyugat-magyarországi háromcsillagos és a kelet-magyarországi négy- és ötcsillagos szállodáktól eltekintve valamennyi egyéb kategóriában 40–49 százalék közötti volt a szobakihasználtság. Februárban lényegesen nagyobb volt a foglaltság, mint januárban. Februárban a budapesti öt-, a balatoni három-, illetve a kelet-magyarországi háromcsillagos szállodák 55–57 százalékos szobafoglaltságot értek el.
link
matgab 2008. 03. 17. 19:03
Előzmény: #1010  Törölt felhasználó
#1011
Pista , azzal hogy kiléptem a kínai tőzsdére és dollár alapra helyeztem a megtakarításaim nagy részét (korábban), gyakorlatilag kirobbantottam egy globális válságot...
Onnantól már mindegy, hogy Danuban vagyok/lennék vagy nem...
Törölt felhasználó 2008. 03. 17. 17:52
Előzmény: #1009  matgab
#1010
kedves matgab!

hónapokkal ezelőtt felszólítottalak danubius részesedésed csökkentésére, a közjó érdekében. te nem tetted, hát most bedőlt a világ.csak magadra vess, mi is téged okolunk...
matgab 2008. 03. 17. 16:44
Előzmény: #1008  matgab
#1009
Lassan aktuális lesz a topik indító cikk:

CP Holdings vezetésével a Danubius legnagyobb tulajdonosai 5,825 forintos vételi ajánlatot tettek a társaság törzsrészvényeire. A részvény azóta is stabilan 6000 Ft körül mozog, sőt 6200 Ft felett is járt.

A Raiffeisen elemzői szerint a háttérben vélhetően a társaság ingatlanvagyonával kapcsolatos spekulációk állhatnak, mivel a piac jelenleg szálloda-üzemeltetőként árazza a társaságot, az ingatlanvagyon viszont ennél magasabb árszinteket indokolna.

Október 4-éig (mai nap) lehet a Danubius-részvényeket a cég meghatározó tulajdonosai által tett vételi ajánlat keretében felajánlani.

Ezzel szemben, ha az ingatlanvagyont próbáljuk felértékelni, akkor egész más számokhoz jutunk. A Danubius ingatlanjait utoljára a rendszerváltáskor értékelték át, azóta a könyv szerinti érték egyfelől amortizálódott, másfelől a beruházások felértékelték. Így ha figyelembe vesszük, hogy a rendszerváltás óta milyen mértékben emelkedtek az ingatlanárak, akkor láthatjuk, hogy a Danubius részvényeinek messze a könyv szerinti értékük fölött kellene forogniuk a tőzsdén. Ezzel szemben a jelenlegi árfolyam és a felvásárlási ár is csak 5 százalékos prémiumot tartalmaz. Ingatlanalapon értékelve, egyes elemzések szerint, 12 ezer forint is lehetne a reális árfolyam, de a többség megelégszik annak kijelentésével, hogy a Danubius ingatlanértéke messze meghaladja a jelenlegi árfolyamot.
matgab 2008. 03. 17. 16:19
Előzmény: #1007  matgab
#1008
Milyen idegesítő azt nézni, hogy az embernek napról napra szigorúan monoton csökken a vagyona...

Képzelem szegény Schreier hogy bánkódhat...
matgab 2008. 03. 12. 09:26
Előzmény: #1006  matgab
#1007
ha segítene valaki, megköszönöm.
Mi értelme annak, hogy valaki 5-10k -kat átköt a prompt piacon és ugyanannyit átköt a határidős piacon?
Vagy ezek nem átkötések (önmagával történő kötések?)

Az egésznek csak annyi értelme van, hogy a prompt piacon forgalmat generáljon, azaz lenyomja a 180 napost, vagy van más dolog mögötte?

Figyelembe kell-e venni ezeket az átkötéseket a 180 napos kalkulálásakor?

egyelőre ennyi...
matgab 2008. 03. 11. 17:55
Előzmény: #1003  Törölt felhasználó
#1006
Ez király volt Krapu! :)

Ne feledjük, ütközetet veszíthetünk, de az ellenféltől csak a feltétel nélküli kapitulációt fogadhatjuk el! :)

Ma megnéztem a Top 150 magyar között Mr. Traktort...
89 éves... Mi a frászkarikának kell neki még az én néhány millióm is! Inkább menjen el ő is Thaiföldre és nyugodjék a Thai lányok ölében, keresse meg a boldogságot...
Ez a harácsolás már nem neki való...
Megnéztem a 2003-as top 100-at, ott még sehol sem volt...

Ráadásul azt sem értem mit keres a MAGYAR top 150-ben...

Fax kivan, ilyen figurával legközelebb nem társulok egy businessbe...
allergia 2008. 03. 11. 17:53
Előzmény: #1004  Törölt felhasználó
#1005
Hát, ha a DKJ a benchmark, akkor tényleg elszálltak a hozamok....
Törölt felhasználó 2008. 03. 11. 16:44
Előzmény: #1002  matgab
#1004
danubius esetében a benchmark a DKJ. azt kell megverned, nem kérdés a siker.
Törölt felhasználó 2008. 03. 11. 15:29
Előzmény: #1002  matgab
#1003
Akkor ezek szerint másik, régóta katlanba zárt védő idegei mondták fel a szolgálatot. Nincs más lehetőség, tartani kell a sündisznó állásokat Hoth páncélosainak megérkezéséig :o)

Amúgy OTI mai kurzusa sokkal inkább hasonlított Sztálingrádra...

matgab 2008. 03. 11. 13:41
Előzmény: #999  Törölt felhasználó
#1002
nem , én tartom, mint a németek/oroszok Sztálingrádot...
Majd a sors eldönti, hogy német, vagy orosz fél vagyok....

Mindenesetre most úgy tűnik, mintha a kezdeti sikerek után "kicsit" megtorpantam...

Törölt felhasználó 2008. 03. 11. 11:12
#1001
Matgab, tegnap beszéltem a brókeremmel, és kishíján shortoltam a danut, de végül tudták nekem kölcsön adni. Aztán mégis mi lett mára. A GSP-t meg eladtam a rossz gyj után. Mostmár tényleg ki kellene próbálni élesben az elméletemet!

Topik gazda

drkumalo
5 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek