Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
don_king
don_king 2022. 05. 27. 13:51
Előzmény: #319519  Törölt felhasználó
#321240
Törölt felhasználó 2022. 05. 27. 13:45
#321239
forgalom tegnaphoz képest alacsony, ez most jó jel. 2mrd
Törölt felhasználó 2022. 05. 27. 13:42
Előzmény: #321231  Törölt felhasználó
#321238
EU-s adót az orosz olajra biztosan nem fog elfogadni Orbán, Gulyás szerint hivatalosan nem is merült fel ajánlatként az eu részéről, szóba sem került. PLáne az extra profit adók után. Már nem is csodálkozom az újságírókon, objektivitás nulla. Az adót is minden tagállamnak el kell fogadni, esélytelen. Jelen helyzetben inkább elengedik a csővezetékes szállítást,mint forrásokat adnának Orbánnak még a jogállamisági eljárások előtt!
vaczak 2022. 05. 27. 13:37
Előzmény: #321236  kokas79
#321237
OFF: Csak lustaságból összevontam két reagálást, 56-ot nem te említetted. Tisztában vagyon az analógia fals mivoltával (csak jellemző, hogy mennyien vannak, akik szidják a Nyugatot, hogy miért nem segített, majd másik mondatban szidják a Nyugatot, hogy miért "hosszabbítja meg" a háborút most. 
ON: Erste vélemény: A MOL kap is és vesznek is el tőle. Hiszen az, hogy a külföldieknek a valós piaci árat kell megfizetniük, csökkenti a cég árbefagyasztáson elszenvedett veszteségét. A 250 milliárd forint különadó (bányajáradék emelés, finomítói extra árrés 25 százaléka) pedig csak a várható extra jövedelem egy részét veszi el. Ugyanakkor hozzá kell tennünk, hogy sokat számít, mi lesz a megállapodás az olajembargó kapcsán az EU-val, hiszen annak függvényében akár új adó is jöhet. Mindenesetre ezek a fejlemények mintegy 600 forinttal csökkenthetik a MOL részvények értékét. Viszont a részvényárban ennek nem kellene jelentkeznie, hiszen korábban nem is igazán épült be az extra profit (Brent-Ural méretes különbözete).
kokas79 2022. 05. 27. 13:31
Előzmény: #321233  vaczak
#321236
Ne haragudj, 56ról minimum egy történésszel érdemes beszélgetned, én egyszerű halandó vagyok. Az a romantikus elképzelés, h bármilyen párhuzam vonható a két esemény között, minimum kétségbeejtően hangzik. Annyi biztos, nekünk esze ágában sem volt segíteni senkinek es hogy miért, szintén csak szakmai forrásból érdemes tájékozódni.
vaczak 2022. 05. 27. 13:16
Előzmény: #321234  zintan
#321235
Egyébként legyünk igazságosak: tett a kormányzat tényleges lépéseket is a diverzifikáció érdekében (főleg 2014-2015 előtt), csak ugye az orosz pénz és hatalmi segítség csábítása ezeket előbb-utóbb elcsendesítették. Az látszik, hogy geopolitikailag arra bazíroztak, hogy az orosz szállításokat nem fogja veszélyeztetni tartósan semmi. 
zintan
zintan 2022. 05. 27. 13:04
Előzmény: #321228  OSZLOPOS
#321234
Mint mondtam, hogy maximálisan elítélem az Orbán tolvaj unortodox politikáját személyiségét, brüsszelezését és minden megnyílvánulását. Valóban mondhatni, h semmit sem tett az orosz energiától való  függetlenedésért. De eddig nagyon nem is mutatkozott rá nyomos ok, hogy ne az olcsóbb, már kiépített rendszeren maradjon az ország energia ellátása. Holnap rácuppanunk az arab, vagy usa energiaellátásra, s majd x év múlva meg majd az lesz a baj, hogy az araboktól , vagy y-tól vesszük az energiát. Szóval senki se lát a jövőbe és nem tudhatjuk, hogy x év mulva mi lesz az oroszokkal, arabokkal, vagy úgy egyáltalán mi lesz a világba..  A kialakult  helyzetet jelenidőben kell kezelni a megfelelő arányosságban. Eu-nak egy méltányos összeget már rég fel kellett volna ajánlani a ural olaj kiváltásának költségeire, ami Hernádiék megfogalmazása szerint már rég ismert,  2-3 év türelmi idő és kb fél mrd euró lenne.
Az utolsó mondataiddal pedig teljesen egyetértek :)
vaczak 2022. 05. 27. 12:49
Előzmény: #321227  kokas79
#321233
Közmédiáról beszéltem (bár jelenleg ilyen Magyarországon csak elvben létezik), nyilván nem a kormány.hu-n tolják ezt Rogánék, megvannak erre a bejáratott csatornáik. Amúgy az 56-os példa a magyarokat pont az ukránok melletti szolidaritás felé kellene, hogy tolja. A történelemben nincs sok értelme a mi lett volna ha jellegű kérdéseknek, de ha 56-ban a magyar hadsereg három hónapig ellenállt volna és reális esély mutatkozott volna arra, hogy legalább egy döntetlenre ki lehet hozni a meccset, lehet más lett volna a helyzet. 
OSZLOPOS 2022. 05. 27. 12:48
Előzmény: #321226  pomperj
#321232
nézz egy hetes chartot...más időtáv, de szerintem az értékelhetőbb
Törölt felhasználó 2022. 05. 27. 12:46
#321231
Vylyan 2022. 05. 27. 12:44
Előzmény: #321213  gaben500
#321230
Köszönöm 
Törölt felhasználó 2022. 05. 27. 12:43
Előzmény: #321185  Kall
#321229
szerintem egesz nap csuklott annyian emlegettek 
föleg az anyukajat szegenyt:D
OSZLOPOS 2022. 05. 27. 12:41
Előzmény: #321222  zintan
#321228
56-ban mi nem ilyet toltunk, lehet, az volt a baj. meg mások a kommunikációs eszközök. A helyzet az, hogy Orbán maga nyilatkozta jópár éve, hogy el kell kezdeni az oroszországtól távolodást, gondolom a vodeot mindenki látta. Aztán politikailag megvilágosodott, és inkább közelebb kerültünk. Benéztük ezt a háborút, akár a németek, ők is nagyon benézték. Csak hát nem vagyunk egy súlycsoportban velük sem tartalékokban sem gazdasági erőben, a kicsik kevesebbet hibázhatnak.Most ezt a hibát akarjuk mással megfizettetni, olyanokkal, akiknek ráadásuk rendszeresen az asztalára sz@runk, és mellesleg lopjuk a pénzünket, mármint a hatamon lévők.
Nekem egyszerű felfogásom van: a piacgazdaságnál nincs jobb, az állam pedig nem gazdasági szereplő, csak a kereteket határozza meg, tervez, előre lát és tartalékol. A tartalékból lép, ha nagy a baj. Nálunk ebből minden fordítva, ez a helyzet és a különadók is ebből fakadnak.
kokas79 2022. 05. 27. 12:39
Előzmény: #321224  vaczak
#321227
Kérlek, írj v mutass nekem ukránellenes propagandát, a linket, bármit korm. oldalról, most már kiváncsi vagyok.
pomperj
pomperj 2022. 05. 27. 12:38
#321226
MOL daytrade
Elore beirom: nekem sincs nagy onbizalmam abban, hogy ez a jo hullamstruktura.
A korabbai NAPOS es daytrade hullamstrukturak mind negalodtak. Minden korabbbi chart ervenytelen.
.
SZoval, nagy adag szkeptuicizmussal tessek nezni a lenti NAPOS es daytrade 120min chartot.
Most, ahogy ez kinez,  nem tudok jobbat.
,
Extremen szokatlan az alakzat, dehat extrem szokatlan az is,  ami MOL-al most  tortent.
Konnyen lehet, hogy mar 1 nap mulva ervenytelen lesz.  
De ideiglenesen, amig egy masik daytrader kollega nem mutat jobbat, legyen ez indulo probalkozas.
Mondom ujra, indulo PROBALKOZAS !
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220527v00x0qnxy.jpeg
.
kokas79 2022. 05. 27. 12:34
Előzmény: #321221  OSZLOPOS
#321225
Az ukrán vezetés nagyon régóta ilyen, nem február óta. Nekem az a gondolatom, megakadályozhatta volna ezt az egész cirkuszt(ahogy az izraeli PM tanácsolta neki),  azzal hogy NATO nuku+ a két régiónak és Krímnek autonómia. De ez utóbbi  mostanában már nem fér bele a haladó EU értékrendbe.
vaczak 2022. 05. 27. 12:32
Előzmény: #321220  Törölt felhasználó
#321224
Már ne is haragudj, de kormányzati oldalon éppen csak az elvárható minimumot nyújtjuk, eközben orrba-szájba megy az ukránellenes propaganda a magyar közmédiában és a fideszes kézben lévő oldalokon. Vezetőink meg folyamatosan Brüsszeleznek, csak akkor ejtik ki Putyin nevét, ha már nagyon ránkszólnak, külügyminiszterünk ma is büszkén hordja a Lavrovtól kapott kitüntetését. Ezt az ukránok is látják és nyomást gyakorolnak, ami lehet nem elegáns, de érthető a saját szempontjukból. Rövidtávú anyagi érdekünk nyilván az olcsó orosz olaj megőrzése, de ezt leöntjük egy olyan mázzal ami erősen visszataszító. Miközben EU és NATO tagként elemi érdekünk, hogy egy, a mi szövetségi rendszerünkkel és elvben vállalt értékrendszerünkkel nyíltan ellenséges fasizálódó nagyhatalom minél előbb vereséget szenvedjen. Mert a békét nem az hozná el, ha az ukránokat rákényszerítené valaki egy Minszk III-ra, az legfeljebb pillanatnyi fegyverszünetre elég. 
OSZLOPOS 2022. 05. 27. 12:31
Előzmény: #321220  Törölt felhasználó
#321223
Steve, én csak jobban bele tudom magam érezni, képzelni a helyzetükbe. Megnézem minden nap a képeket, és akitől már majdnem mindent elvettek, annak nincs félni valója. Nyomják az enyhén erőszakos kommunikációt, és ha a fele bejön, már jó. nem ügyöröghetnek és pisloghatnak, hogy hát ja, talán akkor valaki segít, mert ez olyan csúnya dolog. Majd a végén bocsánatot kérnek, ha még lesznek....
zintan
zintan 2022. 05. 27. 12:29
Előzmény: #321218  OSZLOPOS
#321222
oké, neked sok mindenben igazad lehet. Deee mondjál egy okos megoldást a helyzetre, ami mindenki részéről elfogadható egy ilyen helyzetben. Az olajembargo egy közös érdek az Eu tagállamok részéről, de a velejáró kötségek is sztem közösek kéne hogy legyenek. Erre eddig Eu semmi jelet nem adott hogy beszáll-e a teherviselésbe. Orbánnal 99%-ban soha nem értettem egyet, de most a1% van és és úgy gondolom, hogy a maximumot akarja kihozni az embargo kapcsán, kérdés, hogy hogy fog elsülni a történet.
Amúgy halkan kérdezem, h nekünk 56-ban ki segített? 
OSZLOPOS 2022. 05. 27. 12:25
Előzmény: #321217  Törölt felhasználó
#321221
csak játszunk el a gondolattal...ha valahogy mégis elzáródik az a vezeték, akkor új megszorítások jönnek, és azonnal 700 Ft-os üzemanyag, elszabadult infláció, stb. Pont annyi esélye azért van, hogy ne egy legyintéssel intézzék el. Szerintem az ajánlat az, hogy, ukrajna nyitva tartja a csapot, mi kapunk egy 2-3 éves türelmi időt, és az EU megfinanszírozza az Adria bővítését és egyéb fejlesztéseket, pár milliárd euro, jogállamiságon kívül. Büntető vám nem lesz, több pénzt is kaphatunk, de bekerül az alapba, de azt már csaka  jogállamiság megfelelés esetén kapjuk meg.
A kérdés, hogy az embargó hírére mi lesz az Urali olaj árral, egy beszakadás még jobb lenne a MOL-nak.Erre akár venni is lehetne. Csak hát Orbán sosem elég Viktornak ez így megfelel-e, és tartok tőle, hogy nem.

friss hírek További hírek