Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
globaltrend 2021. 04. 16. 16:25
Előzmény: #272434  Törölt felhasználó
#272440

nem vicc ez hanem véresen komoly
nézd meg a szlovák koalíciós kormányt: egymást marják hónapok óta, kormáynválság és tétlenkedés lett a vége: közben mégis lett annyi gógyijuk hogy rendeltek egy nagy adag orosz oltóanyagot is de egyik a másik kezére ütve megakadályozta hogy oltsanak is vele
és ott áll az anyag a raktáraikban hónapok óta, közben megmenthették volna vele sok ezer ember életét!
ehhez képest egy erős határozott hatalom (nálunk is) képes volt arra ami épp megcáfolja balin-t, hogy ne csak egy helyre kötelezze el magát hanem vegyen oltóanyagot bárhonnan ha az hazsnálható és jó és saját maga vizsgálja be,-  nem politikát csinálva az emberéletek védelméből (a ruszki vakcináról már kb. 2,5 hónapja megírta a legtekintélyesebb angol eü. szaklap hogy semmi gond vele, tehát akik ellenezték nálunk is azok mid életellenes, ócska gazemberek akik a remélt hullahegyekre építendő demagógiájuk hátán szeretnének egy év múlva hatalomra jutni nálunk is)
Törölt felhasználó 2021. 04. 16. 16:23
#272439
ZT: 2102,-
Molbank
Molbank 2021. 04. 16. 16:20
#272438
Szép kis pakkokat veszeget valaki.
Törölt felhasználó 2021. 04. 16. 16:14
Előzmény: #272433  Balin2020
#272437

A törökök ha nem küldenék haza a lóvét Németországból nem lenne semmi.Nálunk is ez a helyzet, majdnem hazaárulóknak bélyegzik aki ki megy dolgozni de az a pár  ezer milliárd forint amit itthon elköltenek lakásra, házra autóra, részvényre, az bezzeg jó.
Aki lopja a közvagyont az mennyen. Ez a duma a hogy a következő jobban fog ,  --- akkor az is menjen.
------
Ha rajtatok múlna még mindig követ törnénk a piramisnál, mert a követ fáraó biztos kétszer annyi követ töretne meg mi :D
Molbank
Molbank 2021. 04. 16. 16:10
Előzmény: #272431  Molbank
#272436
Volt.
Balin2020
Balin2020 2021. 04. 16. 16:10
Előzmény: #272432  ALANFED
#272435
Én örülnék neki, nagyon. Sajnos nem vagyok valami jó hangulatban, tippelni sincs kedvem.
Törölt felhasználó 2021. 04. 16. 16:06
Előzmény: #272430  globaltrend
#272434

Ha ez igy van akkor inkább maradjanak a mostaniak azokat már megszoktuk hogy hogyan csinálják mi?
Ne vicceljetek már :D
Balin2020
Balin2020 2021. 04. 16. 16:05
Előzmény: #272429  TheMan
#272433
Toljad csak a mantrát! :) Így egyébként nem függünk senkitől, igaz?
Önállóan dönthetünk róla, mit szeretnénk, és senkihez nem kell dörgölőzni?
Ne haragudj, de én nem a kormánypropaganda által elvakítva szemlélem a dolgok állását. Amit eddig elért az ország a rendszerváltás óta, azt talán nem is az EU-nak és nagyobb részt Német o.-nak köszönhetjük? Az pedig naivitás, hogy csak kapunk, de cserébe nem kerülünk függőségbe valamely nagyobb gazdasági érdekcsoport által. Miért is lesz jobb az nekünk, ha az oroszoktól vagy Kínától függünk nagyobb mértékben? Azt ugye te sem hiszed komolyan, hogy velük szemben meg tudjuk őrizni a függetlenségünket. Az pedig, amit pl. Törökország, vagy Ukrajna játszik az nagyon gáz. Jó példa a legrosszabbra éppen Ukrajna. Törökország némiképpen jobban bírja a gyűrődést, mert a NATO 2. legerősebb hadseregével rendelkezik, másrészt a gazdasága is nagyobb, nem kicsit. Azért persze náluk sem fenékig tejfel, mert amit a török líra szokott művelni, azt nem kívánom semelyik magyar választó polgárnak a Ft vonatkozásában.
ALANFED
ALANFED 2021. 04. 16. 16:03
Előzmény: #272427  Balin2020
#272432
záró tipp 16.30-ig
2102
Molbank
Molbank 2021. 04. 16. 16:02
#272431
Iceberg 2086-on.
globaltrend 2021. 04. 16. 15:58
Előzmény: #272422  TheMan
#272430

hiába van igazad, orbán ellenzékének és itteni 2. vonaluknak annyira viszket már a tenyerük a hatalomért (és majd a nekik juttatandó forintokért a leendő zsákmányból és (f)osztogatásból, akinek persze nem inge nem veszi magára úgysem), hogy nem bírják ezt leküzdeni és még itt is kampányolnak ezerrel..
a legmegmosolyogtatóbb érv alább egyébként az volt, hogy "a koalíciósok majd egymás körmére néznének és ez milyen jó lenne a mostanihoz képest" amely mesét el ne higyje már itt senki, hiszen a hülye is tudja és már az önkormányzataikban is jól látszik, ütik-vágják egymást és épp azért, hogy ki tudhasson többet lenyúlni! illetve egymásnak is falaznak!
hogy is mondta a nagy magyar humorista egykor?
kb. így: "..haver jött nekem hogy figyejjé má, itt baj van, hát ezek odafent,... lopnak! én meg azt mondtam nekik: aha, hát lehet hogy igazad van komám, de egyet jól jegyezz meg: ha szenvedsz tőlük, elhessegetheted magadról az aktuális vérszívókat, de ne legyenek illúzióid, mert megsúgom: utánuk mindig a még sokkal éhesebbek jönnek!!!!.."
TheMan 2021. 04. 16. 15:51
Előzmény: #272427  Balin2020
#272429
Az EUR bevezetése mindenkinek, aki Németország vagy Franciaország rossz , a kereskedelmi mérleg miatt , nem véletlen lett az kitalálva, MOL borzasztóan járna egy EUR bevezetéssel. Elég csak görögökre , olaszokra , spanyolokra , portugálokra nézni , sehol nem jött be , csak függők lettek mégjobban a németektől , akik ezt jól kitalálták maguknak 
TheMan 2021. 04. 16. 15:49
Előzmény: #272427  Balin2020
#272428
(Volt lehetőség, az “elmúlt nyóc év”ben is lehetett EU pályázni , csak ahhoz is hülyék voltak , IMF hitel miatt is volt pénz bőven , 2008 után volt csak válság , addig bármit csinálhattak de egy fejlesztéshez nem volt ész , csak eladni tudtak mindent is és úgyis adósodtunk tovább és még a deviza hitelt is ránk sózták , hogy a lakosság is eladósodjon.... ) 
Balin2020
Balin2020 2021. 04. 16. 15:41
Előzmény: #272414  Istvan78
#272427
Szerintem a lopásban is bajnokok a rendszerváltás óta. Egyszerű az ok persze, nem volt ekkora lehetőség korábban. Na de úgy tűnik semmi nem elég, eddig is vastagon lapátolták a lóvét, most begyorsítanak. Másrészt zavar engem is, amit a korábbi kormányok üdvöskéi loptak, de az korábban volt, és ezek elvileg azzal győztek, hogy a korábbiak hazudtak meg loptak. Beszarás komolyan. Kb. úgy néz ki, hogy a korábbi kormányok kis stílű, amatőr szinten űzték az ipart, ezek meg professzionálisan. Ez bizony komoly különbség. És komoly következményei lehetnek a következő évtizedekben erre az országra nézve. Csak nem éppen pozitív értelemben, mint ahogyan sok elvakult hívő gondolja. 
A lopás témán tovább lépve, szerintem generációs bűncselekmény, hogy keresztbe feküdtek az EUR bevezetésnek. A társadalom többsége apró összegeket tud csak félre tenni lakás, vagy nyugdíj célra, ami évtizedek alatt elértéktelenedik. Nem látom be, hogy a társadalom többségének milyen érdekei származnak azon, hogy lehet ügyeskedni az EUR/HUF árfolyammal. Szerintem a cégeknek sem igazán haszon, de minimum 2 élű fegyver. Az ország, ez a kis pötty a térképen, gazdaságilag a végletekig nyitott, nagyon sérülékeny a nemzeti valuta által. Sokan riogatnak, hogy jönni fog egy inflációval erősen terhelt időszak a következő években. Ne következzen be, mert akkor itt sokan nagy bajba kerülnek. Persze nem a mostani rendszer haszonélvezői, hanem akik nem tudtak extrém  vagyonokat felhalmozni. Meg kell nézni a szlovákokat. Még nálunk is kisebbek. Okozott nekik komoly károkat az EUR bevezetés? Én nem látok olyat. De az emberek, a polgárok megtakarításai, nyugdíjai EUR-ban halmozódnak, amit biztosan nem érhetnek akkora sokkok, mint a Ft-ot, ha jön egy újabb pénzügyi válság. Ja és sokan jönnek mekkorát emelkedtek a bérek az elmúlt években. Ez akkor lenne nagy szó, ha a vásárló erő is arányosan nőtt volna vele, na de az nagyon nem igaz. Ráadásul a bérnövekedés sem egységes, a nyugdíjakról meg nem is beszélve. 
signal2
signal2 2021. 04. 16. 15:40
Előzmény: #272425  Törölt felhasználó
#272426
Sajnos el kell könyvelni, hogy hígultunk, de szerintem így is jó lesz a MOL idén. Brent optimális, finomítói marzsok emelkedőben, vegyipari marzsok magasan.
Törölt felhasználó 2021. 04. 16. 15:36
Előzmény: #272422  TheMan
#272425

A politizálást sajnos az alapitványosdi hozta.
Ezt műveli a politika különben, békés befektetőkből politikai zseniket csinál :D
Törölt felhasználó 2021. 04. 16. 15:33
Előzmény: #272420  Idea
#272424

Érdekes hozzáállás, van szélsőséges ismerősöm nem is egy, de mindig az a baj  ha rajtuk gyakorolják a szélsőséges szabályokat akkor az nem igazságos, azonnal úgy érzik. :D
Tehát mindig meg akarják mondani mindenkinek mit csinálhat, gondolhat, de ők bármit megtehetnek. A demokrácia hatékonysága és lényege különben a közösség által elfogadott törvények betartásán alapul.Ha a törvényalkotók közben kivonják magukat a közösségre nézve kötelező törvények alól az érdekes.Őszintén megmondom nem kedvelem a szélsőséges nézeteket.
Mindig rosszat hoztak az emberekre akár milyen nem is a cél.
-------   A hazafiság pedig nem más, mint az erőszak önigazolása. -------------
Idea 2021. 04. 16. 15:28
Előzmény: #272420  Idea
#272423
(Az itt tobzódó patkányság - természetesen nem rátok értettem, ez inkább ellenünk irányul, bank, bróker, manipulátor, nagytulaj, menedzsment és egyebek részéről. Bár manipulátorok vannak a kicsik közt is...)
TheMan 2021. 04. 16. 15:25
#272422
Hölgyek Urak , tessenek szívesek lenni a politizálást más topikban folytatni. Itt a MOL-ra és a számokra koncentráljunk! Noha én nem vallom ezt az “értékrendszert”, de attól még igaz , hogy kapitalizmusban egy vérbeli ( vagyis erkölcstelen, önző )befektetőnek mindegy milyen kormány van hatalmon amíg ő pénzt tud csinálni , erre iskola példa a kapitalizmus fellegvára , USA, ahol nyíltan finanszírozhatsz pártokat üzleti érdek szerint. 
Törölt felhasználó 2021. 04. 16. 15:24
Előzmény: #272395  Bupszi01
#272421
Ne titokzatoskodjál már!
 Ki vele, mi fog történni ha ez a koalíció nyerne? Kiesel a pikszisből?

friss hírek További hírek