Topiknyitó: fulopkukac 2006. 08. 30. 14:10

SYNERGON  

MOST AKKOR MI VAN TATSAM VAGY ADJAM 2008IG NEM TUDOK VÁNI !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 12:11
Előzmény: #6615  Törölt felhasználó
#6620
Üdv Blue,
Elöljáróban annyit elfogadok a kritikádból, hogy a 2. postom sokkal kevésbé synergonhoz kötődő, mint a panakármihez. Ebből annyi tartozott (és ezért került be) a synergonra, hogy adódik belőle egy külső kockázat a syn árfolyamára(!). Ha a PP bebukja a pofátlan akciót, akkor van rá esély, hogy a bank szabadulni akar majd a fedezettől. Ebben lehet sok kimenetel, én azért syn tulajként nem örülnék egy levegőben cirkáló jópár százalékos eladó csomagnak. (Lásd rába és a győri pakk leveretése, pedig ott még növekedés is van a cégben)
Innen jön a kérdés, hogy bebukja-e a PP? Írta valaki hogy rálát ilyen projektre és minden OK. Én meg olyan ingatlan projekt előkészítésében vagyok érintett, ahol szintén lesz termálkút fúrás 1000m fölötti fúrásmélységgel, helyenként acél keménységet elérő rétegekkel, és 100M Huf körüli piaci ajánlatok vannak. A többi már tényleg fantázia kérdése, de ez ügyben nem fogok tovább offtopicolni.

Ami a syn-t illeti a felvetéseid közül:
1. Tudatos építés, 1 Mrd-s üzemi.. Mióta követed a synt? Nekem volt 350-400 ról 550-600-ig pár éve. Akkor és azóta folyamatosan pont ez a duma ment, semmivel nem lett jobb a cég. Az ár tényleg ment fel, de ez sokkal inkább külső hatások miatt (neverending long), mint a cégérték növekedése okán. Pont ennyit jöhet le változatlan cégérték mellett.
2. Zavarosban halászás-Állami szféra: Igen annak nevezzük. :) Az hibás érv, hogy más is ezt csinálja, ezért jó lesz a syn-nek. Igen, mindeki próbálkozik vele. Viszont az nyer, aki többet jattol azonos biztonsági szint mellett. Nem biztos, hogy erre egy ekkora cég az ideális, a tőzsdei jelentési kötelezettségével, stb.
3. Köztudottan mit tudnak _az átlagnál (sokkal) jobban_ a Lazarotvitsék? A "nem hülye" ugyancsak kevés, nem érv. Nekem nem köztudott, pedig vannak IT piacon is munkakapcsolataim.
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 12:01
Előzmény: #6617  Törölt felhasználó
#6619
Blue, "A szerződéseiket mind meghosszabbították ésvalóban halásznak a "zavarosban", ha az állami szférát mint megrendelői szférát ennek nevezzük. :-))
Melyik IT cég nem számol ezzel komolyan??"

érdekes nekem Bokorovocska azt mondta, hogy ők az allami szférából kiszállnak, persze akkor sem értettem vele egyet, dehát nem én vagyok az elnök. Éppen annyira utaság kiszállni belőle, mint pl 80 százalékban állami projktekből "élni", mertha megfordul a kocka és más a kormány és nincs mind a két oldalon megfelően kialakítva a struktúra. Baj van -:Ö)))))
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 12:00
#6618
jó látni hogy vannak hasonló gondolkodásuak,mint én.A nemzetközi rossz hangulat még pár hónapig simán eltart,sőt.De utánna visszarendeződés,hasonlóan drasztikusan és gyors ütemben.
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 11:37
Előzmény: #6616  Törölt felhasználó
#6617
2008.03.10 10:59
A Synergon Informatika Nyrt. 2008. március 6-án tőzsdei megbízást adott 20,500 darab saját részvény megvásárlására. A megbízást 1,397 forintos árfolyamon végrehajtotta.
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 10:24
Előzmény: #6615  Törölt felhasználó
#6616
blue mindennel 1et értek csak ezt a részt javitanám
"ileltve ha nemzetközi helyzet enyhül neadjisten megfordul,"
ADJ ISTEN-re!:-)) Éppen ideje lenne!
Törölt felhasználó 2008. 03. 09. 20:51
Előzmény: #6609  Törölt felhasználó
#6615
1702, figyelemre méltól a fantáziád!
Kár, hogy ez csak most indult be, amikor a global trend ezt is magval rántotta.

Syn-ben nemcsak PE, hanem Cashline is van. Ő is a fúrócégeken veszi ki a nyereségét?
Bokor meg Töröcskei ki vannak tömve PE részvényekkel... nem fontos nekik a részvényesi érték növekedés?
Syn ig.tagok nem vesznek fel fizetést. Ellenben van egy rszvényopciók programjuk. Ők sem az árfolyam emelkedésében érdekeltek?

Vitatnám azt, hogy nincs értékteremtés a cégben, tudatos építést láthattál az elmúlt időszakban.
A szerződéseiket mind meghosszabbították ésvalóban halásznak a "zavarosban", ha az állami szférát mint megrendelői szférát ennek nevezzük. :-))
Melyik IT cég nem számol ezzel komolyan??

Ekkora fantáziával, mint amit leírtál, legalább 3 másik, teljesen független (és természetesen alaptalan) verziót is összehozhatnál.

Mindemellett az árfolyam 1400 alá kerülése (sőt már 1600 alá kerülése) természetesen igen fájó... Mint ahogy sok más papír hasoonló, 25%-os esése is igen fájó.
De ha Lazarovitsék (köztudottan nem kókler a szakmában) folytátják a megkezdett és Bokorék által kijelölt utat, ileltve ha nemzetközi helyzet enyhül neadjisten megfordul, akkor azért tovább mentelehet felfelé az árfolyam. Ha pl. hozzák a meglebegtetett 1mrd-os üzemi eredményt 2008-ra... lehet majd mondani, hogy nem folyik értékteremtés...
Törölt felhasználó 2008. 03. 09. 19:50
Előzmény: #6602  BozsoBozso
#6614
"Kemeny lesz a ahetfoi nap...."

> Szerintem nem a hétfői nap lesz kemény, hanem hétfőtől lesz kemény:-)
autofan 2008. 03. 09. 11:54
Előzmény: #6612  tshoky
#6613
Egy a kérdés mennyit likvidálnak még.
ha nem simán vissza 1500 ig egy-két nap alatt.Ha igen bármennyit eshet...
tshoky 2008. 03. 09. 11:47
#6612
Miért van olyan érzésem, hogy többeknél savanyú a szõlõ?

Az se világos teljesen, hogy a pannergies vizes lóvénak mi köze van a synihez? Ha az egyikben lenyúlják, attól még a másikban nem biztos. Tulajok sem teljesen ugyanazok. Egyébként a pe egyik erõmûvénél (ill. több erõmû a térségben) rálátok a dolgokra és eddig nem volt semmi olyan kaliberû dolog, mint pl a syni elõzõ vezetésénél, "akik zsákban hordták haza a lóvét (a többi részvényes elõl)" Egyenlõre minden halad a tervek szerint. Március végére lesz eredmény, hogy hol érdemes elkezdeni a fúrásokat.

Egyenlõre nem utal semmi arra, hogy kételkedjem. Persze aki 1900-ról benne ül az már citromot nyalogat, hogy ne legyen neki olyan savanyú a dolog.

A múlt a syninél:
-Rendbe rakták a céget, kisöpörték a sz@rt
-Hozták a 2007-es ígéreteket
-1900-tól indul a rv opciós prg.

Persze a tõzsde a jövõt árazza. Ha lesz valami error akkor ki kell szállni bárhol,de egyenlõre a negatív hangulat a baj(szerintem) Econál még így is kevesebbet esett sõt még az otp-nél is.

Nekem hosszú távra van(2-3év), és ha nem lesz gond még venni fogok.

Lehet fikázni, EGON írd meg hogy a köv technikai szint 650-nél, de ha töri lejöhet -50-ig :)))))
Nincs veled semmi bajom, de nagyon sokan nézik az írásaidat és hallgatnak rád! Erre mondta Altman amíg élt, hogy ez nagy felelõsség!
Törölt felhasználó 2008. 03. 08. 14:05
Előzmény: #6610  Törölt felhasználó
#6611
amúhgy a multik is iy csinálják, csak kicsit nagyobb nagyságrendben :-)))
Törölt felhasználó 2008. 03. 08. 13:23
Előzmény: #6609  Törölt felhasználó
#6610
bevett gyakorlat, nem ők találták fel a spanyolviaszt, így van, ez is már "le lett írva", szép germanizmososan, de sz....rok rá, legyenek boldogok :-))))) Sok siket! Főként jó hangulatot, mint a kriptában... Bár a pénz boldogít :-)
Engem nem hagytak dolgozni benne, így nem érdekel, csak annyira mint minden más... Minden érdekel amúgy :-))))
Törölt felhasználó 2008. 03. 08. 13:08
Előzmény: #6607  Törölt felhasználó
#6609
Nagyon is észnél vannak. Fretek írása jól körbejárta az egyik felét az éremnek (finanszírozási és kapcsolatépítési mozgástér), és ha a sajtóban megjelent infók igazak, akkor a másik oldalon, az elfogadtatásra kerülő költségek többszörös túlbecslésével (termákutak darabonként 2-600 miller) teremtett értékkülönbözetből csúnyán meg lehet gazdagodni. A gond csak ott van, hogy ez a gigaprofit nem csapódhat le sem a SYN-nál, sem a PP-nél (így kisrészvényesként ebből részesedni sem lehet), hiszen akkor simán polgárjogi úton támadható lenne az önkormányzatok részéről felén túli sérelem okán a konstrukció. Azaz a nyerőt a fúró és egyéb alvállalkozó cégeken keresztül kell kiszivattyúzni, és zsebre tenni a kisrészvényesek kihagyásával. Viszont az ügyletből keletkező kockázatokat ügyesen rájuk is terhelik. Bokorék részéről ez zseniális módszer az politika és támogatásvezérelt, dilettáns önkormányzatok megfejésére, de nagy hiba ettől kisrészvényesként értékelhető hasznot remélni. Csak a kockázaton akarnak osztozni. És amíg a SYN vezetés azzal van elfoglalva, hogy ehhez aszisztál, addig itt sem lesz tisztességes értékteremtés.
Ettől persze még emelkedhet spekulatív jelleggel, de kár 2k-ról és magasabb szintekről álmodni.
Törölt felhasználó 2008. 03. 08. 12:53
#6608
érdekesen látjátok a jövőt,elgondolkodtató a dolog.Milyen más lesz a kép amikor a PP adag oda kerül ahová kell.....
Törölt felhasználó 2008. 03. 08. 11:57
Előzmény: #6605  Törölt felhasználó
#6607
ja, és ezzel a gondolkodásmóddal, ha nem térnek észhez, saját magukat pusztítják el (tudod mint a vírus, amely már megette, amin elősködik... szép sors -:(
Törölt felhasználó 2008. 03. 08. 11:45
Előzmény: #6604  Törölt felhasználó
#6606
magam sem értékelem sokra a Synergon teljesítményét (leginkább az az érzésem, hogy az ilyen cégeken lehet kiszivattyúzni a politikusoknak a kenőpénzeket), de azt, hogy a bankok ezt a fedezet értékelésnél ne látnák át, azt nem hiszem. értem ez alatt, hogy még az állampapírokat is diszkonton veszik figyelembe e fedezeti érték számításakor (olyannyira, hogy pl. a cégünk óvadéki szerződésében kikötötték, hogy legfeljebb 6 hónapos papír lehet). Ez alapján a Synergon részvényeket legfelbebb három számjegyűre értékelik. Persze amit mondtam, az a kereskedelmi bankokra vonatkozik. Az MFB értékelési módszerét egészen máshogy is el tudom képzelni. És kiderülne, hogy akkor is konzervatív voltam, ha elengedem a fantáziám.))
Törölt felhasználó 2008. 03. 08. 11:41
Előzmény: #6604  Törölt felhasználó
#6605
1702, tökéletesen látod!!!!! :-)))) de még minden válzozhat/váltoik. És nekem ez a bánésmód fáj is, dehát a kegyetlen tőzsdeguruknak mi számít????
Törölt felhasználó 2008. 03. 08. 11:35
Előzmény: #6603  Törölt felhasználó
#6604
"Szerintem ez a papir is MÉLTÁNYTALANUL forog ilyen szinten"
Valóban. Ilyen makrokörnyezetben és ilyen önálló teljesítménnyel valahol a 3 számjegyű tartomány közepén lenne a helye. Viszont a PP a SYN pakkját akarja fedezetként betolni az energetikai projekt bankhiteléhez, így aztán az utolsó előtti fillérig támasztani fogják, hogy minél nagyobb fedezeti értéket jelentsen. Ezt kell eladásra kihasználni, amíg van vételi oldal. Egyéb vevők nulla növekedésnél nem fognak széttépni egy zavarosban halászó technológiai céget.
Törölt felhasználó 2008. 03. 08. 09:39
#6603
na legalább ebbe szerencsés vagyok ,eladtam 1710 körül,gyakorlatilag minimális haszonnal.Áldom a sorsot hogy igy döntöttem,nagy lenne a minusz.Szerintem ez a papir is MÉLTÁNYTALANUL forog ilyen szinten,de sajna ez ilyen játék.Lassan3-4hónap és megnyugvás jön.Addig mehet ez még lejebb is de 1200 környkénél szerintem megállitják,én legalábbis megpróbálom egy 2000db vétellel:)
Kitartást és sok profitot
BozsoBozso 2008. 03. 08. 02:12
Előzmény: #6593  Törölt felhasználó
#6602
én kistoppolodtam a felével 1350-n a napi minimumon. A másik felét tartom akár 1000-ig is. Sajna USA megint nagy minuszban zart. Kemeny lesz a ahetfoi nap....
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 15:54
Előzmény: #6600  Törölt felhasználó
#6601
most már nem is fogok :o) a fene.

Topik gazda

fulopkukac
5 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek