Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 08:48

linda topicja  

Ezt a topicot azért indítom,mert szeretnék egy olyat,amiben kötetlenül lehetne a tőzsdéről beszélgetni,de ha vki offol,se hurrogják le.Tehát a tartalmát,olyan 80-20 % arányban gondolom.

Várom a ti ötleteiteket,kéréseteket vele kapcsolatban,én is mindjárt leírom,h tervezem részletesebben.

ui: nem azért ez a topic neve,h magam sztároljam,hanem ,h aki gondolja,ki tudja kerülni:)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-bubu-
-bubu- 2008. 10. 16. 13:52
Előzmény: #47439  Törölt felhasználó
#47440
köszönjük Emese!!:o))
Törölt felhasználó 2008. 10. 16. 13:50
Előzmény: #47438  Törölt felhasználó
#47439
Sziasztok!
Rövid táv és a stop!!! "eccerüen" ez van.
Törölt felhasználó 2008. 10. 16. 13:20
Előzmény: #47437  Törölt felhasználó
#47438
szia Sir !

én meg ma is tegnap is úgy jártam,hogy a ricsi megvétele után itthagytam a gépet,és jó alkalom lett volna kiszállni,amíg távol voltam.
most le kell vonjam a konzekvenciát: az ember vagy tőzsdézzen,vagy mást csináljon,de a kettő együtt nam sikeres...
a mai helyzetben nem szabad hosszú távra berendezkedni szvsz
Törölt felhasználó 2008. 10. 16. 12:38
#47437
Úgy tűnik, a piac mindig akkor esik, amikor nekem épp nincs kp-m :(
Végül nyuszi voltam, vettem 700-on Mtelekomot még a hét elején. Osztaléknak jó lössz, most persze még occsóbb, dehát ilyen ez a popszakma. Lehet, hogy jobban járnék, ha vennék valami 3 hónapos állampépört, 11%-os hozamért nem gagyi csak országkockázatot venni.
Törölt felhasználó 2008. 10. 13. 14:32
Előzmény: #47435  Törölt felhasználó
#47436
Szia Linda, szia Kadj!

Úgy tűnik, múlik a lelkesedés a placcon (Otília még bírja ki holnapig...). Az eladások szvsz addig tartanak, amíg az intézményiek döglődnek, lévén nekik most létfontosságú a cash és dobálnak ki mindent.
Fundamentumok és könyv szerinti érték engem abból a szempontból érdekel, hogy most a "valós" érték alatt (tom., a valós érték is csak egy illúzió) vannak-e az árak, vagy túlszaladt-e a piac. Az én kereskedési időtávom 3-4-5 év, addig csinálhat a piac amit akar, ha felmegy eladom, ha lemegy veszek, a többi érdektelen.
Osztalékpépörök esetében így fontos, hogy adott szintű éves pénzáramot mennyiért tudok megszerezni - a Mtelecom és Ány beverése ebből a szempontból érdekes. (lehet, hogy inkább kötvényekkel kéne foglalkoznom a cash-flow szemléletem miatt?)
Az Otília és Molly pedig egyszerűen csak occsó. Itt már inkább az a kérdés, hogy a piac mikor értékeli fel ismét a cégeket. Molly esetében még ott lehet az OMV vagy LUKoil mint vevő (a helyükben készleteznék, mint állat). Otília meg mindig szép volát mutat, ha rángatják a piacot. Nála érzem leginkább döntőnek a pszichó-faktort ("kockázatvállalási hajlandóság").
Na, megyek vissza orosz nyugdíjrendszert elemezni. A népek augusztus óta 182 milliár dellát toltak a piacra úgy, hogy a Stabilitási alap év elején 157 milliárdot tett ki, mielőtt szétdarabolták, a jegybanki tartalék 470 milliárd körül mozgott. Coool
Törölt felhasználó 2008. 10. 13. 12:53
Előzmény: #47434  Törölt felhasználó
#47435
Sziasztok! A kp az nem rossz megoldás Lindus, viszont ha vki venni akar otit akkor itt tegye meg. A megnyugvás valószinűleg meglesz, hogy a sok szöveg mire elég nem látni még, de nyilvánvaló hogy azok pattanak majd a legnagyobbat akik a legnagyobbat esték.
Fundamentális alapokról jó hogy beszélünk de szvsz. most hiába. Mennyi olyan cég van sir akár itthon akár a nemzetközi vizeken amelyik könyv szerinti érték alatt forog???
Itt most a pszicho az ami az árakat befolyásolja.
Törölt felhasználó 2008. 10. 13. 12:43
Előzmény: #47433  Törölt felhasználó
#47434
szia sir,rég láttalak :))

szerintem túlestük magunkat egyszerűen...várok ezen a héten némi megnyugvást,és lassan ,óvatosan emelkedő indexet és papírokat....
de azért venni nem veszek semmit még,pedig 90 % cashben vagyok,de majd,ha veszek akkor az oti lesz::))
Törölt felhasználó 2008. 10. 13. 12:22
#47433
Na, nekem továbbra sincs kp-m (2 munkanap nem elég egy átutalásra újabban...), szóval korábbi long pozikba beragadva kibicelek a pálya széléről.

A kérdés: a mai kilövés miért van?
- Azért, mert fundamentálisan tényleg jók vagyunk?
- Akinek még van szabad kp-je, az ráöntötte a piacra, és a mászás felfelé csak addig tart, amíg a szabad likviditás?

Ha nézem a híreket, akkor azt látom, hogy mindenki szépen vásárolja fel önmagát, hogy védekezzen az eladások ellen, miközben a nyugati büfiknek értelem szerűen kell a cash és likvidálnak mindent, ami mozog.
A fundamentális hátterünkről a múltkor írtam, szóval itt az izgalmas kérdés, hogy időben hogyan alakul a móka.
Törölt felhasználó 2008. 10. 12. 14:27
Előzmény: #47431  Törölt felhasználó
#47432
Höhö, a legszebb az az egészben, hogy most minden 2. hír arról szól, hogy "a Tibi Bá már 2007/2006/../i.e. 543-ban is megmondta, hogy baj van". Ja, 2006 május óta akinek nem volt elég nyilvánvaló, hogy csúcsra ért a piac az elég butus jószág. Csak a mikor volt a kérdés.
Törölt felhasználó 2008. 10. 12. 09:55
Előzmény: #47430  Törölt felhasználó
#47431
Bubu vannak olyan ügyfeleim akik már most is hálálkodnak nem utálnak. A közutálat meg egyenesen messze van bár a gonosz szektor nem a miénk, igazán közel vagyunk hozzá :-DDD
Egyébként ebből a székből azért teljesen más ez a piac. Igazából igaz az a megállapítás hogy kellett ez a tisztítótűz (elnézést mindenkitől), de amikor Mari néni is azon gondolkodik, hogy majd Ő megmutatja és köt online mert van otthon internet, hát az aztán a komoly vásárolgatás. Ne értsetek félre tudom én is így kezdtem, de ha nem foglalkozol ezzel és nem olvasol utána, csak vegyünk ezt azt, akkor az élet keményen megbüntet.
Törölt felhasználó 2008. 10. 11. 20:58
Előzmény: #47429  Törölt felhasználó
#47430
Na, ezt tanítani kéne. Kb. úgy hangzott, mint az a South Park, amikor a fiúk elhatározták, hogy egy havi folyamatos játékkal eljutnak arra a szintre, hogy elgyőzzék a "legyőzhetetlent" :D
Törölt felhasználó 2008. 10. 11. 20:28
Előzmény: #47428  Törölt felhasználó
#47429
Szia Sir! Meg ám, csodával határos módon, de életem legjobb napja volt a tegnapi. Reggel már nagyon elvoltam keseredve, mert több mint 30% elúszott a héten, aztán egész nap otp-t skalpoltam és 42% jött vissza, gyakorlatilag így +203% az évi teljesítményem eddig, s minden lennt van, ha innen vissza mennénk ahonnna jöttünk az lenne az igazi szakítás..
Törölt felhasználó 2008. 10. 11. 20:24
Előzmény: #47427  Törölt felhasználó
#47428
Én is már gondoltam sokat Rátok, Feri remélem még megvan és dúskál a zsében, mert most igazán jó shortolós egy piac van. Jelenleg az orosz nyugdíjrendszer + stabilizációs alap elemzésén dolgozom, szóval lassan már naponta updételnem kell az anyagot, pedig nem vagyok egy norbizós típus :)
Amúgy megrögzött longosként természetesen jókora bukóban lennék, bár a Telekomon épp a múlt héten kaszáltam egy jót, amikor 700-ról felránották 800-ra. De még mindig van cash, amit gondosan bé köll osztani :D
Élejn az akciós cipő (érszvény), és a Lindások!
Törölt felhasználó 2008. 10. 11. 17:39
Előzmény: #47426  Törölt felhasználó
#47427
CSő Dave!

Épp gondoltam rád a minap, hogy eltűntél, de a pénzszag előhozott :))

Köszi a gondolatmenetet!
Törölt felhasználó 2008. 10. 11. 12:43
#47426
Verőfényes szép napot mindenkinek!

Na, most már lehet vásárolni? A piac a Tecsó, majd Lidli szintek után elért a Cserepes Sor szintre. Otília 3600 pénzért?! Mtelekom 700 pénz alatt? Ricsmond meg épp ellentétesen menetel? Molli 10 rugesz közelében? Mindenütt a 2004-es árak, de hol lehet a padló?

- Otília magas volás pépör, benne még értem a kockázatot - a bankrendszerünk külső hitelei a betétállomány 40%-ára rúgnak. Ez aggregátum, a lakossági piacvezető bank esetetében a forrásoldalon inkább a devizakockázatot tartom érdemlegesnek. Nem specializálódott bank, így van esélye a túlélésre. 2004 óta nem látott mélységbe ért a pépör, miközben az akkori OTP és a mostani pár dologban azért különbözik! A DSK 2003-as megvásárlása óta tart az akvirálgatás, amivel szép kis kelet-közép európai kockázati portfoliót alakított ki (még, ha az oroszországi terjeszkedést személy szerint hülyeségnek tartom). A menetelés itt 2001-ben elkezdődött, áttörve a 2000-es szintet - történetesen a jelzáloghitelezés felfutása miatt (ismét ügyfélkockázat és forrásszerzés kockázata!). 2000 pénz tehát talán a padló lehet.

- Mtelecom: no comment. Ez nem ennyit ér, dotcom lufi óta se volt ilyen mélyen. Warren bácsi szereti a kp-ben úszó cégeket vásárolgatni. Olllyan cuki!

- Molly a rossz lány - itt a magas hitelállomány jelenthet kockázatot. Ugyanúgy 2004-ben indult be a vonat, amikor átlépte a 10 rugós határt. 2000-ben megvette a Slovnaft, 2003-ban megkezdte az INA megvételét, 2007-ben a TVK. Ha csak az inflációt nézzük, akkor a 2000-2004 között 5000Ft körül ingadozó, majd 10000-et áttörő MOL+Slovnaft kombónak most is meg kell érnie valami összeget 10000 és 5000 között. Ehhez azonban még jön a TVK és INA, alápolcolva azt a fránya hipotetikus 7500-as szintet. Kérdés, hogy az olaj ára miként hat Mollyra.
-bubu-
-bubu- 2008. 10. 10. 16:11
Előzmény: #47423  Törölt felhasználó
#47425
remélem valami rendes kétkezi munkád van...:)

meg ne tudjam , hogy valami közutálatnak örvendő szektorban vagy:o))))))
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 16:03
Előzmény: #47422  -bubu-
#47424
Tudod bubuka vanaki dolgozik nem ér rá elmélkedni holmitőzsdérőlvagy mifenéről :-)))))))
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 16:03
Előzmény: #47422  -bubu-
#47423
Tudod bubuka vanaki dolgozik nem ér rá elmélkedni holmitőzsdérőlvagy mifenéről :-)))))))
-bubu-
-bubu- 2008. 10. 10. 15:02
Előzmény: #47421  Törölt felhasználó
#47422
Na azért itt van mindenki a nyár végére, ez örvendetes.

Tőzsde cseppet hektikus de kitartunk keményen...........

Ezeken a hosszú téli estéken amik jönnek hamarosan majd jókat chatelünk megint.......gondolom.:)
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 14:59
Előzmény: #47420  Törölt felhasználó
#47421
ej Bubu,ne kötözködj :)

szia Georgee,még mindig humiban utazol ? :)

Topik gazda

susalinda
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek