Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Balin2020
Balin2020 2020. 05. 24. 17:48
Előzmény: #1095714  bugocsiga
#1095720
Azért nem mindig igaz Richterre sem a vállságálló jelző, '98-ban pl. jó nagyot bukfencezett. 25000-ről 3000 alatt lett a mélypontja, ráadásul úgy zuhant mint a nyeletlen fejsze. Minden cégnek meg vannak a gyenge pontjai, nekik akkor az orosz piac volt. Szóval nem árt körültekintőnek lenni, ha valaki tőzsdézésbe kezd. Persze adódnak olyan időszakok, amikor mindenki nyer. Olyankor gondolkodni sem kell😊, de az nem most van. 
zsuzsa37 2020. 05. 24. 17:47
Előzmény: #1095718  Balin2020
#1095719
máris ellékelem ,  köszi, újra olvastam,és pont jókor jött,igaz az életem egy másik területén való döntésben segített :-)))
https://mandiner.hu/cikk/20190706_fomo
Balin2020
Balin2020 2020. 05. 24. 17:42
Előzmény: #1095715  Szeni
#1095718
Olvass utána ennek a betűszónak (FOMO) ismert pszichológiai jelenség amit leírtál, tőzsdén gyakori hibát okoz. Lehet rajta uralkodni, csak tudatosan kell kezelni. 
bugocsiga
bugocsiga 2020. 05. 24. 17:33
Előzmény: #1095715  Szeni
#1095717
Le kell nyugodni meg kell erni. Szerintem az mindenkinel nehez, nemcsak nalad nekem is az volt. Amit irtal az egy kortunet tobb tapasztalattal az ember konnyebben tud a kezere ulni vagy nemet mondani a mindenaron kereskedesi kenyszerre. Kell a kudarc is hogy fejlodjunk. Lehetoseg mindig lesz a jovoben is.
Törölt felhasználó 2020. 05. 24. 17:32
Előzmény: #1095715  Szeni
#1095716

nekem egy tanácsom lenne csak: soha ne kérj és fogadj el tanácsot vadidegen anonim fórumozóktól :D
komolyra fordítva a szót. a megérzés lehet hasznos, de ha nem tudod kontrollálni az impulzív kereskedési késztetésed és nem tudod hideg fejjel követni a legalább nagy vonalakban kidolgozott stratégiádat, akkor igen gyorsan el fogod bukni a teljes pénzed.
van olyan, hogy pillanatok alatt kell dönteni a tőzsdén, de ez azért elég ritka. a hideg fejjel elemzés, türelem, stratégiai gondolkodás és leginkább a stressztűrés jóval fontosabb és nélkülözhetetlenebb erények itt. ezek hiányában el fogsz vérezni. pont.
természetesen a te pénzed, és ha a tőzsdét kaszinónak tekinted, akkor miért is ne, csak tudd, hogy kb. az esélyeid sem jobbak, mint a rulett-asztalnál, ha impulzívan kereskedsz
Szeni
Szeni 2020. 05. 24. 17:18
Előzmény: #1095713  zsuzsa37
#1095715
Köszönöm mindegyikőtöknek a jó tanácsokat, igyekszem minél többet megfogadni! Zsuzsa, nem vagyok nőből, de nem jellemző rám az alfahírekre jellemző határozottság és tévedhetetlenség. A hibáimat be szoktam ismerni, és adok mások véleményére. Lételemem a tétovázás, nem szeretek fontos dolgokban gyors döntést hozni, mert akkor az érzelmek, pillanatnyi benyomások alapján általában rossz döntést hozok. Szeretek egy témában több véleményt is meghallgatni, és azokat a saját nézeteimmel "összegyúrva" egy saját álláspontot kialakítani.
Sajnos kereskedés közben folyamatosan azt érzem, hogy ha nem cselekszem gyorsan, akkor lemaradok egy lehetőségről, és számomra azt mindig nagyon nehéz feldolgozni. Igyekszem rávenni magam a jövőben arra, hogy hosszabb távlatokban vegyek fel pozíciókat, mert rövid irányváltásokkal csak kapkodok, és bukok. Csak ugye ehhez le kellene győzni az agyamban motoszkáló félelmet, amit a pozíciómmal ellentétes irányú, intenzív mozgások okoznak.
bugocsiga
bugocsiga 2020. 05. 24. 16:45
Előzmény: #1095713  zsuzsa37
#1095714
Az ukran valsag alatt shortoltam napon tulra az otp-t. Brokernek fennakatak a szemei de azt ereztem ezt kell tennem szerencsere akkor bejott. Aztan megprobaltam ricsit is de azt hajitottam gyorsan nagyon valsagallo papir sokszor megy trenddel szemben de ugyanugy kepes pozitiv hangulatban is esni:)
zsuzsa37 2020. 05. 24. 16:34
Előzmény: #1095710  Szeni
#1095713

Végig olvastam amit írtál,és azt hittem nőből vagy,mert a reakcióid többsége hasonlít az enyémre :-)
Ha jelenleg úgy érzed elfáradtál,pihenj,és csak kivülről figyeld a piacot,persze, most rögtön ellent mondok magamnak,mert ha már beszálltál,és pozid van,akkor teljesen másképp érzed majd ismét a történéseket.Okosan cselekedtél ha egyelőre a megtakarításod csekély részével üzletelsz még.Amikor felvettél egy pozit,és úgy érzed , minden ösztönöd azt súgja a helyes irányt választottad,kapcsolj ki pár órára,utána nézd meg merre halad a piac,bejött-e az amit vártál,nem rögtön teljesül a megérzés.Ne vállalj még kockázatos-határidős pozit. Inkább csak longolj,ha nem jön be,akkor megtarthatod , lehet pár nap -pár hét múlva már ismét jó az irány,és közben hígíthatod a pozid a lejjebb araszoló-csúszó árfolyamon.Hidd el lesznek nyereséges üzleteid,ha fegyelmezett maradsz, a logikát meg felejtsd el a tőzsdézésnél   :-) az a sakkozásnál hasznos :-)))
plumoza 2020. 05. 24. 14:40
Előzmény: #1095710  Szeni
#1095712
Díjazom az őszinteségedet.
Ne bánkódj a tandíjat mindenkinek meg kell fizetni és az is lehet hogy személyiségedből adódóan soha nem tudod a pillanatnyi érzékedet kikapcsolni,és nem tudsz a kezeden ülni. De ha ezt felismered az már jó,mert akkor megszabadítod magad további őrlődéstől és veszteségtől.
Hidd el az sem lett volna jobb ha beszállsz 8000 alatt és bírtad volna tartani 9500-ig. Akkor elszáltál volna magadtól és azt gondoltad volna hogy megy ez neked. Azóta már viszont elbuktad volna a feltételezett megkeresett profitot.
Ha tanácsot adhatok akkor én nem biztatnálak a napi ki-be ugrálós kereskedésre(és ne kövezzen meg az akinek ez jól megy,de a többségnek biztosan nem)
A befektetni akarsz akkor várjál még legalább őszig (nyáron lazulj) akkor ha majd jön egy intenzívebb le hullám akkor vásárolj és tedd fére pár évre. Annak majd lesz tisztes hozadéka. Közbe ne  nézd minden nap a piacokat és a hozzá tartozó híreket,azok csak az érzelmeidet teszik próbára.
Magyarboti96
Magyarboti96 2020. 05. 24. 14:30
Előzmény: #1095710  Szeni
#1095711
Szia! Nincs olyan ember aki nem bukik a tőzsdén, én például 2hete nagyot buktam az otp-vel,a héten mással meg óriásit nyertem. Egy dolog nehéz,pszichológiailag elfogadni azt ha rossz döntés miatt buksz,az,hogy neked milyen stratégiád van,hogyan elemzel,mi lesz a következő lépésed,csak 10% ebbe a rendszerbe ,de a lelki része 40%-ra tehető. Le kell tudni nyelni a veszteséget,megfelelően kezelni a kockázat-nyereség arányt.
Nem szabad kapkodni. Nagyon nehéz eltalálni a hullámok alját,de ha már a 2/3-a megvan egy emelkedésnek,nagyon örülhet az ember. Sose szabad kapzsinak lenni,tudni kell kiszállni,még akkor is ha utána 5-7 vagy akár 10%-ot megy az adott papír. Tegyük fel neked 10%-od lett, örülni kell neki,mert az már fixen a tied.
Ajánlanék neked 2 könyvet :
-Befektetés józan ésszel
-A sikeres kereskedő
Sok sikert
Szeni
Szeni 2020. 05. 24. 14:02
#1095710
Sziasztok!
Szeretném megosztani kezdő kereskedési tapasztalataimat, hátha más is tanul belőle. Szívesen fogadok tanácsokat is.
Fiatal mérnökként 2-3 éve kezdtem el érdeklődni a gazdasági témák, befektetések iránt. Eleinte csak ilyen témájú híreket olvasgattam, aztán elkezdtem figyelni az árfolyamokat.
Aki viszont ilyesmit figyel nap, mint nap, egy idő után nagy árfolyammozgásoknál úgy érzi, hogy ez várható volt, ezt ő is látta előre. Velem is pontosan ez volt a helyzet.
Jó ideje vártam már, hogy bezuhanjanak a világban az árfolyamot, és végre "színre léphessek". Bár szerencsétlen körülmények között (betegség, rengeteg halott), de ez meg is történt. Eleinte OTP-n keresztül próbáltam kereskedni OTP részvénnyel, őrült magas jutalékokkal. Olvastam Porfolion a heti technikai elemzéseket, mondom megpróbálom betalálni kb. a piac alját. Beszálltam 8750-en. Kicsit emelkedett az árfolyam, de aztán bizonytalanságot éreztem benne, kiszálltam jutalékokkal együtt kb. 0-ban. Ezután további esés jött. Olvastam tovább az elemzéseket, 8200 körülre várták az alját. Beszálltam 8250-en. A 8200-at gondolkodás nélkül nyomta át lefelé az árfolyam. Jött utána egy korrekció 8000-ről, akkor örültem, hogy ki tudtam szállni 1% plusszal. Közben rájöttem, hogy 0,65%-os ügyletenkénti jutalékkal nem fog menni, ezért nyitottam számlát az RC-nél.
A 7865-ös aljat végig néztem a monitoromon, akkor már ezt a fórumot is olvastam, és mindenki 7000-ekről írt itt, Portfolion 7650-re várták az alját, nem mertem lépni. Ezek után hirtelen szárnyalás, majd újra csökkenés. Ekkor már komolyabban megnéztem az általatok gyakran feltöltött elemzéseket (ezer hála érte), és magam is elmerültem a technikai elemzés módszerek és indikátorok között. Macibear elemzésével tudtam nagyon azonosulni, én is úgy tapasztaltam a korábbiakban, hogy napos grafikonon MA áttörés előtt alatta kell fogni egy alsó inflexiós pontot, ahonnan jöhet a kitörés nagy forgalommal. Gondoltam, hamár alacsonyak a jutalékok, kihasználom, és az esésen is profitálok. Ezért hétfőn a réssel fölfelé nyitáskor shortot nyitottam. Utána további emelkedés napon belül. Nap végén gondolkodom, most mi legyen. Mondom MA50-et így úgysem töri át, maradtam poziban. Következő nap újabb réssel fölfelé nyitás, mindenki optimista, USA-ban semmi nem rontja el a jókedvet. Bepánikolok, kiszállok nagy bukóval. Azóta volt még 1-2 short próbálkozásom, minimális haszonnal összességében.
Őszintén szólva, több indok miatt azt diktálja a józan eszem, hogy még most kellene felhagynom az egésszel. Egyik ok, hogy eléggé szentimentális személynek érzem magam, akit a pillanatnyi érzelmei gyakran olyan szinten képesek befolyásolni, hogy rossz döntést hozzon. Másik ok, hogy az életben is alapvetően túlságosan maximalista vagyok olyan dolgokban, amik fontosak nekem. Ha már 5%-ot emelkedett az árfolyam, akkor úgy vagyok vele, hogy nem találtam meg az alját, ki tudja, meddig emelkedik még, inkább megpróbálom megtalálni shortokkal a lokális maximumot. Ép ésszel felfogva egyértelmű számomra, hogy trenddel szemben kereskedni életveszély. A nagyobb bukta megbízásomra stopot is állítottam be, de nehezemre esett elfogadni a bukás tényét, nekem nyernem kell, ezért kikapcsoltam, így buktam még nagyobbat.
Szeretnék megtanulni higgadtan, hosszabb távon, a nagyobb trendeket meglovagolva kereskedni, de a személyiségjegyeim miatt nem vagyok benne biztos, hogy ez könnyen fog menni. A türelmetlenségem, a pozíciómmal ellentétes irányú hirtelen mozgásokból fakadó hirtelen ijedtségem miatt hibát hibára halmozok. Annyi eszem van, hogy a teljes megtakarításom kis részét kockáztatom csak, de azért mindig van jobb hely, ahová mehetne a megtakarítás.
Közben viszont őszinte rajongással tekintek a tőzsdei kereskedés világára, az árfolyamok hullámzására, arra, ahogy épp a Fibonacci szinteknél fordul az árfolyam, vagy éppen arra, hogy 1-1 hír mennyire keresztbe tudja vágni a hosszú távú trendeket. A technikai elemzéseket órákig bírom bújni, és magam is rajzolom a trendvonalakat, és figyelem az indikátorokat, amit nagyon élvezek.
Bocsánat kérek, amiért ilyen hosszúra fogtam. Előre is köszönöm azoknak, akik elolvassák, esetleg reflektálnak is rá. Remélem, hogy más kezdők tanulnak az általam elkövetett hibákból, esetleg páran jót nevetnek a bénázásaimon!
Leslie2
Leslie2 2020. 05. 24. 13:41
#1095709

Ez mind szép és jó - de most merre indul az OTP hétfőn? Fel, vagy le?
Hétfő Memorial Day, bank holiday az USA-ban, olyankor is csorog az S&P500 futi? Az utóbbi napokban letagadhatatlanul az S&P-t követte - szinte rezdülésre pontosan - az OTP, ha leszámítjuk a hétfői nagy emelkedést, amit talán az ezelőtt pénteki nagyon pozitív Csányi interjú is generálhatott. De azután pont az történt, ahogy az S&P mozgott.
Hétfőn akkor most továbbra is követi, vagy nem követi nap közben az S&P futit? Ha nem, akkor merre tovább? Nem hosszú távról kérdezek, arról olvasunk eleget pro- és kontra, csak holnap reggelről.
Törölt felhasználó 2020. 05. 24. 13:36
Előzmény: #1095707  Balin2020
#1095708

na most hogy mondod, engem pl. a közép-hosszútáv jobban aggaszt, mint most egy második beszakadás (az ha jön is, relatíve gyorsan, max egy-két év alatt kiheverhető, jó beszálló). de nagyon nehezen hiszem el, hogy hosszútávon ezt a pénznyomdát lehet büntetlenül folytatni és nem generál éppen ez egy sokkal durvább válságot. aztán majd persze, lehet, bánni fogom 20k-nál, hogy mindent kidobáltam 12k-n. bár oda is el kéne előbb jutni, ugye :)
Balin2020
Balin2020 2020. 05. 24. 13:19
Előzmény: #1095702  Törölt felhasználó
#1095707
Be fogok én szállni, csak most túl nagy a bizonytalansági faktor. Lehet és lehetett is nyerni az elmúlt hónapokban, nem vitatom. Sőt elismerésem mindazoknak akik profi módon szörfölik a viharos hullámokat. Nekem ez most sok, és ahogy írtad időm sincs rá, állandóan figyelni és értékelni az eseményeket., '95 óta tőzsdézem, szóval nem fogom éveken ketesztűl a partvonalról figyelni az eseményeket, abban is biztos vagyok. Amiért hozzászólok a fórumhoz, az inkább a tapasztalatlan, óvatlan olvasók miatt van. Mert nagyon komoly hurrá hangulat, a válság temetése, és új csúcsok, néha még ATH-k célbavétele is elhangzik. De az is érdekel, mi a hosszabbtávú várakozása másoknak. Nem gondolom, hogy csak az lehet a jó, amit én gondolok. Nagyon sok jó észrevételt olvastam már itt a fórumon. Csak hát legtöbbször napos, vagy néhány napos, esetleg 1-2 hetes kereskedési ötletek fogalmazódnak meg. Engem pedig a közép-hosszútávú várakozások érdekelnek elsősorban. 
yossarian78
yossarian78 2020. 05. 24. 13:17
Előzmény: #1095692  Kisfiatal
#1095706
Az ebrokert szerintem felejtsd el. Szemérmetlenül drága és szar is.
Balin2020
Balin2020 2020. 05. 24. 13:03
Előzmény: #1095696  macibear
#1095705
Ez igen! Nem csak hozzászólsz, de rögtön teszel egy lehetséges előrejelzést is, ami bizony nem alaptalan. Köszönöm és megemelem azt a képzeletbeli süvegemet! 😊
gyula1971
gyula1971 2020. 05. 24. 12:48
#1095704
Célárcsökkentés érkezett az OTP-re: a Societe Generale 12 500 forintról 10 ezer forintra csökkentette az OTP-re vonatkozó, 12 havi célárfolyamot, az ajánlást viszont eladásról tartásra javították – közölte a Equilor Befektetési Zrt.
macibear
macibear 2020. 05. 24. 12:38
Előzmény: #1095692  Kisfiatal
#1095703

Randomnál mindegyik aktív certivel https://www.erstemarket.hu/termekek/certifikat/reszveny-certifikatok lehet kereskedni, még a demo verzióban is. A CIB-nél csak egy élőt látok (TL08) a demo listában. A másik három TL certit már rég kiütötték.
Hívd fel a CIB-et!
Vagy gyere át a Randomhoz ... :)
.
Lassan tényleg jutalékot kérek tőlük!
Törölt felhasználó 2020. 05. 24. 12:10
Előzmény: #1095699  Balin2020
#1095702

nem mondom, hogy az lesz, mint 2010-14 között, de azért benne van, hogy évekig vergődünk egy 4000 forintos sávban (mondjuk 7500-11500), sok föl-le körrel, egyételmű irány nélkül. ha ez történne, akkor te nem fogsz beszállni, és mindig el fogod mondani pozíció nélkül, hogy vársz valamire, mert nincs egyértelmű irány?
nem mintha nem osztanám a várakozásod kb. ahogy maci is leírta, csak éppen "a tutira" várni nem pont vérbeli tőzsdés reakció, és bizony ha egy napi 0,5%-ot tudnék hozni jó dt-vel egész évben, messze verném hozamban a csak "biztos befutóra" tevőket. sajnos ehhez hiányzik az időm és a tehetségem, de ettől még simán megértem, aki a pár száz forintos sávokat is igyekszik megjátszani, és végülis ők az aktív tőzsdések, a többiek mind amatőr "marinénik"
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 05. 24. 11:59
Előzmény: #1095692  Kisfiatal
#1095701
próbáld meg beírni a kiválasztott certi pontos nevét, és akkor talán felhozza.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek