Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 05. 24. 11:52
Előzmény: #1095698  tito700416
#1095700
Nálunk például a fiam.A héten pénteken szedhetük le a piros papírt a kapunkról. 
Ahol dolgozik volt koronás és az egész gyárat bezárták. 2 hétre.
10 további embert találtak a szürés után.
Azzal,hogy lesz oltás,gazdaságilag semmi nem oldódik meg.
8 autóipari cég van a városban. Hát nem túl rózsás a helyzet.
Itt emberek olyanokat írnak,hogy az eszem megál! Dobozban laknak, vagy a holdon,nem tudom.
Ukránok és Mongolok dolgoztak a gyárakban mert annyira nehéz volt találni munkaerőt.
150Km-es körzetből nem tudták a létszámot kielégíteni.
A jelenlegi helyzetben egy gyár az összes dolgozóját elküldte.Munka mennyiségének függvényében hívogatnak embereket vissza. A többi gyárban heti 3 napos munkanapokkal dolgoznak. 
Raktárak tele vannak,nincs lehívás megrendelés.
Elbocsátások az összes gyárban voltak és lesznek továbbra is. 
Ukránok Mongolok voltak az elsők. Új felvételis betegalomanyósok a folytatás.
Persze a prémium kategória az most is megy.Porsche.....  Na de ki vesz Porschét??
Balin2020
Balin2020 2020. 05. 24. 11:39
Előzmény: #1095694  plumoza
#1095699
Szia, nem aggaszt, hogy nincs túlsúlyban az a vélemény, amit képviselek. Csak arra reagáltam, hogy csökkenteni lenne ildomos a hangoztatását. Nem keresem az alját sem az árfolyamnak. Azt nagyon nehéz elkapni. Azt várom, hogy tisztuljon a kép. Ha már tényleg komolyan remélhető, hogy éven túl elindulhat egy újraépítkezés, akkor elkezdek sávosan beszállni. Erre leghamarabb az évvégét, de inkább a jövő év elejét látom reálisnak. Az pedig nem nagyon érdekel, milyen árfolyam mellett tudok majd beszállni, biztosan jóval alatta lesz annak, mint amikor januárban kiszálltam a részvényekből. Köszönöm a hozzászólásod! Szerintem az csak emeli a fórum színvonalát, ha éltérő vélemények is bejegyzésre kerülnek! 😊
tito700416 2020. 05. 24. 11:27
Előzmény: #1095694  plumoza
#1095698
Én meg nem értek veled egyet!
Miért hozol párhuzamot 2008?
Ez teljesen más történet , ennyi erővel belevonhatnád a 30' évek amcsi válságát is....
Mondjuk ez nagyon jó, én meg tök optimistán látok mindent és nem a negatívumok irányítanak.
Azért azt szeretném megkérdezni itt a fórumozók közt, h kinek az ismeretségében volt,- van koronás betege?
tito700416 2020. 05. 24. 11:27
Előzmény: #1095694  plumoza
#1095697
Én meg nem értek veled egyet!
Miért hozol párhuzamot 2008?
Ez teljesen más történet , ennyi erővel belevonhatnád a 30' évek amcsi válságát is....
Mondjuk ez nagyon jó, én meg tök optimistán látok mindent és nem a negatívumok irányítanak.
Azért azt szeretném megkérdezni itt a fórumozók közt, h kinek az ismeretségében volt,- van koronás betege?
macibear
macibear 2020. 05. 24. 11:20
Előzmény: #1095694  plumoza
#1095696

Azért ha nagyon megvakarjuk nem annyira egyedülálló ez a vélemény. Szerintem Pomper Jani is vár még újabb lekört és én is oda sorolom magam. Máris négyen vagyunk. :)
.
Csak ugye az időtávok. Ki mikorra várja.
Most nézegetem az árfolyam és az MA50-es viselkedést hasonló szituációban (nagy szakadás után). Szinte mindig visszateszteli az árfolyam az MA50-et, gyakrabban alájön. Akár többször is. Előtte persze jó nagyot pattan, mint a döglött macska. Most ebben a pattanásban vagyunk. Mehet még följebb (10 300-ig akár), de akár innen is fordulhat. Mindegyikre találtam példát.
Egyedül a Groupama alj után nem volt MA50 vissza teszt. Az lóg ki a sorból. De van rá ok, hogy miért.
Ez olyan néhány, hetes, néhány hónapos időtáv.
.
Aztán jönnek a nagyobb időtávok.
A következő alj lehetőség nyár vége ősz eleje. Ekkor már jobban lehet látni milyen kárt is okoz a gazdaságnak ez e kényszerű leállás.
Harmadik időpont a következő év eleje. Ekkorra egyértelműen kiderül, hogy a bankszektorban milyen tényleges károk keletkeztek. (lehullik a moratórium leple)
.
Ezek bármelyike vihet 8000 alá, vagy legalábbis annak közelébe.
zsuzsa37 2020. 05. 24. 11:09
Előzmény: #1095694  plumoza
#1095695
tőlem erre a meglátásodra kaptál egy + jelet.
plumoza 2020. 05. 24. 10:53
Előzmény: #1095689  Balin2020
#1095694
Én veled értek egyet ,de az ne agaszon hogy a véleményed itt nem túlsúlyos sőtt inkább örülj neki. Aztán hogy majd melyik oldalt igazol a piac majd kiderűl. 
Én külömben nem gondolom hogy a nyári hónapokban valami extrém mozgások lesznek. De hogy ősszel kapcsolatban sok bizonytalanságit látok az biztos. És én nem feltétlen keresem a piac alját csak az irányát szeretném látni biztosra.
2008-ban a Lehman összeomlást is megelőzte előtte tavasszal egy intenzív tőkekivonás a piacokról,majd őszre összeomlotak a piacok. Most is ezt látom.
Viszont most vannak más tényezők amik beárnyékolják a tiszta képet.
Pl. Kamatkörnyezet 
     Trump -FED kapcsolat
  vagy például azt sem tudom pontosan eldönteni hogy mennyi a manipuláció a jelenlegi helyzet kialakulásában,és mennyi a véletlen.
Mikor a WTC-t letarolták ott tisztán láttam hogy nem a véletlen műve,és azt is megelőzte előtte augusztusba egy komolyabb tőkekivonás a tőzsdékről. Ott is olyan sejtésem volt hogy valami készül.
Majd meglátjuk.
Magyarboti96
Magyarboti96 2020. 05. 24. 09:53
#1095693
Sziasztok, Szvsz a nyár egy biztonságosabb kereskedést hoz magával, valószínüleg lesznek fel-le ugrások,de nagyobb beszakadások,mint márciusba,nem várom. Nagyon rebesgetik ezt a második korona hullámot,nem gondolnám, hogy a következő hónapokban újra felütné a fejét Európába. Azt,hogy mi lesz ősszel,már nagyobb bizonytalanság övezi.
Kisfiatal 2020. 05. 24. 08:06
#1095692
Gyerekek, ti tudtok kereskedni az új OTP TL certikkel? Nekem a CIB Ebrokeren nincs a listában.. Árfolyamot sem látni róla a rendszerben, és venni sem lehet, nincs.. 
Törölt felhasználó 2020. 05. 23. 23:49
Előzmény: #1095689  Balin2020
#1095691
hi,
te egy generalt valsag aljat keresed - akkor van vege ha azok akik generaltak ugy döntenek 
a virus ürügy - kar ezen rugozni
zsuzsa37 2020. 05. 23. 23:26
#1095690
na végre! az előbb arra figyeltem fel,hogy sokan olvasnak most bennünket,mert sok a plusz-mínusz nyomás , lájkolás :-)) hiába még tart a karantén,nem igazán van más progi szombat este....
Balin2020
Balin2020 2020. 05. 23. 23:14
Előzmény: #1095687  Törölt felhasználó
#1095689
Nézd, nem féltelek, és nem is akarlak rábeszélni, hogy add el a részvényeidet. Nem shortolok, de ezt is írtam már. Tudom, ha az esés elindulna, a megfelelő szinteken te úgyis megteszed, még bőven haszonnal. A fórumot azonban olyanok is olvassák, akik nem rég szálltak be, vagy most fontolgatják. Hiszen a lehetőségek között ott van a 11000-12000 közötti tartomány elérése is, rövid távon. Ami nem mindegy, az az egyes lehetőségek között a valószínűségek eloszlása. 8000 környékén nagy volt a valószínűsége egy felfelé fordulatnak a februári szakadás után. Meg is csinált az árfolyam egy rendes korrekciót. Abból lefordulva 8000 környékén szintén komoly valószínűsége volt a fordulónak, bár azért kisebb. Remegtek is a kezek. Azóta elindúlt a fórumon egy komoly hype arra vonatkozóan, hogy még volt az alja ennek a válságnak, és innen már ha lesznek is még megingások, már csak felfelé van az út. Hát én ezzel nem értek egyet, szerintem nem ennek a nagyobb a valószínűsége. A jelenlegi szintek pedig kockázatosak beszállásra. Igen leírtam már egy párszor, és nem tűnik úgy, hogy túlsúlyban lenne ez a vélemény, amit képviselnek. Miért aggaszt, hogy leírom? Ha zavar ne olvasd el! Tényleg volt egy olyan színezett a beírásodnak, hogy már ismert és uncsi a véleményem, talán nem kellene ismételni. Szóval akkor inkább ne is írjam le a véleményem. Ha félreértettem, akkor elnézést! 
zsuzsa37 2020. 05. 23. 22:46
Előzmény: #1095685  Törölt felhasználó
#1095688
azért nem sokan tudtak 8000 alatt venni, vagy nemcsak azon az áron, 1-2 óráig volt csak 8K  alatt, április 21-én.Nagyon megragadt bennem az a nap, elsőre 8220-on vettem,aztán 7915-ön,és záróban meg 8010-en rávettem.igaz a 8010-es vétel egy másik megbízás volt,nem a sajátom,ugyanis ha már extrém jó vételnek találom az árfolyamot akkor más pénzét is kockáztatom :-)  A lényeg amit ebből ki akartam hozni,hogy nem csak megvenni kell a részvényt,hanem eladni is,realizálni a hasznot.úgysem lehetséges mindig az alján venni és tetőn eladni,már bocsánat :-)) nekem biztos nem! 6.000 környékére sokan várták az árfolyamot,messze nem tudjuk milyen betűs válság lesz a mostani,ezért továbbra is óvatosnak kell lennünk,és sávosan kereskedni.
Törölt felhasználó 2020. 05. 23. 22:18
Előzmény: #1095686  Balin2020
#1095687
Nem kell megindokolnod, abszolút magánügy, hogy mit teszel. 
Nekem pont az indoklás túl sok már egy kicsit. Már bizonyára mindenki érti az álláspontod, elég sokszor és részletesen leírtad.
De egyébként meg miért ne mondhatnád el? Ez egy nyílt fórum. Amit írtam az az én véleményem, másnak meg biztosan más. 
Amint mondtam, a jövőt nem látjuk. Meglehet neked lesz igazad. 
Balin2020
Balin2020 2020. 05. 23. 22:03
Előzmény: #1095685  Törölt felhasználó
#1095686
Soha nem is tagadtam, hogy még nem léptem poziba. Még is indokoltam, hogy miért. Azt sem tagadtam soha, hogy aki már beszállt, az jól járt eddig. Akkor hallgassak és ne mondjam el a véleményemet? 
Törölt felhasználó 2020. 05. 23. 21:51
Előzmény: #1095684  Balin2020
#1095685
Ez egy lehetőség, amit te evidenciaként kezelsz. 
Aki 8k alatt beszállt, az szép hasznot tehetett el már eddig. Az, hogy naponta beírod, hogy még nagy zuhanást jósolsz ezen a tényen nem változtat. Te az írásaid alapján nem léptél poziba, mert majd az alját akarod megfogni, ha eljön az ideje. 
Jelenleg fundamentálisan nem indokolt 5-6 ezerre várni az Otp-t szerintem. A jövőt meg senki sem látja.  Az is benne van, hogy még 12k-nál is a 6k-t várod majd.
Balin2020
Balin2020 2020. 05. 23. 21:03
#1095684
Na ezt a hirt reálisnak tartom, nagyjából arról szól, amiről már én is kifejtettem néhányszor a véleményemet néhányszor: - https://www.portfolio.hu/uzlet/20200523/johet-a-jarvany-masodik-hullama-a-valsag-minden-forgatokonyvet-atirt-433232 - kockázat elemzês, várják a következő esést a nagyok
Plafi 2020. 05. 23. 20:03
Előzmény: #1095682  zsuzsa37
#1095683
Telekom?????
Azt felejtsd el
Blue napi 80mill forgalommal
Van egy szatyornyi rv-m 
Csak 1x menjen 420 fölé úgy ki..szom mint annak a rendje
zsuzsa37 2020. 05. 23. 19:25
Előzmény: #1095681  Zöldbéla
#1095682

igen,van egy olyan verzió is. Ha úgy vesszük a BÉT-en is négy részvénnyel lehet kereskedni OTP, MOL, RICHTER,MTELEKOM  a 4 bika :-) az OTP a fiatal bika :-))))
Bikák a dombtetőnNégy bika állott a dombtetőn, lenéztek a völgybe merengőn...Odalent tehénkék legeltek, néha a dombra fel-felnéztek.
Tavasz volt, tombolt a szerelem, nekik is ez most a lételem,
Lábuk közt formás kis tőgyecskék, csinos far, bociszem, miegyéb...
Egyedül mit ér így az élet, kis szívük bikáért epeked.
Voltak már rutinos tehenek, akik már borjakat neveltek.
Mellettük jó néhány még leány, ártatlan üsző még társra vár.
Illatok, hangok oly izgatók, bociszíveket dobogtatók!
A bikák is érezték odafönn, mekkora most a vágy, az öröm.
Kötelességtudás, szerelem, vérükben ez most a vegy-elem.
Legfiatalabb még bikuci, apját megszólítja: "Apuci!
Szaladjunk most fürgén a völgybe, ejtsünk egy tehénkét teherbe"!
"Fiacskám", szólott az apuka, erőnket nem elpazarolva,
Lányokhoz szépen leballagunk, s mindenkit örömhöz juttatunk!
"Menjetek csak le, ha akartok, én inkább majd innen drukkolok,
Ha a nők akarnak valamit, jöjjenek föl, megtalálnak itt!".
Így vélekedett a nagypapa, no de még ott volt a Dédapa!!!
"Fiaim, tudjátok ti azt jól, rég elváltam már anyátoktól,"
"Nem akarok én már semmit sem, legelni, kérődzni csendesen.
Nem tréfa ennek már fele sem, jönnek a lányok a dombra fel!"
"Elöl a fellázadt dédike, háremem ellenem tüzelte.
Jó hírem tönkre nem tehetem... - FUTOK, MERT KEDVES AZ ÉLETEM!"
Epilógus: cserebogár, cserebogár... Mivé lesz a Cserebogár!!!?2016. május 24.
Ha úgy vesszük a BÉT-en is négy részvénnyel lehet kereskedni OTP, MOL, RICHTER,MTELEKOM  a 4 bika :-) az OTP a fiatal bika :-))))
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 05. 23. 17:50
Előzmény: #1095676  zsuzsa37
#1095681
Bocs, de négyen vannak!
.... A dédnagypapa egyszer csak felkiált: Fussunk gyorsan, mert jönnek!

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek