Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 12. 14. 09:51
Előzmény: #954759  tberki
#954760
Na megneztem a morningstaron hogy megis mennyi az annyi (ezek az informaciok rovid regisztraciot kovetoen mindenkinek elerhetoek ingyenesen). RNE-t tovabbra sem tudni, de:

ESR fundnak : 166712 db x4100 = 683.519.200HUF
EEM fundnak : 2005341 db x4100 = 8.221.898.100HUF
EUFN fundnak: 0 db x4100 = 0HUF

Akkor meg mi volt ez a nagy tuzijatek penteken? EEM fund is ugy hatarozott, hogy akkor, ha mar forgalom van, atkot o is?
tberki 2014. 12. 14. 09:25
Előzmény: #954755  Törölt felhasználó
#954759
en meg azt gondolom hogy meg az mscinek sincs akkora. pedig az kb 50x akkora mint az rne.
Törölt felhasználó 2014. 12. 14. 09:25
#954758
Sziasztok!

100 éve nem írtam ide...:) Van még itt, aki ismer??:D

Kérdésem lenne... Metatraderrel kereskedem, és automatizálni szeretném a gyertya felismerést. Konkrétabban egy gyertyának a megjelenésénél szeretnék egy jelet kapni e-mailben vagy sms-ben..., hogy "megjelentem, hellló:)"..Lényeg, hogy nincs időm, se már akaratom nézegetni állandóan a chartot... Valakinek valami tapasztalata, ismerete a témában??Köszi!

Üdv.
tberki 2014. 12. 14. 09:24
Előzmény: #954755  Törölt felhasználó
#954757
a nevertekes felvetest azonnal tudom cafolni: az altalad belinkelt portfolio jelentesben vannak szanok, 2.6mio usd a richter, es van hozza darabszam is. abbol bizony atulais piaci ar jon ki nekem.
tberki 2014. 12. 14. 09:22
Előzmény: #954755  Törölt felhasználó
#954756
tudom hogy kurva jo kerdes vazze, tegnap este ota 6x tettem fel. vegre atment :)
Törölt felhasználó 2014. 12. 14. 09:15
Előzmény: #954751  tberki
#954755
Na ez viszont egy k*rva jo kerdes, kollega!

Most, hogy en is kiszamoltam, mennyi is ez a 70millio USD (=17,5mrd HUF) valoban erthetetlen, hogy lenne ebbol 10mrd-ert OTP.

Ha abbol indulunk ki, hogy Csanyinak volt kb. 10mrd-ert OTPje (index cikk: link ), akkor RNE-nek siman lehet ekkora pakkja. Szoval szerintem a 10-12mrd egy eletszeru elso kozelites.

Tehat az a kerdes, megis mit jelent az, hogy "RNE NAV-ja USD 70.000.000", ezt kene megerteni. Lehet ott van a kutya elasva, hogy ez a reszvenyek KIBOCSATASI erteke. Meg kene nezni, hogy hogyan is kell egy CEF NAV-jat szamolni.
tberki 2014. 12. 14. 09:06
Előzmény: #954753  tberki
#954754
az otp arat szerintetek meghatarozo fundok net asset ertekei (penteki datummal, kerekitve):
rne - 70mio usd
eufn - 418mio
eem - 33mrd usd!!!!!

szoval tovabbra is szeretnem tudni hol a logikai bukfenc, vegigolvastam visszaolvastam. Nem ertem tovabbra sem hogyan varhattok egy 17-18mrd forint erteku alapmegszunesetol 12-14mrd otp reszveny forgalmat. nem vitatkozom a kijelentesekkel csak ennek az egy alap hatasanak a mertekevel. ugy erzem hogy a short szemuveg most torzit.
tberki 2014. 12. 14. 08:51
Előzmény: #954752  tberki
#954753
Vagy wlbeszelunk egymas mellett vagy vagy nem akarod erteni amit kerdezek...
tberki 2014. 12. 14. 08:49
Előzmény: #954750  Törölt felhasználó
#954752
Egy percig dem vitatom amit irtal vissza is olvastam. Ertem hogy az osszetetelt nem tudjuk de egy teljes eszkozerteket igen. Az Meg 70mio Dollar, 17-18mrd forint. Nyilvan nincs 70% otpben, hol a logikai bukfenc?
tberki 2014. 12. 14. 08:46
Előzmény: #954750  Törölt felhasználó
#954751
Ezt en mind ertem, de a pentekre datalt snapshotbban is kb 70millio Dollar az alap teljes eszkozerteke. Megegyszer feltennem a kerdest hogy lehet ebbol 12mrd forint otp
Törölt felhasználó 2014. 12. 14. 08:40
Előzmény: #954749  tberki
#954750
Javasolnam megegyszer, hogy olvass vissza.

Egyreszt korabban mar leirtam, hogy RNE az egy CEF, es igy senki nem tudja, pontosan milyen eszkozei vannak.

A feleves jelentesben (ami a jun 30-i referencianapon volt ervenyes, vagy mar akkor sem...), egyedul a Richter szerepel, az o sulya adja ki RNE fund portfoliojanak a 3.8%-at. RNEnek jun 30-an adooptimalizalo, auditalo, prezentacios es marketing, mutyi, akarmilyen okokbol NULLA db OTP reszvenye volt, de ez aug 1-tol valtozhatott.

Pomperj leirta korabban, ha ugye, kollega, legalabb az o bejegyzeseire 1 percet szannal, hogy audit, adminisztracios okokbol at kell kotni a portfoliot masik szamlakra a fund kivezetese miatt. Ez tortent penteken, amikoris 15mrd-os rekordkozeli kamu-forgalom volt (ha ugye bet.hu-ra vetnel egy pillantast). Ebbol a forgalombol lehet az RNE csomag meretet becsulni, ebbol jon ki nekem a 12 mrd.

Kontranak nagyon jo eszrevetele, hogy ZERO gazdasagi cikk jelent meg egy rekordforgalmu naprol. Nagy sunnyogas van.

Kollega... :-).
tberki 2014. 12. 14. 08:08
Előzmény: #954743  Kontraindikator
#954749
Feltennem megegyszer a kerdest: Az rne fund portfolio jelenteseben a teljes fund ertem 70mio Dollar. Nem ertem hogy jon ki nektek tobb milliardos otp allomany.
Törölt felhasználó 2014. 12. 14. 08:00
Előzmény: #954747  Kontraindikator
#954748
Tiszta fejjel elég csak arra fokuszálni, hogy a hét elején bejelentett nagy otp felül súlyozási ajánlatra brutális :) forgalommal az ellenállás környékére ragadt az árfolyam.
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 12. 14. 01:32
Előzmény: #954745  Törölt felhasználó
#954747
Kis ugribugrikat már nyilván kirázták, de azok meg már megint longban vannak valahonnan, de a nagyobbak hsz törésig nem fognak lépni, addig nem fogja eldobni a longját!
Egyébként félre értés ne essék, mehetne ez felőlem felfele is, csak ha tiszta fejjel, érzelemmentesen, TA-t, környezetet, pszichot, jövőt figyelembe veszem, akkor ez nekem sokkal macerásabb felfele, mint lefele. Lefele is csak 3850 alatt indulna meg, addig tötymörgés... Felfele pedig 4250 felett lehetne beszélni kitörésről. Csak ott már a 3900-4k-s vevők meg már rögtön adni fogják... Menjen bármerre is kemény dió lesz... valami ütős hír talán ki tudná mozdítani valamerre, de QE és társai ehhez kevés lesz véleményem szerint.
Törölt felhasználó 2014. 12. 14. 01:30
Előzmény: #954745  Törölt felhasználó
#954746
viszont az is tény, hogy felfelé sem tört ki.....
Törölt felhasználó 2014. 12. 14. 01:22
Előzmény: #954743  Kontraindikator
#954745
szerinted a longosokat nem rázták ki három hónap alatt ? nem voltak berotyizva valahányszor a trendet érintette?nem dobálták el a papírt? számtalan lehetőség volt amikor mindenki víz alatt volt, hogy elinduljon végre lefelé és kockázat nélkül lehessen olcsón zárni a shortot és masszívan zsákolni....
Törölt felhasználó 2014. 12. 14. 00:24
Törölt hozzászólás
#954744
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 12. 14. 00:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#954743
"Éppen ideje lenne már egy kis pozítiv meglepi!Már mióta itt baszakodik ezen a szinten!!
Mondjuk ha nem lennék benne,én sem szívesen szállnék be 4x felett! "

Erről pár nappal ezelőtt beszélgettünk itt páran. Ez az a szint ahol már mindenki vehetett aki akart. Ez az a szint ahol már mindenki eladhatott aki akart. Vannak olyan helyzetek viszont amikor érdemes venni, mert jó lesz. Úgy gondolom ezzel most óvatosan azért. És vannak olyan helyzetek amikor el kell adni. RNE továbbra is nagy kérdőjel lesz a történetben, ebben biztos vagyok. Kicsit kiábrándító, hogy még a hó végi meghúzásokat sem erőltetik mostanában, mert már annyira nem érdekel senkit ezen a szinten. Olcsóbban lenne vevő, mert 900 környékét eddig megvették. De ha elindulunk lefele újra megfogják e? Na de nézzük meg GBL szemszögből a történetet. Hol vannak a stopok? Nagy hsz alatt. Mit kell ehhez csinálni? Szépen betolni 900 alá. Az indítja a 900 alatti stopszinteket, ami viszi a 850-es nagy hsz-es stopokat. (nagyon sok brókerház korábbi vételi ajánlásával ezt a stopszintet jelölte meg!)És lehet finoman veszegetni. Na már most. Fog ez emelkedni a longosok hátán? Nem szokott! Azokat előbb ki kell rázni, be kell fosatni a népet. Na majd akkor lesz emelkedés, ha már mindenki anyázik. 3500-as OTP-re emlékeztek ugye? Mekkorát pattant? Nagyot!
És akkor ez egy optimista verzió a részemről már ami a longot illeti.
BB-ből Blue készülődik. Állami bank, szektorkövető indexek garmadája fog átpakolni oda, mert hiszen szektorkövető :D. Honnan fog átpakolni? Igen... OTP-ből fogja felezni a pakkját. Mikor lesz? Majd... odébb van, de azért ezekkel sokan tisztában vannak. RNE kifizetések februárban... darabszámot nem tudunk, csak tippelgetünk. Biztos vagyok benne, hogy sok. Nem csak a pénteki átkötések voltak ők, hanem az elmúlt 3-4 nap forgalmát szinte ők generálták. Előbb utóbb ezek eladó pakkok lesznek. Tudja ezeket a nagybüfi is, ezért esze ágában sincs venni addig amíg ezek le nem zajlanak. Mert addig egy dolgot lát. Kicsi piac hatalmas eladói nyomással csúnyát is tud művelni. Nem furcsálljátok, hogy a mostani átlagos 1.5 MRD-os napok után csinálunk egy 14 mrd-os napot, és egy fránya cikket nem írnak arról, hogy mi is történt? Nyilván van aki tudja, és tisztában van vele, csak hát nem érdeke, hogy ezt más is tudja egyelőre. Dana eladás reggele a MOL-ban 1m db-bal, könyvépítés... megjött a cikk, csak nyitó után.
Tehát majd lesz vevő akkor mikor érezhetően ezeknek vége. Ez viszont generál egy folyamatot, mikor is egy bizonyos árszinten sok friss tulaj lesz. Na ők már pluszban fogják adni a papírt, amikor a fentebbi szintek beragadt tulajai csak bíznak. Emlékezzetek a 4900-ról a richter esésre. 4600-tól mindenki vette. 4200-nál már Mari néni is, 3800-on már hitelre is vették... és még mindig volt lentebb... azóta sem tudott talpra állni a papír (több okból kifolyólag sem). De ott a Mol, Dana eladása...
Tehát egyik esetben sincs olyan, és akkora impulzus ami ezeken a szinteken át tudná tolni a papírjainkat. A TA mellett ilyen és hasonló dolgok miatt vagyok szkeptikus egy nagyobb emelkedéssel kapcsolatban. Hasonló szitu volt és páran csak CS ellenállásnak neveztük a Csányi 4500-as eladásával generált szinteket. Nem igazán sikerült átvergődni azóta sem azon a szinten. Kivéve az idei osztalékralit, de az sem volt hosszútávú.
Továbbra is folytatódnak a vezetőségi eladások. Ez is sok mindent elárul a kilátásokról.
Ezt a pár apróságot amit fent megemlítettem, a nagyok is látják. Ezért nem vesznek bele. Nem ezen a szinten. Ha viszont lemenne a papír 3200-ig biztos érkezne új vevő aki úgy gondolja onnan kockázatmentesebben vásárol, hiszen 4k-ig nagyobb valószínűséggel pattan az árfolyam, mint 4k-ról 5-re. (Arról nem is beszélve, hogy mindkettő esetében a 800, illetve az 1k HUF-os felmenetelnél is 25% körül buliról beszélünk.)

Na jól kielmélkedtem magam... TA-ról most nem írok, mert nem változott semmi... ;-)
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 12. 14. 00:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#954742
123
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 12. 14. 00:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#954741
"Éppen ideje lenne már egy kis pozítiv meglepi!Már mióta itt baszakodik ezen a szinten!!
Mondjuk ha nem lennék benne,én sem szívesen szállnék be 4x felett! "

Erről pár nappal ezelőtt beszélgettünk itt páran. Ez az a szint ahol már mindenki vehetett aki akart. Ez az a szint ahol már mindenki eladhatott aki akart. Vannak olyan helyzetek viszont amikor érdemes venni, mert jó lesz. Úgy gondolom ezzel most óvatosan azért. És vannak olyan helyzetek amikor el kell adni. RNE továbbra is nagy kérdőjel lesz a történetben, ebben biztos vagyok. Kicsit kiábrándító, hogy még a hó végi meghúzásokat sem erőltetik mostanában, mert már annyira nem érdekel senkit ezen a szinten. Olcsóbban lenne vevő, mert 900 környékét eddig megvették. De ha elindulunk lefele újra megfogják e? Na de nézzük meg GBL szemszögből a történetet. Hol vannak a stopok? Nagy hsz alatt. Mit kell ehhez csinálni? Szépen betolni 900 alá. Az indítja a 900 alatti stopszinteket, ami viszi a 850-es nagy hsz-es stopokat. (nagyon sok brókerház korábbi vételi ajánlásával ezt a stopszintet jelölte meg!)És lehet finoman veszegetni. Na már most. Fog ez emelkedni a longosok hátán? Nem szokott! Azokat előbb ki kell rázni, be kell fosatni a népet. Na majd akkor lesz emelkedés, ha már mindenki anyázik. 3500-as OTP-re emlékeztek ugye? Mekkorát pattant? Nagyot!
És akkor ez egy optimista verzió a részemről már ami a longot illeti.
BB-ből Blue készülődik. Állami bank, szektorkövető indexek garmadája fog átpakolni oda, mert hiszen szektorkövető :D. Honnan fog átpakolni? Igen... OTP-ből fogja felezni a pakkját. Mikor lesz? Majd... odébb van, de azért ezekkel sokan tisztában vannak. RNE kifizetések februárban... darabszámot nem tudunk, csak tippelgetünk. Biztos vagyok benne, hogy sok. Nem csak a pénteki átkötések voltak ők, hanem az elmúlt 3-4 nap forgalmát szinte ők generálták. Előbb utóbb ezek eladó pakkok lesznek. Tudja ezeket a nagybüfi is, ezért esze ágában sincs venni addig amíg ezek le nem zajlanak. Mert addig egy dolgot lát. Kicsi piac hatalmas eladói nyomással csúnyát is tud művelni. Nem furcsálljátok, hogy a mostani átlagos 1.5 MRD-os napok után csinálunk egy 14 mrd-os napot, és egy fránya cikket nem írnak arról, hogy mi is történt? Nyilván van aki tudja, és tisztában van vele, csak hát nem érdeke, hogy ezt más is tudja egyelőre. Dana eladás reggele a MOL-ban 1m db-bal, könyvépítés... megjött a cikk, csak nyitó után.
Tehát majd lesz vevő akkor mikor érezhetően ezeknek vége. Ez viszont generál egy folyamatot, mikor is egy bizonyos árszinten sok friss tulaj lesz. Na ők már pluszban fogják adni a papírt, amikor a fentebbi szintek beragadt tulajai csak bíznak. Emlékezzetek a 4900-ról a richter esésre. 4600-tól mindenki vette. 4200-nál már Mari néni is, 3800-on már hitelre is vették... és még mindig volt lentebb... azóta sem tudott talpra állni a papír (több okból kifolyólag sem). De ott a Mol, Dana eladása...
Tehát egyik esetben sincs olyan, és akkora impulzus ami ezeken a szinteken át tudná tolni a papírjainkat. A TA mellett ilyen és hasonló dolgok miatt vagyok szkeptikus egy nagyobb emelkedéssel kapcsolatban. Hasonló szitu volt és páran csak CS ellenállásnak neveztük a Csányi 4500-as eladásával generált szinteket. Nem igazán sikerült átvergődni azóta sem azon a szinten. Kivéve az idei osztalékralit, de az sem volt hosszútávú.
Továbbra is folytatódnak a vezetőségi eladások. Ez is sok mindent elárul a kilátásokról.
Ezt a pár apróságot amit fent megemlítettem, a nagyok is látják. Ezért nem vesznek bele. Nem ezen a szinten. Ha viszont lemenne a papír 3200-ig biztos érkezne új vevő aki úgy gondolja onnan kockázatmentesebben vásárol, hiszen 4k-ig nagyobb valószínűséggel pattan az árfolyam, mint 4k-ról 5-re. (Arról nem is beszélve, hogy mindkettő esetében a 800, illetve az 1k HUF-os felmenetelnél is 25% körül buliról beszélünk.)

Na jól kielmélkedtem magam... TA-ról most nem írok, mert nem változott semmi... ;-)

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek