Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
krisz727 2009. 11. 01. 19:22
Előzmény: #395898  Törölt felhasználó
#395920
5418 on vettem a héten és pénteken délelőtt amikor éjszakás után aludtam akkor tudtam volna eladni fölötte.de mire felkeltem már megint alatta volt és csak bosszankodok emiatt
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 19:09
Előzmény: #395912  Törölt felhasználó
#395919
Ja persze emlékszik.Tudja hogy emelkedés után csökkenés lesz csökkenés után meg tutti emelkedés lesz.
Valószínűség szerintem ott jön be a képbe hogy megnéznek egy részvény árfolyam mozgását és keresnek egy olyan időszakot mikor hasonló képen mozgott és abból következtetnek a jövőbeli mozgásra.Ez igaz amig minden GURU befogja a száját és a sajtót megkérjük hogy ne mondjon semmit.Sajnos vannak emberek akik az indexeket úgy mozgatják ahogy ők akarják.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 18:55
Előzmény: #395916  Törölt felhasználó
#395918
Szevasssz Bundy...:)
Hogy ment a hétvégi pihi? Voltál eleget levegőn?
Oxigént szííttá be?? :)
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 18:37
Előzmény: #395913  Törölt felhasználó
#395917
Tombol az infulenza, nem lesz pénz fogyasztani...
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 17:57
Előzmény: #395782  Törölt felhasználó
#395916
Leírtam ami történt!!!
Ennyi!

Még annyi hogy a poliamiddal is szar van , mert ott meg a Basel nyúlt le sok mindent.
De nyugi ez sok neked.
Ez reál munka!
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 17:11
Előzmény: #395914  Törölt felhasználó
#395915
Ezt nézzétek meg!

link
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 17:02
Előzmény: #395906  Törölt felhasználó
#395914
érdekes tanulmány, csak az a baj hogy általánosít, ráadásul 2007-es írás és igy az élet maga volt a cáfolat több megállapítására )))
pl TA
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 16:57
Előzmény: #395912  Törölt felhasználó
#395913
Dehogynem emlékezik ))))
Naív dolog ilet még kérdezni is
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 16:48
Előzmény: #395911  Törölt felhasználó
#395912
Nincs igazad,mert,ha a tőzsde nem EMLÉKEZIK!!!! akkor sem a valószinüségszámitás sem a matematikai statisztika nem alkalmazható rá!!!
A matematika nem lélektani bohóckodás!!!
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 15:47
Előzmény: #395906  Törölt felhasználó
#395911
Az, hogy az átlag az átlagot hozza, nem olyan nagy meglátás, nem kellett volna ennyi betűt pazarolni rá... Azt már le sem írom, miért van a tőzsdén szükség olyanokra is, akik veszítenek.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 15:30
Előzmény: #395906  Törölt felhasználó
#395910
A Bux esetében igaz, de mi van, ha egyedi papírokat nézünk.
Ha valaki az OTP-be belevett márciusban és mostanában eladta, az több mint 400%-ot keresett. De ha csak a MOL-t nézzük, az kb 60% erősödés. Nincs erről semmiféle adatom, de úgy gondolom, hogy az itt jelenlévő átlag max pár hónapra tervez, de inkább a csúcsot keresi, amit elég nehéz elkapni eladáshoz.
De van egy másik része is a dolognak:
A technikai elemzés önmagában szerintem nem sok, bár én használom, de lehet, hogy éppen azért működik, mert sokan hisznek benne és a különbözú szinteken tömegesen adnak és vesznek, mert azt hiszik, hogy az elemzés működik. És ez a legszebb benne, hogy azért működhet, mert a többség elhiszi és teszi, amit az elemzési helyzet mond neki. Ez azt is jelenti, hogy kialakult egy rendszer, ami azért működik, mert mi befektetőkműködtetjük a cselekvéseinkkel, hisz ha jelez a rendszer, akkor eladunk vagy veszünk, mert abból indulunk ki, hogy a többiek is ezt teszik és nem akarunk lemaradni semmiről.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 14:21
Előzmény: #395906  Törölt felhasználó
#395909
Sajnos most kevés időm van lereagálni a dolgokat pedig van miről beszélni.De egy plusz pontot megért mert sajnos csak egyet tudok adni.
Maga a gondolat menet ismerős,és erősőn végig futattam magamban hogy mikor BUX 20000 körül volt és berakom határidősre 3 évre akkor mi a valószínűsége hogy teljesen elbukom és mi a valószínűsége hogy eléri 30000 pontot.1 millió esetén 5 millió és igy havi 88ezer forint adozott nyereség 3 éven keresztül.De gondolom nem kevés olyan ember van akinek 1 millió csak apró pénz.És mennyit kell stresszelni hogy fel megy-e egyáltalán 30000Forintra.Hát szerintem tragikusan sokat nem.
Ha lenne biztos elmélet biztos mindenki azt alkalmazná legyen az fundás vagy technikás.Szerintem ha valaki pszichológialilag nem látja át a tőzsdét akkor a nyereség potenciálja az átlaghoz konvergál.
pergamen
pergamen 2009. 11. 01. 14:05
Előzmény: #395906  Törölt felhasználó
#395908
Szia, a videofelvétel link nem jön be... Mi lehet a hiba?
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 13:31
Előzmény: #395904  Törölt felhasználó
#395907
Történelmi minimum csúcs? Felfelé támasz? Majd akkor írj legközelebb, ha kijózanodtál. :-D
link
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 13:12
#395906
Srácok, van itt pár igencsak hasznosnak tűnő, és némileg félelmetes de legalább tudományos meglátás, amit érdemes lehet további megfontolások alá vetni.
Rátaláltam a BME-n oktatott tőzsdei spekulációk című tárgy jegyzetére, ajánlom mindenkinek, ennek az oldalnak az alján elérhető:link
Maga a fájl: link
A link címen az előadások videofelvétele is letölthető, az elsőt esetleg érdemes leszedni, de ez fakultatív.

Többek között arra is választ ad, ami kb. egy hete bennem is megfogalmazódott kérdésként: van-e a tőzsdének memóriája? Paraszti ésszel én azt mondtam volna, h nincs, viszont az abszolút értelmetlenné tenné a technikai elemzések létezését.
Itt a megrázó válasz, ami nagyon sok statisztikai vizsgálat, ill. számtalan tanulmány eredménye:

"A gyenge szint tesztjeiből összességében kitetszik, hogy a részvényárfolyamok eddigi változásaiból
nem lehet a továbbiakra következtetni. A tőzsdei árfolyamoknak nincs memóriája. Úgy tűnik
tehát, hogy a különböző pénzügyi változók sorozatának információi teljességgel beépülnek az árfolyamokba,
azaz a tőkepiacok teljesítik a gyenge szint követelményeit.
Kiemeljük, hogy a gyenge szint fennállásából egyúttal A TECHNIKAI ELEMZÉSEK HASZNAVEHETETLENSÉGE
is következik. Nyilvánvaló, hogy amennyiben az árfolyamok alakulását a fentebb vázolt véletlenszerűség
jellemzi, akkor a jövőbeli abnormál árfolyamok múltbeli adatok statisztikai, „technikai” jellegű
vizsgálata alapján történő előrejelzésének kísérletei ÉRTELMETLEN, hasztalan próbálkozások."

Értitek, h mit jelent az, h "memóriamentes"? Aki tanult valószínűségszámítást, az nagyjából sejti. PONTOSAN ugyanaz, mint a rulett (ahogy a múlt héten említettem is)! Amikor leülsz az asztalhoz, az előző akármekkora sorozat nem lesz HATÁSSAL a következő elemre! Tehát az árfolyam bolyong, és ennek fényében NEVETSÉGESSÉ válik minden technikai indikátor!!! Értitek ezt :))?

Gyenge, félerős és erős szinten vizsgálják a piac hatékonyságát, ezek a következőket jelentik röviden: a gyenge szint tesztjeit a historikus adatokra építő árfolyam-előrejelzési tesztek adják, a félerős szint tesztelése az eseményvizsgálatokon keresztül történik, az erős szint
az exkluzív információk beépülésének tesztelésével vizsgáljál.
Az eredmény az, h mindhárom szinten szinte tökéletesen bizonyított a hatékonyság (azaz az előrejelezhetetlenség), az erős szintnél volt némi anomália, de mindenképpen elenyésző volt a piac egészére nézve.

Ez az egész arról szól, hogy lehet-e a NORMÁLIS hozam feletti eredményt elérni!!! Az jött ki, h befektetés-elemző cégek, befektetési alapmenedzserek, értékpapír-elemzők eredményei sem tudták meglépni a normális szinteket, vagy ha mégis, akkor az csak eseti anomália volt, és nem konzisztensen fenntartható eredményesség!!!
Ja, még egy kis szemelvény:
"Itt utalunk vissza a fundamentális elemzésekre. A fenti vizsgálati eredmények áttekintése után
elmondhatjuk, hogy ami a normál fölötti hozam reményét illeti, ebben a fundamentális elemzés sem
jobb, mint a technikai."

Az eredményekről nagyjából a 37-46.o szól ezt érdemes mindenképpen átfutni!

De most komolyan kérdezem, értitek, h mit jelent ez?
Azt, h az átlagot nem tudod megverni, ha igen, akkor csak a szórás külső szélén található anomália vagy :))!
Lássuk pl. a jelen helyzetet. Az átlagnak lehet tekinteni mondjuk az adott részvényt tartalmazó indexet. A bux március óta 125%-ot emelkedett (tehát 2,25xösére).
Ha az azóta eltelt idő alatt ennél kevesebbet szedett össze aki itt volt, akkor átlag alatt teljesített. Jobban járt volna, ha vett volna bux-ot.
Nyilván vannak olyanok, akik ennél jobbak voltak, de ez csakis szerencse kérdése. Ők olyanok, mint a Mátrixban Neo. A sokságban előforduló szerencsések.
Az otp napos mozgóátlagokkal történő követésével 2003 és 2008 között nagyjából 3,5x-ezni lehetett. Mily érdekes, h ezen időszak alatt pont ennyiszeresére nőtt a bux is!!! Ráadásul, ha pl. valamely fundamentális, v. személyiségbeli (pl. félelem) megfontolásból nem követtük volna végig a jelzéseit, tehát "megérzéseinkkel" felülbíráltuk volna azokat, akkor természetesen lehetett volna sokkal rosszabb eredményünk is, hiszen kimaradhattunk volna nagy nyereségekből, v lehetett volna jobb is, hiszen kimaradhattunk volna (stop-lossal minimalizált) veszteségekből is.

Tehát oké, h az indikátorok csak valószínűségeket adnak, és így nem teljesen hülyeség nézni őket, de pont ez a lényeg, h néha jól, néha rosszul jeleznek, és hosszútávon mindenképpen az átlagot fogjuk hozni, nincs mese.
Tehát a válság éveiben, a nagy volatilitások közepette érdemes lehet próbálkozni, mert lehet, h most nagyobb eredményeket hoz az átlag is, de felejtsük el a technikai és fundamentális értekezéseket, mert nem többek OKOSKODÁSNÁL! Lehet egy-két jó tipp, megérzés bejön, és ha szerencsénk van, vmivel jobbak leszünk az átlagnál, de ezt fentebbi erők fogják eldönteni :))!
Tehát az itt eltöltött idő abszolút fölösleges. Ha vki jelen akar lenni a tőzsdén, az vegyen buxot :)).

Szerintem ez egy nagyon objektív perspektíva! Néha érdemes kívülről, magasabbról és megnézni, h mivel foglalkozik az ember :)!
Vélemények??? De tényleg érdemes lenne boncolgatni ezt egy kicsit, mert szerintem kb. alapjaiban rengeti meg az itt lévők 95%-ának a tevékenységét :)!
Most mennem kell, majd este még benézek.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 12:55
Előzmény: #395904  Törölt felhasználó
#395905
Az én mondandom arra vonatkozott, hogy amit most MAGYON kell figyelni.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 12:50
Előzmény: #395903  Törölt felhasználó
#395904
DAX támasz a történelmi minimum csúcs.
DJ lefelé 1929-1933 válságnál kialakult maximum.
S&P lefelé a támasz kerek 500 pont
OTP lefelé támasz 0 HUF fölfelé a támasz 11000HUF.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 12:37
Előzmény: #395900  Törölt felhasználó
#395903
DAX – lefelé a márciusi emelkedés a támasz, valamint a júniusi elemelkedésből számolt esés 38,2%
DJ – lefelé az augusztusi emelkedés a támasz, alatta a márciusi emelkedés
S&P – márciusi emelkedés megtört, támasz az augusztusi, alatta a júniusi elemelkedésből számolt esés 38,2%
OTP- támasz a júniusi (az augusztusi megtört), alatta a márciusi

Az indexeknek felfele a 45 napos az ellenállás, az OTP ma még felette van, hogy mi lesz, meglátjuk.

link
link
link
link
link
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 12:35
Előzmény: #395892  kispangit
#395902
Erősen tőke áttételben dolgoztam mikor beléptem május végén:((.Már a piros szöveget kellett olvasnom hogy adj el mert baj lesz mert nincs elég fedezeted.De pont annyit adtam el hogy az utolsó utáni pillanatban felfelé ment.Szinte újra kellett lélegeztetni.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 12:34
Előzmény: #395900  Törölt felhasználó
#395901
DAX – lefelé a márciusi emelkedés a támasz, valamint a júniusi elemelkedésből számolt esés 38,2%
DJ – lefelé az augusztusi emelkedés a támasz, alatta a márciusi emelkedés
S&P – márciusi emelkedés megtört, támasz az augusztusi, alatta a júniusi elemelkedésből számolt esés 38,2%
OTP- támasz a júniusi (az augusztusi megtört), alatta a márciusi

Az indexeknek felfele a 45 napos az ellenállás, az OTP ma még felette van, hogy mi lesz, meglátjuk.

link
link
link
link
link

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek