Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 06. 24. 16:53

Te mit tennél a gyurcsány bűnbandával?  

Lehet válogatni, kinek szájíze szerint....

ajánlott szakkönyv:

Torrente del Bosque: Kínzások és kivégzések története.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 02. 28. 14:45
#240
Én nagyon egyszerűen rendezném a politikai visszaéléseket. Mindenkinek, aki nem turistaként járt a parlamentben,  lehetőséget kell adni, hogy egy jól őrzött munkatáborban ledolgozhassák, amit előlegként kivettek az államkasszából. Családostul, rokonokkal karöltve, csókos barátokkal együtt építhetnék  szeretett országunkat.  Vagyonukat meg szívesen elfogadjuk, teljes ellátás és szállás bebiztosítása fedezetéül, sőt csíkos munkaruha , bakancs és kesztyű is járna életük végéig.
Törölt felhasználó 2018. 02. 28. 14:42
Előzmény: #236  _Bekre_Pal_
#239
Igen, jogilag.
signal2
signal2 2018. 02. 28. 14:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#238
Hát igen, t-képpen azt kellene bizonyítani, hogy a közbeszerzéseknél a kiírás/elbírálás/piaci megfélemlítés vagy összejátszás miatt nem a legjobb ár/érték arányú szerződés köttetett végül, ami a nyertesnek a szokásosnál nagyobb profitot eredményezett. T.képpen így működik, amit lopásnak hívunk. Ha ki lehetne kerülni a nyomozó hatóságokat, és közvetlenül a bíróságon támadni ezeket, akkor lehet, hogy eredményesebb lenne a folyamat.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 02. 28. 14:35
Előzmény: #236  _Bekre_Pal_
#237
A Tocsik-ügyet és Biszku-pert is addig húzták, míg a vádlottak jól meg nem haltak.
A választók meg bölcsen, de egymással szöges ellentétben osztogatták a választásokon a büntetéseket.
A kigyúrt kopaszok és Erdősiné sem veszélyes a demokráciára. Különben már ítélet született volna az ügyükben. Ha jól tudom, Erdősinét be sem perelték. Ő joggal hihette, hogy annyira jó ügyet képvisel, hogy apparátus nélkül is összegyűjt Bivalybasznádról kétszázezer aláírást. Tehet ő arról, hogy éppen akkor jártak a kigyúrt kopaszok a NVI-ben, amikor népszavazást kezdeményezett?
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 02. 28. 14:28
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#236
jogilag nem jelenthető ki hogy bűnös, legyünk pontosak
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 02. 28. 14:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#235
off valami van a füle mögött vagy vaj van a fején
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 02. 28. 14:27
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#234
Így van. Az ártatlanság vélelme ezt jelenti.
A 2006 nagygyűlés utcai harcászata szerintem bűn, de bűnös nincs.
A lopás is bűn, de bűnös nincs.
A kormányzás nem bűn, az igazi, komoly kihívások megoldása (egészségügy, oktatás, cigánykérdés) nem bűn, de ilyen értelemben kormányzás sincs. Lopás van, kampány van, konzultáció van, hatalomvágy, fölfuvalkodottság  van. Szolgálat nincs. Alázat nincs. Rezsimektől függetlenül és rezsimeken átívelően.
Törölt felhasználó 2018. 02. 28. 14:26
Törölt hozzászólás
#233
Törölt felhasználó 2018. 02. 28. 14:20
Előzmény: #230  Dehogynincs
#232
Egy demokratikus államban ez az egyik legalapvetőbb elv, tetszik vagy nem tetszik, amíg el nem ítélik, addig nem bűnös és ezt az elvet nem lehet átlépni, mert enélkül nincs demokrácia. Ugyanez érvényes a másik oldalon pl. Tiborcra is, amíg nincs ellene jogerős bírósági ítélet, addig nem bűnös.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 02. 28. 14:15
Előzmény: #229  morci
#231
Csak mellékideológus vagyok, de a számlaszámomat leadtam a központban. SL oligarcha, ML stróman és TI vej után következem a csipkedési rangsorban. Ki kell várnom a sorosomat, akarom mondani a soromat.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 02. 28. 14:12
Előzmény: #228  Törölt felhasználó
#230
#209
morci 2018. 02. 28. 14:12
Előzmény: #187  Dehogynincs
#229
Kedves Dehogynincs! Lehet, hogy te vagy a fidesz főideológusa??? Te már múlt szerdán elkezdtél sorosozás helyett eemúútnyóócévezni, a többi fideszes sutyerák csak HMV után kezdte. (És persze deszcsakafi perceken belül reagált a beírásodra.)
Ideje volna a fideszeseknél némi gerincet beültetni és elzavarni, lecsukatni a fideszes főtolvajt, akkor talán megmaradna valami a pártból.
Tényleg, kié lesz a lopott sokszáz milliárd, ha nem lesz fidesz???
Törölt felhasználó 2018. 02. 28. 14:06
Előzmény: #227  Dehogynincs
#228
De ha nem tettek semmit GYF ellen a jog eszközeivel (vagy nem tudtak semmit tenni), akkor meg rá is érvényes az alapelv, hogy senki sem bűnös addig, amíg a bíróság jogerősen el nem ítéli.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 02. 28. 13:43
Előzmény: #226  bigyula
#227
Lényegében éppen erre akartam fölhívni a figyelmet.
bigyula 2018. 02. 28. 13:36
#226

"Te mit tennél a gyurcsány bűnbandával?"
.
Már a topic címe is terelés, mert a fityesznek 8 éve volt rá, hogy tegyen valamit. És nem tett semmit....
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 02. 28. 13:35
Előzmény: #224  Mikieger85
#225
http://hvg.hu/itthon/20180227_hont_ellenzek_hodmezovasarhely_valasztas
"Hódmezővásárhely NEM az összefogás modellje, hanem a visszahúzódásé."
"Márki-Zay Péter támogatói úgy szavazhattak a Fidesz ellen, hogy nem kellett elköteleződniük sehová sem."
Én például soha nem fogok az mszp-re vagy a dk-ra szavazni. És arra a pártra sem, amelyik velük összeáll.
Abból a sebből vérzik a gondolatmeneted, hogy automatikusan összeadod a pártok támogatottságát.
De csak a jobbikosok egy része fog az mszmp utódpártjaira és csak az utódpártok választóinak egy része fog a jobbik jelöltjére szavazni.
Van kb. 30%  szavazó, amelyik minden párttól távolságot tart, ám kormányváltást szeretne. Őket is csak kisebb részben szólíthatja meg az összefogás, de nagyobb részben a visszahúzódás.
 Ez is választási matek, de jóval szofisztikáltabb és szerintem hatékonyabb is.
Az ellenzéki összefogás az ellenzéki politikusoknak fontos lehet, de a választóknak egyáltalán nem olyan fontos az  ellenzéki (vagy kormánypárti) politikusok megélhetése, mint maguknak a politikusoknak.
Mikieger85 2018. 02. 28. 13:15
Előzmény: #221  Dehogynincs
#224
"Szerintem a fidesz erőlteti az ellenzéki összefogást, mert így érvényesül az a  centrális erőtér, ahol szinte önműködően nyer. Az ellenzéki visszahúzódásra viszont (még) nincs ellenszere. "
.
Ezt nem értem, a fideszre nézve legveszélyesebb dolog az ellenzéki összefogás. Még azt a kockázatot is vállalta, hogy kamupártokat finanszíroz, illetve egyes labilis képviselőket konkrétan megvesz. Ha az ellenzék összefog, a fidesznek a 40%-a még kormányalakításhoz is kevés - ha egymással marakodnak, akkor akár újabb 2/3-ot is lehetővé tesz a választási matek!
Törölt felhasználó 2018. 02. 28. 13:08
#223
Már rég sitre kellett volna vágni.
Törölt felhasználó 2018. 02. 28. 13:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#222
Az biztos Gyurcsány eddig is csak a MSZP szétverésén munkálkodott neki ez a legfontosabb.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 02. 28. 12:46
Előzmény: #219  Mikieger85
#221
Szólásszabadság van. Én döntöm el, mihez szólok hozzá.
Most azért nem nyitottam új topicot, mert már volt ilyen a témában.
Van önkritikám is. Ha több oldalról kapok támadásokat, abból még nem gondolom, hogy emiatt normális vagy független volnék.
Egyébként meg inkább csak a logikai bakugrásokra és hibás gondolatmenetekre vadászgatok. Nem agitálok. Nem mondtam senkinek, hogyan népszavazzon és azt sem, hogyan válasszon.
Az összefogásról #213-ban írtam. Szerintem a fidesz erőlteti az ellenzéki összefogást, mert így érvényesül az a  centrális erőtér, ahol szinte önműködően nyer. Az ellenzéki visszahúzódásra viszont (még) nincs ellenszere.
A megbocsátás alkati kérdés. Az mszmp utódpártjaira azért nem szavazok, mert a kommunisták a múlt században elvették a nagyszüleim földecskéit. A fideszre meg azóta nem szavazok, amióta kifosztották a nyugdíjpénztárakat.
Egy prolinak vagy alattvalónak természetes és vonzó lehet, ha elveszik mások magántulajdonát. Egy öntudatos polgárnak viszont nem.

Topik gazda

gazdagodó
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek