Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 06. 16. 08:11

El lehet menni az országból!  

Hirtelen megváltozott a szlogen!

Húzzunk bele helyett - húzzunk el!

Ha valami nem tetszik?

Mennyi ember is húzzon el, úgy 3 millió?

Akkor megindul a második magyar honfoglalás?

Szard össze magad te köcsög állat!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kissherceg 2006. 06. 16. 13:56
Törölt hozzászólás
#60
Törölt felhasználó 2006. 06. 16. 13:54
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#59
Na az utolsó mondatot még egyszer:
Hát ezt látjuk, éljük, érezzük... Orbán Viktor vagy 2 éve valahogy úgy fogalmazott, az aktív gazdasági élet szereplői...
tokos. 2006. 06. 16. 13:53
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#58
Inkább azt mondanám, hogy azt mondta, és úgy mondta, csak egy kicsit többen vették magukra, mint amennyi emberre ő akkor ott gondolt.
Tulajdonképpen hasonló, mint a Kövér köteles kijelentése, az is pár ezer emberre vonatkozott, aztán a fél ország rinyálz miatta..
Másrészről azért továbbra is meg kellene fontolnia szegénynek, hogy ha elmennek a munkaadók, akkor miből eteti a nyugdíjasokat.

A video egyébként itt megnézhető, csak az eleje innen is hiányzik:

link
Törölt felhasználó 2006. 06. 16. 13:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#57
Kissherceg, kösz...
Megnézem, mert meg van a Próféciák. Egy időben veszegettem, ami Nostradamusról ill. tőle megjelent.
Én eddig nem találtam semmilyen kiadványban Magyarországra vonatkozó ilyen hosszú jóslatot. Vagy nem tűnt fel? Meglepne...
Egy utalás van - fejből nem megy - hétfőre tudok utána nézni, ami kb. arról szól, hogy a teve Pannonföldön jól fogja érezni magát.

Hát ezt látjuk, éljük, érezzük... Orbán Viktor valahogy úgy fogalmazott, az aktív gazdasági élet szereplő...
Törölt felhasználó 2006. 06. 16. 13:41
Előzmény: #55  tokos.
#56
tokos,

A beírásom eredeti témájában akkor megegyeztünk.
Nem azt mondta, nem úgy, de tényleg nem volt szerencsés így kiakadnia nyilvánosan. A kiakadás oka egyébbként ha jól tudom az volt hogy a név szerint meg nem nevezett " egyik leggazdagabb magyar " , beszólt ha meglépik a csomagot a cégek ki fognak települni Szlovákiába.

OV is mondott ilyeneket , elég ha csak a beköszönőjére gondolunk, ami kb. úgy szólt hogy a gazdasági elit dobja el a telefonkönyvét, mert úgysem megy már semmire vele ezután. Aztán meg nem úgy lett...

Ezeken kár rágódni, főleg szimpátia alapon. Nekem spec egyik sem szimpatikus.

A lényeg az lenne, ha komolyan gondoljuk a kárpát -medencei álmainkat, akkor nem a magyar cégeknek kellene kitelepülni , hanem az összes magyar többségi tulajdonú vállalkozásnak kellene Magyarországra települni ( székhely, adó ). Ezzel amellett hogy forrásokat teremtenénk a kárpát - medencei magyarság számára, forrást vonnánk el az évtizedek óta tudatosan ellenünk politizáló környező népektől. Az Eu keretein belül simán meg lehetne csinálni. Ehelyett mi mit teszünk lassan 20 éve?
Megint csak no comment...

tokos. 2006. 06. 16. 13:11
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Persze az igaz, hogy nem a munkavállalói, hanem a munkaadói oldalnak mondta, és azt vagy nem figyeltem, vagy nem mutatták, hogy PONTOSAN milyen benyögésre akadt ki, de azért nem szabad elfelejteni, hogy korábban már a fiatalokat is küldte el nyugatra, és a hangnem azért eléggé tenyérbemászó volt...

Azért megkérdeznélek, mint OV "lelkes hívét", ha történetesen ezt a kijelentést, vagy mit, OV teszi, hasonlóan kultúrált gesztikuláció kíséretében, mint Pinokkió, te mit mondtál volna.

Vigyázz, ismerlek, nehogy megnyúljon az orrod! :-)
Törölt felhasználó 2006. 06. 16. 13:00
Előzmény: #45  tokos.
#54
tokos,

" Szerintem te is tudod,hogy a tőke nem jótékonysági intézmény "

Nyílván nem az és nem is erről beszéltem.
Az egy másik kérdés , hogy mindent összevetve bizonyos méret alatt nem érdemes átmenni, mert semmivel sem lesz kisebb az adóterhelés, viszont egy csomó egyébb kellemetlenséget a nyakába vesz aki úgy dönt áttelepül ( cégekről beszélek ).
Az én gondom már megírtam Bp-nek válaszolva, és nem akarok belekezdeni végtelen, kilátástalan vitákba .
kissherceg 2006. 06. 16. 12:55
Törölt hozzászólás
#53
zsosz
zsosz 2006. 06. 16. 12:54
Előzmény: #44  csuloktata
#52
Megtörtént eset után szabadon:
Tetrapleg ("total béna") nemzetnek, aminek tartanak minket a vezetőink,persze nem fáj semmi,hiszen a bénulás jótékonyan érzéskiesést is okoz. Sajna vannak virulensebb egyedek (értelmiség), akiket pártosítani sem sikerül, na ez a kihívás, a feladat! Erre várjuk a megoldási javaslatokat, ezt a szűk réteget kell még beterelni az akolba!
csuloktata 2006. 06. 16. 12:51
#51
Milyen tényekről beszélsz?
Azt mondta, akinek nem tetszik az mehet!
Miért szépíted, nem értem!

Tudom most jön az agit- prop, s magyarázzuk meg miért mondta, hogyan kell érteni, és ez az Orbán miatt van.
kissherceg 2006. 06. 16. 12:49
Törölt hozzászólás
#50
Törölt felhasználó 2006. 06. 16. 12:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#49
A századfordulón Skandináviából jóformán az éhhalál elől vándoroltak ki az emberek. Mi változott az óta? Móricz a harmincas évek elején megírta a Rokonokat. Mi változott az óta?

A jó kérdés a HOL A PÉNZ. Nehéz megmondani – ha például alapul veszünk egy adott piaci terméket, amelyet egy teljes gyártási és értékesítési folyamat során juttatnak el a fogyasztóhoz (legyen mondjuk üzemanyag: kitermelés, finomítás, feldolgozás, szállítás, marketing, forgalmazás) mondjuk közel azonos áron, mint Ny. Európában: a folyamat során mindenki kap úgynevezett fizetést. Itt végül is „senki”; na ez a pénz hol van?
Törölt felhasználó 2006. 06. 16. 12:47
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#48
vito,
ahogy mondta pajtás......
ahogy mondta...
ezen van a hangsúly
Törölt felhasználó 2006. 06. 16. 12:47
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
Vito !

Az a pár nap 2 ÉV. Azóta feri a miniszterelnök és az általa alakított kormány.
Üdv
Törölt felhasználó 2006. 06. 16. 12:43
Előzmény: #36  bpmcwap
#46
Bp,

Félre értesz nem a csomagot védem mert én is úgy gondolom, hogy a államigazgatás, egészségügy, oktatás terén kellene ilyen határozott kemyény intézkedéseket hozni. Még nem temetem az esélyét, mivel csak pár nap telt el a kormány megalakulása óta. Az viszont rossz üzenet , hogy ezekről nem sokat hallani a csomaggal párhuzamosan.
Nem ezért írtam. Pusztán tele a hócipőm azzal hogy a tényeket sokan ilyen ívben lesz@rják . Az még elmegy , hogy a Kiskegyedben egy pletykát kiszíneznek, vagy kitalálnak és ezen csámcsognak.
De ez elvileg egy gazdasági portál ahol ennél többet várnék még a forumozoktól is. Ehelyett néhányan polgári körös faliújságnak használják, annak összes stíluselemével.
Ha ők így szeretik engem nem zavar, de miért kell mások " játékát " is tele.... okádni?
tokos. 2006. 06. 16. 12:43
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#45
Kedves vito

Szerintem te is tudod,hogy a tőke nem jótékonysági intézmény.
csuloktata 2006. 06. 16. 12:41
#44
Brunhold!

Ideges vagyok, mert felidegesítettek!
Porbálom az egésznek az okát és célját látni, de ebben a formában öncálúnak látom.
Ez a véleményem, sajnos tényleg nagyon idegesít ez az ember!

kissherceg 2006. 06. 16. 12:41
Törölt hozzászólás
#43
tokos. 2006. 06. 16. 12:40
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#42
"kedves baratom
nem ertelek, azzal hogy idegeskedsz es masokat is idegesitesz nem lesz jobb, vagy tevedek?"

Valóban, ha csendben kussolsz az lesz a legjobb. Mint a birkák. Sőt, az igazán üdvözítő az lenne, ha mosolyognál, mikor beléd törlik a lábukat.
kissherceg 2006. 06. 16. 12:38
Törölt hozzászólás
#41

Topik gazda

gentlemanus
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek