Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ZM 2018. 11. 13. 21:59
#78300
Tuti megvannak a terveik évekre előre.. ....sztem. .....így hogy a konzum nemsokára megszűnik....egy "nyomot" szepen eltűntetnek....( Takarítanak is közben  :D profik)..
Coralie
Coralie 2018. 11. 13. 21:53
Előzmény: #78296  ZM
#78299
Valoszinuleg sokkal tobbet is ki tudtak volna venni, de gyorsan kellett valamiert a penz, vagy mas egyeb ok lehetett, amit mi nem tudunk. (Az a biztos ami a zsebbe van) En mar eledtam aprilistol kissebb veszteseggel a pakkom. Szerencsere ennel sokkal tobbet nyertem belelole tavaj. Most eppen csak 3K van, de valoszinuleg ezt is dobom, ha esetleg felmegy 250 kornyekere.
ZM 2018. 11. 13. 21:51
#78298
Csak azért van a konzumnak is ilyen nyeresége mert öt éve megcsináltak a SZÉP kártyát.....aztán arra húztak rá az egész konzumot...addig az egész szàllodaipar döglődött......tehàt a "konzum terv" is megvolt már vagy öt évvel ezelőtt a fiókban nekik...csak előtt le kellett gyártani az eszközt (a szép kártya) amivel működik a cég...
ZM 2018. 11. 13. 21:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#78297
   XDDD
ZM 2018. 11. 13. 21:42
Előzmény: #78292  Bubu84
#78296
Én már egyszer felvetettem ....mindenki tudja hogy eu-s pénzekből van itt minden ezekben a cegekben...szepen minden pályázat túlszamlazva ..... tehát egy nagy ipari eu-s pénzMosogép.....az eu-s pénzek 2020 -ig vannak....sztem ezért ...mert jövő év végével  ...vége a bulinak...addig kell nekik  a tervüket befejezni....(ki tudja pontosan mi az).... valószínűleg...mindent tisztára mosni itt a szemünk előtt......és maguknak van legtöbbet kihozni a lehetőségekből.....az hogy hogyan az nekik mindegy sztem...
zsoltee77
zsoltee77 2018. 11. 13. 21:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#78295
Én kiszálltam, összesen 150k papíromból mára 27k maradt. Ez meg tbsz-en elfér, majd egyszer talán valami apróval megdobnak osztalék címén. 30mrd ebitdaból és 800 milla papírból kapunk majd kb. 3Ft osztalékot. Milyen jó lesz, veszek rajta nyalókát...ha már így megszopattak.... :D
Konzumbohóc 2018. 11. 13. 21:37
Törölt hozzászólás
#78294
ZM 2018. 11. 13. 21:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#78293
A szerelmed most arra akar ràvenni hogy éljetek hármasban.....
Bubu84
Bubu84 2018. 11. 13. 21:34
Előzmény: #78285  ZM
#78292
ezt tudjuk ezer más helyről is. félreinformálás. és ez tisztességtelen piaci magatartás nem? haha, legalább rájöttünk h a lock up nem is lehetett opció.
DE miért kommunikálnak direkt rosszul???? ha igazán kopasztani akarnának akkor menne nekik a pozitiv is ezt higgye el mindenki és ha ezt akarnák akkor hosszabb távon jobb lett volna nekik.  ők rövid távon akarták ezt meghúzni. MIÉRT? mert jövőre már nem tehetik meg. szvsz
ZM 2018. 11. 13. 21:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#78291
Végülis buta volt a szerelmed mert nem lebukott, hanem saját magát buktatta le...
Konzumbohóc 2018. 11. 13. 21:32
Törölt hozzászólás
#78290
Konzumbohóc 2018. 11. 13. 21:30
Törölt hozzászólás
#78289
Coralie
Coralie 2018. 11. 13. 21:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#78288
Szerelem szerelem aztan gyotrelem. A vegere mindenkinek kitisztul, hogy mirol is van szo, es ha nem is ismert minden reszlet, a folyamatok atlathatoak. (Ebbol a szempontbol mindegy is, hogy eppen ki volt az elado, es hogy mire koltottek, hallani. hogy MOL meg OTP reszvenyeket is vettek.) Jelenleg nem latni, hogy a tulajdonosoknak erdeke lenne az arfolyamkarbantartas. Ezzel itt vege is a tortenetnek. Hogy kesobb, mit akarnak az Opus-szal az mas kerdes, de lehetseges tovabb nyujtani a retestesztat, es minel tobb penzt kiszedni onnan is.
ZM 2018. 11. 13. 21:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#78287
Szerintem nem vagy egyedül :D
Konzumbohóc 2018. 11. 13. 21:27
Törölt hozzászólás
#78286
ZM 2018. 11. 13. 21:26
#78285
Akàrhogy is ....ezt így visszafelé gondolva... beolvadàs...jó előre "kitervelve"... (Úgy hogy a konzum mint cég megszűnik ha jól értem)..előtte részvényekkel való fizetés ohne lock up...több alkalommal...és közben teljesen mást kommunikál a kopasz hivatalosan több fórumon....sztem ez szándékos !! félrevezetés....vagyis nem( " gondatlanságból elkövetett " :D hanem "előre megfontolt szàndékból" :D  ) SAJNOS   :( 
Konzumbohóc 2018. 11. 13. 21:19
Törölt hozzászólás
#78284
Bubu84
Bubu84 2018. 11. 13. 21:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#78283
de ez is kapóra jött nekik mert irányithatták vele az árfolyamot + növelték a közkezet. KPE és ML túl nagy tulaj lesz. JG is emlitett h 80% meg talán 70% lesz a tulajdoni hányada az apportok után. akkor nem sok szabad részvény lesz az egyesülés után. arra is gondoltam h az Rkord szép készpénzállományát ha nem vesznek vmi szép nagyot akkor kivehetik osztalékként és ha kicsi a közkéz akkor járulékos ktg de megint nem lenyomozható mert OK h a közbeszerzés bunda volt de utána egy cégé lett Rkor majd még egy cégé Opus majd pedig Opus-Konzumé a belőle kivett profit. megint ezt ki vállalja be h kinyomozza. azt mondják h f..ck this shit. és már megy is tovább h jó útra tér Provolone Úr.
Konzumbohóc 2018. 11. 13. 21:01
Törölt hozzászólás
#78282
Bubu84
Bubu84 2018. 11. 13. 20:58
Előzmény: #78276  ZM
#78281
csak igy lehetett mert nem madarak és az árfolyamot nem hiszem h hagyják irányitani, főleg hetekre amig belöknek pár milla darabot.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek