Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Konzumbohóc 2018. 11. 13. 20:57
Törölt hozzászólás
#78280
Bubu84
Bubu84 2018. 11. 13. 20:57
Előzmény: #78275  Metwolf
#78279
JG mondta h a KPE nem szórja, az ő általa megelőlegezett részvényekkel fizettek és akinek adták az értékesíti. No lock up. Megint ki csinál ilyen h a cég helyett kifizet vmit, vicc kategória. megrendezett dolog az egész. ha mégis ő adná akkor pedig kell neki a kp valamire. yachtra repcsire már nem az van. ami itt majd megy az többszörös papirozás h esetleges büntetőeljárásban ne lehessen bizonyitani semmit. ha OTC-n adja az túl nyilvánvaló. szépen bekeverik kereskedésbe mint az éven látjuk idejük bőven volt és kereskedő softwerük is van. szóval szépen lekereskedték, kivették a nyereséget lentről, fentről majd betették a csókosok zsebébe alacsony árfolyamon. Utána a tulajdonjogot megtestesitő részvény beolvasztják egy másik cégbe. ügyész és rendőri szervek legyenek a talpukon akik ezt kinyomozzák. ha jövőre összeáll a nagy cég akkor pedig 20 év múlva kit érdekel letelepedési kötvény meg pár autópálya építés. Mindenki egy nagy cég logoját fogja látni meg h pár haver összeállt 20 éve és csináltak egy nagy céget. 
meglátjuk, előbb utóbb minden kiderül.
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 13. 20:55
Előzmény: #78274  feel
#78278
Hát jelenleg egy irány van választások óta, lefelé! Opusban pl még felfelé korrekciók sem voltak, totál nulla, csak lefelé...alsóbolli alsóbilli hátán, néha alatta is.
Meg az a baj, hogy mivel tömnek, minek húznák fel?
Konzumbohóc 2018. 11. 13. 20:55
Törölt hozzászólás
#78277
ZM 2018. 11. 13. 20:54
Előzmény: #78273  Bubu84
#78276
Ez a lock up felvetés most érdekes....lehet rosszul gondolom...de innen nézve ez a dolgot most érdekes ....nem is lehetett volna lock up semmi kép...ha "véletlenül" akarták volna is....mert akkor nem tudnának beolvadni a részvények...!!! Tehàt akkor milyen régen tudják ezt a beolvadàs forgatókönyvet? ... valószínűleg még azt is megmondták nekik hogy meddig van idejük kiszórni.....de lehet rosszúl gondolom az egészet...
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 13. 20:50
Előzmény: #78273  Bubu84
#78275
Vevő mindig van, ezért van kereskedés a tőzsdén minden árfolyamszinten. Haveroknak adhat OTC-n Konzum PE, nem kell ehhez a kereskedéssel bajlódni. Láthatóan ugyan az szórja aki az elmúlt időszakban is hintette gazdagon. (Konzum PE)
feel
feel 2018. 11. 13. 20:48
Előzmény: #78269  Metwolf
#78274
Igen iranyitott kereskedes van eppen ezert megjaratjak majd felfele is.Es azon is keresni fognak mint ahogyan most is keresnek rajta szerintem.
Akkor forditjak majd amikor mar a hivok is kezdik feladni es ez lassan itt lesz.A lenyeg nagy forgalommal kell az iranyt megforditani.
Bubu84
Bubu84 2018. 11. 13. 20:44
Előzmény: #78269  Metwolf
#78273
és kik veszik? normális ember ehhez már nem nyúl. sztem belső kör. ha nem volt lock up akkor is mondhatták a kifizetett körnek h majd a haver brókerek bedobják neked ennyit fogunk x idő alatt érte kihozni nektek. én is már olyan bukón ülök h nem érdekel, meglátom mi lesz a vége. még jó h nem kenyérre kell. Mutyisztánban minden haveri alapon megy.
elephant 2018. 11. 13. 20:43
Törölt hozzászólás
#78272
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 13. 20:42
Előzmény: #78266  Seismic
#78271
Ha 225 alá esik akkor lesz majd nemulass, Lőrincék pakkjának is. Nincsenek itt stoppok, ahhoz 10 perc alatti alsó limit kellene, ott talán. Most sem gyűjtik, hanem adják, láthattad ma a kereskedést. Szokásos minta van eladóin, variálásokkal, öntéssel.
Bubu84
Bubu84 2018. 11. 13. 20:41
Előzmény: #78268  feel
#78270
sztem is el kell egyszer engedniük. miért megy idén a kiszáritás és ilyen aljas-roham tempóban? azért mert jövőre már valószinüleg igy nem tudnak majd pénzt csinálni, már csak a beolvadás okán sem. sztem a modinak is lassan közeli dátum van a hűtőjére irva, mert összeállnak a dolgok. Jövőre célegyenesbe ér a takarék integráció is, amiben már az egyesült cég vehet részt. Lehet az MKB nagytulaj is kap az új részvényekből. Kicsit nézzünk távolabb mi jöhet még az egyesülés után....És ez lehet a bomba hir is ami nem fogná meg az árfolyamot. A másik h nekem csak régi megérzésem h a Konzit nagyon dédelgetik, sztem jobb lesz a konzi tulajoknak az átváltás. JG-nek is. Kevesebb részvény is van. Szűkebb körnek lehet Konzi részvénye.
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 13. 20:40
Előzmény: #78268  feel
#78269
Nem lesz itt semmi már, szórják a piacra a papírokat, ahogy ma is. Mivel irányított kereskedés van, nem tudom mitől emelkedne. Opust se hagyják menni, ezt meg pláne.
feel
feel 2018. 11. 13. 20:34
Előzmény: #78261  Metwolf
#78268
Majd elengedik nyugi csak az idopont kerdeses de ev vegeig itt lesz.Jonnek majd a mrd-os napok.
Igy gondolom aztan lehet nagyot tevedek.
Jesse_L
Jesse_L 2018. 11. 13. 20:33
Előzmény: #78263  Metwolf
#78267
Szerintem nem a tavalyi banda van a 4IGbe.
 A tavalyi nép aki idejébe beszállt az már nagyot szakított és mindenki úgy gondolta, hogy ilyen év jó ideig nem lesz a BÉT-en, hogy valami dupláz, tripláz, 5x.  Legalábbis én így vélekedtem a 4IGről, hogy hiába vett új céget ML már lejárt lemez... :D Utólag persze kár volt :D
Úgyhogy inkább új büfikkel van teli a 4IG + rakat bennfentessel.
Seismic
Seismic 2018. 11. 13. 20:29
Előzmény: #78261  Metwolf
#78266
220ig lenyomják..jómagam akár 180ig is levinném..közben meg gyűjteném be a stoppokat..sokan azt sem tudják mi az a saját tőke, csak vettek papírt mert ML
éppen ezért veszem..látom mekkora szemetek.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 13. 20:19
Előzmény: #78263  Metwolf
#78265
Szerencsére ott korán felismertem, hogy ugyanazon lemezt veszik megint elő. Bár ekkora felhúzásra magam sem számítottam. Manapság mindenre ráugranak a népek mert egyre kevesebb ilyen lehetőség adódik. 
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 13. 20:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#78264
Remek ötlet :-) 
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 13. 20:13
Előzmény: #78260  NyeretlenKeteves
#78263
Egyébként csak hangosan gondolkozva, ha a büfik kiszerettek M.L. papírokból, akkor mitől szárnyal a 4ig?
Természetesen a bennfentes felhúzástól.
tozsdeguppy
tozsdeguppy 2018. 11. 13. 20:12
Előzmény: #78257  ohnetatto
#78262
Jelenleg a konzum többet ér mint az opus. Mégis az opusnak magasabb az árfolyama. 
Jelenleg a konzum jövedelemtermelő képessége nagyobb mint az opusé. Mégis az opusnak magasabb az árfolyama.
Én azt mondom, hogy jelenleg a konzum stabilabb cég benyomását kelti megfogható, jövedelmet termelő eszközökkel. Mégis a százszor eltolt apportos opusnak magasabb az árfolyama.
Ja és még valami.
Semmi sem örök csak a változás!
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 13. 20:11
Előzmény: #78257  ohnetatto
#78261
Rengeteg büfi már így is lélegeztetőgépen van ezeken az árfolyamokon, miközben folyamatos a részvények piacra szórása. Talán a múlt héten mondtam, hogy a búvárok is feljönnek levegőért időnként, a Konzumot nem engedik, megfojtják teljesen.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek