Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 14:32
Előzmény: #66216  MadamDeAnn
#66220
Már bocs, de mi abban a stratégiai szükséglet, hogy legyen magyar telekommunikációs szolgáltató? Az nem energia. A telekom szektor egy rendkívül befektetés igényes üzletág, nem hiszem, hogy erre költenie kellene a magyar államnak. Amúgy is úgy érzem, hogy elmosod a határt a magyar állam és a Konzum között. A Konzumnak erre nincs pénze, csak úgy nem is lesz. Azt meg még egy fideszes viszonyokon edzett ember sem gondolhatja, hogy megveszi az állam és odaadja ajándékba a Konzumnak. Az még itt is kiverné a biztosítékot.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 10. 14:31
Előzmény: #66211  andaxin
#66219
Bizosan képtelen lennék végig a kezemen ülni. Szerintem abban is van ráció ha egy részét azért eladja az ember ha nagyon megszalad az árfolyam mert ki tudja mit hoz a holnap. Ezzel nem azt akarom mondani, hgy feltétlenül most add el bizonyos részét :-)  
elephant 2018. 09. 10. 14:29
Törölt hozzászólás
#66218
feel
feel 2018. 09. 10. 14:28
Előzmény: #66214  NyeretlenKeteves
#66217
Konzum titkarsagon meg lesz a kavefozoi allas:-) ilyen szep es pozitiv gondolatmenet utan:-)
Ui:Mancika
MadamDeAnn 2018. 09. 10. 14:26
#66216
Itt nem teljesen az a lényeg, hogy mi üzlet és mi nem. Itt politikai szándékok/akaratok húzódnak meg. Vicc, hogy nincs egy magyar telekommunikációs szolgáltató, és külföldiektől kell ezt is az államnak vásárolni. Ez stratégiai kérdés. Az energetika szintén kulcskérdés, magyar kézben kell tudni. És így jönnek be Mészárosék, a tőzsde, mi mint kisbefektetők, stb. Így lehet átláthatóan ezeket megszerzni és tisztán tartani.
A Telenor Konzumba illik, nagyon remélem, hogy az Opusba feleslegesen várják. :D Nem örülnék neki. 
MVM nyilván egy nagyon távolra tekintő spekuláció volt, fölösleges erről többet beszélni egyelőre. Csak szemléltetni szerettem volna, hogy mekkor céggel lehetne 60szorozódást elérni. 
Honnan lenne pénz? Miért, Telenorra honnan lesz pénz? :D Lesz és kész.  
hibaz 2018. 09. 10. 14:23
Előzmény: #66191  Metwolf
#66215
Ez így igaz,de egyszer csak létrejön a "megfelelő" tulajdonosi szerkezet,és akkor már nem lesz lenyomva a víz alá.......a közkéz növelés csak elterelő hadművelet,itt ugyanolyan baráti kezek vannak,mint volt anno a Molban,OMV sztori idején....
Bankos/Bróker körből hallottam,hogy Mészáros is háttérbe lesz szorítva.....
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 10. 14:21
Előzmény: #66185  zsoltee77
#66214
Zsoltee ez egyátalán nem általánosan érvényes dolog... Magam is írtam ebbe a fórumba , hogy majd mindenki eladja nullán vagy kis bukóba utána meg nem látják már a vonatot olyan gyorsan halad tovább. Lehet így is főleg ennél a papírnál mert képes néhány nap alatt nagyot is menni(bár most talán nehezebb lenne a dolga) ha jön egy baromira ütős hír. Viszont! Jártam én már nagyon jól, hogy kis bukóban kihasználtam a VIP kiszállót. Persze ebben a cégben van potenciál és nem kell attól tartani, hogy holnaptól nullázódik a befektetésed értéke de ettől még nagyon sokáig itt sz@rakodhat az árfolyam a pénz meg közben nem  dolgozik csak én :-) 
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2018. 09. 10. 14:18
Előzmény: #66179  koati
#66213
#66049?
Miről is van szó akkor?
Továbbá múlthéten is ugyanezt csináltad bevallottan és akkor is kiverte a biztosítékot fórumon belül..
Kezeld már helyén ezt az egész papírt és folyamatos sírás meg stresszelés helyett méltósággal viseltess a helyzet iránt, ha már belevettél és eddig nem jött be a számításod a legrövidebb távon, amit ember mérni tud :DD
Clint
Clint 2018. 09. 10. 14:18
Előzmény: #66198  MadamDeAnn
#66212
A tavalyi tény, fundamentális értékelés szerint is 4150 környékén kellene lennünk. A féléves eredményt is kiemelkedőnek várom. Ha csak ezt el kezdeni árazni a piac, már akkor 4 200 - 4 500 közé kell emelkednünk. Mindenfajta extra akvízició nélkül.
andaxin 2018. 09. 10. 14:17
Előzmény: #66205  koati
#66211
Néhány hete elmondtad, hogy mekkora mák volt, hogy százszoroztam. Nos, többek között azért is lehetett ez, mert nem adtam el 10 Ft nyereséggel.
Egy időben versenysportoló voltam és csak 2 fajta sportolóval találkoztam: aki nyerni akar és aki fél veszíteni. Bajnokok viszont csak az első kategóriából kerültek ki. Ha nyerni akarsz és bajnok akarsz lenni, ideje stratégiát váltanod. Jó dolog így napizni, ha van forgalom. Ha nincs, akkor a többi magasabbról vett pakkod miatt öngól amit csinálsz mert Te is közrejátszol abban, hogy nem megy feljebb az árfolyam. Nem véltelenül mondják ezt itt neked sokan.
elephant 2018. 09. 10. 14:16
Törölt hozzászólás
#66210
koati
koati 2018. 09. 10. 14:15
Előzmény: #66198  MadamDeAnn
#66209
Mtel is 410-en szenved,pedig kb. 550 - 600 környékén van a BV.Miért a Telenorra lőne ki?
MVM szerintem felejtős.
Clint
Clint 2018. 09. 10. 14:14
Előzmény: #66200  NyeretlenKeteves
#66208
Semmit nem zárok ki, csak nem tűnik életszerűnek az egész időzítés. De nyilván nem láttunk a színfalak mögé, csak spekulálunk.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 10. 14:13
Előzmény: #66202  Törölt felhasználó
#66207
Az, hogy a Csehek mit mondtak az tudjuk mit jelent!? Számos példát tudnánk sorolni erre a sosem adom el szösszenetre :-) Nem tartom kizártnak, hogy a Telenor volt hazai üzletága magyar tulajdonba kerül de annak nem látom esélyét, hogy Konzinak nagyon nagy részesedése lehetne benne(egyelőre). Jászai régebben azt mondta, hogy a Telenor a Konzi portóliójába illene bele.... Ő mondta! Ne tőlem kérdezzétek, hogy ezt honnan vette :-) 
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 14:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#66206
Nem hiszem, hogy ebből lesz valami. És a telekommunikáció egyre kevésbé üzlet.
koati
koati 2018. 09. 10. 14:10
Előzmény: #66185  zsoltee77
#66205
Igen,de magasabbról is van,úgyhogy ez így nem állja meg a helyét,hogy a vonat után kellene futni.Hír nélkül úgysem indul el szerintem.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 10. 14:10
Előzmény: #66156  egyveleg
#66204
Grafikonokkal nem foglalkozom azt meghagyom a szakiknak.  Igazán rajzolhatnának valami nagyon durván emelkedős cuccot! :-) 
elephant 2018. 09. 10. 14:09
Törölt hozzászólás
#66203
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 14:08
Előzmény: #66199  NyeretlenKeteves
#66202
És a csehek megmondták, hogy nem akarják eladni. Szép lesz ez Telenor és MVM nélkül is.
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 14:07
Előzmény: #66198  MadamDeAnn
#66201
És az MVM mégis hogyan kerülne be a Konzum alá???

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek