Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
evazeller
evazeller 2017. 07. 27. 20:37
Előzmény: #35536  Törölt felhasználó
#35540
"A kulcs el kell kezdeni mint a biciklizést és eleinte óvatosan. Tapogatva.. én ezt tudom tanácsolni." ezzel mélységesen egyetértek
Törölt felhasználó 2017. 07. 27. 20:34
Előzmény: #35536  Törölt felhasználó
#35539
még valami, egy komolyabb papper (nem garancia semmire) de talán jobb a gyakorlásra mint egy napi szinten össze vissza száguldozó limites napkkal tarkító "volt" kispapper. De legalábbis nem agyonválallva magad (tőke ügyben benne).Böngész sokat a régi chartokon, hol léptél volna mit, mikor miért..hozz be magadnak Bb szalagot, RSi mozgó 50 200 at naposra,...és a szerint vizsgálódj. Válts hetesre naposra..és így tovább...sok idő de megéri, idővel a szemed rááll dolgokra. csak halkan jegyeztem meg mindezt. Rajtad áll hogy indulsz el.
evazeller
evazeller 2017. 07. 27. 20:33
Előzmény: #35534  Tibi0002
#35538
Tibi, én a helyedben már elfelejteném ezt a "RÉGI" konzum-dolgot, épp elég azt tudomásul venni, ami az "ÚJ" konzumban kialakult helyzet: miszerint 200-ról ment 3150-ig /kb-kb-/ szóval ez a 225 ezer és 11 forint ez már nem az
Tibi0002 2017. 07. 27. 20:32
Előzmény: #35534  Tibi0002
#35537
utóirat: a Konzummal való példálózás csak példa volt, nem jelenti, hogy a Konzum esését várom. Mint írtam, tehetik annyira profitábilissá, hogy értékes cég legyen. De nem követem annyira, hogy erről tudjak nyilatkozni.
Törölt felhasználó 2017. 07. 27. 20:31
Előzmény: #35528  almafa111
#35536
kereskedj, és rá fogsz érezni, de szükséges kicsit magadba is "szállni". Nem mindíg jó a fórum. Én továbbra is ezt vallom, majd ha már érzed a saját stilusod ritmusod, tőkéd...van némi pozitiv saját tapasztalatod, már kevésbé fogod azt érezni ha netán olvasod is a fórumot hogy "wtf" mit csináljak...mit csináljak.A kulcs el kell kezdeni mint a biciklizést és eleinte óvatosan. Tapogatva.. én ezt tudom tanácsolni.
Konzumos
Konzumos 2017. 07. 27. 20:29
Előzmény: #35516  Trend_energy
#35535
Hello Sir Trend_energy. Ugyanezeket a kétségeidet a Konzummal kapcsolatban.már több mint egy évvel ezelött is megtetted itt a topikban. Hol is állt a Konzum akkor...
Tibi0002 2017. 07. 27. 20:23
Előzmény: #35528  almafa111
#35534
Meg kellene ismerned a módszereket, mert utána tudod nagyjából eldönteni, melyik illik hozzád. Egy devizakereskedő lehet, hogy utálna részvényeket tartani, és a szabályok is mások. Általános szabály, hogy bármit csinálsz a tőzsdén, annak legrosszabb kimenetelével tisztában legyél, és simán elviseld, ha bekövetkezik. A diverzifikáció általánosan elfogadott legkisebb mértéke legalább 10 féle részvény. Másképp kifejezve, ha a tőkéd maximum 10-10%-a áll Opimusban és Konzumban, akkor elég feszesen, de már betartottál egy fontos szabályt. Ha elkezd esni, és te felrúgod a szabályt, és a többi pénzeddel ráveszel, lehet, hogy 10 alkalomból 9-szer működni fog. Aztán beleszaladsz a 10. alkalomba, amikor a részvény 99%-ot esik. A bét tele volt ilyen papírokkal, a Konzum történelmi csúcsa 225 ezer forint volt, és ez 11 forintra esett le. Az esésben feltételezhetően amatőrök százai véreztek el. Ez csak 1 szabály volt.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 07. 27. 20:20
Előzmény: #35523  Kvasztics_Fedor
#35533
Meg például én is kivétel leszek, csak a nyerő egy részéből játszom. Egyébként nem értem, miért kell ezt olyan egyedi jelenségnek beállítani. Teljesen mindegy milyen papírról van szó, mindennel el tudod bukni az életed, ha ész nélkül csinálod. Hol itt a gond? Aki ügyes, bármiben tud pénzt keresni, aki meg nem, az semmiben.
pantya70 2017. 07. 27. 20:17
Törölt hozzászólás
#35532
evazeller
evazeller 2017. 07. 27. 20:12
Előzmény: #35475  Kvasztics_Fedor
#35531
nem, fedorkám, éva mivel tegnapról nem maradt eladnivalója, szépen várt, kapott 1750-en először, azt adta 1830-on, aztán még egy kör: 1651-től 1760-ig, és mára ennyi is volt de nem vagyok boldog, hogy így zárt, bár látszott, opimus sem nagy erősség ma sőt, ma konzum megint jobb volt egy hajszállal és sajnos lehet, sokat kell várni, amíg az 1970-es beragadásom kihozom de nem nagy baj, majd lejjebb nézelődöm holnap
pantya70 2017. 07. 27. 19:59
Törölt hozzászólás
#35530
Juvefan
Juvefan 2017. 07. 27. 19:55
Előzmény: #35528  almafa111
#35529
ha javasolhatom menj a blue topikba és ott olvasgasd Metal Heart írásait naponta ír az Opimusról az hiteles, :)
almafa111 2017. 07. 27. 19:52
#35528
Kedves Mindenki! A Konzum és az Opi esetében (tegyük félre, hogy speka papír is lehet), milyen biztonsági szabályokat érdemes betartani, hogy egy kicsi hal, ne fulladjon a vízbe? :) Egyébként akik régóta tőzsdéztek Ti mindig a saját magatok által felállított stratégia mentén haladtok és attól nem tértek el? Egy blogon írta egy kolléga, hogy a leggyilkosabb, ha nem tartod be a biztonsági szabályokat és idézem " ki kell választanod egy működőképes stratégiát, és azt gépiesen, magánakciók nélkül be kell tartanod". Szerintetek mik a legfontosabb biztonsági szabályok? Az elmúlt időben egymás savazása helyett, miközben a kicsiket sajnáltátok, igazából a kicsiket "védő" tanácsok nem nagyon hangzottak el... Tudom, az élet farkastörvényekről szól, de az meg kicsit képmutatás, hogy sajnáljuk a kicsiket, de közben tanácsokkal nem látjuk el őket...
pantya70 2017. 07. 27. 19:49
Törölt hozzászólás
#35527
pantya70 2017. 07. 27. 19:45
Törölt hozzászólás
#35526
pantya70 2017. 07. 27. 19:42
Törölt hozzászólás
#35525
Tibi0002 2017. 07. 27. 19:42
Előzmény: #35516  Trend_energy
#35524
Lehetségesnek tartom, hogy profitábilissá teszik e két vállalatot, olyannyira, hogy innen nem esik már sokat, illetve emelkedik, s az megmarad. Ezért itt sem nem írok olyat, hogy az árfolyamok tutira aláhullanak. De ami most is egészen biztosan kijelenthető: túl magas az a kockázat, amit a kezdők vállalnak fel, legtöbben tudtuk nélkül. Ha a sok kezdő a Richterre ugrott volna rá, a volatilitás ott kisebb, de még így is ellenük szólnak az esélyek.
Kvasztics_Fedor
Kvasztics_Fedor 2017. 07. 27. 19:37
Előzmény: #35522  Trend_energy
#35523
Lesz azért kivétel, Metwolf pl 15 szörözte a tőkéjét itt. Zelleréva meg még őt is lepipálja. ;)
Trend_energy
Trend_energy 2017. 07. 27. 19:34
Előzmény: #35517  Kvasztics_Fedor
#35522
Olvastam :) Speciel a Konzum és az Opi álomhajóra gondoltam ...... Lesz benne annyi megkeseredett kisbüfi , hogy ihaj ..... Évekig ide fognak járni siránkozni , hogy mekkora átvágásban volt részük :)
Kvasztics_Fedor
Kvasztics_Fedor 2017. 07. 27. 19:30
Előzmény: #35519  Juvefan
#35521
egy haver anyja matávos volt, nyakig volt kedvezményesen 100Ft-on vett papírral. Egyszer csak szóltak neki, hogy el kéne adni, mert zuhé lesz. 2100ért ment el, utána morogtak, hogy átverte a főnöke, mert még ment fel :))))

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek