Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2017. 07. 21. 11:17
Előzmény: #33377  pitcairn2
#33380
Néhány nagy értékpapírpiac: igaz, ezért írtam, hogy "ha a történelem engedi"1970-es válság: igaz, erre való a kötvénykomponens + a költségátlagolásos vásárlásEgyedi részvény: ezért írok diverzifikációról, úgy már kisebb a kockázatAz átlagember 70-es évek előtt is vett részvényt, de őket is szívatták, illetve sokan bedőltek a saját mohóságuknak. De lehet ezt ésszel is.
Metwolf
Metwolf 2017. 07. 21. 11:17
Előzmény: #33376  upgrayeddAKS
#33379
Pont benne van a lényeg, a brokik profi szakemberek, a kisbüfik meg kisbüfik. Pláne ha újak.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 21. 11:12
Előzmény: #33375  Dodo34
#33378
:) Egyébként természetesen a (verseny)sport is olyan, amikről írtam :) Nem csak a tőzsde... de ilyen a sakk is, stb. Az egészséges verseny jót tesz - jó lenne, ha "átszőné" a társadalmunkat a fair play-be oltott versenyszellem. De a legtöbb ember csak azt látja: ha sunyi, tányérnyaló, szolgalelkű, stb., akkor fog tudni érvényesülni. Sztem sok évtized kellene ahhoz, hogy a magyar társadalom "fordulni" tudjon...
pitcairn2 2017. 07. 21. 11:11
Előzmény: #33352  Tibi0002
#33377
megjegyzem a legelső ETF-ek csak az 1970-es években jelentek meg, korábban csak egyedi részvényeket vehettél, ami sokkal veszélyesebb játék mint ha indexekbe szállsz be nem is nagyon vett az "átlagember" az 1970-s évek előtt részvényt, akkoriban inkább a kötvénypiacon keresztül mentek be a tőzsdére hiszen ott nagyságrendekkel kisebb volt a kockázat persze a mai ETF mániának is meglesznek a maga negatív következményei, amikor a biztonság hamis illúziójába ringatott hobbi-befektetők tömegével próbálnak meg majd egyszerre kimenekülni a biztonságosnak hitt pozícióikból
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 21. 11:08
Előzmény: #33371  Metwolf
#33376
Én sem mindenkiről beszéltem. Értem, amiket írsz, de elbeszéltünk egymás mellett. A tőzsdézésből a legtöbben semmit nem tanulnak, sőt: ha buknak, akkor azért, ha meg nyernek, akkor azért lesznek sokan még manipulálhatóbbak, fegyelmezetlenebbek, stb. (Nem írtam most sem, hogy ez mindenkire igaz.) Amikor könnyű paráztatni a spekiket, akkor a brokik könnyen elveszik a pénzüket. Ezt nem nehéz bizonyítani: a brokik sokkal fegyelmezettebbek. Sokkal inkább olyanok, mint a római légiók voltak, a spekik meg a "barbárok" a fenti hasonlatban :)
Dodo34
Dodo34 2017. 07. 21. 11:07
Előzmény: #33373  upgrayeddAKS
#33375
már tanultam valamit....közel 52 évet leéltem úgy, hogy a defetizmus szót 1x sem hallottam...most megnéztem a szótárban, mit jelent
pitcairn2 2017. 07. 21. 11:02
Előzmény: #33352  Tibi0002
#33374
"Ha részvények diverzifikált portfólióját tartja, akkor csak néhány biztonsági szabályt kell betartania, de nem kell hozzá értenie." ez max csak néhány nagy értékpapírpiac esetében volt igaz a XX. században és ott is voltak évtizedekig tartó durva lejtmenetek... pl. - inflációval kiigazítva azaz reálértéken - az 1970-es években volt a legutolsó 70% feletti bukta a DOW-n... ezek meglehetősen keményen feszegetik a legtöbb család vagyonfelhalmozó "önuralmát"
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 21. 11:01
Előzmény: #33370  Dodo34
#33373
Nem egy egész országról beszéltem, de ha már néhány 10e főnyi speki "mental prowess"-je emelkedni kezdene, az a pozitív visszacsatolások miatt sokat lendítene ennek az elba...ott országnak a sorsán. Nyilván át lehet térni a defetizmusra is - sokan teszik Mo.-on. Az alkoholizmus és az öngyilkosság egyféle nemzeti sport. (Az öngyilkossági ráta a japánoknál is magas, de ott olyan terhelés, nyomás nehezedik az emberekre, amitől itthon a legtöbben összeroppanának.)
tjt718 2017. 07. 21. 11:00
Törölt hozzászólás
#33372
Metwolf
Metwolf 2017. 07. 21. 10:56
Előzmény: #33361  upgrayeddAKS
#33371
Nem erről van szó. Mindenki úgy sem tud a kezén ülni egyszerre, mert ha így lenne és egyszerre szállnának le akkor csúnya földbe döngölés lenne. Mindig van aki vesz és aki elad, ez így normális. Éva hullámlovas, jól csinálja. Bár azt nem tudom, hogyan tudja elkapni az alját és a tetejét rendszeresen. Jó érzéke van.
Dodo34
Dodo34 2017. 07. 21. 10:48
Előzmény: #33361  upgrayeddAKS
#33370
úgyse tudsz egy egész országon változtatni....ez van, ezt kell elfogadni, sajnos
Underwood 2017. 07. 21. 10:42
Előzmény: #33360  Gaguse
#33369
Folyamatosan a 10es szorzót tartja, szinte forintra pontosan
Tibi0002 2017. 07. 21. 10:36
Előzmény: #33359  Törölt felhasználó
#33368
rotty = pitty putty
Turkiz
Turkiz 2017. 07. 21. 10:36
Előzmény: #33362  Metwolf
#33367
Azért azt megmondod, hogy poziban vagy-e még?
Törölt felhasználó 2017. 07. 21. 10:34
Előzmény: #33364  upgrayeddAKS
#33366
Köszönöm !
Törölt felhasználó 2017. 07. 21. 10:34
Előzmény: #33364  upgrayeddAKS
#33365
Köszönöm !
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 21. 10:31
Előzmény: #33359  Törölt felhasználó
#33364
A TA alapján, ha valami szűkölő háromszögből (wedge) tör ki lefelé, akkor az jó eséllyel hosszú időre megmutatja az irányt. Ha a kisspekák "ráülnének a kezükre", akkor valószínű, hogy emelkedni tudna a papír, de túl sok a "napizó". (Amúgy nem kárhoztatom őket, nemrég még én is ezt csináltam, meg amúgy is semmi közöm ahhoz, hogy ki hogy akar kereskedni. Csak annyit mondtam, hogy minek mi a következménye...)
lizabell
lizabell 2017. 07. 21. 10:31
Előzmény: #33361  upgrayeddAKS
#33363
És a forgalom is alacsony.
Metwolf
Metwolf 2017. 07. 21. 10:29
Előzmény: #33360  Gaguse
#33362
Nem szoktam tippelni, és befolyásolni sem fogok itt senkit, mindenki maga dönti el mit gondol. Opival egy irányba mennek ahogyan eddig is. Ha fel akkor fel, ha le akkor le.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 21. 10:28
Előzmény: #33355  Metwolf
#33361
Sztem azért nem tud kitörni felfelé, mert szinte mindenki azt teszi, mint Evazeller régóta (vagy pl. én is mostanában, de ma már leszokok róla, szánom bánom bűnömet, never again, stb.) - vagyis a sávozás miatt. Nem hagyjuk emelkedni a pappert, mindig öntünk és öntünk. Pár napra ráülnének a legtöbben a kezükre, máris jönne pár limites nap. Persze 3k-nál meg olyan öntés lenne, hogy csak na, de ez még mindig jobb, mint amikor a brokik meg a kisbüfik tandemben öntik és öntik. (Nekem amúgy kis pakkom van most, nem magam miatt mondom ezeket.) Sajnos a tőzsde sem képes a magyar emberekből mentálisan felkészült "katonákat" faragni, pedig ez lenne az egyik legnagyobb erénye a tőzsdének. Fegyelmezetlen, széthúzó, sőt: egymást visszahúzó, gáncsoskodó emberek alkotják a magyar társadalom nagy részét, és sokan észre sem veszik, hogy ez mekkora versenyhátrány. Ennek az országnak ebben a formában befellegzett: maffiózó parazita politikusok és a tányérnyaló ebeik martaléka lesz teljes egészében. (Részben már most is az.) Eközben az észtek élen járnak a digitalizációban, lásd kormányfői beszéd St. Gallenben. (2017.05.03.) Mi visszafelé fejlődünk, a versenytársak meg fejlődnek - ezért romlik a nemzetközi pozíciónk.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek