Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 09. 18. 10:03
Előzmény: #5879  Trend_energy
#5880
Egy részét beadtam kellett más projekbe, de van még és tartom!
Trend_energy
Trend_energy 2012. 09. 18. 09:59
#5879
Kaptam -:)
Nem gondoltam 2 hete mikor beálltam, hogy így leöntik :)
Törölt felhasználó 2012. 09. 14. 17:10
Előzmény: #5872  autofan
#5878
Ismét 42!
Stabilan elvan itt a papper,furcsa,hogy 44-45 körül támasztják rendesen azt átvinné egész jó lenne, addig megy a toporgás!
Törölt felhasználó 2012. 09. 12. 08:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#5877
"Kedves eva zeller

Nem ismerlek. De légyszi ne ide irogass, hacsak nem konzumhoz akarsz szólni.

Köszi"

Ennyi!
:):):):):)
autofan 2012. 09. 12. 00:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#5876
Kedves eva zeller

Nem ismerlek. De légyszi ne ide irogass, hacsak nem konzumhoz akarsz szólni.

Köszi
evazeller 2012. 09. 12. 00:08
Törölt hozzászólás
#5875
evazeller 2012. 09. 12. 00:06
Törölt hozzászólás
#5874
Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 20:47
Előzmény: #5871  autofan
#5873
Köszönöm, jó válasz én se tudtam volna jobban leírni!
autofan 2012. 09. 11. 19:56
Előzmény: #5871  autofan
#5872
Nézd meg amerikában mekkorát ugranak egyes papírok felvásárlási sztoriknál.
Ez pont hasonló.
Ott sem a működés javul duplájára pár hét alatt, hanem van egy sztori amitől fel megy.

Vagy fordítva: zuhan a papír felére egy nap alatt. Nem romlott a működése annyit.
autofan 2012. 09. 11. 19:53
Előzmény: #5865  NetBroker
#5871
Engedd meg, hogy vállalkozó helyett válaszoljak konkrétan:

Kérdés No 1.:
Ki az aki tőkét emelne (értsd: tőke befektetőként hosszú távra beszállna) egy olyan cégbe, ami évről-évre veszteséget termel, az alagút végét nem látjuk, plusz a kilátások (építőipar) továbbra is nagyon rosszak! Mikor és mitől kerülne jobb helyzetbe ez a cég kis hazánkban? Szerintem józan ésszel senki nem fektetne be most ebbe a cégbe, inkább keresne más célpontot.

Olyan aki mélyebben bele lát a cégbe.Magyarul egyeztet a 80%-os tulajjal és vele megegyezik!!!! Ha nem lesz ilyen akkor senki. Ha a főtulajnak van koncepciója (reméljük, úgy tűnik) akkor lesz ilyen.Akár saját maga!

Kérdés No 2.:
Még ha lenne olyan befektető, aki beszállna, annak ugye részvényenként min. 100 Ft-on (a jelenlegi névértéken) kellene tőkét emelnie. Miért tenné ezt meg, ha a tőzsdén jelenleg ennek kevesebb mint feléért tudna bevásárolni, még úgy is, hogy az elmúlt időszakban duplázódott az árfolyam????

A cég 80 % a egy kézben van.Valósan nagyon kevés pörög. Az ár mennyiség függő, ha venni akarsz felhúzod ha eladni nagy mennyiséget letolod. Ha venni szeretnél komoly tételt nem tudsz olcsón.
Az, hogy mennyit ér egy nagyobb csomag nem tudom konkrétan de biztos nem 40 Ft-ot. Másrészt a tőkeemelés álalában arról szól, hogy valami olyanra költik ami miatt megtörténik és a cégnek hasznot hoz, javul a működése. Ha nincs ilyen akkor nincs tőkeemelés.

Egyszóval hidd el van értelme farvizen evezni kisebb tétellel. itt valós sztori van. Az hogy tőkeemelés után mennyire lesz sikeres az más kérdés.
autofan 2012. 09. 11. 19:53
Előzmény: #5865  NetBroker
#5870
Engedd meg, hogy vállalkozó helyett válaszoljak konkrétan:

Kérdés No 1.:
Ki az aki tőkét emelne (értsd: tőke befektetőként hosszú távra beszállna) egy olyan cégbe, ami évről-évre veszteséget termel, az alagút végét nem látjuk, plusz a kilátások (építőipar) továbbra is nagyon rosszak! Mikor és mitől kerülne jobb helyzetbe ez a cég kis hazánkban? Szerintem józan ésszel senki nem fektetne be most ebbe a cégbe, inkább keresne más célpontot.

Olyan aki mélyebben bele lát a cégbe.Magyarul egyeztet a 80%-os tulajjal és vele megegyezik!!!! Ha nem lesz ilyen akkor senki. Ha a főtulajnak van koncepciója (reméljük, úgy tűnik) akkor lesz ilyen.Akár saját maga!

Kérdés No 2.:
Még ha lenne olyan befektető, aki beszállna, annak ugye részvényenként min. 100 Ft-on (a jelenlegi névértéken) kellene tőkét emelnie. Miért tenné ezt meg, ha a tőzsdén jelenleg ennek kevesebb mint feléért tudna bevásárolni, még úgy is, hogy az elmúlt időszakban duplázódott az árfolyam????

A cég 80 % a egy kézben van.Valósan nagyon kevés pörög. Az ár mennyiség függő, ha venni akarsz felhúzod ha eladni nagy mennyiséget letolod. Ha venni szeretnél komoly tételt nem tudsz olcsón.
Az, hogy mennyit ér egy nagyobb csomag nem tudom konkrétan de biztos nem 40 Ft-ot. Másrészt a tőkeemelés álalában arról szól, hogy valami olyanra költik ami miatt megtörténik és a cégnek hasznot hoz, javul a működése. Ha nincs ilyen akkor nincs tőkeemelés.

Egyszóval hidd el van értelme farvizen evezni kisebb tétellel. itt valós sztori van. Az hogy tőkeemelés után mennyire lesz sikeres az más kérdés.
Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 09:54
Előzmény: #5868  Törölt felhasználó
#5869
Jó meglátás!Az biztos ez nem az a pepper!
Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 09:44
Előzmény: #5865  NetBroker
#5868
Ennyire ne temesd az építőipart, már nem olyan rossz a helyzet.

Ha tőkét akarnak emelni akkor fognak is.

Ha valaki forintozni akar keressen más papírt.
folio 2012. 09. 11. 09:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#5867
Én odafigyelek az evazeller hozzászólásaira szerintem korrekt..régi motoros , érzi a piacot.. Amikor a creditjogból kiszállt 64 en az E-sztár 380 volt ..akkor azt irta hogy figyeli az jó lehet. Bejött neki.. Gratulálok
Igy tovább várjuk a következő tippet.

A vállalkozó is figyelve van..a konzum bejött neki eddig remélem meg lesz a 130 mert legalább addig kell menni hogy 100 on megérje jegyezni /lásd phylaxiát/
Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 09:30
Előzmény: #5865  NetBroker
#5866
Köszönöm a meglátásaidat!
Látod ez a külömbség a hazugság és az értelmes vélemény között, lásd evazeller.......
Amúgy ez egy pozitiv dolog ha nézted kik kapják meg milyen szinten mozognak a bírák akkor látható,hogy ez egyfajta "előleg, bizalom " a cég irányába!
Igen 2012 első félév veszteséges volt, de rengeteg dolog hitel, kintlévőségek.... a második félév és a jövő év eleje lesz a lényeg!
Már nincs lejebb építőiparba és mindenki akik benne van látja,hogy ismét talpra áll és megy, nem úgy mint a 2000-es évek boomjában de elindult, és egy ilyen cég ezt kiaknázza hidd el!
A tőkeemelés meg reális a sok új partner se a semmire jön, na meg a díj ez megerősít abban,hogy jó úton jár a cég!
NetBroker 2012. 09. 11. 09:15
Előzmény: #5836  Törölt felhasználó
#5865
Szia Vállakozó!

Azt hittem, hogy azt egyszer mér megbeszéltük, hogy a csoport tevékenysége ALAPVETŐEN VESZTESÉGES, amit az átváltások/pü-i eredmények csak fokoztak. (Lásd 2012.08.23-i 09.31-es bejegyzésemet.)

Azóta kijöttek a 2012. I. féléves eredmények, ami alapján a csoport pü-i helyzete TOVÁBB ROMLOTT:

2012. I. féléves beszámoló 8 oldalas pdf-ének 5. oldala, bázis a 2011. év hasonló I. féléves időszaka:

.) ÁRBEVÉTEL: 2011-ben 3,5 mrd Ft, 2012-ben 3,32 mrd Ft, ez 5 %pontos csökkenés.

.) ÜZEMI EREDMÉNY: 2011-ben 59 mió Ft veszteség, 2012-ben 190 mió Ft, azaz 3-szorozódott!!!

.) PÉNZÜGYI MŰV. EREDMÉNYE: 2011-ben 51 mió Ft veszteség, 2012-ben 167 mió Ft, azaz ez is triplázódott!!!

Miről beszélünk akkor?

Nagyon szép dolog ez a 100 Ft-os tőkeemelés, gondolom mindannyian szívesen kiszállnátok a poziból ilyen áron!

DE!

Kérdés No 1.:
Ki az aki tőkét emelne (értsd: tőke befektetőként hosszú távra beszállna) egy olyan cégbe, ami évről-évre veszteséget termel, az alagút végét nem látjuk, plusz a kilátások (építőipar) továbbra is nagyon rosszak! Mikor és mitől kerülne jobb helyzetbe ez a cég kis hazánkban? Szerintem józan ésszel senki nem fektetne be most ebbe a cégbe, inkább keresne más célpontot.

Kérdés No 2.:
Még ha lenne olyan befektető, aki beszállna, annak ugye részvényenként min. 100 Ft-on (a jelenlegi névértéken) kellene tőkét emelnie. Miért tenné ezt meg, ha a tőzsdén jelenleg ennek kevesebb mint feléért tudna bevásárolni, még úgy is, hogy az elmúlt időszakban duplázódott az árfolyam????

Szép dolog ez a tőkeemelési terv, de reálisan nem adok rá sok esélyt.
Kívánom Nektek, hogy ne legyen igazam...
Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 09:01
Előzmény: #5861  autofan
#5864
De igazad van csak ahol éva megjelenik ott ez van nézd meg a topikokat ahova eddig írt de én befejeztem vele egy hazug személy felesleges az álomvilágába él, ez a konzi topik ás szóljon arról!
Pl erről ami jó hír!

Díjazták a minőséget! A Tüzépker Zrt. elnyerte a Business Superbrands díjat.

Idén ötödik alkalommal ült össze a 14 tagú, független szakemberekből álló zsűri, akik a Dun&Bradstreet adatbázis, valamint szakmai kamarák és szövetségek segítségével döntöttek arról, hogy mely márkák viselhetik az üzleti márkáknak ítélt Business Superbrands védjegyet. A bizottság döntése alapján cégünket a Konzum Nyrt. fő profilját üzemeltető leányvállalatát, a Tüzépker Zrt.-t érdemesnek találták arra, hogy megkapja a Business Superbrands 2012 elismerést.

Az elismerés megmutatja, mely márkák szolgálhatnak példaként azon hazai piaci szereplők számára, amelyek fejlődni és tanulni szeretnének a jövőben a márkaépítés tekintetében. Hisszük, hogy a minősítés, amelyet cégünk elnyert, nemcsak biztonságot, de garanciát is nyújt vásárlóinknak, partnereinknek mindennapi választásukhoz.

A díj olyan pozitív visszajelzés, amely szakmai alapon emeli ki a legjobbakat. A díjat odaítélő bizottság az ágazat elismert szakembereiből áll, akik döntésükkel tanúsítják márkánk eddigi sikerességét. A jelölés kizárólag szakmai szempontok alapján történik, sem pályázni, sem jelentkezni nem lehet az elismerésre.

A nemzetközi definíción túl a bírák figyelembe veszik az adott brand tradícióját, történelmét, piaci szereplését, a márka reputációját, a vállalat goodwilljét, etikai megítélését, közismertségét, tudatos innovációját és márkastratégiáját.
Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 08:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#5863
Ne kamuzz!!!!!:)
evazeller 2012. 09. 11. 00:05
Törölt hozzászólás
#5862
autofan 2012. 09. 10. 23:48
Előzmény: #5860  Törölt felhasználó
#5861
Eddig ez egy olvasható topic volt.
Nem akartok máshol levelezni??
Én speciel leszarom ki mit csinál,ez a topic nem arról szól!!!!!!!!!!!

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek