Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sly36
sly36 2012. 08. 23. 11:26
Előzmény: #5719  Törölt felhasználó
#5720
Nem kötöm az orrodra.:-)))
Törölt felhasználó 2012. 08. 23. 11:05
Előzmény: #5716  sly36
#5719
célárad? :)
NetBroker 2012. 08. 23. 11:02
Előzmény: #5717  NetBroker
#5718
Bocs, persze, hogy nem az árfolyam a 400 Ft, hanem a névérték...
NetBroker 2012. 08. 23. 11:01
Előzmény: #5716  sly36
#5717
Nem hiszem, hogy egy tényleg jól festő, üzleti tervvel, háttérszámításokkal, piaci elemzéssel alátámasztott, várhatóan sikeres, bővülő növekedő cégbe-üzletbe azért nem száll be valaki tőkével, mert 100 Ft helyett 400 Ft az árfolyam... :)

Fenntartom, hogy a tulajt nem az árfolyam vezérli, hanem a fő szempontja az hogy sikerüljön tőkét bevonnia. Ha ennek egyik eszköze az árfolyam (márpedig az), akkor foglalkozni kell nekik ezzel is.
sly36
sly36 2012. 08. 23. 10:45
Előzmény: #5715  NetBroker
#5716
"De ez semmit sem jelent, mert az fog történni, amit a többségi tulajdonos akar. Gondolod, hogy őt érdekli az, hogy mennyi az árfolyam? Nem hiszem."

Nyilván azért csökkentették a névértéket és darabolták a részvényeket, mert igenis érdekli őket az árfolyam. Ha nem érdekelné őket, ezt nem tették volna. Vélhetőleg a sokéves alvó részvény jellege ezáltal megszűnik. A tőzsde a tőkebevonás színhelye is! Lehet ezt jól is csinálni, nemcsak úgy, hogy közben lekopasztják a kisbüfiket.
NetBroker 2012. 08. 23. 10:30
Előzmény: #5714  Törölt felhasználó
#5715
1.) "Nem hiába kezdték a komolyabb kommunikációt" => Igen, ennek az az oka, hogy valamire készülnek. Ez biztos, nem vitatja senki. De sztem ez nem a tőkeemelés, hanem valami más, amit még nem tudunk. Lehet, hogy nem lesz igazam, de a véleményemet az is alátámasztja, hogy a magyar piacról sajnos nem tudok sok jó példát mondani arra (talán csak at OTP-t), amikor valami oknál fogva szétdarabolták v. összevonták a részvényeket/névértékeket, mert ezt követően mindig jött valami "csúnyaság" és aztán esett az árfolyam. Majd megírták azt a bizonyos levelet, amiben csak az építőiparról írnak. Plusz érdekelne, hogy a tőkeemelésből befolyó pénzekből hogyan tervezik a piacbővülés és milyen cégeket akvirálnának...

2.) Tény, hogy Mo-on az építőipar még mindig nem érte el a mélypontot. Lásd az alábbi POrtfolio-s cikket:
link

Komolyan nem látom, hogy mitől bővülne 2. félévben vagy 2013Q1-ben a csoport. Ha valakinek van ötlete, szívesen veszem... :)

3.) Hogy mi a "cég" érdeke? Bizony nem a 100 Ft-os részvényárfolyam, hanem a stabil, kiszámítható és profitábilis működés. De ez semmit sem jelent, mert az fog történni, amit a többségi tulajdonos akar. Gondolod, hogy őt érdekli az, hogy mennyi az árfolyam? Nem hiszem. A kérdés nem az, hogy a cégnek mi az érdeke, hanem az, hogy a fő tulajdonosnak mi az érdeke, mivel a 77 % feletti részesedésével minden kisbüfit kizárva, egyedül tud (és biztos vagyok benne, hogy fog is) dönteni.

4.) Remélem nem rám gondoltál, amikor azt írtad, hogy szídják a céget jobb vétel érdekében. Nem hiszem, hogy szídtam volna, egyszerűen csak próbálok gondolkodni, hogy mi a fene történik itt. Fundásan nem a tevékenységnek van értéke (ahogy látjátok, veszteséges a tevékenység) hanem az ingatlannak, de erről meg sajnos nem kommunikálnak...

Szerintem. Természetesen tiszeteltben tartva mások véleményét! Ja és
MINDEN KONZUMOS KISBÜFINEK KÍVÁNOM, HOGY NYERESÉGGEL ZÁRJA A POZIJÁT!!!
Törölt felhasználó 2012. 08. 23. 10:01
Előzmény: #5713  NetBroker
#5714
Második félév és jövő év első negyedéve lesz az érdekes nem hiába kezdték a komolyabb kommunikációt!
Addigra bővül is a cég, és asszem az áprilisi közgyülésen már szó volt a névértéken tőrténő tőkeemelésről, ami tudjuk 100, így a cég érdeke is az árfolyam legkésőbb év végéig vagy jövő év elejéig elérje ezt!
Bár őszt is hallottam de ez addig ameddig nem írják le olyan mint a legenda!
Viszont azért furcsa,hogy páran szídják talán egy jobb vétel reményébe?
az biztos itt fundásan van érték egy részvényre kb 100 körül bár reálisan szerintem 75-80 körül kellene jelen pillanatban már lennie!
Ez az én véleményem mindenki felnőtt ember és tiszteletben tartja a másik véleményét!
Szép napot!
NetBroker 2012. 08. 23. 09:31
Előzmény: #5712  Törölt felhasználó
#5713
Akkor nem jó számokat nézel... :)
A 2011-es konszolidált adatok alapján már üzemi szinten is veszteséges, az árfolyam hatás csak tovább lökött ezen, nemcsak 2010-ben, hanem tavaly is...
Ráadásul sokkal rosszabb lett a 2011-es év, mint a 2010.

2010. 2011.
Árbev: 7,24 mrd 7,99 mrd
Üzemi er.: - 2,1 mió - 19,9 mió
Püi műv.: - 78 mió - 201 mió
Adózott er.: - 89 mió - 225 mió
Törölt felhasználó 2012. 08. 23. 09:23
Előzmény: #5711  NetBroker
#5712
Forintárfolyam átváltás miatt lett csak mínusz főleg de nézd meg a jelentést semmivel se rosszabb mint a válság óta,sőt!!!!!!!
Kiderül csak kicsit illikvid a papír ami nem baj mert nem a spekák játékszere lásd krdit,hibryd,keg........
NetBroker 2012. 08. 23. 09:16
Előzmény: #5710  Törölt felhasználó
#5711
Lehet, és kívánom hogy legyen igazad! Bár ugye a honlap is csak egy sima marketing eszköz... Én azonban annak is adnék egy pár %-nyi esélyt, hogy az elmúlt évek visszaesése (minden tevékenységi körük bevétele, nyereségessége visszaesett, átfordult veszteségessé) miatt a fő tulajnak elfogyott a megtakarítása, és egyedül már ő sem tudja pénzelni tovább a csoportot. Megszorult és friss pénz kellene, de a bankok már nem akarnak adni nekik többet, tekintve, hogy igy is sok hitel van már... Ha tényleg ez a verzió az igaz, akkor baj van.
Törölt felhasználó 2012. 08. 23. 09:05
Előzmény: #5709  NetBroker
#5710
Olvasd végig vagy nézd meg honlapot azért ott még egészen sok más dologról is szó van, és pont,hogy most kezdenek mint anno profilt bővíteni ami pár éve adott egy lökést a részvénynek!
www.konzum.hu
NetBroker 2012. 08. 23. 09:01
Előzmény: #5708  Törölt felhasználó
#5709
Nekem nagyon rossz előérzetem van a Konzummal kapcsolatban. A többségi tulaj küldött minden részvényesnek levelet, ilyet előtte még sosem tett... (Nálam ilyenkor kapcsol be azonnal a vészcsengő, hogy valami durva jön.) Nem a tőkeemelésre gondolok, arra elég lenne egy közlemény. A levélben pedig csak (a válság óta igencsak rosszul kinéző,) az építőiparhoz köthető tevékenységet említik, úgy, mintha a bérbeadás nem is létezne. Pedig az egész kócerájnak szerintem az egyik legnagyobb értéke maga a "Konzum", ami Pécs belvárosában álló qrva nagy üzletház és irodaház, full bérbe adva... Nézzétek meg az új honlapot, egy szó sincs erről!
Az Nyrt. leánycégei közül a Tüzépker Zrt-t követően pedig ennek (az irodaházat és üzletházat birtokló Konzum Áruház Kft.-nek) a legnagyobb a jegyzett tőkéje (250 mFt). Közép/hosszú távon gondolkozva nem tudom, hogy manapság ki fektetne be egy olyan építőipari csoportba, amely már így is jelentősen el van adósodva. Persze ettől még lehet ma 50 Ft, jövő héten 100 Ft az árfolyam.
Törölt felhasználó 2012. 08. 23. 08:37
Előzmény: #5705  sly36
#5708
Reméljük konzi ma már 50 körül lesz!!!!!
Törölt felhasználó 2012. 08. 22. 19:56
Előzmény: #5705  sly36
#5707
Én maradok konzinál!!!!!Tőkeemelésig biztos!!!!!
Törölt felhasználó 2012. 08. 22. 19:55
Előzmény: #5705  sly36
#5706
Neírj ilyet mert megbánod pár hét múlva. Keg 150 simaügy, és napok kérdése, nem hónapok. Kerülendö a hibrid meg a kredítjog.
sly36
sly36 2012. 08. 22. 19:53
Előzmény: #5704  Törölt felhasználó
#5705
jó, hogy beírod az összes topikba, a kamu kegedet, legalább mindenki tudja, mit nem kell venni
Törölt felhasználó 2012. 08. 22. 19:49
Előzmény: #5703  Törölt felhasználó
#5704
Csipegesd a keget is, bár ez is jo, csak az hamarabb lesz 100. Talán már 31ére eléri
Törölt felhasználó 2012. 08. 22. 19:45
Előzmény: #5702  Törölt felhasználó
#5703
43-ról csippentettem én is egy kicsit. Meglátjuk.
Törölt felhasználó 2012. 08. 22. 17:57
Előzmény: #5701  gold66
#5702
Már egy ideje 40 felett van csak manipulativ kis tételek csorogtak le addig, de sok szerencsét a KEG se rossz,idő kérdése és beindul itt is a forgalom........utána meg kapkodás lesz 100-ig!!!!!
gold66 2012. 08. 22. 17:44
Előzmény: #5698  Trend_energy
#5701
Eladtam 43. -on én is . Napok óta megy a kinlódás, puffereli valaki a könyvet mindkét oldalról . Azért visszaállok egy kisebb tétellel 37.-re, addig a szintig mindig leöntik !
38 -as átlaggal KEG -re cseréltem, eddig úgy tűnik, hogy jó csere volt .

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek