Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 11:05
Előzmény: #1358  Törölt felhasználó
#1360
Sajna ma nem tudok konzum könyvet nézni ! (Tech. okok)
Segítene valaki?
zotya32 2007. 02. 15. 11:04
Előzmény: #1358  Törölt felhasználó
#1359
eddig 560 db forgalom nem sok; gardéniába tettek egy kis pénzt e helyett :))
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 11:01
Előzmény: #1357  Törölt felhasználó
#1358
Kéne egy nagyobb tőkés speki és ki lehetne szórni a sok flipperest... nekem sajna nincsen ehhez annyim, bár már jelentős konzum pakk van nálam biztonságban. Legalább magamra nem boríthatom... :-)
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 10:15
Előzmény: #1356  zotya32
#1357
Az a baj a papírral hogy:
230 alatt mindenki venne (ezürt nem megy le majd oda)
245-250 felé meg adják...egyszerűen sokan nem tudnak továbblépni és egy range trade papírnak tartják
zotya32 2007. 02. 15. 10:09
Előzmény: #1355  Törölt felhasználó
#1356
én tegnap vettem 257-en, kicsit bosszantó hogy most így állunk, de most már ezt nem adom el veszteséggel; elég volt már a sok - sok mínuszból. egyszer csak lesz ez is névértéken, mint az eco; és ha egy 6 ft-os humet is szárnyal.... akkor menjünk már szép lassan mi is végre.
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 10:02
Előzmény: #1354  Törölt felhasználó
#1355
Valaki megint bedobta a nagy pakkját 240-en... szánalmasok az ilyenek...
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 09:58
Előzmény: #1353  Törölt felhasználó
#1354
Nem nagy pörgés van,furcsa tegnaphoz képest.Humetet soha nem vennék.Most Synergonom van 1340-ről és Fhb-t szeretnék venni.Pár napra jó lesz míg lecseng a Fotex őrület.230 alatt elkezdem venni a Konzumot.:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 09:52
Előzmény: #1352  Törölt felhasználó
#1353
Hallottátok, hogy a Konzum következő irodaházát New Yorkban tervezni??? :-)
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 09:45
Előzmény: #1351  Törölt felhasználó
#1352
beindul az USA terjesztes
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 09:43
Előzmény: #1350  Törölt felhasználó
#1351
Most a legjobb vétel 234.Humetben mi ez az őrület?Azért mert amerikai részvényeket adnak a Humetért?Szarért szart jeligére:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 09:41
Előzmény: #1349  Törölt felhasználó
#1350
hosszú még a nap
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 09:32
Előzmény: #1348  Törölt felhasználó
#1349
Nem úgy néz ki hogy emlekedni akarnánk...
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 08:49
Előzmény: #1347  akpo
#1348
Jó reggelt, jó konzumozást! Tegnap elég sok remegőtől kikerültek a papírok, ha ma is lesz vételi kedv átmehetünk 260-on!
akpo 2007. 02. 15. 08:27
Előzmény: #1346  matgab
#1347
Igazad van, de egyszeruen nem tudok jobb magyarazatot. Csak ilyen esetben lehet ugyanis anyagktg es nem ELABE.
Amugy en az ingataln miatt vettem a papirt nem a tobbi tevekenyseg miatt. Sztem az ingatlanban lehet a sztori, ennyi.
matgab 2007. 02. 15. 07:28
Előzmény: #1342  akpo
#1346
akpo:
Sztem eleg egyszeru a keplet, nem azt adja tovabb, amit megvesz, tehat a ceg nem is kimondottan kereskedo ceg.
A gyj-ben azt írja, hogy az árbevétel 97%-a kereskedelemből van...
Kereskedelmi tevékenység esetén ELÁBÉ-ba kerül amit elad.
Mivel termelő tevékenységről sehol nincsen szó, ezért az anyagköltségek nagysága továbbra is gyanúsan magas...Persze attól még lehet igaz.
Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 23:29
Előzmény: #1344  Törölt felhasználó
#1345
Holnap érdekes nap lesz.
Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 22:47
Előzmény: #1343  akpo
#1344
lassan már az is elég, ha csak ránéz matgab egy részvényre :)))
akpo 2007. 02. 14. 22:45
Előzmény: #1341  matgab
#1343
Egyebkent is matgab, igerd meg, hogy nem veszel bele 300ig, pliz!!!! :)))
akpo 2007. 02. 14. 22:43
Előzmény: #1341  matgab
#1342
Az ingatlanvagyont sztem akkor fogjak ertekelni, ha keszen vannak a felujitasok vagy mar parhuzamosan is keszithetik az ertekelest. A management comment pedig szinten johet akkor.
Az ertekelesi tartalek fingom sincs miota van ott, a kis csokkenes pedig valoszinu, hogy vmi olyan eszkoz miatt van, ami kikerult a konyvekbol.
Anyagjellegu raforditas? Sztem eleg egyszeru a keplet, nem azt adja tovabb, amit megvesz, tehat a ceg nem is kimondottan kereskedo ceg.
matgab 2007. 02. 14. 21:56
Előzmény: #1340  Törölt felhasználó
#1341
nézegetem, nézegetem ezt a gyorsjelentést és a követtkező gondolatok jutank eszembe...

1) Az első ami szemet szúr, hogy a 2005 -ös eredménytartalék el van szúrva, mert minusz kell, hogy legyen.csak úgy jön ki számvitelileg és matematikailag.

2) Ha ekkora negatív ET-je van, akkor miért kell mégis T. adót fizetnie? Nyilván mert a csoporton belül volt egy cég, aki korábban baromi veszteséget termelt, a többiek meg nyereségesek voltak... Miért volt ez a hatalmas veszteség és hol keletkezett?

3) Az egy részvényre jutó ST 432 HUF/részvény, ez alapján mehetne, de a kis közkézhányad és az illikviditás jelentős diszokontot jelent.

4) Ingatlancégnek állítjátok be, miközben ez nekem inkább kereskedelmi cégnek tűnik, ingatlan fejlesztésekkel. Ingatlanhasznosítási árbevétel 3%...NAgyon jó lenne egy management komment, hogy ez hogy fog változni, ha kész lesz az új épület...

5) Ingatlanok értékhelyesbítéssel. Én ezt nem értem...Itt mindenki azt mondja, hogy 1994-es adatokon vannak bent az ingatlanok...De az IFRS és a Magyar tv. alapján ha már értékheyesbítést alaklmaz, akkor azt rendszeresen az aktuális értékre kell átértékelni...
Ha ez így van (tehát átértékelik), akkor viszont marha kevésnek tűnik az a 300 millió ért. tart. a 2 milliárdhoz képest még akkor is, ha az ingatlan nagy részét nemrég szerezték volna. Ráadásul írhattak volna arról is, hogy tavalyhoz képest ez miért csökkent...? Lement az ingatlan ára, vagy écs-t számolnak el utána?

6) Egy kereskedelmi cégnek miért ilyen magas az anyagjellegű ráfordítása? Mit állítanak elő, mert készletet azt nem, mert azt veszik... Akkor az mi? lék a kontrollon? Fűtési költség, benzin költség? ANnak sok egy kicsit, főleg ha az ingatlanért bevétele csak 3%...

7) ROE mutató nagyon gyenge, egyelőre...

Szóval sok itt még a kérdés, kevés a transzparencia...
Ráadásul Pécsen eléggé halott a gazdaság, nincs multi, pang a terület, ezért az ingatlanos sztori jó lehet, de vigyázó szemünket a Pécs Plaza-ra is vessük...

Etttől még ha bejön lehet benne bakot ugrani is meg lőni is...

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek