Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gereaki 2006. 12. 15. 11:14
Előzmény: #959  Törölt felhasználó
#960
tud valaki valami konkrétumot erről a papperről, mozgolódik egy kicsit(?!)
Törölt felhasználó 2006. 12. 13. 16:58
Előzmény: #958  Törölt felhasználó
#959
Életet lehelek a topikba hátha az segít.
Green látom visszatértél..Megkaptad a mailem vagy ilyen nagy hülyeséget kérdeztem?
Törölt felhasználó 2006. 12. 04. 09:33
Előzmény: #957  Törölt felhasználó
#958
miert vettel bele annyit amit utolag soknak tartasz?...irtam hogy ez nem olyan papir mar többször ide...
Törölt felhasználó 2006. 12. 03. 20:55
Előzmény: #956  Törölt felhasználó
#957
Egyetértünk.Már szeptember óta van a tanácsodra.Meglátjuk mi lesz.Van kb 7000 db.A gyorsjelentésig nem adom el.Nem volt különösebb oka szeptemberben sem hogy drágult 40-50%-ot.Ez bármikor bekövetkezhet.Játékpénznek sok ami benne van és nem tudok még venni hozzá,ezért remélem hogy innen csak felfelé mehet tovább.Köszi a mailt majd megírom a kérdéseim..
Törölt felhasználó 2006. 12. 03. 16:20
Előzmény: #955  Törölt felhasználó
#956
done... .

figyu a konzum egy ilyen papir....persze nagy benne a riziko de hinni kell a storyban...ha nem inkabb add el es tegyel mast...lehetöseg mindig van. en kiprobalom, csödbe nem megy igy 0 nem lesz tehat nem kell leirnom 100%-ban es felfele meg megindulhat....nekme ez egy ilyen papir, de mar irtam honapokkal ezelött: ez nem olyan papir amivel gyorsan lehet sok penzt keresni szerintem ez egy story ami vagy bevalik vagy nem nekem van benne egy kis jatekpenz ennyi. mindenkinek mas a stilusa ahogy befektet... .

na jo vasarnapot!

az ECO nekem nagyon tulmanipulalt ceg, nem szeretem a nem atlathato cegeket... . akkor egy konzum mar inkabb abban van vmi ertek (ingatlan) egy ecoban nincs megfoghato materialis ertek...igy nagyobb a lefele kockazatod is... .
Törölt felhasználó 2006. 12. 03. 13:41
Előzmény: #954  Törölt felhasználó
#955
A cím alekszandrosz@citromail.hu.
Törölt felhasználó 2006. 12. 03. 13:32
Előzmény: #953  Törölt felhasználó
#954
Mint a vak ló a viccben,neki megy a falnak amikor kipróbálná a vevő és azt mondja a gádzso hogy nem vak csak bátor a paci...
Volt 72-ről 2000 db egy hét alatt felszaladt 82-re ott eladtam és mivel ment tovább visszavettem 85-ért azóta volt már drágább de nem adtam el.Meglátjuk ahogy a vak is mondja.
Konzum nagyon durva ha lemegy ,200 nagyon szépen tartotta.Az zavar hogy a tulaj sem szeretné hogy drágább legyen inkább nyomná lefelé az árat és februárig nem lesz semmi infó..szvsz
Ha megtennéd Green hogy küldesz egy mailt,mert szeretnék néhány dolgot kérdezni és törlődött a címed a postafiókomból.Köszi
Törölt felhasználó 2006. 12. 03. 12:57
Előzmény: #952  Törölt felhasználó
#953
alex ismered az eco-t? mikent mozog etc? szvsz nem nagyon...bator vagy hogy belevettel.. .

Konzum: kerdes mennyi beragadt van, ha sokan karognak es nem birjak mert minden penzük benne van, es az most masra kell, akkor lemehet, de szvsz ott lenne eleg vevö hiddd el :)) igy nem lenne sokaig ott....

Uj hir kell, addig nem lesz szarnyalas. De ezt tudtuk.
Törölt felhasználó 2006. 12. 02. 16:11
Előzmény: #951  Törölt felhasználó
#952
Green ennyire rossz lenne a helyzet?A 150 nagyon durva remélem ebben kivételesen nem lesz igazad.
190 körül gondoltam még vásárolni.Most van egy csomó ecom 85-ről kezdem magam matgabnak érezni:)
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 14:17
Előzmény: #950  Törölt felhasználó
#951
elméletileg , persze :DDDD
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 14:17
Előzmény: #949  Törölt felhasználó
#950
én is tévedhetek persze.... .
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 14:16
Előzmény: #947  Törölt felhasználó
#949
ja ne izelj mar....2004-ben a Rabara ki montda hogy 1000 lesz????? ez egy LT story mondtam mar 100 szor vagy hiszel benne vagy nem. nekem is 211-ről van de boldogan veszek meg ra ha latom hogy a sok remegő már végre eladta....
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 14:16
Előzmény: #947  Törölt felhasználó
#948
a pakolás, az most öntés, illetve pufferelés felülről, vagy pakolás a zsákba?

Biztos az utolsó.
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 14:12
Előzmény: #946  Törölt felhasználó
#947
Ne már Green ..Akkor soha nem lesz 300
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 14:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#946
még arra várok hogy érintse a 150-t és akkor paokolom...türelem rózsát terem...mint látjuk ma is :)
kissherceg 2006. 11. 30. 12:34
Törölt hozzászólás
#945
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 12:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#944
Lassan lehet gyűjtögetni, bármikor kilőhet ismét.... szvsz!
kissherceg 2006. 11. 30. 11:57
Törölt hozzászólás
#943
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 11:44
Előzmény: #941  Törölt felhasználó
#942
de türelmetlen vki....egésszégre aki itt eladja 186-on..
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 13:59
Előzmény: #940  Törölt felhasználó
#941
így van....nincs monetum és sokan megunják meg stop loss....mások meg zsákolják akik erre vártak...

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek