Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 11. 13. 19:05
Előzmény: #919  Törölt felhasználó
#920
A másik hogy nem volt szeptemberben semmi különleges ok arra hogy akkorát emelkedjen semmi hír nem jelent meg róla nem elemzik stb
Ennek ellenére 180 körüli összegről 260 fölé ment és most is 200 felett stabilizálódott.Véleményem szerint ez jó jel már csak egy enyhe mínuszos vagy 0-ás év kellene hogy ne legyen vagyonfelélés és valami jó pletyka pl kiadják az üzleteket vagy építenek az értékes telkekre valami rentábilisabbat végülis a novot is szépen meghúzták...
Törölt felhasználó 2006. 11. 13. 18:30
Előzmény: #918  Törölt felhasználó
#919
Viszont van aminek utánanéztem,megnéztem az utolsó gyorsjelentést.Azt hiszem a veszteségesség legfőbb oka hogy az áruházukat most ujjították fel és ott van közvetlenül mellettük az Árkád.A profiljuk hasonló de az Árkád árai jobbak és trendibb ott vásárolni...Viszont az ingatlan rengeteget ér és nagyon frekventált helyen van de kívülről igazi szocreál stilusú valami.Szerintem hasonlóeset mint a Fotex aki leépítette a veszteséges kereskedelmi tevékenységet és akkor szabadult el az árfolyam.Van ezen kívül még más tevékenység is tüzéptelep..
Törölt felhasználó 2006. 11. 11. 18:08
Előzmény: #916  Törölt felhasználó
#918
Én 3 napot tudtam de lehet hogy 5 nem néztem utána.
hali
hali 2006. 11. 11. 12:58
#917
Szia!
Szerintem az 5 nap.Legalábbis én úgy tudom!
Törölt felhasználó 2006. 11. 11. 07:33
Előzmény: #915  Törölt felhasználó
#916
Szépen kitoltak a Graphisokkal tegnap..
Elég erkölcstelen ez az információszolgáltatás,volt aki megjegyezte hogy ha nagyon szájbarágós-rossz a cím akkor tartani kell a papírt mert csak azt akarják hogy kiszórjuk...Limites emelkedés egy ekkora cégnél egy jó hír hatására ami nem is biztos..
Mi lenne a Konzummal ha felvásárlási pletyka kerülne a köztudatba kb 3 nap alatt 400-on lennénk..
Azt tudjátok hogy ha 3 napig nem történik kötés egy papírra akkor a limitet 15 ill.20 %-ot felfüggesztik és bármennyivel nőhet illetve csökkenhet az árfolyam az adott napon.Azt figyeltem hogy a Konzumnál már 2 napja nem volt kötés..lehet hogy csak véletlen és nincs jelentősége de azért néhány darabos forgalom mindig van.
Törölt felhasználó 2006. 11. 10. 22:18
Előzmény: #911  Törölt felhasználó
#915
helyesbítek, 31k van 180/181-en, hej ha az megindulna:)
Törölt felhasználó 2006. 11. 10. 11:38
Előzmény: #913  Törölt felhasználó
#914
igen igen ezért örülök ,hogy javítottam :)))

Törölt felhasználó 2006. 11. 10. 11:35
Előzmény: #912  Törölt felhasználó
#913
Pedig nem vagyok alkesz..Csak gyártom a hozzávalót..
Törölt felhasználó 2006. 11. 10. 11:26
Előzmény: #910  Törölt felhasználó
#912
Köszi aleksz :))))))))))))

csak azért vigyorgok ,mert alkeszt írtam először ,de szerencsére észrevettem.

Na szóval, hajrá konzumka :DD
Törölt felhasználó 2006. 11. 10. 11:02
Előzmény: #910  Törölt felhasználó
#911
180-on ott egy 10k-s pakk, valaki játszani akar:)
Törölt felhasználó 2006. 11. 10. 10:28
Előzmény: #909  pami2
#910
Sziasztok.Leheljünk életet ebbe a topikba.
Szóval minden Boldog Konzum tulajdonos aki nem tudná:A gyorsjelentés február elején közepén lesz 14-e körül.
pami2 2006. 11. 08. 13:45
Előzmény: #908  Törölt felhasználó
#909
vki megint megremegett...na nem baj legalább egymásra találtunk...:))
Törölt felhasználó 2006. 11. 08. 07:40
Előzmény: #907  Törölt felhasználó
#908
Green a Fotexet néztem tegnap eladtam 614-en ami volt,szerintem ez az emelkedés csak kamu nem volt semmi hír ráadásul nemsokára jelentés.
Viszont szinte biztos vagyok benne hogy csökkeni fog ma az ára,neked mi a véleményed mindenféle felelősség nélkül,érdemes shortolni napon belül?
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 21:26
Előzmény: #906  Törölt felhasználó
#907
Pillanatnyilag az elmult héten jobban kerestem a Fotex sávozással ugyhogy tényleg hajrá Konzum van mit behozni.
Tetszik az a vétel 214-en végre nem 1 dbs árfolyamkarbantartás:)
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 20:42
Előzmény: #905  Törölt felhasználó
#906
jaj mi lett eze la zegény topiccal, de majdcsak beheggednek a sebei...

Hajrá konzumka!
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 15:54
Előzmény: #870  Törölt felhasználó
#905
azért szépen kialakult egy kis bázis 200 Ft környékén. igaz kellett hozzá pár nap, de nem is öntötte rá senki - lassan mehetnénk picit feljebb 230 körülre
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 13:34
Előzmény: #903  Törölt felhasználó
#904
Bocsi,teljesen elfelejtettem beírni.:))))
Valószínüleg február 14-én a törvényi határidő előtt egy nappal fogják közzé tenni.Félévenként jelent és valószínűleg nem fogják hamarabb nyílvánosságra hozni.Most keresem az előzőt.
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 13:10
Előzmény: #902  Törölt felhasználó
#903
alex

ird majd be ha megvan lecci.. . köszi :)
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 06:56
Előzmény: #901  Törölt felhasználó
#902
Igen a Humet tényleg önként jelent gyakrabban.
A portfolio csak a legfontosabb papírok időpontjait adta meg.Viszont szerintem jelentenie kell mostanában majd felhívom a befektetési kapcsolattartót és megoszom veletek is....
Törölt felhasználó 2006. 11. 05. 20:54
Előzmény: #900  Törölt felhasználó
#901
én nem tudom pontosan sajnos, de mivel egyetlen slitába mnsincs benne, gondolom félévente kell neki, a humet is csak "kedvességből" jelenet negyedévente.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek