Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 19:23
Előzmény: #799  Törölt felhasználó
#800
Green nem értelek a Humettal kapcsolatban mostmár 50 ft körül jónak látod?Szerintem lesz ez még 40 körül is ennyire jön ki egyszerű átlaggal számolva.Nem igazán értem miért mászott vissza a nap végére még mindig bíznak benne...?
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 08:20
Előzmény: #798  Törölt felhasználó
#799
250-ven!Csak 300 körül terveztem kiszállni.:)
Mondjuk ennyit elcsöpögtetni csak több nap alatt lehet..
Végülis szépen tartja magát és ha nem megy lefele akkor mint tudjuk csak felfelé mehet.
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 09:26
Előzmény: #797  Törölt felhasználó
#798
gondoltam rá, de nem tettem. megtartottam. azért vigyázz, én nem tenném miden pénzem bele (!!!), mert ugye ez sem 100%...!!! szóval ÓVATOSAN! Bár ha tradeled vétl 210 eladás 250...az más...de nehéz sok papperrel mert nehéz néha kiszállni... .

Humet: ADDIG nem esik be, amíg fenntartják a mítoszt. Az egész lényege, a folyamatos MOZGÓSÍTÁS: mindig van hír aminek lehet örülni, megy a cég...etc. Addig csend van. Pk tisztában vannak ezzel, és épp ezért lesznek is hírek, és lesz rally is benne, mert amúgy NEM tudnának kiszállni...Csak egy rallyban van akkora forgalom és emelkedés hogy ezt meg lehessen tenni. Szóval vmikor LESZ egy nagy rally az tuti :) kérdés az időpont és hogy honnan indul :)
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 22:32
Előzmény: #795  Törölt felhasználó
#797
Visszatérve a sztorikra mindegyiknél lehet találni és ha sokan hisznek benne akkor megy az árfolyam felfelé.Én soha nem vettem novot mert pont ettől a lufifújástól féltem de a rába esetében gondolkodom vételen de csak 900 alatt .A menedzsment mindig találhat ki valami sztorit és hajthatja fel az árfolyamot lásd Szerintem a Fotex ahol ezt profi szinten űzik 600 alá benyomják aztán felküldik 620 ig és ebben a sávban keresnek rajta tdt-n már több milliót vesztettem rajta szerintem életveszélyes csak ugy lehet keresni hogy 600 alatt veszem és felette eladom ez már idén vagy 15 ször megtörtént..Rábáról mi a véleményed?Még émászt szoktam venni az sokat mozog 18 alatt veszem aztán felette eladom kis pénz de szinte biztos és sokszor meg lehet csinálni.Aki a kicsit nem becsüli..Azt tartom furcsának hogy nem szabadultál meg a Konzumtól 260 körül mert sokan ugy vannak hogy ugyis vissza tudják venni olcsóbban és pár százalékos haszonnál odadobják...
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 22:25
Előzmény: #795  Törölt felhasználó
#796
Konzum jó, Konzum szép, voltatok már az áruházban? Régi szoci hangulat, de egész tűrhető, főleg a kajcsi a földszinten:)
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 22:17
Előzmény: #794  Törölt felhasználó
#795
Köszi hogy válaszoltál,tudod hogy sokat adok a véleményedre.Azért nem vagyok annyira naiv hogy ne tudjam hogy a jog és az erkölcs nem fedi egymást ennek logikája van egyébként kár volna 5 évig koptatni a szoftvert az egyetemen..
Gondolom szabályos volt amit tettek viszont most megnéztem az adatokat,ezek szerint ez a részvénykibocsátás elég jelentős és ettől féltek néhány hete az Otp esetében is mármint a részvényhígulástól.Ezentúl ott van az is hogy bármikor beönthetik az árfolyamot és ha nem is tennék akkor is átlagosan lényegesen kevesebbet ée a részvény.Viszont ez nem látszik még a részvény árában ezért gondolkodtam shortban,másnak ez nem tünt fel?Láttam amit írtál a másik topikban és nem igazán értem miben bíznak józan ésszel végiggondolva zuhanni kell az árfolyamnak..Ha egyszerű átlagot számítok akkor 50 ft alatt lenne az árfolyam.Jó a gondolatmenetem..?Konzumba van minden pénzem 230-as áron átlagosan több mint 7000 db mi jobb ennél gyogyók vagy mi egy hete még csúcsón voltak most meg ....Hosszú távú befektetés mint tudjuk:)))
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:48
Előzmény: #793  Törölt felhasználó
#794
alex,

persze elméletileg igazad van. beírtam az egyik humet topikba épp... . Engem az zavar amit beírtam. Az egész egy pszihológia, amíg az emberek elhiszik addig működik.... a NABI sem lesz más...látták a fiúk mit csinál Civin és koppintanak...van egy burok nekik (EXBUS) és mehet a dolog, csak ki kell találni vmi hangzatosat és néha vmit csinálni is (akvizíció, hihetelnen találmány vagy épp napelemgyár.....). A szomorú az, hogy ezt így engeik. Erkölcstelen. Szerintem. De a jog NEM azonos az erkölccsel sajnos... . Vagy nem sajnos... . Ez van. A konzum szvsz más lesz. Vagy legalább is nem látok ilyen irányú elmozulást. Én bízom benne, hogy jú kis ingatlansztori lesz belőle az áruház felújítása után... . Pécs is lehet régiós központ, Európa fővárosa lesz etc.. .

Szép estét nektek,
Green.
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 20:12
Előzmény: #792  Törölt felhasználó
#793
nem az első eset a huminál , ki lát bele ak ártyákba? talán még jó is lehet.
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 20:06
Előzmény: #791  Törölt felhasználó
#792
Az a szép hogy utána kéne néznem mi van-most végeztem jogon-gondolom szabályos mert engedélyezte a Felügyelet de erkölcstelen ha igy van.
A Konzummal hasonló történik az kellemetlen lesz pl30 ft-on zártkörű részvénykibocsátás...:(
Nagyon gáz ez az egész nem bánnám ha Green írna valamit hogy jó e a gondolatmenetem a Humettal kapcsolatban még mindig gondolkodom a shorton mert akkora a különbség hogy még a mai ár is túlzás érte..De én nem éertek hozzá csak a józan eszem súgja.Egyébként hajrá Konzum,karácsonyig remélem meglesz a 300....:))))
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 19:06
Előzmény: #790  Törölt felhasználó
#791
Ez így jogszerűtlen lenne nem? mármitn a humet eladása. bár ez kit vigasztal?

Remélem a konzummal is történik valami hasonló, és akkor kicsit elmegy a kedvem , még jobban.

Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 18:59
Előzmény: #789  Törölt felhasználó
#790
Azért kicsit bővebben gondoltam..Nagyon gáz ez az egész.Akkor most 6 ft-ért jutottak majd 4 millió részvényhez amit akár holnap eladhatnak mondjuk 50 ftért igy jól felhígították a részvényt és extra bevételhez jutottak..Ilyet lehet?Miért nem lett 40 ft az árfolyam ennek hatására?Érdemes lenne shortolni..
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 13:54
Előzmény: #788  Törölt felhasználó
#789
de olyan...pontosan.
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 13:36
Előzmény: #787  Törölt felhasználó
#788
Nem értem akkor ez nem olyan mint a Novotrade?Ott is az árfolyam feléért emeltek tőkét..Itt meg a tizedéért mi van a különbséggel ezt nem értem,magyarázd meg légyszíves.
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 13:27
Előzmény: #786  Törölt felhasználó
#787
humet short?? :))) hja én nem tenném....ez egy vadló...népfingatás...dehát erről híresek...
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 13:06
Előzmény: #785  Törölt felhasználó
#786
Sziasztok!Elhal a fórum..pedig minden nap veszeget valaki 3000 db-ot ..nem csak én:)Green mi ez a 6-ft-os zártkörű tőkeemelés a Humetban érdemes beshortolni?
Törölt felhasználó 2006. 10. 16. 16:49
Előzmény: #784  Törölt felhasználó
#785
bárcsak green :D

azt az egyet megvette valaki, ellenben azzal a százzal amit én eladtam.

Törölt felhasználó 2006. 10. 16. 16:45
Előzmény: #783  Törölt felhasználó
#784
te vagy akkor az 1db-os srác?? :)
Törölt felhasználó 2006. 10. 16. 16:27
Előzmény: #782  Törölt felhasználó
#783
bocs skacok, el kellett adnom egy keveset ,hogy a tdt bukómat fedezzem :D
Törölt felhasználó 2006. 10. 16. 16:26
Előzmény: #781  Törölt felhasználó
#782
Viszont ma szinte csak ez emelkedett ez jó jel..
Aki szeretne megszabadulni tőle az legyen szíves még várni néhány napot vagy hetet míg ujra tudok pénzt berakni a számlámra...::)))
Törölt felhasználó 2006. 10. 16. 14:36
Előzmény: #780  Törölt felhasználó
#781
Ugy látom más is vett rajtam kívül,helyes..
Minden nap néhány %-os növekedés és egészségesen megyünk felfelé.szvsz.
Ugy tűnik nem ma tépik ki sajna..

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek