Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 09. 26. 10:39
Előzmény: #619  Törölt felhasználó
#620
ez meggondolandó azért , mer ha mondjuk kivesszük visznlag drágán, és aztán megint bedob ugyanennyit ...
Törölt felhasználó 2006. 09. 26. 10:37
Előzmény: #618  hali
#619
No akkor ki mennyit vállal be???? Vegyük meg tőle :-)
hali
hali 2006. 09. 26. 10:36
#618
Sziasztok!!
Ha a 13k-t kiveszik akkor elszállhatunk:))!!!
Hajrá!!
Törölt felhasználó 2006. 09. 26. 10:33
Előzmény: #615  krebo
#617
Valami mázlista még kapott jó áron! Valaki be tudna másolni egy könyvet? Előre is kössz!
Törölt felhasználó 2006. 09. 26. 10:33
Előzmény: #599  hali
#616
azt hiszem itt az ideje feleleveníteni az összefogást, 13k eladó...
krebo 2006. 09. 26. 09:04
Előzmény: #614  Törölt felhasználó
#615
A megbízáskor a keres gombra kattintva be lehet választani a listába a konzumot és úgy tudsz belőle vásárolni.
Törölt felhasználó 2006. 09. 26. 08:54
Előzmény: #613  pami2
#614
Nekem is van at ebrokernél is de én sem tudom beállítani,biztos az én hibám.Nagy helyezkedés van igy korán reggel.
pami2 2006. 09. 26. 08:16
Előzmény: #612  Törölt felhasználó
#613
én ebrokinál vok és van konzumom ,semmi akadálya.
Törölt felhasználó 2006. 09. 26. 07:24
Előzmény: #607  Törölt felhasználó
#612
Hali.
A lényeg az utolsó mondatban van.Van olyan kis gyógyszergyártó amelyik a tulajdonosai miatt nem fog fejlődni és csak vegetál.A sztorija egy megnyert per már évek óta de alapanyagra nincs pénze mindent bérel a saját tulajdonú épületeket már eladták és felélték.Az esetlegesen befolyó pénz is elúszik mielőtt kiosztanák osztalékként.Ez az óriási különbség a Konzummal ill.tulajdonosokkal való összehasonlításban erre próbáltam utalni tegnap.
Az ebrokernél ahol van nem lehet ilyen részvényeket vásárolni és mint mondtam főleg blukkal foglalkozik.Elég a családba egy Konzumos...:))
hali
hali 2006. 09. 25. 23:19
#611
Nem olyan ,mint a novotrade,ahol van sztori ,de ez a cég egyszerüen többet ér!!!
Egyre kevesebb a saját tőke érték alatt forgó papír!!!
A cég vezetői se véletlenül próbálták felvásárolni(igaz nevettséges áron!!)és veszik továbbra is(az ajánlat óta)!!
Előbb-utóbb távozni is fognak a tőzsdéről -szerintem- és akkor az nem lehet(bár Magyarországon minden megtörténhet...)más értéken, csak a sajáttőkéjén!!!(részvényenként/400ft kb.-bár dolgoznak azon ,hogy kevesebb legyen:((-)A kivezetést max 1-2 éven belülre tippelem,ami nem rossz haszon ennyi idő alatt!!
Viszont inkább kifizetik a maradék kisrészvényeseket viszonylag!!! tiszteséges áron(ezzel a felügyeletnél kapnak egy pirospontot:)),mint hogy mások is részesüljenek a késöbbi nagyobb haszonból .....!!!
Gondolok itt a pécsi áruház újrahasznosításáról(irodaépűletkénti bérbeadásából) és esetleg az a sok tűzéptelepi ipari ingatlan is sok más funkciót kaphat......
Ez a SAJÁT!!! meglátásom a cégről és nem kellenek ide mesék!!!
Sziasztok!!
hali
hali 2006. 09. 25. 22:46
#610
Sziasztok!!
Szerintem itt nincsen semmi féle mese!!
Nyereséges a cég(éves szinten)és sokkal nagyobb a saját tőke értéke részvényenként,mint a jelenlegi piaci ár!!!
Az ingatlan értéke pedig többszöröse a mostani árnak!!!
kissherceg 2006. 09. 25. 22:20
Törölt hozzászólás
#609
hali
hali 2006. 09. 25. 20:56
#608
Szia Alekszandrosz!!
Ha nagybátyád ennyire jónak tartja és ilyen nagy tőzsdés, akkor miért nemm vesz belöle pár k-t???
Vagy pár millioért???:))
Bíztasd!!!!:)
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 20:08
Előzmény: #606  Törölt felhasználó
#607
na infok jönnek :))
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 19:53
Előzmény: #605  Törölt felhasználó
#606
A nagybátyám már 12 éve tőzsdézik előszőr a cége megtakarításait forgatta és terménytőzsdézett most hogy nyugdíjas lett a saját pénzét gyarapítja.Ő nem foglalkozik ilyen papírokkal csak a legnagyobb forgalmúakkal bluk és néhány felkapott papír..Ismeri a konzumot illetve azokat akik vezetik a céget.Jó az orra szerinte jó befektetés lehet ha nem lesz veszteséges és nem szedik ki az ingatlanvagyont a cégből..
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 17:58
Előzmény: #604  Törölt felhasználó
#605
Én a napi 4 Ft-os emelkedéssel kiegyeznék pár hónapos távon.... :-)))
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 17:50
Előzmény: #603  Törölt felhasználó
#604
Mais kicsit fentebb kerültünk..
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 13:40
Előzmény: #602  hali
#603
ejnye hali! :-)))
aki a kicsit nem becsüli.... tudod!
hali
hali 2006. 09. 25. 12:37
#602
Továbbra is erős a forgalom:))
Valakinek 150db-os vétel és eladás is örömet okoz:))
(230kapot 150db-ot,majd 238-on el szeetné adni:)!!
Ha levonjuk a brókerdíjat mi marad neki....???:(
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 10:51
Előzmény: #600  hali
#601
Úgy látom megint kezdünk beszűkülni, szvsz kitörés lesz a napokban... méghozzá felfelé szóval ez még jó szint csipegetni!

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek