Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 09. 05. 09:53
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#160
Green mester szerinted mikor várható hogy kitörünk erről a szintről?Sajnos már nincs szabad pénzem hogy vásároljak.Ami gond hogy 195-ről van és nem akarják 200 fölé engedni bár a 180 betonbiztosnak tűnik.
Törölt felhasználó 2006. 09. 05. 09:26
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#159
ha ma nem akkor máskor....cél a felhalmozás jó áron :)
Törölt felhasználó 2006. 09. 05. 09:13
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#158
mára egy limites rally? :-))))
Törölt felhasználó 2006. 09. 04. 15:41
Előzmény: #152  akpo
#157
lemarad az ékezet...400 felé lesz :)))
pami2 2006. 09. 04. 15:19
Előzmény: #155  akpo
#156
ez már pofátlanság !! először 1 ft-al igérnek rám ....aztán még 11-el .kerüljön a kezem köziiii..:))
akpo 2006. 09. 04. 15:12
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#155
A papir eddigi forgalmahoz kepest eleg nagy veteli ero van 180-ig. Elindulhatnanak felfele szepen lassan. En mar visszakaptam, amennyit akartam es a tobbi papperom is szepen megy.
Törölt felhasználó 2006. 09. 04. 15:11
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#154
egy kicsit sajnálom, hogy 222-es átlaggal ragadtam be, dehát gyors húzásra számítottam - nem jött be, ezzel fizetünk a tévedésekért:)

hülye lennék kiszórni, a többi papír is annyira kiszámíthatatlan, hogy nem látom értelmét ide-oda rakosgatni
Törölt felhasználó 2006. 09. 04. 14:57
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#153
szép lassan kipötyögnek a remegők, aztán húzhatjuk felfelé....
akpo 2006. 09. 04. 14:51
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#152
Green mester, ugye 400 fele nem = 400/2? :))))
Törölt felhasználó 2006. 09. 04. 14:43
Előzmény: #150  krebo
#151
a tulaj 100 környeke óta vette/veszi es azota akarja kivezetni...ha ez lesz akkor az 400 (book value) fele lesz es nem 280-on....

egy paran most szabadulnak (flipperek) latjak hogy nincs benne gyors penz inkabb mennek fotiba etc...ez egy kiülős sztory felhuzasokkal inkabb igy jellemeznem
krebo 2006. 09. 04. 14:33
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#150
Azt beszélik ,hogy a konzumnál kivásárlásra készülődnek egy kellemes 280 Ft-os árajánlattal, ez magyarázza a elmúlt napok eszetlen emelkedését!
Tud erről valaki valamit?
Törölt felhasználó 2006. 09. 04. 09:49
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#149
érdkes szinteken vagyunk itt...szerintem akik belevettek 220-on azok most paráznak és félnek hogy beesik...ezért a vételeket ahhoz mérten időzíteném...persze attól is függ hány éhes vevő van aki nem várja ki hogy rászórják hanem megeszi a remegőktől....
lejjebb nem nagyon fog esni feljebb meg még vannak remegők akiknek ki kell menniük....

nekem ez hosszú távra van bennt...ha lejebb megy ráveszek még már nem emléxem de aszem még 150-en vettem korábban és láttem lemenni 120 ra de kivártam....és multkor kiszórtam 220 környékén...azt visszavettem low 180-on egy részét....
Törölt felhasználó 2006. 09. 04. 09:36
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#148
Green nagyon sejtelmes amit írtál..Érdemes tartani szerinted?mOST 204- en rögtön beraktak egy eladást a 205 vétel után..
Törölt felhasználó 2006. 09. 04. 09:25
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#147
Annyiért tőlem nem kap... :-)
Törölt felhasználó 2006. 09. 04. 09:20
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#146
180-as vevő stabilan bennt áll...
Törölt felhasználó 2006. 09. 02. 18:32
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#145
Muszály lesz neki mert van több ezer darab:)
Én azt nem értem hogy tegnap 195-ig kivásárolták aztán megint be 177-ig nagyon jól lehet keresni a sávozással is csak kötélidegek kellenek hozzá.
Igaziból én azért vásároltam mert Green mester is figyelőlistára tette a héten és 200 alatt szerinte jó vétel...az ő tanácsai pedig nagyon bejöttek eddig.
Azt sajnálom h.türelmetlen voltam és nem 80-körül vásároltam be kicsit később..
Láttam te nagyon optimista vagy remélem igazad lesz..
Törölt felhasználó 2006. 09. 02. 13:35
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#144
Szvsz fel fog menni 300 környékére, csak ahhoz az kell, hogy mi spekik ne parázzunk és adjuk egyből 10 Ft nyerővel, ha eladhatjuk 100 Ft-al az sokkal jobb, nem? :-)
Törölt felhasználó 2006. 09. 02. 12:19
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#143
Sziasztok.Nekem tegnapelőtről van 195-ért rengeteg,kb egy héten belül el szeretném adni szerintetek mi várható jövő héten tegnap elég nagyokat ugrált...a 175 nagyon durva volt és gyakorlatilag 3000 db-vel meg tudták önteni.
Törölt felhasználó 2006. 09. 02. 11:03
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#142
Szerintem az adózás miatt most jobb HIFO-ba nyomni, azaz a legmagasabb árut adod el először, mert azon képződik a legkevesebb nyerő, vagy a legnagyobb bukó.
Persze attól függ, milyen időtávban kereskedsz. Ha mindenképpen pár heten belül kiszálsz, akkor mindegy. Év végén azért jó figyelni erre mindenképpen.
Pl. most lehet, hogy egy évig ülsz a Konzumokon, mire mondjuk nyerőbe kerül a cucc, aminek mondjuk kb. 200 körüli az átlaga. Ha valami miatt ebből el kell adni, akkor én a 220-asokat adtam volna el, azokon bukó van, így lesz adócsökkentő bukód, míg a többin ülhetsz. Így hogy a 170-eseket adtad el, így azon nyerő van, ami után majd adózhatsz, viszont a maradékot meg tartod bukóban rossz esetben akár fél évig, évig.

Amúgy adót leszámítva totál mindegy milyen sorrendben adogatod el a pappereket, szumma ugyanannyi bukód/nyerőd lesz. Az csak szemvényvesztés, hogy eladom, ami nyerőben van, a bukót még nem...
Törölt felhasználó 2006. 09. 02. 00:18
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#141
józan paraszti ésszel, kezdőként így gondolom:

1. először 170-es pakkot vettem, drágábban már csak később

2. eladásnál FIFO, vagyis azt szórom ki, amit először vettem - mivel számban kevesebb volt, mint amennyit vettem, logice, hogy az elsőként 170-en vett papírokat adtam el

3. PETI-ben mutatja is, hogy a 170-esből maradt pár darab, a 22x-es pakkok változatlan darabszámmal szerepelnek

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek