Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 04. 28. 21:57

Realtime kapcsolat közöttünk  

Kedves Fórumozók!



Nem tudom, tárt kapukat döngetek-e, amikor arra próbálom sarkallni a népet, hogy a fórum mellett érdemes lenne ténylegesen valós időben megosztani egymással a gondolatokat tippeket.

Erre nincs kiválóbb megoldás, mint az IRC. (Internet Relay Chat)

Aki ismeri, annak annyit mondok, hogy ircneten a #tozsde szobában kuksolok (egyelőre egyedül), és várom a társaságot.



Aki nem ismeri, mindenképpen javaslom, hogy próbálja ki!

Ahhoz, hogy IRC-n találkozni és (írásban) "beszélgetni" tudjunk egymással, két úton juthatunk el:



1. Amit elsősorban javaslok mindenkinek: a mIRC nevű program, amit úgy állítottam be, hogy automatikusan csatlakozzon és beléptessen a #tozsde szobába. Ehhez nem kell mást tenni, csupán egy önkicsomagoló file-t letölteni:



link



Ezt elindítva kicsomagolódik a mIRC program, és a mirc.exe-t futtatva meg kell adni valamit a "nickname" sorba, és utána alul a "connect to server" gombra kell kattintani (NEM az OK gombra!). (A program teljesen biztonságos, vírusmentes, a világon többszázezren használják, a legelterjedtebb chat kliens, bátran ajánlom használatát mindenkinek - én is ezt használom kb. 10 éve - persze mindig a legújabb verziót.)



2. A másik lehetőség: weben keresztül is lehet csatlakozni az IRC-hez, ezt szintén én állítottam be:



link



Itt is meg kell adni egy nicknevet, aztán jobb alul a kattintani...(Ehhez pedig javascriptnek telepítve kell lennie.) Hátránya, hogy a webes felület miatt kicsit lassú, és könnyű véletlenül "elkattintani".



Összességében az 1. változatot tudnám javasolni, bátran próbáljátok ki, hasznunkra, előnyünkre fog válni!!!!!!! Ha bárkinek nem megy, kérdezzetek!!



IRC-n is TomiBone néven vagyok, ha netán más a nevem (pl. Tomi|el), akkor nem vagyok gépközelben... egyébként javaslom úgy használni a progit, hogy reggel bekapcsoljátok, és fut egész nap...(nekem így megy). Amikor tudok, ránézek, írok az ismerősöknek, barátoknak. Gördülékeny és gyors így a kommunikáció!!!



Remélem, minél több tőzsdézővel tudunk így találkozni, összejönni és valós időben információt cserélni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 09. 10. 18:49
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Ok...egyelore ennyit errol..az oldal semmikepp sem mindenki szamara elerheto..
Ha van vkinek admin joga legyszi csinaljon vmit,sajna meg egy 'reklamaciok' rovatot se talalok:)
Elore is kosz.

m
Törölt felhasználó 2007. 09. 10. 17:59
Előzmény: #42  bpmcwap
#44
BP:Megkerhetnelek hogy tegy vmit az en erdekemben is ha idenezel..addig elszorakozom a markers-szel?!:)
Kivancsi vok.
Törölt felhasználó 2007. 09. 10. 17:52
Előzmény: #42  bpmcwap
#43
Nem csak volt, van is...en is probaltam..egyelore semmi:)
bpmcwap
bpmcwap 2007. 09. 10. 16:51
Előzmény: #41  bpmcwap
#42
valami gáz volt az email küldéssel..... 30usert kellett aktiválnom....
mostmár bejöhetsz! :)
bpmcwap
bpmcwap 2007. 09. 10. 16:33
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#41
pár perc, max egy óra, de minyá megnézlek, csak zárjon be a tőzsde.... ;)
Törölt felhasználó 2007. 09. 10. 16:28
Előzmény: #37  bpmcwap
#40
Sziasztok.
Nem találtam,hol keressem?
Törölt felhasználó 2007. 09. 10. 16:23
#39
Szia BP!

Beregisztráltam a Cápákra, de a rendszer nem küldi az e-mailt az aktiváló kóddal a megadott mail címememre. Mennyi idő elteltével szokta küldeni?

Köszi a válaszodat.
Törölt felhasználó 2007. 09. 10. 16:14
Előzmény: #37  bpmcwap
#38
Tomibone nekem az általad illesztett linkek mind 404-es hibát jelez:(
bpmcwap
bpmcwap 2007. 09. 10. 15:48
Előzmény: #35  bpmcwap
#37
át tettem felugró ablakba, hogy külön kezelhető legyen....
Mindenkit várunk szeretettel benfentes infokkal, tuti tippekkel, összeesküvéselméletekkel, lányokkal, fiukkal.... ;)
Törölt felhasználó 2007. 09. 09. 18:46
Előzmény: #35  bpmcwap
#36
Már regiztem is ! kössz !
bpmcwap
bpmcwap 2007. 09. 09. 18:26
#35
Újra működik a Tőzsdecápák chat! Aki idegenkedik az IRC kliensektől vagy túl bonyolult, az a tozsdecapak.hu-n az INTER@KTÍV menüpont alatt a Chatre klikkelve csatlakozhat!
link
Törölt felhasználó 2006. 09. 03. 02:36
#34
Na, rebootoljuk ezt a topicot, emberek, a #tozsdecapak szoba él és virul, várunk még több embert oda! Mottó az ismeretlen látogató tollából: "Mióta oda járok, meggazdagodtam..." :))))))))
Törölt felhasználó 2006. 05. 17. 08:36
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
Hol vagytok, Cápatársak? Már 8:36, és egyedül vagyok IRC-n....
Törölt felhasználó 2006. 05. 12. 23:43
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
Kialakult egy 4 főből álló jó kis csapat, akikkel nap közben megbeszéljük az eseményeket.... javaslom, hogy aki még nem próbálta, újak, régiek, mindenki, merítsen egy kis bátorságot, és csatlakozzon hozzánk!
Aki pedig nem tudja elképzelni, miről van szó, ízelítőül egy kép:

link

Hogy ne kelljen keresgélni, újra a tudnivalók:

1. Letölteni: link
2. Futtatni (kicsomagolja magát egy mappába)
3. A kicsomagolt cuccok között a mIRC.exe -t futtatni
4. Nicknevet beírni, és a "connect to server" -re kattintani! (Figyelem!! Nem az alul látható OK gombra kell kattintani, hanem a "connect to server" -re!!)
5. Várni pár (max 15-20) másodpercet, míg csatlakozik a csevegőszobához.
6. Jó tippekkel, információkkal ellátni mindenkit :))).

Ha unable to connect/unable to resolve server üzenet látszik, akkor kell a helyi rendszergazdával beszélni (esetleg a saját gépen futó tűzfalat átállítani).

ui.: a mirc.exe program teljesen biztonságos, semmiféle vírust vagy gépre ártalmas dolgot (backdoor, trojan stb.) NEM tartalmaz!
Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:06
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
OK, sok sikert... van már egy kisebb kialakult kemény mag IRC-n, akik nap mint nap összejövünk, várunk még további tagokat! :)
Törölt felhasználó 2006. 05. 08. 12:16
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
na szal majd szólok a rendszergarázdának...csak meg kell tanulnom gépeni előtte....:)))
Törölt felhasználó 2006. 05. 08. 12:15
#29
Letöltöttem meg csatlakoztam is volna csak nem megy, de majd kikérdezem a randszergarátdát...... amúgy meg szivesen csatiznék.
Törölt felhasználó 2006. 05. 08. 10:52
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
Szia! Az a lényege, hogy egy "csatornán" 4-5-6 (vagy akár még többen) bent vagyunk, és konferenciaszerűen írkálunk egymásnak...ki kell próbálnod, elmagyarázni nehéz. Egy lejjebbi írásomban ott van lépésről lépésre, hogy mit kell csinálni! Sok sikert, ha nem megy, kérdezz! :)
Törölt felhasználó 2006. 05. 08. 08:58
#27
Hali, mi ez az irc-es cucc?:)
Törölt felhasználó 2006. 05. 08. 08:40
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
Hol vagytok, CápaTársak? 8:40, és egyedül ácsorgok a virtuális parketten :D.
Törölt felhasználó 2006. 05. 05. 17:09
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Mostanában gyengélkedik az elte irc servere, hagyjátok a progit, hogy eljusson a hub.irc.hu címig, az most menni szokott!!
Törölt felhasználó 2006. 05. 05. 10:28
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Ma már nem jön össze a csatlakozás... :-(
Estére kerítek valami műszaki gurut.

Mi a véleményetek a humiról?
Nabi után humi rally?
Törölt felhasználó 2006. 05. 05. 09:26
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#23
Még kicsit állítottam a mIRC opciókat, így közvetlenül IP címre próbál csatlakozni indításkor. Ezzel talán becsusszanhatnak azok (is), akiknél nem megy a domain név feloldása. Ha így sem megy, akkor SEHOGY nem fog :). (--> find local rendszergazda project)
Tennivalókat ld. 05.04 -es "AKIKNEK NEM MEGY" írásban.
Törölt felhasználó 2006. 05. 05. 08:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#22
Várom ma is az összes kedves Cápatársat IRC-n, tegnap egész jó kis társaság jött össze :).
kissherceg 2006. 05. 04. 12:00
Törölt hozzászólás
#21

Topik gazda

TomiBone
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek