Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 04. 24. 07:42

NOVOTRADE: tőkeemelés névértéken  

Mit szóltok ehhez nem érdemes beszállni?



A linket még meg kell keresnem, a közgyűlési előterjesztésekbe benn van a hír.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pami2 2006. 11. 07. 14:11
Előzmény: #2638  watson
#2640
watson! nem olvastam én csak a szemétszedő voltam de vmi olyasmi
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 14:08
Előzmény: #2636  Törölt felhasználó
#2639
Kinaban 5000 ceg foglalkozik napelemekkel.
watson
watson 2006. 11. 07. 14:06
Előzmény: #2633  pami2
#2638
A javasolt új név: Genesis Energy Befektetési Nyrt.

pami, ezek szerint a rövid neve GEBE lesz? :-)))
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 14:06
Előzmény: #2636  Törölt felhasználó
#2637
Kinaban 5000 ceg foglalkozik napelemekkel.
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 13:59
Előzmény: #2630  Törölt felhasználó
#2636
BB én csak egyre kérlek, légy újra önmagad:
maradj vicces.
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 13:57
Előzmény: #2634  Törölt felhasználó
#2635
BigBroker24
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 13:57
Előzmény: #2633  pami2
#2634
Ez a szemét lassan minden topicban otthagyja a piszkát.Novotrade egy nagy kalap szar, amit a Big Brother 24 reklámoz.
pami2 2006. 11. 07. 13:53
Előzmény: #2632  Törölt felhasználó
#2633
szia!

bocsi visszahoztam a szemetedet,amit utközbe elszortál és nem ért ide:)
Időpont: November 28. du. 13:00

A közgyűlés napirendje:

1. Az Alapszabály módosítása, figyelemmel a gazdasági társaságokról szóló új törvény rendelkezéseire, ezen belül a Társaság nevének megváltoztatása.
A javasolt új név: Genesis Energy Befektetési Nyrt.

2. Az Igazgatóság felhatalmazása a Társaság alaptőkéjének felemelésére az alábbi feltételek szeint:

a.) Az alaptőke-emelés módja: új részvények zártkörű forgalomba hozatala pénzbeli hozzájárulás ellenében.
A pénzbeli hozzájárulás mértéke: az alaptőke-emelést elhatározó igazgatósági döntést megelőző 6 napban a BÉT záró árainak átlagára, de max. 2800 Ft/részvény!

b.) Jegyzésre jogosultak: a részvénytársaság részvényesei, valamint az igazgatósági határozatban megnevezett azon személyek, akiket az Igazgatóság az általuk tett vételi szándéknyilatkozatra figyelemmel feljogosít a részvények átvételére vonatkozó kötelezettségvállalásra.

c.) Az alaptőke-emelés maximális öszege:
1 600 000 000 (1,6 mrd) forint,
a kibocsátandó új részvények száma:
max. 3 200 000 db egyenként 500 forint névértékű dematerializált törzsrészvény.

d.) Az Igazgatóság felhatalmazása
a közgyűlési határozat meghozatalától számított egy éves időtartamra érvényes.
Az Igazgatóság azonban jogosult a tőkeemelést max. 3 részletben végrehajtani a fentiekben leírt feltételek betartásával.

3. Az igazgatótanács megválasztása, díjazásának megállapítása.

4. Az audit bizottság megválasztása,
díjazásának megállapítása.

5. A Társaság és az Acquisition Pro Ltd. közötti megállapodás jóváhagyása.

6. Tájékoztatások:
- Genesis Solar Magyarország Kft. megalapítása
- Genesis Solar (Spanyolország) üzletrészeinek (részvényeinek) megvásárlása
- Tudományos tanácsadó testület alapítása

Határozatképtelenség esetén a közgyűlés megismétlésének időpontja:
2006. november 28. du. 14:00
A megismételt közgyűlés a megjelent részvényesek számától függetlenül határozatképes!


Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 13:48
#2632
Sziasztok!

A mai nap kicsit unalmasra sikerült az üzletkötések tekintetében..
Na mindegy.. Lesz ez jobb is! :-)
Nyáron is jó pár ilyen uncsi és izgalommentes nap volt a Novo tájékán..

Addig is Hajrá Novoka!! :-)
A közgyűlés 3 hét múlv itt lesz!

Monster 2006. 11. 06. 14:22
Előzmény: #2630  Törölt felhasználó
#2631
Én inkább csak könyvjelzőt tettem a novo-hoz, és figyelgetem.
Sztem ahhoz, hogy blue chip legyen, legalább 5 év kell, vagy 100mrd-os piaci kapitalizációval...
Megalapozott emelkedés (nem lufi) akkor várható tőle, ha már megindult a termelés, és profitot termel a cég.
Ez még nagyon messze van, szerintem addig még bőven lehet másba is fektetni középtávon, amin lehet keresni.
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 14:13
#2630

Lamann:
Ígérem holnap reagálok, válaszolok a hozzászólásodra, de most sietnem kell.

Egyébként a mai kötésekről:
1090 Ft-on a Novo ismét! :-)
1050 Ft-on veszegettek jobban!
Jó lesz ez!!
Türelem és kivárás a közgyűlésig minimum!

Hajrá Novoka! :-)
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 14:10
#2629
Sziasztok!

Egy héttel ezelőtt megígértem penznyelonek, hogy leírom személy szerint miért is fektettem az összes alaptőkém Novotrade-be és miért tartom közép- és hosszabb távon egy biztos, nyereséges befektetésnek.

penznyelonek és az összes többi érdeklődőnek is figyelmébe ajánlom e hozzászólásom!
Nem kell mindekinek velem egyet érteni, csak leírom a főbb indokokat, hogy lássák a kritikusok is, hogy a Novo-részvényesek nagyon is tudatosan és önállóan döntöttek a Novotrade mellett!
Persze mindenkinek más és más érve lehet mellette vagy ellene..ez természetes!

Íme itt vannak a főbb indokaim, érveim(amikkel persze lehet vitatkozni):

1. Politikai és gazdasági helyzet instabilitása, válságállapotok.
2. Hosszabb távú, jövő távlatában jelentősebb profitot termelő befektetés.
3. Alternatív energiákra történő fokozatos áttérés a legtöbb országban.
4. Napenergia jelentőségének folyamatos növekedése Magyarországon is. (lásd Sanyo Hungary növekedő árbevétele évről évre + újabb 1 Mrd Ft-os beruházása)
5. A világ tőzsdéin, főleg a Frankfurti tőzsdén is elég jelentős árfolyam-emelkedésen estek át az újonnan tőzsdére lépő, induló napkollektor cégek részvényei! Itt persze egyesek érvelhetnek azzal, hogy már elég sok napenergiás cég van jelen a Frankfurti tőzsdén is, erre azt tudom mondani, hogy igazuk is van, de az új technológiával (vékony-film napelem technológia) még kevés vállalat foglalkozik az egész világon!
6. Az új technológia piaca nem telített, most és a közel jövőben indul növekedésnek a vékony film napelem piac!
7. Az új technológia előnyei (Költségek alacsonyabbak, stb.)!
8. Újságcikkek a napenergiáról, melyeket érdemes tanulmányozni!
9. Személyes megérzéseim, melyek eddig mindig bejöttek.
10. Egyszerűen azért, mert nem szeretem a heti tőzsdézést, közép- és hosszabb távú részvényekbe szeretek fektetni!
11. A blue chipek eléggé kockázatosak a mostani válsághelyzetek miatt!
12. A small capek közül kevés olyan részvény van, melybe érdemes lenne fektetni hosszú távon. (talán még az Econet jónak tűnik)
13. Nem szeretek ugrálni egyik részvényből a másikba.
14. Érdekelnek az alternatív energiaforrások, többnyire a napenergia!
15. Egy közeli fizikus ismerősöm értékes gondolatai a napelemekről és a vékony film technológiáról.
16. 14 %-os világpiaci részesedés a piaci szegmensén belül, mely elég jelentősnek mondható!
17. Magyarország legnagyobb napkollektor gyára, világszinten is elég jelentős gyár lesz.
18. Munkahelyeket teremt (200 fős új, magasan képzett munkaerő) és ez pozitív hatást gyakorol a magyar gazdaságra.
19. Kormányzati ciklusokon átívelő olyan beruházás, mely nem függ egyik párttól, kormánytól sem, hisz mindenkinek érdeke az alternatív energiaforrások felé történő fordulás! (Persze az állami, kormányzati támogatást tekintve van csak függőség)
20. Nagy kockázatkedvelő magatartásom van, szeretek kockáztatni, erősségem a merészség, a bátorság és a magabiztosság.
21. A részvény egyre likvidebb lesz, Rényi Gábor elnök Úr is elmondta már jó párszor, hogy céljuk a részvény teljes likviddé tétele és a jövőben blue chip kategóriába történő besorolása is! Ez így is lesz jövő évtől, de legkésőbb 2008-tól!
22. A piac a jövőt árazza be, ezt már a nyári alaptőke-emelés után is láthattuk!
23. A finanszírozást illetően a projekt legelején még lehettek jogos kételyei az embernek, de már a jövő évtől érkező uniós forrásokkal kiegészülve megoldódva látszik a teljes finanszírozás (legalábbis egyre nagyobb az esélye, lásd Kóka János gazdasági miniszter legutóbbi nyilatkozatait)
24. Nem utolsó sorban azért vettem még Novotrade-et, hogy boldogítsam az állandó kritikusokat a hosszú hozzászólásaimmal! :-)

A legfontosabb érveket leírtam, persze van még néhány, de mindet nem kívánom leírni, idő hiányában sem.

A 23. ponthoz leírom még, Lamann véleményére is reagálva részletes észrevételem, majd holnap!

Minden jót mindenkinek!

Törölt felhasználó 2006. 11. 05. 23:27
Előzmény: #2627  Törölt felhasználó
#2628
Nos, nekem mindegy melyik topic-ba írok, ha valakit érdekel. :-)
BB24!
A cikket én is olvastam, érdemes az elejét is elolvasni:
link
A szélenergia átvételének államilag dotált támogatásának csökkentése már jelez valamit.

A lényeg az egész stratégiában, hogy az olyan decentralizált áramtermelés (nem lehet belőle nagy erőműveket építeni)
, mint pl. a napenergia is, háttérbe szorul. Egy biomasszára átállított 500 MW-os Mátrai Erőműhöz képest egy szélerőmű (0,8-2,5 MW) is kisberendezésnek minősül.

Beszéljünk a pénzről!
Kóka a 600 Mrd-ot (te is idézted) BEFEKTETŐI pénzzel együtt értette. Az NFT 2-ben EU és Magyar Állam összesen 60 Mrd-ot tud megújulókra adni, 7 év alatt összesen. Ezt nem fogják ajándékba adni a Novo-nak, mert akkor be is zárhatják a kasszát.

A másik kérdés, hogy honnan tudja a Novo, hogy Uniós támogatást fog kapni, amikor még ki sem írták a pályázatokat, nem ismetrtek a pályázati feltételek és a lehetséges pályázók köre?!
Törölt felhasználó 2006. 11. 05. 20:37
#2627
Re: megújuló energia Elözmény
válasz erre 10.28
"A II. Nemzeti Fejlesztési Terv mintegy 600 milliárd forintot irányoz elő a megújuló energia-beruházásokra uniós, költségvetési és befektetői forrásokból.Ennek eredményeként az összes energiatermelés 14 százaléka 2013-ban zöldenergia lesz - mondta a gazdasági miniszter egy budapesti konferencián." MR
"Befektethető tőke 100 Mio €
20 Mio € a Genesistől és egyéb első befektetőktől.
40 Mio € részvénykibocsátás és banki hitel.
Max 40 Mio € állami , európai uniós és magyar kormány támogatás.(kgy.06.27.)
Üdv.
Poziból beszélek.

adra

Remélem nem gond Adra, hogy idéztem egy héttel ezelőtti beírásod, csakis az Uniós támogatás miatt..

Üdvözletem!
Törölt felhasználó 2006. 11. 05. 20:30
#2626
Üdv. Lamann!

Lenne 1-2 kérdésem Hozzád (péntekről):

1. Mire alapozod azt a kijelentésed, hogy a 2. Nemzeti Fejlesztési tervet el lehet felejteni, és a Novo nem kap Uniós támogatást?
Kóka János kb. 1 hete a Parlementben kijelentette, hogy 3 fő területre osztják szét a 2007-2013 közötti időszak Uniós forrásait, ezek között ott szerepelt az enegiatakarékosság is. + Légy szíves nézd vissza a topicba Adra hozzászólását Kókával kapcsolatban.. Majd idemásolom mindjárt Neked.
Ki fogják zárni diszkriminatív módon a Novotrade-et a pályázók közül???
Nem értem az egészet, úgy volt, hogy Uniós forrásból is finanszírozva lesz a projekt.
A június 27-i közgyűlési meghívóban is ez szerepel!
Ha még nem olvastad volna, akkor kis segítség: novotr@freemail.hu
jelszó: novoka
Ez egy közös Novo e-mail cím az érdeklődőknek. Itt megtalálható minden a Novoról.

2. Te hogyan látod a vékony film napelem technológia világpiacát? Szerinted van benne lehetőség, mikor indul növekedésnek az új piac?
Nekem erről megvan a saját, határozott véleményem, csak kiváncsi vagyok egy szakmabeli véleményére is.

3. A Novotrade 14 %-os piaci részesedéssel rendelkezik majd piaci szegmensén belül.
Szerinted kiemelkedő napkollektor gyár lesz a Novotrade-é? Jelentős lesz világpiaci szinten?

Várom megtisztelő válaszaidat!
Köszi szépen előre is!
Jó így szakmai szinten is beszélgetni!

Minden jót!

Üdvözlettel:
BigBroker24
Törölt felhasználó 2006. 11. 05. 20:19
#2625
Sziasztok!

Támogatom a szakmai szempontok szerinti párbeszédet!
Teljes mértékben igaza van Lamannnak, egyetértek Vele!

Lamann:
Lezártuk az értelmetlen vitát!
"Okos enged, szamár szenved!"
Csak akkor jutunk előrébb, ha az adott témáról beszélgetünk itt a topicban, és nem egymás mocskolásával.
Ezt szerintem minden józan gondolkozású ember beláthatja!

Örülnék, ha tudásoddal, kompetenciáddal hozzásegítenél minket (az összes Novotrade-tulajdonost) abban, hogy jobban átlássunk mindent az alternatív energiaforrások, napenergia, uniós támogatások terén.

Minden jót!
Törölt felhasználó 2006. 11. 05. 12:13
Előzmény: #2623  Törölt felhasználó
#2624
Új topic nyílt, NEKÜNK!

"Kedves Mindenki!

Sajnos szeretett barátunk, a nevét most nem írnám ide, kisajátított egy topikot, őrzi, mint a kakas a szemétdombját, ezáltal ellehetetlenítve az értelmes párbeszédet. Felszólított minket, hogy a saját topicunkban írogassunk. Ezért hoztam létre ezt.
Akinek tele van a hócipóje a hülyeségekből, nyugadtan írjon ide! Mindenkinek szabad...
Ja és az ominózus porszívóügynök maradjon a saját fórumában a MEGBÉKÉLÉS ÉS A TESTVÉRI SZERETET JEGYÉBEN!
Köszönöm!"

(a helyesírási hibákat, elírásokat nem javítottam ki)

Várok mindenkit, aki unja ezt, ami itt megy...akár csak egy, megjelenést igazoló beírást is örömmel fogadok.
Nem vagyok beleélő, ezért nem fogok válaszolgatni, a lényeg, hogy unom a Novo értelmetlen istenítését.
Törölt felhasználó 2006. 11. 05. 10:59
Előzmény: #2622  Törölt felhasználó
#2623
Teljesen igazad van Lamann,en is kertem mar hogy probaljunk a tenyekre koncentralni es hanyagoljuk az oldalas omlengeseket,amig ez igy megy addig nincsen ertelme barmilyen szakmai eszrevetelnek.
Törölt felhasználó 2006. 11. 05. 09:37
#2622
Üdv Mindenkinek!

Mivel (már írtam) új vagyok, nem tudom ki, miért, mióta szídja a másikat, de ennek semmi értelme.
Nem lehetne lezárni a vitát és a Novo-ra koncentrálni?
Addig nem látom értelmét, hogy a korábba jelzett szakmai véleményemet kifejtsem, mert fél óra múlva már kikerül az első 25 hozzászólásból a "te vetted el a homokozólapátomat" típusú megjegyzések miatt.
Aki anyázni akar, nyisson egy személyeskedő topic-ot! Kösz!
autofan 2006. 11. 05. 08:40
Előzmény: #2620  Törölt felhasználó
#2621
Kedves Big Broki !
Attól hogy teleírod a topicot még lehet olvasni a ritikákat.
Fenntartom,csúsztató DEBIL vagy. nem a kisbefektetőt nézem le egyáltalán,de nem ők mozgatják a piacot pár darabokkal.Csak sódródnak.-Egyszóval,ha valaki nagy tétellel felhúzza, vagy leadja az árat az lényeges. Ezek a törpekötések meg lényegtelenek.
Tényleg olyan vagy, mint amikor egy őrült mind őrült.szerinted mindenki hülye aki téged kritizál, miközben Te tényleg az lehetsz.......

Topik gazda

tomi72gyor
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek