Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 04. 24. 07:42

NOVOTRADE: tőkeemelés névértéken  

Mit szóltok ehhez nem érdemes beszállni?



A linket még meg kell keresnem, a közgyűlési előterjesztésekbe benn van a hír.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 14:21
Előzmény: #2318  Törölt felhasználó
#2320
Kifogásom nekem sincs, csak éppen nem akarnak annyik lenni pedig BBnél nevesebb szakértők is jósolgatták .
foldvarig 2006. 10. 18. 14:20
#2319
A hosszab idézet rényig beirásu a portfoliobol
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 14:20
Előzmény: #2314  Törölt felhasználó
#2318
semmi kifogásom az ellen, hogy a konzum 500 a fotex pedig 1000 legyen...
de speciel a novonak jobban örülnék 1800-on... :))
foldvarig 2006. 10. 18. 14:18
#2317
Azert a nagy álmok mellet egy kis álomtörténelem . A folyoba mégis többször be lehet lépni
foldvarig 2006. 10. 18. 14:17
#2316
Sunbooks rendszeréhez csatlakozó kereskedők internetes megbízásaik alapján díjtalanul házhoz szállítva kapják meg rendeléseiket, a vállalat jelenleg 643 kiadóval és 1209 eladási hellyel áll kapcsolatban.A Novotrade Rt. által 2000 augusztusában létrehozott Sunbooks Kft. az anyavállalat tavalyi számításai szerint legkorábban 2-3 év múlva lehet nyereséges. Tavaly augusztusban 474 kiadó és 878 kereskedő áll kapcsolatban a Sunbooks-rendszerrel, amelyen keresztül a könyvek mellett kazetta, CD, CD-ROM, videofilm, térkép és földgömb is rendelhető.

foldvarig 2006. 10. 18. 14:16
#2315
Csak azt szeretném hozzátenni, hogy nem tudok azzal egyetérteni, hogy a Sunbooks piacára viszonylag kis tőkével be lehet lépni, mert ismereteim szerint a Sunbooks számára biztositott az IT és a raktári infrastruktura, amelyet a Magyar Posta invesztált be több mint 350 millió Forint volt,(mellesleg megteremtve ma Magyarország legfejlettebb raktározási, kiszedési, manipulálási és konténeres szállitási technológiáját példaszerü gyorsasággal) és a Novotrade eddigi befektetése, effektiv kp.(a Sunbooksnak nyujtott hitel és
tökebefektetés) 530 millió Forint, és további több mint 300 millió kötelezettség az IBM fejlesztésre nem nevezhető éppen kis tőkének.A rendszer további számitástechnikai fejlesztése is további forrásokat igényel. További pénzekre van szükség még a tervezett operativ veszteségek finanszirozására is.Az OM(korábban OMFB)36 millió forint visszanem téritendő támogatással és 36 millió kamatmentes kölcsönnel támogatta a projektet.Ez a rendszer nem Amazon tipusu kereskedést jelent,azaz megrendelek egy könyvet és kapok egy e-mailt, hogy küldik-e a könyvet vagy sem, ill. mikor küldik, hanem ezen a rendszeren keresztül minden szállitó látja az összes termékeire vonatkozó összes kereskedelmi adatot,(pl ki, mennyit, mikor rendelt, előrendelt , utánrendelt,az adott termékből, milyen kedvezményt kapott, mi és mikor lett kifizetve, ki milyen kedvezményt kaphat idő, vevőkategória és egyéb prioritások szerint stb.),a vevők pedig számtalan szállitó one-to-one marketing akcióját a saját képernyőjükön látják és csak azt ami rájuk vonatkozik.A vevők kényelmesen rendelhetnek az interneten és 24 órán belül, amennyiben vevői hitelkeretük ezt megengedi az árut kiszállitva, konténerben megkapják. A B2B rendszer legfontosabb eleme, az integrált logisztikai és informatikai megoldás, amely "n" számu szállító és "n"számu vevő között létesit automatizált kapcsolatot.A Sunbooks piaca nem korlátozodik csak a könyvekre, hanem mindenféle hasonló termékre is( video, cd, dvd,szoftver, poszter, naptár,térkép, földgömb stb.)
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 14:16
Előzmény: #2313  Törölt felhasználó
#2314
Hacsak a fele igaz lenne akkor a konzum 500, a fotex 1000 felett lenne, a graphi 2000 felé járna...stb.stb
Én mindenesetre beálltam inkább fevitan vételre....:-)))
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 14:11
Előzmény: #2311  Törölt felhasználó
#2313
Sziasztok!
Igazán mélyenszántó gondolatok cserélnek gazdát.A sztorit olvastam.Elgondolkoztató.
Ha csak fele igaz akkor 2000 feletti árfolyam várható.
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 14:10
Előzmény: #2311  Törölt felhasználó
#2312
Igen, habár a realizmus nem egyenlő a pesszimizmussal.

Persze, akár öntés is lehet... vagy nem... vagy mégis igen... várjuk ki a végét.

Azért én nem merném így kijelenteni, hogy a" novokának vége"
Lehet, hogy lefelé fog menni, aztán meg felfelé.... vagy mégse... vagy mégis
lsd többi speki papír.
Azoknál sem lehet azt mondani, hogy csak lefelé mentek... mintahogy azt is bolondság gondolni, hogy ezután itt a kánaán és ettől kezdve nyílegyenes úton fog emelkedni a rv áfolyama...
a speki papírok márcsak ilyenek (jobban mint a többi), és aki benne van annak tisztában kellene lennie ezzel.

Mindenki másban bízik, más időtávra és más gondolattal veszi meg... és hidd el, hogy van aki hisz abban, hogy a novo mögött legalább konkrét tervek vannak...habár lehet, hogy éves távon. Van aki meg megveszi azért mert abban bízik, hogy a rv értéke hamarosan 1600 vagy 1800 lesz és keres vele egy szépet... poziból beszélek, meglátjuk a végét.
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 13:49
Előzmény: #2310  Törölt felhasználó
#2311
Hát, én akárhogy nézegetem mostanában csak az egisre meg talán a humetre írtam egyszer...vagy még talán a synergonra..de igazam is lett mindenben.
A novókának vége van, ahogy írtam jönnek elő a nagy tételek, és akkor öntés lesz, vevő meg sehol....mivel egyenlőre mindenki bizakodik vagy éppen beveszi a bb-féle félnótás dumákat, ezért nem adja....amúgy meg parás kisbüfik nincsenek benne nagy tételekkel szerintem ezért, ez nem olyan lesz mint pl. egy humet öntés rally után...

az iskola után meg az értelmesebb ember REALISTÁVÁ válik...csak a naívan butuskák válnak mindenáron optimistává.
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 13:25
Előzmény: #2306  Törölt felhasználó
#2310
Te figyelj gazdagodó!!

Melyik suli az aminek az elvégzése után az ember ilyen baromi okossá és optimistává válik...?? ráadásul ilyen csodás stílust is tanul hozzá...???

Kicsit azért kijavítalak... nem 2-3 részvényről és nem 2-3 topikban írtad, hogy idézlek "MENEKÜLÉS"... az ember majd bármerre megy a speki topikokban előbb utább összefut ezzel a jól átgondolt kijelentéseddel... speki topikból pedig akad jópár...
Mi vagy Te öcsém jós???

Nemtudom nézted-e a mai forgalmat??? Hmmm?? 10db / egész mostanáig...
Nem gondolnám, hogy ilyen forgalom mellett bármilyen messzebbmenő következtetést le kellene vonni...

Erra az "egyszerűen HAZUDSZ" mondatodra pedig nem is reagálok inkább...
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 13:09
#2309
a tervek gigantikusak,végre egy cég ami sikeres lehet,jó lesz még.
watson
watson 2006. 10. 18. 13:03
Előzmény: #2306  Törölt felhasználó
#2308
gazdagodó,
nehéz elfogadni az embereknek hogy a Novo tőkeemelők és BB24 átb@...k a fejüket.

Számolni még az iskolában kellett volna megtanulniuk, de hát magukra vessenek ha az álomképükért fizetni akarnak.
Még az is lehet, hogy az álmuk és a realitás közötti különbséget vagy 20 év alatt kitermeli a cég :-)
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 12:27
#2307
Sziasztok!

A mai nap is elég izgalmasnak látszik! :-)

Adra: Köszi a véleményed.
Jó, persze igazad van, nem nagy gyűjtögetés ez. Azért akik most vesznek elég jól járnak!
Még a héten meglesznek a hírek a rendkívüli közgyűlésről vagy csak jövő hétre várhatók új infók? Tudsz erről valamit?
Előre is köszi szépen válaszodat!

Szerintem néhányan bepánikoltak és azok adogatják el.. Látni, hogy nem nagy tételek mennek el, kis forgalom mellett..
Viszont jó hír, hogy saját magához képest nagy forgalommal húzták fel 1400 Ft-ig és fölé, és csak kis forgalommal esik le..
Elégsokan bevásároltak 1300 és 1400 Ft között, türelemmel legyenek ezen befektetők és hamarosan jól fognak járni (ők is)!! :-)
Adra, Puleo és a többiek hogy látjátok ezt?

Gazdagodó: Te elég unalmas egy alak vagy, egyfolytában ugyanazt ismételgeted!
Érdemben nem tudnál hozzászólni a Novohoz?
Nem akarok én személyeskedni, de jól esik Neked, hogy egyes részvényeket folyamatosan lekiabálhatsz?
Miért jó ez Neked?
Figyeltem a beírásaidatr, más topicocban is ezt a pánikszerű hangulatot akarod elterjeszteni, amit itt is bemutatsz nekünk, Novosoknak!
Szerintem nem vagy túl hiteles ember ezzekkel a beírásaiddal!
Tanácsolom, hogy keressél fel egy pszichiátert, pl. a Csernust, az kéne Neked, hogy valaki jól beolvasson Neked, és megmondja az őszintét!! Ami lelked mélyén van!
Többször nem írok semmit Veled kapcsolatban, csak ezt el szerettem volna mondani!
Nem szeretem én sem a személyeskedést, de, ha megvan rá a jó ok, néha érdemes megmondani az őszintét! és...ez ilyen helyzet!
Én amikor vmi olyat írtam itt a topicban bocsánatot is kértem a többiektől, hogy nem rosszindulatból akartam hülyeséget írni, hanem alkalmi tudatlanságból.
Legalább én bevallom, senki sem tökéletes, de az ember úgy fejlődik, hhogy belátja hibáit és változtat saját magán, a mentalitásán is!
Ajánlom Neked is ezt a mélye történő magadba nézést, gondolkozz el pár dolgon!

Én itt szeretnék bocsánatot kérni mindenkitől ismét a múlt heti "félrelépésem" miatt!!!
Többet nem csinálok ilyet, és ajánlom mindeki figyelmébe ezt a megújuló mentalitást! Hátha barátságosabbak lesznek itt a topicocban az emberkék egymással, és az összetartozásra fognak törekedni és az értelmes beszélgetésekre!
Ennyit szerettem volna mondani!

Változzunk jó irányba!!

Hajrá Novoka! :-))
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 11:05
Előzmény: #2305  Törölt felhasználó
#2306
egyszerűen HAZUDSZ!
MAX 2-3 RÉSZVÉNYRE ÍRTAM 2-3 TOPIKBAN.
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 11:03
Előzmény: #2304  Törölt felhasználó
#2305
Gaz-aggódó.:-))!
Minden topicban menekülést írsz.Szinte minden részvényre.Személyedet valami sérelem érte?Tételt sem eladni sem venni nem lehet.Most főleg eladni.
Várjuk ki a végét.
S.k.
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 10:57
#2304
lassan csak előkerülnek itt a nagyobb pakkocskák is, beöntögetik ezt szépen.
Még nem ébredtek fel túl sokan hogy ennek vége, és menekülni kell, de majd 1000 vagy 800 alatt megteszik.
EMBEREK!
A PAPÍRNAK VÉGE, A NOVOKA BECSŐDÖLT!
MENEKÜLJETEK AMÍG TEHETITEK!
(bár a vevői oldal elég siralmas)
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 08:18
#2303
bízzunk benne,szerintem is meglesz a 2000 évvégére!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 08:00
Előzmény: #2301  Törölt felhasználó
#2302
BB24!
Azé' az 1k-t nem nevezném gyűjtögetésnek.
Hamarosan +lesz a rendk.kgy.időpontja.
A portfólióba elfér a speki kategóriában.
S.k.
Ps.:Szvsz.hamarosan kikapják az eladói tételeket.
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 16:36
#2301
Sziasztok!

BB24 újra visszatért! :-)
Elég izgis napok várnak a Novora!
Nagy gyűjtögetés folyik itt, de sokáig nem lesz ez így, mert még jó páron ismét el kezdik hamarosan felvásárolni a Novo-részvényeket, és akkor a gyűjtögetni szándékozók csak úgy nézhetnek!!

Vélemény ezzel kapcsolatban?

Pár db-os kötéssel i fel lehet húzni az árfolyamot 1500 Ft környékére, hogy kb. azon a szinten legyen az alaptőke-emelés!
Ezt azért nem árt elfelejteni!

Szerintem akkor sincs nagy baj, ha 1300 vagy 1400 Ft-on lesz az alaptőke-emelés..

Hajrá Novoka! :-)
Vételek beindulóban hamarosan!!
Napok kérdése és felhúzzák az árfolyamot!

Topik gazda

tomi72gyor
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek